[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2018/2019 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

 


2 czerwca 2018, 18:57:57 - mogiel
PP: Zestaw par rundy wstępnej

Po zakończeniu rozgrywek w II lidze znany jest już zestaw par rundy wstępnej Pucharu Polski w sezonie 2018/2019. W tej fazie zmagań zmierzą się ze sobą drużyny drugoligowe według zajętych miejsc na koniec sezonu w parach 11-18, 12-17, 13-16 i 14-15.

Runda wstępna - 8 sierpnia

Stal Stalowa Wola - Legionovia Legionowo
ROW 1964 Rybnik - Gwardia Koszalin
Znicz Pruszków - Wisła Puławy
Błękitni Stargard - MKS Kluczbork

Zwycięzcy meczów rundy wstępnej awansują do I rundy, w której dołączą do gry zespoły Ekstraklasy (16), zespoły I ligi (18), pozostałe zespoły II ligi (10) i zwycięzcy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim (16). Mecze tej rundy zostaną rozegrane w dniach 25-27 września oraz 2-4 października.

Puchar Polski 2018/2019

jasio - 2 czerwca 2018, 19:01:00 - *.dynamic.chello.pl
Bez sensu

Heh - 2 czerwca 2018, 19:07:42 - *.play-internet.pl
Same pożal się tuzy futbolu, to będą porywające widowiska.

Jihad 12 - 2 czerwca 2018, 19:08:33 - *.opera-mini.net (*.47.78.14)
Ktoś tutaj nieźle z alkoholem przesadził

Hammock - 2 czerwca 2018, 19:16:35 - *.dynamic.chello.pl
W poprzednich latach inaczej to miało miejsce
Runda wstępna czy przedwstępna miała wiele par meczów
Co oni kombinują?

Rafał60 - 2 czerwca 2018, 19:21:01 - *.dynamic.chello.pl
Czyli drużyny z Ekstraklasy, I i II ligi wszyscy zaczynają od tego samego poziomu?? Zawsze w lipcu zaczynali grać a nie pod koniec września.

kozio - 2 czerwca 2018, 19:27:12 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Zmiana na plus. Niesprawiedliwe, żeby jedne zespoły grały 2-3 rundy więcej od pozostałych.

fre - 2 czerwca 2018, 19:30:57 - *.host.prv.4029.nsnet.eu
Dzięki tej reformie będzie większa motywacja klubów w niższych lig do zdobycia wojewódzkiego pucharu, bo później od razu można trafić na kogoś z Ekstraklasy, a wcześniej trzeba było przejść jeszcze kilka rund.

zaja - 2 czerwca 2018, 19:33:07 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Bardzo czytelne i fajne zasady.Kiedy losowanie pierwszej rundy i czy obowiązuje jakieś rozstawienie?Dzięki za info

Witkowski - 2 czerwca 2018, 19:52:13 - *.centertel.pl
Losowanie chyba w sierpniu. W I rundzie rozstawione są tylko drużyny grające w pucharach europejskich. Poza nimi każdy może trafić na każdego.

głos rozsą - 2 czerwca 2018, 19:53:07 - *.icpnet.pl
wszystko macie w sezonie 2018/2019 dalej Puchar Polski

arek - 2 czerwca 2018, 20:22:58 - *.dynamic.chello.pl
Ludzie, nie dopytujcie, nie dziwcie się jakbyście zobaczyli UFO. Włączcie sobie wikipedię, tam jest wszystko opisane. Nie ma nic bardziej wkurzającego, niż nieogary, które nie potrafią po prostu przeczytać, co się zmienia od nowego sezonu w rozgrywkach PP. Interesujecie się piłką, wchodzicie na 90minut, nawet komentujecie, a i tak jesteście ze wszystkim do tyłu.

