8 czerwca 2018, 22:52:48 - dyrovski
Wypowiedzi po meczu Polska - Chile

Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski): - Był to bardzo wartościowy sprawdzian dla nas. Ważne, że właśnie w takim punkcie naszych przygotowań - wiadomo, że pracujemy obecnie bardzo ciężko, jest to okres, w którym musimy pod względem motorycznym wypracować odpowiedni poziom. Dzisiejszy mecz dostarczył wiele materiału szkoleniowego i będziemy się starali wykorzystać to w tym ostatnim okresie przygotowań przed pierwszym meczem z Senegalem. Uważam, że Janek (Bednarek - przyp. red.) zaprezentował się od pozytywnej strony. W pierwszej połowie było widać jeszcze nerwy, ale w drugiej już lepiej to wyglądało. Nie była to pozycja, na której gra w klubie i widać było, że coś do końca nie funkcjonuje, ale muszę go pochwalić, bo w drugiej połowie zaprezentował się już z dobrej strony. Ja nigdy nie polemizuję z ekspertami, zawsze opieram się na dokładnej analizie mojego sztabu i to, co my widzimy, jest dla mnie najważniejsze. Po to jest piłka, każdy może mieć swoje zdanie, swoje typy, być selekcjonerem i to jest świetna zabawa. Pierwsza połowa dostarczyła wiele pozytywnych sytuacji, jeśli chodzi o przejście z obrony do ofensywy. Staraliśmy się grać bocznymi sektorami boiska, naprawdę momentami wyglądało to dobrze, a że wiele pracy jest, to wszyscy wiemy i czas do rozpoczęcia mundialu wykorzystamy maksymalnie.

Reinaldo Rueda (selekcjoner reprezentacji Chile): - Było to bardzo intensywne i atrakcyjne spotkanie. Polska jest bardzo mocną reprezentacją, ale reprezentacji Chile udało się postawić. Mecz Polski z Kolumbią na pewno będzie wyrównany. Zmierzą się w nim dwie dojrzałe drużyny. Polska ma przewagę, bo ma po swojej stronie Roberta Lewandowskiego, który umie strzelać gole w ważnych momentach. Polska jest dobrą mieszanką doświadczenia (np. Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski) i młodości - na przykład Piotr Zieliński potrafi bardzo dobrze rozegrać piłkę.

Łukasz Fabiański: - Wiadomo, że jesteśmy w trakcie przygotowań, mieliśmy bardzo ciężkie treningi. Ten mecz był po to, żeby sprawdzić kilka wariantów. Fajnie jest wygrywać, my koniec końców zremisowaliśmy, ale nie można lekceważyć przeciwnika, bo pokazał się z dobrej strony. My dalej robimy swoje. Okres przygotowawczy w Arłamowie był naprawdę intensywny. Każdy okres jest taki, żeby być w najlepszej dyspozycji na najważniejszy mecz. Przed nami mecz z Litwą, staramy się, pracujemy i mamy nadzieję, że na mecz z Senegalem będziemy w najwyższej dyspozycji. Takie jest życie piłkarskie, życie drużyny, że są kontuzje i trzeba sobie radzić. Są zawodnicy, którzy takie sytuacje mogą wykorzystać. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, tylko patrzeć na to, co przed nami.

Jan Bednarek: - Nie wygraliśmy tego meczu, a to było dla mnie najważniejsze. Remis, ale myślę, że to taki etap przygotowań, w którym daliśmy z siebie wszystko. Myślę, że pozytywnie możemy patrzeć w przyszłość. Kwestia komunikacji, lepszego ustawienia i pierwszej bramki mogliśmy nie stracić. Wyciągniemy wnioski i drugi raz się to nie powtórzy. Myślę, że źle weszliśmy w drugą połowę, ale z minuty na minutę było coraz lepiej. Jest materiał do analizy, możemy się poprawić i dobrze, że takie rzeczy zdarzają się w meczach nie o stawkę. Wierzę, że będziemy perfekcyjnie przygotowani do meczu z Senegalem. Defensywa to jest podstawa. Jeśli dobrze będziemy bronić, to z przodu nie musimy się martwić, bo mamy takiej klasy zawodników, że stworzą sobie sytuacje. Myślę, że bramka Roberta (Lewandowskiego - przyp. red.) była ładniejsza (w porównaniu z bramką Miiko Albornoza - przyp. red.), bo strzelał słabszą nogą. Cieszy to, że w takich sytuacjach umiemy strzelać bramki.

