10 sierpnia 2018, 19:52:05 - koofel
Niepokonana Lechia

Lechia Gdańsk wygrała 2-0 (1-0) z Miedzią Legnica w pierwszym meczu 4. kolejki Ekstraklasy. Bramki dla gospodarzy strzelili Jakub Arak i Patryk Lipski. Lechia jest nadal niepokonana w tym sezonie i zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Gospodarze już w pierwszej próbie trafili do siatki, ale gol nie został uznany. Lukáš Haraslín dośrodkował w pole karne, Fran Cruz źle wybił piłkę, a po podaniu Jakuba Araka Flávio Paixão pokonał Antona Kanibołoćkiego ze spalonego. Po chwili słowacki skrzydłowy Lechii dośrodkował z lewego skrzydła, a Arakowi niewiele brakło, by na piątym metrze doskoczyć do futbolówki. W 20. minucie Fabian Piasecki kopnął z rzutu wolnego z 25 metrów wysoko nad poprzeczką. Pomocnik Miedzi pomylił się również chwilę potem, gdy po podaniu od Henrika Ojamy uderzył z woleja nad bramką. Skuteczniejszy w 39. minucie okazał się Arak. Paweł Stolarski dośrodkował z prawej strony, a napastnik Lechii uprzedził głową Cruza i piłka po koźle wpadła do siatki.

Druga połowa rozpoczęła się od niepewnej interwencji Dušana Kuciaka, po której będącego tuż przed bramką Marquitosa uprzedził Ariel Borysiuk. Następstwem jego interwencji było dośrodkowanie Marquitosa z kornera i główka Piaseckiego tuż obok słupka. W 52. minucie Haraslín zagrał wzdłuż bramki, a strzał Araka obronił nogami Kanibołoćkyj. Bramkarz Miedzi ponownie musiał napracować się chwilę potem, gdy wprost w niego uderzył Flávio Paixão. Bez szans na interwencję był już jednak po mierzonym uderzeniu Patryka Lipskiego z osiemnastu metrów. Miedź próbowała odpowiedzieć uderzeniami Marquitosa i Petteriego Forsella, lecz w obu przypadkach Kuciak nie dał się pokonać. W 70. minucie Wojciech Łobodziński trafił lewą nogą z piętnastu metrów w poprzeczkę. Niedługo potem Piasecki oddał swój kolejny niecelny strzał w tym meczu. W doliczonym czasie gry świetne uderzenie Forsella z rzutu wolnego obronił Kuciak.

10 sierpnia 2018, 18:00 - Gdańsk (Stadion Energa Gdańsk)
Lechia Gdańsk 2-0 Miedź Legnica
Jakub Arak 39, Patryk Lipski 56

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 41. Paweł Stolarski, 25. Michał Nalepa, 26. Błażej Augustyn (46, 16. Ariel Borysiuk), 22. Filip Mladenović - 28. Flávio Paixão, 6. Jarosław Kubicki, 35. Daniel Łukasik, 9. Patryk Lipski, 17. Lukáš Haraslín (68, 8. Michał Mak) - 18. Jakub Arak (76, 19. Karol Fila).

Miedź: 32. Anton Kanibołoćkyj - 23. Paweł Zieliński, 26. Fran Cruz, 24. Tomislav Božić, 5. Frank Adu Kwame - 21. Henrik Ojamaa, 13. Adrian Purzycki (66, 10. Petteri Forsell), 14. Omar Santana, 8. Marquitos (84, 7. Łukasz Garguła), 9. Fabian Piasecki - 77. Mateusz Piątkowski (57, 4. Wojciech Łobodziński).

żółte kartki: Nalepa, Stolarski - Ojamaa.

Ml - 10 sierpnia 2018, 19:57:58 - *.unknown.vectranet.pl
Nowak w................. Idź do wigier teoretyk z wiochy, ile zarabiasz za mało!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

herhor - 10 sierpnia 2018, 19:59:12 - *.odramedia.pl
Ta liga to jest parodia. Lechia nie potrafi wygrać z beznadziejnie słabą legią, a tydzień później bez problemu ogrywa Miedź.

pb - 10 sierpnia 2018, 20:00:47 - *.148.41.126
Legia spadek pewne info. Wczoraj pasterze z luksemburka jutro spadek.
A co do Lechii to faktycznie, bez peszki jakby lepiej.
Pozdro dla Gdyni

Hej! - 10 sierpnia 2018, 20:04:15 - *.146.35.190.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Hej Miedź! Dobrze wam idzie :-P

Experto - 10 sierpnia 2018, 20:06:13 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Slabiutka ta Miedz,6 hiszpanow z lig okregowych tam gra to cienko to widze,raczej spadek tak jak Sandecja po sezonie.