G - 2 czerwca 2018, 20:31:44 - *.echostar.pl
Chyba jedyny puchar na świecie, w którym zespoły z niższych lig zaczynają później niż te z wyższych. Kto był takim geniuszem?

gooll - 2 czerwca 2018, 20:40:19 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wszystko byłoby czytelne jakby ekstraklasa pierwsza i druga liga i cztery trzecie liczyły po 16 drużyn.W pierwszej rundzie czyli 1/64 gralyby zespoły pierwszej drugiej i trzecuej ligi(4grupy) od następnej rundy dolaczylyby zespoły ekstraklasy czyli była by to runda 1/32PP.Mozna było by zrobić rundę wstępną z mistrzami województw gralyby zespoły cztery najsłabsze z czyrech lig trzecich lig.

gooll - 2 czerwca 2018, 20:41:53 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wszystko byłoby czytelne jakby ekstraklasa pierwsza i druga liga i cztery trzecie liczyły po 16 drużyn.W pierwszej rundzie czyli 1/64 gralyby zespoły pierwszej drugiej i trzecuej ligi(4grupy) od następnej rundy dolaczylyby zespoły ekstraklasy czyli była by to runda 1/32PP.Mozna było by zrobić rundę wstępną z mistrzami województw gralyby zespoły cztery najsłabsze z czyrech lig trzecich lig.

Volf - 2 czerwca 2018, 20:48:45 - *.dynamic.chello.pl
Rozstawienie ma chyba tylko Mistrz i vice

Witkowski - 2 czerwca 2018, 22:15:01 - *.compower.pl
@Volf
Nie, rozstawione są cztery drużyny reprezentujące Polskę w pucharach. To jest zresztą jedyne rozstawienie, jakie będzie obowiązywało w całej edycji PP 2018/2019.
@G
Trzeba przyznać, że jest to dziwactwo nie z tej ziemi. A można było rozwiązać to zupełnie inaczej – dopuścić od I rundy wszystkie drużyny Ekstraklasy, I i II ligi (łącznie 56 drużyn) oraz 8 wylosowanych zdobywców pucharów wojewódzkich, a pozostała 8 walczyłaby między sobą o 4 miejsca w I rundzie.

Witkowski - 2 czerwca 2018, 22:18:25 - *.compower.pl
Przepraszam, wyszła mi literówka. Jeszcze raz:
– runda wstępna: 8 wylosowanych zdobywców pucharów wojewódzkich,
– I runda: 16 drużyn Ekstraklasy + 18 drużyn I ligi + 18 drużyn II ligi + 8 wylosowanych zdobywców pucharów wojewódzkich + 4 zwycięzców rundy wstępnej (łącznie 64).

zaja - 2 czerwca 2018, 23:04:26 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Do Witkowski: Widocznie wypromowano druzyny które biją sie o puchar przez cały rok. Wiele rund przeszły juz w tym roku i zasługują bardziej na konfrontacje z ewentualną druzyną z ekstraklasy.
Z reszta druzyny z drugiej ligi wiedzialy to przed początkiem sezonu co mogło tylko doprowadzić do wiekszej rywalizacji pod koniec tych rozgrywek.

Witkowski - 2 czerwca 2018, 23:32:09 - *.compower.pl
@zaja
Nie wiedziały, zdecydowano o tym dwa miesiące temu. Faktem jest, że to i tak niewiele zmienia. Mimo wszystko jest to osobliwe.

LEON - 2 czerwca 2018, 23:53:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No to ruszamy od nowa

Bourubar - 2 czerwca 2018, 23:56:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Pruszków życzę zwycięstwa i awansu. Pamiętam kiedyś byłem tam z moim księdzem proboszczem na wycieczce ze Szczecina. Zwiedziliśmy piękne tereny Mazowsza. Proboszcz był miły a nawet bardzo fajny. Kazał mi zbierać pieniążki na parafie w zamian za darmowy wyjazd. Miejscowi coprawda zabrali mi czapeczkę z datkami ale i tak było super... Proboszcz dał się udob(ruchać)

kibic - 3 czerwca 2018, 4:30:00 - *.centertel.pl
Ale głupotę wymyślili to teraz 2 ligą ma najgorzej. Co za ćwierć intelekt to wymyślił

Dark - 3 czerwca 2018, 6:13:59 - *.dynamic.chello.pl
@goll - Albo połączyć część Twoich propozycji z tymi obecnymi. Czyli niech 1. liga oraz 2. liga liczą po 16 zespołów tak jak Ekstraklasa. Do tych 48 zespołów dokooptować 16 zwycięzców pucharów wojewódzkich ZPN. I mamy idealną liczbę drużyn startujących w 1. rundzie w ramach 1/32 finału.

gooll - 3 czerwca 2018, 9:15:39 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Dark też mogło by być.

gooll - 3 czerwca 2018, 9:20:06 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Darek też mogło by być tylko jedno gdzie w twojej propozycji są kluby trzeciej ligi gralby w województwach puchar?