Jakub Błaszczykowski: - Zdawaliśmy sobie sprawę już przed meczem, że Chile to bardzo dobra drużyna i udowodniła to dzisiaj. Na pewno są na innym etapie niż my, bo my jesteśmy po bardzo ciężkim obozie. Jest to kolejny etap przygotowań do mistrzostw świata. Trener na pewno zrobi dobrą analizę, a my pracujemy dalej. Nie chciałbym analizować teraz na gorąco. Na pewno trener ma najważniejsze zdanie i to on decyduje. Po to są mecze towarzyskie, żeby próbować nowego systemu i na pewno będzie to bardzo wartościowy mecz do analizy. Nie chcę nikomu nic pokazywać. Ja jestem jedyną osobą, której chciałbym coś udowodnić. Cieszę się, że zagrałem dziś dobre spotkanie, ale na głębszą analizę czy ocenianie swojej osoby nigdy się nie siliłem. Pracowałem i pracuję na to, żeby być w najlepszej dyspozycji fizycznej.

Grzegorz Krychowiak: - Uważam, że więcej jest plusów po dzisiejszym meczu, mimo że były momenty słabe i dobre, zawodnicy byli bardzo zmęczeni, bo był taki cykl treningowy, który trzeba było odpowiednio wybiegać. Lepiej się czuliśmy w pierwszej połowie z grą z czwórką obrońców z tyłu. Będziemy pracować nad tym, żeby już w pierwszym, najważniejszym meczu być odpowiednio przygotowanym. W mojej sytuacji zabrakło trochę zimnej krwi, ale mam nadzieję, że w przyszłości takie sytuacje będę wykorzystywał. Bardzo dobry mecz Jana (Bednarka - przyp. red.), zagrał świetne 90 minut, twardo w defensywie, nie bał się wyprowadzać piłki. Dobrze zastąpił Kamila Glika, co nie jest łatwe.

Karol Linetty: - Myślę, że mieliśmy jeszcze więcej sytuacji, żeby zdobyć bramki, ale się nie udało. "Lewy" (Robert Lewandowski - przyp. red.) bardzo ładną bramkę zdobył. Szkoda tej pierwszej straconej bramki, bo źle zagrałem i później obrona nie była dobrze ustawiona. Przy drugim golu "Fabian" (Łukasz Fabiański - przyp. red.) miał dużo roboty, ale mu się nie udało. Myślę jednak, że dobrze można ocenić to spotkanie. W drugiej połowie, że chłopacy zmienili system w obronie. Mamy taki problem w reprezentacji, że w pierwszej połowie gramy dobrze, a w drugiej już gorzej. Dobrze, że mamy te mecze towarzyskie, trzeba nad tym pracować. Trzeba cały czas być optymistą i będziemy już przygotowywać się do meczu z Litwą. Parę lat spędziłem w Lechu, więc dzisiaj parę razy serce mocniej zabiło. Kibice byli dzisiaj świetni, więc atmosfera była super. Cały czas walczę o miejsce w pierwszym składzie, jestem bardzo blisko. Będziemy analizować to spotkanie, zawsze jest coś do poprawy. Wiadomo, że musimy poprawić te stracone bramki, aby one się nie powtórzyły, i idziemy do przodu. Najważniejszy będzie mecz z Senegalem, ale ten dzisiejszy mecz dużo nam dał. Trzeba poprawić to, co zrobiliśmy źle i utrzymać to, co było dobre.

xxxx - 8 czerwca 2018, 23:01:25 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
Mam pytanie - czy podczas przygotowan byla sprawdzana wydolnosc kondycyjna bo 2 polowa to byla ona tragiczna . Pazdan co jest grane ? musisz poczuc gre i zagrac odwaznie i pewnie . Chile w 2 polowie was osmieszala

ZIENIU - 8 czerwca 2018, 23:08:58 - *.play-internet.pl
Pazdan najsłabszy. Poniżej średniej Rybus, Krychowiak. Świetny mecz Lewego, Bednarka Ziela i Kuby.

głos serca - 8 czerwca 2018, 23:34:16 - *.icpnet.pl
Największy + dla Krychowiaka, w przeciwieństwie do Mączyńskiego potrafi grać dobre podanka, a nawet o rajd się pokusił
Zieliński pasywnie, Linetty poza jednym strzałem niewidzialny
Pazdan i Bednarek kiepsko, jeśli miałbym wybierać to wolę zobaczyć Pazdana z Cionkiem, kwestia komunikacji. Pazdan nie może być z dwójki stoperów tym "liderem", Bednarkowi brakuje ogrania, a specjalnie do Pazdana nie ma sensu go pchać
Przypominam że tu chodziło tylko o ćwiczenie schematów, oceniajmy grę poszczególnych piłkarzy, formacji, a nie całej drużyny, bo to się mija z celem.