@Ziomexo
Lepiej niż Sapela tydzień temu, mimo że Ukrainiec popełnił błąd w przygotowaniu do strzału przy drugiej bramce. Jego agresywne wyjścia na przedpole mają szansę wspomóc niepewną linię obrony Miedzi

Roberturba - 10 sierpnia 2018, 20:12:01 - *.unknown.vectranet.pl
Co pan powie że mecz z Lechią powinien Pan wygrać ale..... Żenada żenada żenada, korona w p......../ Czy Hiszpanie według Pana teorii wygrają ex.Idź chłopie i wstydu oszczędź. Panie Dadełło ocknij się Pan, trener miedzi to rolnik który szuka rzepaku!!!!!!!!!!!!!!

Varadi - 10 sierpnia 2018, 20:14:58 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Miedz płaci znowu Frycowe!!!!! Hi hi hi

Hazel - 10 sierpnia 2018, 20:16:13 - *.dynamic.chello.pl
Miedź przegrywa ponownie po indywidualnych błędach w defensywie - najpierw Cruz, potem Purzycki. Ten drugi rozegrał bardzo słaby mecz dzisiaj na pozycji łączącej pomoc z defensywą, nie wniósł nic ani do ataku, ani do obrony, a potem popełnił fatalny w skutkach błąd.
Ciekawy wariant z Ojamą od pierwszej minuty, ale to zawodnik do prostszej gry, do której Miedź trochę nie ma piłkarzy. Łobodziński przy stylu gry legniczan daje jednak drużynie znacznie więcej, ale ja bym Estończyka nie skreślał. Bardzo dobre wejście Garguły, to powinno dać trenerowi Nowakowi do myślenia.
Niezły mecz Adu, niewidoczny Zieliński, Piasecki i Piątkowski naraz na boisku się nie sprawdzili - albo jeden, albo drugi, albo inne ustawienie.
I dajcie strzelać Forsellowi z dystansu, dziś pokazał, że naprawdę umie, a tego elementu gry Miedzi naprawdę brakuje!

Były kibic - 10 sierpnia 2018, 20:16:18 - *.unknown.vectranet.pl
Czy nasz klub to polski klub? Polacy idą w odstawkę, wstyd kibicować Miedzi.

Edek - 10 sierpnia 2018, 20:19:53 - *.244.219.194
Miedź pokazała dzisiaj, że potrafi przegrywać w sposób przyjemny dla oka. Lepsze hiszpańskie ogórki niż polskie młode drewno.

Max - 10 sierpnia 2018, 20:19:55 - *.dynamic.gprs.plus.pl
A tak się Śmiali z Chrobrego !! He he

Jo - 10 sierpnia 2018, 20:23:07 - *.play-internet.pl
Slabe te Hiszpany w tej Miedzi jeden gorszy od drugiego,kto ich tu sciaga do Polski

przemo_scr - 10 sierpnia 2018, 20:24:32 - *.dynamic.chello.pl
Dwóch byłych Chorzowskich strzela w ekstraklapie!
Brawo Kuba, Brawo Patryk /R\

mbv - 10 sierpnia 2018, 20:24:51 - *.jmdi.pl
A jak tam Peszkin ? Pokazał skilla ?

1234 - 10 sierpnia 2018, 20:26:11 - *.146.48.163.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
do edek nie obrażaj polaków ciapaty smierdzielu. nie jestem kibicem miedzi uwaznie oglądałem mecz w wyjściowej jedenastce 4 polaków dno i reszta mułu nie idzcie tą drogą bo spadek pewny po wejściu łobodzinskiego gra wygląda dobrze dobry napastnik młody z polski i będą punkty a nie szrot niechciany w hiszpani

Ja - 10 sierpnia 2018, 20:42:51 - *.unknown.vectranet.pl
Augustyniak na bok i poZbywasz się chłopaka który pomógł ci wywalczyć ex. MAsz espania LA Viva na razie masz plecy i płuca do wymiany,chcesz wygrać ex obcybi walnij się w końcuuuuuuuuuuuuu w głowę!!!!!!!!!

Jaro - 10 sierpnia 2018, 20:45:51 - *.centertel.pl
Po błędzie Purzyckiego gol. Piątkowski bardzo slabo. Najlepszy na boisku Ojaama. Najgoźniejsze strzały Forsella. Nie wiem gdzie ty widziałeś tych dobrych Polaków. Chyba Ci się przyśniło. Ekspert siodmej ligi. Gramy dalej. Ta porażka mnie nie martwi na dzień dzisiejszy Lechia ma lepszy zespół i takie są fakty.