TheBill - 3 czerwca 2018, 9:40:24 - *.152.47.34
Boniek jak zwykle namotał, odwołać tego rudego oszuta

zibifan - 3 czerwca 2018, 12:25:31 - *.unknown.vectranet.pl
Dlaczego my Polacy tak kochamy wszelkiego rodzaju KOMBINOWANIE? Zawsze coś musimy takiego zmienić w dobrze działającej maszynie, że w miarę szybko przestanie działać sprawnie... Budujemy najdroższe w świecie autostrady z ekranami w miejscu gdzie spokojnie i cicho ma zboże sobie rosnąć! Teraz majstrujemy przy pucharach...
Co by nie było wstydu podobnego jak przy rewolucyjnych zmianach w rozgrywkach piłkarskich w sezonach 1951 oraz 1952. Jakoś dziwnie NIKT nie chce prawdy o tych latach napisać. I źródła pousuwali... Teraz też tak będzie?

Olf - 3 czerwca 2018, 12:58:11 - *.keymachine.de
I bardzo dobrze, jak w pucharze Anglii, albo w pucharze Niemiec. Polska zaczyna sie liczyc w Europie.

dospel - 3 czerwca 2018, 22:45:41 - *.150.146.183.internetia.net.pl
Nie jest to takie złe. Przynajmniej lepsze niż było we wcześniejszych latach. Podobny system jest jak w DFB Pokal. Tam jednak drużyny które skończą sezon w 3 lidze na miejscach 5-20 w następnym sezonie są pozbawione startu w Pucharze Niemiec. Startują tylko z Bundesligi 1 oraz 2 ( 36 drużyn ) zdobywcy pucharów regionalnych ( 24 drużyny ) oraz z 3 Ligi ( 4 drużyny ). To że zwycięzcy pucharów wojewódzkich wchodzą do I Rundy bez Rundy Wstępnej wg mnie to naturalne. Np. Lechia Dzierżoniów żeby awansować do I Rundy musiała rozegrać 7 meczy. Inaczej można to wytłumaczyć Runda Wstępna dla 8-śmiu II-ligowców to ten sam poziom co finały wojewódzkie dla 32 drużyn z lig regionalnych.

dospel - 3 czerwca 2018, 23:21:34 - *.150.146.183.internetia.net.pl
Rozgrywki z 1951 oraz 1952 moim zdaniem nie można porównywać do żadnych jakie się odbywały w Polsce wcześniej i później . Okres 1948-56 to największe nasilenie terroru komunistycznego. Władzę w sporcie przejęli stalinowcy. Czytam gazety z różnych lat w bibliotekach cyfrowych pod kątem rozgrywek szczególnie regionalnych na Śląsku. W 1951 roku np. istniała Liga Śląska ( 3 poziom rozgrywkowy w Polsce) na wzór rozgrywek z przed 1939 r. zorganizowanych przez przedwojennych działaczy po 1945 r.. W 1951 zostali oni usunięci ( niektórych uwięziono) ze Śląskiego OZPN a nazwa rozgrywek zmieniona na Śląską Wydzieloną Klasę A aby zatrzeć pojęcie " Liga Śląska " jako przeżytek burżuazyjny. Natomiast w 1952 r. I Klasa Mistrzowska na wzór sowiecki (3 poziom rozgrywkowy w Polsce) na Śląsku liczyła 18(!) grup. To tak jakby aktualnie IV Ligi w województwach liczyły po 15 - 20 grup. Tradycyjne nazwy klubów zostały zmieniane a kluby jak to mówili stalinowcy nie kojarzące się z robotniczymi zamykane przez wchłonięcie do klubów przy fabrycznych. W necie można wyszukać co raz więcej ciekawostek z różnych okresów.

Witkowski - 4 czerwca 2018, 9:13:46 - *.centertel.pl
@dospel
Różnica między Polską i Niemcami jest taka, że tam drużyny z trzeciego poziomu mają dwie drogi kwalifikacji - mogą wejść do Pucharu Niemiec przez miejsce w lidze, ale grają też jednocześnie w pucharach regionalnych.

