11 sierpnia 2018, 22:25:24 - koofel
Na kłopoty gol Janoty

Arka Gdynia zremisowała 1-1 (0-1) z Górnikiem Zabrze w 4. kolejce Ekstraklasy. Prowadzenie gościom dał Dani Suárez, wyrównał w końcówce meczu Michał Janota.

Pierwszą okazję na gola miał Górnik. Po rozegraniu rzutu z autu Igor Angulo główkował niecelnie. W odpowiedzi Andrij Bohdanow trafił z wolnego w mur. Gospodarze próbowali również niedługo potem, ale dwukrotnie piłka przeleciała tuż obok słupka po uderzeniach Michała Janoty i Michała Nalepy. W 15. minucie w bramce musiał wykazać się Pāvels Šteinbors, gdy instynktownie odbił futbolówkę po strzale Jesúsa Jiméneza. Po drugiej stronie boiska Michał Janota spudłował lewą nogą zza pola karnego. W Górniku pomylił się również Dani Suárez, który po dośrodkowaniu Daniela Smugi z rzutu wolnego główkował obok słupka. Po chwili Janota ponownie niecelnie kopnął z dystansu. Wymianę ciosów podsumował Jiménez, strzelając z osiemnastu metrów wysoko nad poprzeczką. Hiszpan doskonałą okazję zmarnował w 42. minucie, gdy po podaniu od Szymona Żurkowskiego spudłował z najbliższej odległości. Piłka wpadła do siatki tuż przed przerwą za sprawą Daniego Suáreza. Stoper zabrzan wykończył głową dośrodkowanie z rzutu rożnego.

W 51. minucie Janota zagrał z rzutu wolnego, a Frederik Helstrup uderzył nad poprzeczką. Podobnie jak Damian Zbozień, który nie potrafił wykorzystać zamieszania w szesnastce Górnika. Po drugiej stronie boiska Szymon Matuszek główkował niecelnie z dziesięciu metrów po wrzutce Smugi. Od 74. minuty goście grali w osłabieniu, gdy z boiska został usunięty Adrian Gryszkiewicz. Efektem faulu był rzut wolny z dwudziestu metrów minimalnie przestrzelony przez Janotę. W następnej próbie pomocnika Arki zablokował jeden z graczy Górnika. W 88. minucie dopiął jednak swego. Po kolejnym uderzeniu zza szesnastki tym razem piłka wpadła do siatki tuż koło lewego słupka Tomasza Loski. Tuż przed końcem meczu Šteinbors na raty obronił strzał Żurkowskiego.

11 sierpnia 2018, 20:30 - Gdynia (Stadion Miejski)
Arka Gdynia 1-1 Górnik Zabrze
Michał Janota 88 - Dani Suárez 45

Arka: 1. Pāvels Šteinbors - 33. Damian Zbozień, 23. Luka Marić, 6. Frederik Helstrup, 17. Adam Marciniak - 7. Maciej Jankowski, 4. Dawid Sołdecki (81, 44. Robert Sulewski), 90. Andrij Bohdanow (65, 20. Goran Cvijanović), 14. Michał Nalepa (46, 35. Mateusz Młyński), 22. Michał Janota - 11. Rafał Siemaszko.

Górnik: 1. Tomasz Loska - 13. Kacper Michalski, 15. Dani Suárez, 5. Paweł Bochniewicz, 27. Adrian Gryszkiewicz - 21. Daniel Smuga (77, 3. Adam Wolniewicz), 28. Maciej Ambrosiewicz (90, 6. Wiktor Biedrzycki), 22. Szymon Matuszek, 7. Szymon Żurkowski, 9. Jesús Jiménez (77, 14. Michał Koj) - 17. Igor Angulo.

żółte kartki: Marciniak, Siemaszko - Gryszkiewicz, Wolniewicz.
czerwona kartka: Adrian Gryszkiewicz (74. minuta, Górnik, za drugą żółtą).

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 7123.

Tom - 11 sierpnia 2018, 22:27:28 - *.play-internet.pl
Na treningu widzi że jest progres A na boisku Wielka kupa.Taki to trener.

