6 czerwca 2018, 22:53:32 - mistico
Remis Palermo w pierwszym meczu II rundy barażów o awans do Serie A

Palermo Pawła Dawidowicza, Radosława Murawskiego i Przemysława Szymińskiego zremisowało 1-1 (0-0) w wyjazdowym, pierwszym meczu II rundy barażów o awans do włoskiej Serie A z Venezią.

6 czerwca 2018, 21:00 - Wenecja (Stadio Pier Luigi Penzo)
Venezia FC 1-1 US Città di Palermo
Davide Marsura 57 - Antonino La Gumina 53

żółte kartki: Leo Štulac - Giuseppe Bellusci, Haitam Aleesami.

sędziował: Daniele Chiffi (Padwa).

Murawski rozegrał pełne 90 minut, a Szymiński całe spotkanie spędził wśród rezerwowych. Poza kadrą znalazł się Dawidowicz, który przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Rewanż zostanie rozegrany w niedzielę o 18:30. Rywalem zwycięzcy tego dwumeczu będzie lepsza drużyna z drugiej pary II rundy barażów - AS Cittadella 1973 lub Frosinone Calcio. W pierwszym spotkaniu tych drużyn padł remis 1-1 (1-1). Runda finałowa zostanie rozegrana 13 i 16 czerwca.

Ciekawy - 6 czerwca 2018, 23:44:05 - *.unknown.vectranet.pl
Fajnie by było zobaczyć kolejnych Polaków w Serie A, zwłaszcza że nie byli oni jakimiś asami w Ekstraklasie. Awans Palermo wcale nie jest taki nieprawdopodobny, mają rewanż u siebie po zremisowanym meczu z bramką na wyjeździe, podobna sytuacja w drugiej parze, zapewne wygra Frosinone ale zdziwiło mnie to że taki opór postawiła dość słaba Cittadella. Dla mnie Palermo teraz faworytem do wygrania play-off.

a - 6 czerwca 2018, 23:56:31 - *.146.235.38.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
a nie jest tak przypadkiem że gole wyjazdowe nie są premiowane? Tak samo wydaję mi się że w przypadku braku rozstrzygnięcia w dogrywce nie ma rzutów karnych (dalej gra zespół który był wyżej w tabeli). Mogę się mylić

BeeSKa - 7 czerwca 2018, 0:28:56 - *.adsl.inetia.pl
Trzymam za awans naszych do Serie A, tylko po ew. awansie rywalizacja znacznie się zwiększy, pamiętam, że Murawski dobrze radził sobie w Piaście. Szymińskiego niezbyt pamiętam, ale cała trójka będzie musiała wejść na wyższy poziom, żeby grać w Serie A.

Januszek - 7 czerwca 2018, 0:53:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czy to prawda, ze Dawidowicz nie zostanie wykupiony?

Boa - 7 czerwca 2018, 1:27:11 - *.itsa.net.pl
3,5 mln euro Palermo musiałoby zabulić. Mieli opcję pierwokupu, ale jak jeszcze nie mają awansu to z niej nie skorzystali. Podobno jednak spore zainteresowanie wykazują inne kluby z Serie A. Z całej trójki Polaków Dawidowicz zbierał zdecydowanie najlepsze recenzje.

@a - 7 czerwca 2018, 6:26:05 - *.dynamic.chello.pl
Masz rację. Nawet teraz, w barażach o utrzymanie w Serie B między Ascoli i Entellą dwa razy padł remis 0:0, ale nie było żadnej dogrywki czy karnych. Utrzymało się Ascoli, które było wyżej w tabeli.
Jest także taka możliwość, że trzeci zespół Serie B awansuje bezpośrednie. Warunkiem jest, żeby jego przewaga nad czwartym w tabeli była co najmniej dziesięciopunktowa.
Skomplikowany system. Ale ciekawy i nietypowy.

true - 7 czerwca 2018, 12:03:37 - *.play-internet.pl