Hazel - 4 czerwca 2018, 9:26:26 - *.dynamic.chello.pl
@kibic
Jak mają tak najgorzej, to niech spadają do III ligi, wygrają lokalny puchar i zaczynają rundę później. Świetny pomysł, szczególnie twoja drużyna tak powinna zrobić.
Oczywiście mogliby też po prostu zająć wyższe miejsce w II lidze, ale lepiej fermentować na dole tabeli i sprzedawać punkty pod koniec sezonu, nie?

dospel - 4 czerwca 2018, 15:43:14 - *.150.146.183.internetia.net.pl
@Witkowski
Faktycznie jest taka różnica jeśli chodzi o to że nasze drużyny nie grają w pucharach regionalnych a niemieckie grają. Natomiast co do tego że nasze kluby nie mają dwóch dróg to się mylisz. Pierwsza to zajęcie co najmniej 10 miejsca w tabeli końcowej, a ta druga jeśli nie uda się tego dokonać to wejście po przez wygranie w rundzie wstępnej ( jeden mecz). W Niemczech jak wiesz jest na odwrót pierwsza to wygranie pucharu regionalnego czyli rozgrywek wstępnych , tzn. kilka meczów (a nie jest to takie łatwe - na 20 klubów udało się to 5 w poprzednim sezonie - Magdeburg wykonał oba zadania)w ciągu całego sezonu równolegle z rozgrywkami 3 Ligi. Gdy się to nie uda ta druga droga to załapanie się do pierwszej "czwórki" a to jest chyba trudniejsze od pierwszej drogi. U nas 14 drużyn II Ligi to pewni uczestnicy rozgrywek głównych a w Niemczech 10 drużyn ma kłopot z załapaniem się do rozgrywek zasadniczych. W tym sezonie to 8.

Witkowski - 4 czerwca 2018, 16:52:52 - *.centertel.pl
@dospel
Chodziło mi o samą kwalifikację do rozgrywek (łącznie z runda wstępną) - i tu jest różnica.

dospel - 4 czerwca 2018, 18:04:34 - *.150.146.183.internetia.net.pl
Rozumie o co ci chodzi lecz runda wstępna jak rozgrywki regionalne nie należą do rozgrywek głównych one zaczynają się od I rundy. To że runda wstępna to rozgrywki zasadnicze może być mylące ponieważ odbywa się ona już w nowym sezonie tzn w tym co rozgrywki główne. Mniejsza o termin ale bardziej niefortunny był by tydzień po zakończeniu rozgrywek ligowych lecz może nie było by tylu kontrowersji.Zresztą pośpiech w tym wypadku nie jest potrzebny w przeciwieństwie do pucharów okręgowych które są finałem sezonu. Dlatego oburzenie wielu uczestników forum że II Liga zaczyna wcześniej niż kluby z regionów a to nie prawda ponieważ II ligowcy zagrają tylko 1 mecz aby dostać się do Pucharu Polski. Wspomniana przeze mnie Lechia Dzierżoniów zd. pucharu w dolnośląskiem musiała wygrać 7 meczy. Wystarczy że te cztery mecze odbyłyby się w najbliższą sobotę i problem by znikł Organizator chciał nagrodzić zwycięzców pucharów okręgowych za wygranie rozgrywek całorocznych na swoim terenie dlatego zdobycie pucharu wojewódzkiego ZPN = awans do rozgrywek zasadniczych PP w nowym sezonie. W 3 ligach centralnych są 52 czyli 4 za dużo, dlatego te cztery mecze po to aby było 48 z regionami razem 64 czyli tyle ile mają liczyć rozgrywki PP. Może jakby runda wstępna nazywała się baraż łatwiej było by zrozumieć że runda wstępna to tylko kwalifikacja rozgrywek Pucharu Polski. Tak samo jak baraż np. o I Ligę to kwalifikacja do gry w I Ligi a nie mecz lub mecze które są integralna częścią nowych rozgrywek.

Witkowski - 4 czerwca 2018, 21:40:47 - *.centertel.pl
Sa dwa poziomy rozgrywek PP - centralny i regionalny. Runda wstępna jest integralną częścią tego pierwszego, a nie barażem.

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail:

Redakcja 90minut.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub całe sieci.

 

Napisz do nas