Daro - 8 czerwca 2018, 23:35:23 - *.dynamic.chello.pl
Pozytywnie Krycha i Bednarek.

xxx - 8 czerwca 2018, 23:36:27 - *.smgr.pl
w Niemczech dzisiaj z Arabami i z Austrią to tylko zasłona dymna i specjalnie taka gra, u nas za to poważne problemy, nie ma z czego się cieszyć można jedynie wyjąć znicz

lul - 8 czerwca 2018, 23:59:35 - *.vs.webtropia-customer.com
Wypowiedzi po meczu, Krychowiak: yyy eee yyyy

Piotrek - 9 czerwca 2018, 0:00:13 - *.dynamic.chello.pl
Żadnego cudu nie potrzeba. Senegal i Japonia są gorsze a z Kolumbią będzie remis. Drugą połowę sobie odpuścili.

futbolista - 9 czerwca 2018, 0:01:42 - *.boid.qwest.net
no to informacja : " wiadomo, jestesmy w trakcie przygotowan " ! to kiedy bedzieta przygotowani ? po mistrzostwach dopiero ? smiech na sali, a karawana jedzie dalej !

anka - 9 czerwca 2018, 0:10:22 - *.play-internet.pl
Naprawde nie ma w Polsce nikogo lepszego od Rybusa, Pazdana, Cionka,i swietaj krowy Krychowiaka na ich pozycjach?

Chili - 9 czerwca 2018, 0:12:18 - *.adsl.inetia.pl
Rezerwy Chile mogły ten mecz spokojnie wygrać. Kadra Nawałki gra zrywami, Grosicki zrobi kilka sprintów i gościa więcej nie ma, jak jest. Linetty kreowany na lidera środka pola... Strasznie nierówny zespół, dużo słabych punktów. No i gdzie zadaniowiec Sławomir P. Czy nie było dla niego zadania z Chile?

Ropień - 9 czerwca 2018, 0:30:58 - *.xdsl.hringdu.is
Xxx, wsadz sobie ten znicz w rektum, malkontencie.

omar - 9 czerwca 2018, 0:35:20 - *.136.246.237
Pazdan poziom Aklasy

Tony - 9 czerwca 2018, 0:57:11 - *.58.175.199
Pazdan..slaby,mysle Bednarek za niego !!!

BeeSKa - 9 czerwca 2018, 2:16:16 - *.adsl.inetia.pl
Linetty nie musi się winić, bo kto przypuszczał, że wejdzie taka bomba.
Troszkę z ciekawości porównałem sobie zespoły które uważam za najlepsze, wytypowałem zgodnie z drabinką pary ćwierćfinałowe MŚ (Każdy z tych meczy jest możliwy, wg drabinki):
1. Portugalia vs Francja
2. Brazylia vs Belgia
3. Hiszpania vs Argentyna
4. Niemcy vs Kolumbia
Dodam temat do ulubionych, żeby potem sprawdzić czy coś wytypowałem prawidłowo i ile z tych ekip doszło do ćwierćfinału.

futbolista - 9 czerwca 2018, 3:10:51 - *.boid.qwest.net
narzekacie na tego czy tamtego, a ci z polskich klubow [ Legia ], ich zadaniem bycia w tej na MS kadrze, jest tylko jedno : KASA dla KLUBU !!!! prosze pamietac !

Kelner - 9 czerwca 2018, 5:49:30 - *.58.12.66
A czemu nie ma wpowiedzi Peszki, przeciez jego tak lubia sluchac inni pilkarze i trenerek Nawalka

1962 - 9 czerwca 2018, 7:12:30 - *.dynamic.chello.pl
Gks Jastrzębie King.

milioner - 9 czerwca 2018, 7:46:10 - *.centertel.pl
obrona jak ser szwajcarski Linnety slabiutki Pazdan bez formy super Bednarek co dalej pozyjemy zobaczymy Polska dawaj a zopomnialem Krychowiak bardzo mocny

obserwator - 9 czerwca 2018, 7:57:53 - *.224.183.185.Tele-Necik.PL
Pazdan tragiczny, ale myślę że na Mundialu już tak nie zagra. Linetty cieniutki, który nigdy nic tej kadrze nie dawał, za niego na Senegal walczak i przecinak Góralski. Krycha mnóstwo niedokładnych zagrań, widać dlaczego kolejne kluby się go pozbywają. Rybus niewidoczny (tradycyjnie w kadrze), może Bereszyński za niego?
Duży plus Lewy,Kuba,Piszczu i Bednarek.
Także kilka słabych punktów jest. Nogi ciężkie, oby przez te kilkanaście dni złapali świeżość bo musimy być w 100% przygotowani fizycznie by niwelować siłę Senegalu, technikę Kolumbii i mobilność Japonii.
Ale będzie dobrze. Nawałka we co robi, choć zbyt dużego wyboru nie ma. Z grupy wyjdziemy i chyba na tym koniec.