LuckyKSG - 11 sierpnia 2018, 22:28:08 - *.dynamic-zab-01.vectranet.pl
Sędzia co to było? Marciniak miał już wylecieć za tyle fauli w pierwszej połowie! Brawo Górnik za walkę!

paww - 11 sierpnia 2018, 22:28:36 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
Po tych transferach wyglądało obiecująco myślałem, że będziecie się trzymać powyżej 8 miejsca i spokojnie top 8 na koniec, ale tu trzeci sezon bez zmian szorujecie po dnie co jest grane???

Toto - 11 sierpnia 2018, 22:29:33 - *.play-internet.pl
Lucky ciesz się bo przynajmniej jednego karnego dla Arki nie gwizdnął

Krzycho - 11 sierpnia 2018, 22:33:07 - *.play-internet.pl
Marciniak w identycznej sytuacji fauluje Żurkowskiego i kartki nie otrzymuje . Piłkarz Arki wywraca się sam bez pomocybo obrońcy a sędzia wyrzuca Gryszkiewicza . To jest cyrk i kabaret w jednym , już wiadomo czemu nasz eksportowy sędzie po meczach grupowych wrócił do domu skoro w lidze sędziują nieudacznicy .

CN - 11 sierpnia 2018, 22:33:49 - *.play-internet.pl
Ten Jimenez to drewno straszne. Masakra!!!

max - 11 sierpnia 2018, 22:36:30 - *.limes.com.pl
Sędzia Marciniak i kontrowersje w Trójmieście to już długa seria. Czy to z gwizdkiem, czy za VARem. Zawsze na korzyść Lechii i zawsze na niekorzyść Arki. Proszę porównać karny dla Lechii gdzie faul był pół metra przed polem karnym i to co było dzisiaj. No ale to sędzia międzynarodowy...

hans - 11 sierpnia 2018, 22:36:32 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Był Ojrzyński dobrze Arka grała, zdobyła Puchar Polski to nie zwolnimy Ojrzyńskiego będzie lepiej. 3 remisy 1 przegrana 0 zwycięstw. Ten sam błąd co Podbeskidzie w EX zwolniło Ojrzyńskiego a teraz kisi się w 1 lidze 3 sezon. To nie trenerzy nieraz są do zwolnienia tylko nieudolni prezesi którzy marzą o Lidze Mistrzów z zespołem na ledwo utrzymanie.

AdamKSG - 11 sierpnia 2018, 22:40:24 - *.rudaslaska.vectranet.pl
Dobry mecz.Górnik powoli zaczyna przypominać zespół z tamtego sezonu, chłopaki zaczynają się rozkręcać.Dzisiaj trochę brakło doświadczenia u młodych chłopaków i pod koniec sił.Mialem obawy czy Górnik w tym sezonie da radę z tym składem powalczyć o pierwszą ósemke.Po dzisiejszym meczu jestem trochę spokojniejszy. Jadymy durch.

scoti - 11 sierpnia 2018, 22:43:50 - *.dip0.t-ipconnect.de
zobaczcie sobie kopacze jak w ciągu 90 min zdobywa się 2 złote medale a to zrobiła JUSTYNA ŚWIĘTY

ree - 11 sierpnia 2018, 22:48:36 - *.elwico.pl
Brawo Marcin Brosz,najlepszy polski trener,szkoda że to on nie został selekcjonerem kadry,to co robi Brosz to fenomen,myślę że Loska,Gryszkiewicz,Żurkowski dostaną powołania do repry,taki Gryszkiewicz by nam się przydał bo nie mamy lewego obrońcy w reprze!
ps. a jeszcze trochę i powołania dostaną również

Krzycho - 11 sierpnia 2018, 22:54:56 - *.play-internet.pl

varświniak - 11 sierpnia 2018, 22:57:41 - *.centertel.pl
Karnego nie było ! Widziałem

Honda - 11 sierpnia 2018, 23:11:23 - *.dynamic.mm.pl
Loska do kadry ? Haha Przecież to najgorszy bramkarz ekstraklasy !