DL - 10 sierpnia 2018, 20:50:19 - *.146.163.238.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jeszcze wam pokażemy.hej Miedz

kibic - 10 sierpnia 2018, 20:57:48 - *.play-internet.pl
Jaro w Polskiej Exstraklapie powinni grać przede wszystkim Polacy a zagraniczny zawodnik powinien być uzupełnieniem pod warunkiem że jest lepszy od Polaków przykład Górnik Z.

Jeremi - 10 sierpnia 2018, 21:04:15 - *.dynamic.chello.pl
Właśnie wróciłem z meczu i jestem pod wrażeniem dojrzałej gry beniaminka. Poza pierwszymi minutami, kiedy to zbyt bardzo się cofnęli, później prowadzili już otwartą grę, a od 2-0, normalnie przeważali i mogli strzelić przynajmniej jedną bramkę, na którą zresztą zasłużyli. Lechia popełniła ten sam błąd, co ze Śląskiem, ostatnie 20 minut za bardzo się cofnęła (brak sił?), ale Miedź nie miała Celebana, a Lechia miała Kuciaka

1234 - 10 sierpnia 2018, 21:07:50 - *.146.48.163.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
jaro błąd najlepszy na boisku w miedzi łobodzinski starczyło mu 30 min aby pokazać zagranicznemu szrotowi jak się gra

MIEDZ - 10 sierpnia 2018, 21:08:39 - *.ssp.dialog.net.pl
Panowie spokojnie.
To dopiero czwarty mecz Miedzi w EX a wy biadolicie tak jakbyśmy w zeszłym roku zdobyli mistrza Polski.
Płacimy frycowe jako beniaminek.
Gra do momentu dojścia do pola karnego naprawdę może się podobać, momentami jest naprawdę b.dobrze.
Niech poprawią skuteczność i będzie naprawdę dobrze. Poczekajmy kilka tygodni - CIERPLIWOŚCI .

Jeremi - 10 sierpnia 2018, 21:10:14 - *.dynamic.chello.pl

Led - 10 sierpnia 2018, 21:18:33 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@MIEDZ.Spokojnie to dopiera czwarty mecz i jeszcze trochę porażek zaliczymy he he he!!!!!

scoti - 10 sierpnia 2018, 21:20:27 - *.dip0.t-ipconnect.de
do pb nie wyzywaj piłkarzy z Luksemburga od pasterzy ,pasterzem to jesteś ty śmieszny ludziku,wyjdz z za stodoły i pal wrotki doić krowy

scoti - 10 sierpnia 2018, 21:22:14 - *.dip0.t-ipconnect.de

MIEDZ - 10 sierpnia 2018, 21:23:07 - *.ssp.dialog.net.pl
@Jeremi - bardzo konkretny, obiektywny komentarz.

scoti - 10 sierpnia 2018, 21:24:33 - *.dip0.t-ipconnect.de
pb pasterzem to jesteś ty i nie zapomnij wydoić krów bo ojciec ci nie da kasy na festyn

dupq - 10 sierpnia 2018, 21:27:47 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
a dlaczego niepokonana?

Strażak - 10 sierpnia 2018, 21:29:53 - *.play-internet.pl
Kurna dawać tę Legie bo trza w końcu jakieś punkty zdobyć.
Hej Miedź!

Kura - 10 sierpnia 2018, 21:30:06 - *.146.167.117.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Słaba ta Miedź jak piosenki Sławomira. Słaba i na boisku u poza nim. Tak się ich ziomki z BKS Bielsko odgrażali że zrobią z Miedzią dziś rewanż za wjazdu pod kasy Lechii w Warszawie, a oczywiście skończyło się na marzeniach. Tak sam jak tylko Miedź może sobie pomarzyć o pierwszej ósemce. Wracajcie tam gdzie wasze miejsce, czyli do 1.ligi. Frycowe płacą jak Sandecja :-)

Strażak - 10 sierpnia 2018, 21:30:08 - *.play-internet.pl
Hej Miedź!

Jaro - 10 sierpnia 2018, 21:33:05 - *.centertel.pl
1224 Jak zawodnik podaje rywalowi i ten strzela gola to jest błąd. Nie oglądaj więcej meczów z blondynkami i posłuchaj co mówią eksperci. Wojtek dał dobra zmianę. Pyrzycki Piątkowski i Fran odostawali od zespołu i stąd porażka. W Lechii najlepszy Kuciak.

Varadi - 10 sierpnia 2018, 21:39:06 - *.ssp.dialog.net.pl
Widzę na forum kilku kibiców z Głogowa.Oj nudno i was pod tym różowym mostem. Chyba że znowu jakiś niewypał znajdą. Martwcie się o swój klubik. Miedź sobie poradzi i jeszcze wygra nie jeden mecz w ex. Za tydzień trzy punkty z Koroną. Hej Miedź

Kura - 10 sierpnia 2018, 21:43:29 - *.dynamic.chello.pl
@Varadi - Miedź wygra z Lubinem, tego akurat jestem pewien, a w innych meczach aż tak łatwo ją z nimi nie będzie

BeeSKa - 10 sierpnia 2018, 21:56:46 - *.adsl.inetia.pl
Kibicowałem Miedziance oraz Lechii w jednakowym stopniu Jednak wynik jest sprawiedliwy. Lechia ładnie zaczęła rozgrywki, dobra forma, a Miedzianka cóż, pierwszy mecz wygrany, ale kolejne pokazały, że ten sezon to raczej będzie ciężka walka o utrzymanie. Wierzę jednak w ciężką pracę do końca sezonu i w miarę pewne utrzymanie w lidze! Pozdrowienia dla Gdańszczan i Legniczan z Wrocławia.

KKK - 10 sierpnia 2018, 22:09:38 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Mimo wyrównanych statystyk wygrana Lechii zasłużona.
Miedź kolejny raz pokazuje, że ma mocną ofensywę gdy traci bramkę i kolejny raz nie może postawić kropki nad i. Dziś poprzeczka albo Kuciak.
Największy problem jest na defensywnym pomocniku/kach - jest bardzo wielu ofensywnych pomocników a mało dobrych defensywnych na ten poziom. Purzycki dziś tragedia. Do tego przy atakowaniu środkiem i zaangażowaniu Santany i Marquitosa tyły pozostają nie do końca zabezpieczone. Chyba przydałby się jeszcze jakiś napastnik na zmiany, ale doświadczony. Mam problem z oceną Piaseckiego - chłopak jest ciągle pod grą, walczy, utrzymuje się przy piłce, dobrze się ustawia, natomiast kompletnie nie ma wykończenia. Gdyby miał bylibyśmy już w innym miejscu. Coś tu trzeba wykombinować.

Cortez - 10 sierpnia 2018, 22:34:20 - *.dynamic.chello.pl
Frekwencja poraza.

lecmaz - 10 sierpnia 2018, 22:38:37 - *.38.98.149.internetia.net.pl
Lechia zrozumiała,że należy stawiać na rodzimych piłkarzy.Dzisiaj w całym meczu zagrało 10 polskich piłkarzy i tylko 4 zagranicznych.Oby tak dalej,trzeba dać szanse młodym zdolnym piłkarzom a efekty będą widoczne już niedługo.

ac/dc - 10 sierpnia 2018, 22:40:11 - *.163.229.131.ipv4.supernova.orange.pl
Lechio, oby tak dalej !

??? - 10 sierpnia 2018, 22:41:03 - *.89.217.164 (*.89.217.251)
Nie No padłem hehe nie pokonana Lechia hehehehe

@kura - 10 sierpnia 2018, 22:41:12 - *.centertel.pl
@kura skąd masz takie info kogut ci powiedział czy przyczetałeś na pudelku i tym podobnym,widać dzieci nudzą się w wakacje

boromir - 10 sierpnia 2018, 22:53:22 - *.icpnet.pl
Miedź w ostatnich minutach nieźle przycisnęła, ale niewiele z tego wynikało. Wydaje się jednak, że nie są bez szans w walce o utrzymanie, a gra Lechii nie imponuje. Pytanie, czy ktokolwiek w tej ogórkowej lidze imponuje.

Varadi - 10 sierpnia 2018, 22:57:32 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Za tydzień z Korona także w Banke!!!!....

fansport - 10 sierpnia 2018, 23:07:19 - *.dynamic.chello.pl
jaka liga, taka frekwencja i tak za duża w sumie, biorąc pod uwagę poziom polskiej piłki, zdecydowanie za duża frekwencja.

badum - 10 sierpnia 2018, 23:11:06 - *.dynamic.chello.pl
Jak to brzmi w porównaniu do poprzedniego sezonu :D

abc - 10 sierpnia 2018, 23:34:51 - *.147.238.85.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jako kibic Lechii stwierdzam, że Miedź nieźle się zaprezentowała.
Bramkarze obu drużyn też się wykazywali.

ii - 11 sierpnia 2018, 1:36:19 - *.dynamic.mm.pl
Lechia grała w 2 połowie jak typowa polska drużyna .Byleby tylko wykopnąć do przodu i może ktoś tam będzie.Dobrze że nie grają w żadnych pucharach bo byłby wstyd większy niż Legia

palamander - 11 sierpnia 2018, 9:36:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Niestety,ale Miedz będzie jednak dostarczycielem punktów. Fajnie że 1 sezon pograją w Ekstraklasie. Z taką grą i szanse na utrzymanie są zerowe

Kibic - 11 sierpnia 2018, 10:10:15 - *.unknown.vectranet.pl
Augustyniak wnosił dużo do gry! Walka o piłkę strzały.Purzycki totalne DNO i fatalny błąd! Piątkowski sam meczu nie wygra. Potrzebny napastnik, no chyba że Hiszpan który przyszedł wniesie dużo w ataku? Oby! Z każdym jak widać w ex można powalczyć o punkty, tyko dobrą grą i bez bramek, punkty same nie wpadną panie Trenerze. Kanibłocki super ogólnie , gra na przedpolu robi wrażenie, przy straconych bramkach nic nie miał do powiedzenia.

Wariat - 11 sierpnia 2018, 10:30:50 - *.31.54.158
Kibic nie wiem co wnosił Augustyniak do gry, to chłop bez fantazji, drewniany i po jego indywidualnych bledach przegraliśmy wcześniejsze mecze. Zespol był ustawiony inaczej niż zawsze wiec moze trzeba sie zastanowic czy ciagle zmiany w składzie sa potrzebne??? Zespol potrzebuje stabilizacji i ogrania, chłopaki walczcie.

Bcxb - 11 sierpnia 2018, 11:06:50 - *.49.160.21.ipv4.supernova.orange.pl
Miedz to spadek jarali sie 1 meczem a teraz od kazdego becki 1 liga wita ponownie

Benu - 11 sierpnia 2018, 11:13:08 - *.25.ktmtelekom.pl
Lechia w tym sezonie pierwsza czwórka.

Xxx - 11 sierpnia 2018, 11:19:44 - *.opera-mini.net (*.114.73.3)
@bcxb odezwal sie troll. Jeszcze wam pokazemy! I wy bedziecie dostawać becki.

Krystof - 11 sierpnia 2018, 11:27:48 - *.static.chello.pl
Górnik Wałbrzych jako absolutny beniaminek eklapy nie placił frycowego tylko lał wszystkich ile wlezie.Przypomnę ze po rundzie jesiennej byl mistrzem

Tofik - 11 sierpnia 2018, 11:49:33 - *.netcity.pl
Lechia staje na nogi pod wodzą Stokowca, Miedź znów nieźle się zaprezentowała, ale do tej dobrej gry punktów brakuje, Łobodziński, Forsell i Garguła weszli i rozruszali grę, ale gdyby oni grali od początku to wynik byłby inny, minus dla bramkarza bo druga bramka na jego konto Sapela w 1 lidze tyle razy Miedzi tyłek ratował, jeden gorszy mecz z Górnikiem i odpalili go, a Kanibołocki wcale nie lepszy.

bryndzek - 11 sierpnia 2018, 13:34:43 - *.dfri.se
Lechia póki co wygrywa ale sami dobrze wszyscy wiecie jak się ze Stokowcem kończy. Na początku jest spoko, a potem się wszystko pier....li i rudy idzie gdzie indziej.

CK - 11 sierpnia 2018, 15:19:59 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Za tydzień z Korona BECKI i Was Poniesie!!!!

max - 12 sierpnia 2018, 10:27:00 - *.play-internet.pl
A wy dalej te padlinę oglądacie, gdzie kelnerzy z Luksemburga robią miazge z mistrza Polski. Kto jeszcze z asami z ekstraklapy nie wygrał? Eskimosi, wielorybnicy i wędkarze znad Bajkału..

pinokio - 12 sierpnia 2018, 12:53:37 - *.legnica.vectranet.pl
Lechia miała dużo szczęścia.Druga połowa-gdańszczanie nie mieli nic do powiedzenia.Jak ktoś nie wierzy,to proszę obejrzeć powtórkę.Gra beniaminka miła dla oka.Jak okrzepną , to jeszcze nie jednemu klubowi szczęka opadnie.Taki jest poziom"starych ekstraklapowiczów" jak gra Legii z winiarzami z Luksemburga.Jeszcze to Miedzianka udowodni.ML 1971 nigdy nie spadnie.

Na wałek - 13 sierpnia 2018, 13:49:43 - *.free.aero2.net.pl
Ponoć Lechia sprowadzi jeszcze stopera i prawego obrońcę.