Mario1979 - 9 czerwca 2018, 8:24:03 - *.146.161.161.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@Ropien za nim zaczniesz kogoś krytykować to proszę sprawdź co znaczy słowo sarkazm.
Czy wyście poszaleli z tymi komentarzami? Ja bym się martwił gdyby ten mecz im wyszedł idealnie. Bo oznaczało by to, że forma przyszła za wcześnie.
Pierwsze 10 minut to było wejście w mecz. Wyczucie piłki po ciężkich treningach. Kolejne 20-25 minut to było to, co trener chce abyśmy grali, to co jest na treningach. Kolejne fazy meczu to były już eksperymenty. Turniej jest długi i wiele rzeczy może się wydarzyć. Musimy być przygotowani na różne warianty. Wiadomo kontuzje, zmęczenie i różne inne czynniki mogą mieć wpływ na turnieju. Wiadomo, że każdy by chciał abyśmy cały mecz zagrali tak jak te 20 minut. Jednak gdy na mistrzostwach będzie potrzebna zmiana taktyki bądź wariantu gry, wszyscy będziecie płakać i pytać od czego były sparingi...ech

KW - 9 czerwca 2018, 8:36:24 - *.dynamic.gprs.plus.pl
milik ---co to jest ,już kaleków i drewniaków powołują do KADRY ?

kibic - 9 czerwca 2018, 8:57:36 - *.dynamic.chello.pl
Stracona bramka to wina Szczęsnego bo zanim wpadła ta bramka wsadził na konia kolege grając krótko widząc że Chilijczycy są wysoko poszła strata wrzutka do której pozwolił Piszczek i błąd w kryciu stoperów ale wszystko zaczęło się od Szczęsnego.

boss starg - 9 czerwca 2018, 9:07:09 - *.unknown.vectranet.pl
polska goooooolllllllllllllllllllllllll

Kibic - 9 czerwca 2018, 9:13:08 - *.dynamic.chello.pl
Druga połowa, to jakieś nieporozumienie...

Januszjakc - 9 czerwca 2018, 10:42:44 - *.centertel.pl
Kooórła w pierwszej połowie to było, nie to co w drugiej. Same cienkie bolki jadą żeby odpaść.

Na wałek - 9 czerwca 2018, 10:46:39 - *.68.236.23 (*.172.255.67)
Rybus jest bardzo słaby. Linetty tradycyjnie słaby. Krychowiak bez formy, Milik bez formy, Błaszykowski bez formy. W meczach o stawkę Zieliński jak zwykle zawiedzie. Bereszyński musi grać za Rybusa. Cionek potwierdził, że pewnego progu nie przeskoczy (asysta przy golu dla Chile). Ten zespół ma za dużo dziur w składzie i niczego na mistrzostwach nie osiągnie.

ck - 9 czerwca 2018, 12:01:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
przypomnijcie sobie przygotowania i sparingi przed euro 2016. wtwedy tez kazdy narzekal a jak bylo kazdy pamieta. troche spokoju polaczki

dunczyk - 9 czerwca 2018, 14:08:45 - *.centertel.pl
A)
Akcje Polakow jak z kursu trenerskiego , powtarzalne, Chile bardziej przypadkowe bramki .
Ale dziennikarskie pompowanie pierwszego składu na wyjsciową jedenastke , a rezerwowym nie daje sie grać od pierwszych minut i jest Kazachstan II .
(wtedy Salamon obarczony, a teraz "Poznaniacy" ).
Chyba koniec z tym., bo co to jest za zgrywanie, jak kogos kopią i reszta nie zapobiega?
Gdzie byli przed żurnaliści ?
Wystarczy , ze przeciwnicy mają swój brak flary i mogą zapalić cygarko, że postawili na swoim.
Relacja nie polega na przegadaniu zamiast : kto jest przy piłce i co jest na trybunach opisywać.
Od tego jak grać kiedy grają mają konsulting .
Wniosek , akcje potrafimy tylko przez mozliwe urazy nie przyspieszalismy wiecej = ujma.
Zawodowstwo tv bez formy.
B)
Braki w polskiej grze ciepliwosci mimo iz to wlasnie sparing. Przyczyna lepszej skutecznosci.
Nasze gwiazdy mistrzostw świata przyjmą piłke, rozgląda się za szpalerem i holuje by naprzod - byle nie w bramke
( Senegalczycy 2 razy mogą przechwycić) .
Zawodnicy powinni wymieniać wiecej piłke jeśli jest wahanie co zrobić.
Nie masz piłki , a traciłeś , wyjdź do niej i popraw jesli nie odebrales!
Moze na treningu zbierają się grupkami wedlug sympati, a nie formacji.
W pokojach mogą sie umawiać nawet na intymne sprawy z partnerkami, a na boisku mają klepać piłke w/g ustawienia (z wyjątkiem rozgrzewki czy po meczowe roztrenowanie).
Oczywiscie , jesli chodzi o management tej profesji ,spotkanie nie jest od tego aby w trakcie robić z ludzmi w słuchawkach panel - Studio w przerwie nawet wskazane .