30 maja 2018, 19:49:52 - koofel
Puchar Bałtycki: Zawodnicy z polskiej ligi wystąpili w meczu Estonia - Litwa

Estonia wygrała 2-0 (0-0) z Litwą w pierwszym meczu Pucharu Bałtyckiego. W barwach gospodarzy wystąpili napastnik Cracovii Sergei Zenjov i pomocnik Piasta Gliwice Konstantin Vassiljev, a w Litwie zagrał pomocnik Jagiellonii Białystok Arvydas Novikovas.

30 maja 2018, 18:00 - Rakvere (Rakvere linnastaadion)
Estonia 2-0 Litwa
Henrik Ojamaa 23, Mattias Käit 42

żółta kartka: Justas Lasickas (Litwa).

sędziował: Andris Treimanis (Łotwa).
widzów: 1460.

Zenjov w 62. minucie zmienił Henriego Aniera, a Vassiljev w 72. minucie zastąpił Mattias Käita. Cały mecz rozegrał Novikovas.

W kadrach obu reprezentacji znaleźli się zawodnicy grający w przeszłości w Polsce. W Estonii 90 minut zaliczył Sander Puri (Korona Kielce), a Henrika Ojamę (Legia Warszawa) w 81. minucie zastąpił Joonas Tamm. Po litewskiej stronie cały mecz zagrali Edvinas Girdvainis (Piast Gliwice) i Fedor Černych (Górnik Łęczna, Jagiellonia), Povilasa Leimonasa (Widzew Łódź, Jagiellonia Białystok, GKS Katowice) w 46. minucie zmienił Simonas Paulius, a Džiugas Bartkus (Górnik Łęczna) przesiedział spotkanie na ławce. W najbliższych dniach do kadry dołączy także Darvydas Šernas (Widzew, Zagłębie Lubin, Wigry Suwałki).

Tt - 30 maja 2018, 20:00:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Oto poziom Polskiej pilki. Novikovas uwazany za jednego z najlepszych pomocnikow ekstraklasy nie robi zadej roznicy w swojej reprezentacji.

Borubar - 30 maja 2018, 20:21:36 - *.146.230.104.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Poziom tej Litwy musi być naprawdę słaby, skoro bramkę strzela im bezproduktywny Ojamaa. Gdy grał w Legii, robił wiele zamieszania, a efekty były praktycznie zerowe. Stylem gry przypomina mi Jakuba Koseckiego, który na boisku robi tylko wiele szumu. Poza tym ten Puchar Bałtycki ,zbliżony jest poziomem do Pucharu Polski. Sam kiedyś miałem okazję być na meczu międzypaństwowym (towarzyskim) u naszych wschodnich sąsiadów i muszę przyznać, że poziom mnie przeraził. Fakt, że było to dosyć dawno, ale więcej emocji przeżyłem na okręgówce, gdzie trenerem był mój kumpel, a ja mu pomagałem dobrać taktykę pod przeciwnika. W lidze zajęliśmy 6 miejsce, ale ja udzielałem się w klubie dopiero od rundy wiosennej (po jesieni zajmowali pozycję 14, czyli trzecią od końca).

jacekM - 30 maja 2018, 21:13:17 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
@Tt
To chyba Ty go tak nazywasz. Przeciętny zawodnik, z tym że w ubiegłym rekordowo słabym sezonie jakoś się wyróżnił. W następnym polska liga odzyska blask.

Ff - 30 maja 2018, 22:20:11 - *.interkar.pl
Nic dziwnego. Estonia ma lepszych piłkarzy od Litwy.

Tt - 30 maja 2018, 22:28:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do jacekM. Był wsród 3 nominowanych pomocników na gali ekstraklasy, wybieranych nie przeze mnie.

Salonowy - 30 maja 2018, 22:30:02 - *.dynamic.chello.pl