Ksg - 11 sierpnia 2018, 23:12:04 - *.web.vodafone.de
Janota w gorniku nic nie grales a teraz sie spieles i mecz zycia. Pamientaj w Zabrzu sie nie pokazuj a jeszcze ta radosc po bramce, skandal.

WaldasAG - 11 sierpnia 2018, 23:33:27 - *.play-internet.pl
Ten z nr21 z Górnika to symulant konkretny

Hahahaha - 11 sierpnia 2018, 23:56:20 - *.opera-mini.net (*.7.169.138)
No to wielkiego cyrku z tytulem nie widzialem! Jeszcze na niebiesko? To widac kogo z kim redaktorki maja sztame. Sledziki z Gdyni,Gdanska.

kibol inny - 12 sierpnia 2018, 0:22:18 - *.146.105.27.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
A co robil hitler na stadionie na transparencie? I to na kilka dni przed 1 wrzesnia. Niedaleko western platte.

Kaszebe - 12 sierpnia 2018, 0:32:16 - *.ip.xs4all.nl
Eugeniusz Kwiatkowski-budowniczy Gdyni, a nie żaden Hitler.

MVP - 12 sierpnia 2018, 0:50:22 - *.dynamic.mm.pl
po prostu jakoś nie mogę w tego trenera, smółka czy żygonwiny

King - 12 sierpnia 2018, 1:40:07 - *.centertel.pl
Niestety Arka słaba w tym sezonie.

misiu_pisi - 12 sierpnia 2018, 2:24:31 - *.centertel.pl
Na kłopoty gol miernoty. 100 porażek Ruchu na stulecie odzyskania niepodległości!!

Woytek - 12 sierpnia 2018, 2:41:01 - *.58.137.204
A k ur nie widzieliscie rekipo strzale arki to m or dy w kubel

CB - 12 sierpnia 2018, 4:53:17 - *.dynamic.chello.pl
"western platte" ...
Widzę, że prawdziwi patrioci w natarciu!

@CB - 12 sierpnia 2018, 7:52:21 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Tu pisać każdy może, marni prowokatorzy też piszą tu bzdury.

??? - 12 sierpnia 2018, 9:44:44 - *.dynamic.mm.pl
Jakie kaszebe????? W Gdyni Nie Ma kaszubów Gdynia to miasto napływowe ludzi z całej Polski !!!!!

Kazik - 12 sierpnia 2018, 12:35:35 - *.dynamic.mm.pl
@hans widze że umiesz liczyć tylko nowemu trenerowi to ja Tobie policze wyniki Ojżyńskiego na wiosne 12 porażek 4 remisy 3 wygrane puchar polski przegrany no to ironicznie powiem super wynik Ojzynkiego co nie?

Leszek - 12 sierpnia 2018, 13:08:53 - *.centertel.pl
Janota pierwsza bramka od 2014 roku..

onci - 12 sierpnia 2018, 15:05:23 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@hans - ciekawe spostrzeżenie i potwierdzenie że istnieją światy równoległe,
??? - a np. Gdańsk ma 100% rodowitych a Gdynia napływowa - coraz więcej dowodów na światy równoległe
i rzeczywistość - kiedy super Szymon idzie na emeryturę może chociaż sędziowanie uda się naprawić

max - 12 sierpnia 2018, 16:59:58 - *.play-internet.pl
A wy dalej te padlinę oglądacie, gdzie kelnerzy z Luksemburga robią miazge z mistrza Polski. Kto jeszcze z asami z ekstraklapy nie wygrał? Eskimosi, wielorybnicy i wędkarze znad Bajkału..

13sektor - 12 sierpnia 2018, 21:12:06 - *.proxnet.pl
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony faktem, że mimo wielkich osłabień, Górnik Zabrze nadal pozostaje niepokonany w lidze. To bardzo młoda i ambitna drużyna, którą warto wspierać i dopingować.
Jenak każdy z kibiców Górnika zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że w obecnej sytuacji bardzo ciężko będzie powtórzyć wynik z ubiegłego sezonu.
Pozdrowienia dla wszystkich wiernych sympatyków zabrzańskiego Górnika!

LEON - 12 sierpnia 2018, 22:23:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl