26 sierpnia 2018, 19:53:39 - dyrovski
Zagłębie dogoniło Lecha

Zagłębie Lubin wygrało u siebie 2-1 (1-0) z Lechem Poznań w meczu rozegranym w ramach 6. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bramki dla gospodarzy zdobyli Łukasz Janoszka i Patryk Tuszyński, zaś dla "Kolejorza" trafił Tomasz Cywka. Po dzisiejszym zwycięstwie Zagłębie zrównało się z Lechem liczbą punktów. Obie drużyny mają ich teraz po 12.

Początek meczu był wyrównany, ale z upływem kolejnych minut zaczęło atakować Zagłębie. W 11. minucie Daniel Dziwniel wbiegł w "szesnastkę" z lewej strony i wycofał piłkę do Bartłomieja Pawłowskiego. Skrzydłowy Zagłębia natychmiast oddał strzał, lecz trafił jedynie w Łukasza Janoszkę. Cztery minuty później gospodarze po bardzo ładnej akcji dopięli swego. Pawłowski zagrał do Filipa Jagiełły, a ten popisał się ładnym podaniem do Janoszki. Rozpędzony 31-latek łatwo minął Matúša Putnockiego, a następnie umieścił futbolówkę w pustej bramce. W 26. minucie sprzed pola karnego zewnętrzną częścią stopy uderzył Filip Starzyński, ale nie udało mu się zrobić tego celnie.

Sześć minut później wreszcie zaatakował Lech. Christian Gytkjær podał do Pedro Tiby, a Portugalczyk strzelił bez przyjęcia, lecz w ostatniej chwili wślizgiem zablokował go Ľubomír Guldan. W następnej akcji Gytkjær zagrał do Tomasza Cywki, który kopnął sprzed pola karnego. Dominik Hładun nie miał jednak problemu ze złapaniem piłki. Po drugiej stronie boiska próbę podjął Jagiełło. Strzał pomocnika Zagłębia również nie był najmocniejszy i Putnocký z łatwością zanotował skuteczną interwencję.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Lech doprowadził do remisu. Pedro Tiba podał do Gytkjæra, a Duńczyk wyłożył futbolówkę Cywce. Środkowy pomocnik "Kolejorza" kopnął bez przyjęcia sprzed pola karnego i nie dał szans Hładunowi. Po kolejnych trzech minutach ponownie prowadzili gospodarze. Dziwniel zacentrował z lewej strony, a strzał głową oddał Pawłowski, ale Putnocký zdołał wybić piłkę na rzut rożny, z którego w pole karne dośrodkował Starzyński. Głową tym razem uderzył Tuszyński, a futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.

W 55. minucie niecelnie z dalszej odległości kopnął Pawłowski. Po chwili drugiego gola mógł strzelić Tuszyński, lecz w niezłej sytuacji strzelił bardzo niecelnie. W odpowiedzi z lewej strony "szesnastki" mocno uderzył João Amaral, ale futbolówka poleciała obok dalszego słupka. W kolejnych minutach na boisku zrobiło się spokojniej. Zagłębie starało się utrzymać swoje prowadzenie, zaś Lech nie miał pomysłu na zagrożenie rywalowi. W 80. minucie było blisko trzeciego trafienia dla lubinian, ale strzał niepilnowanego w polu karnym Pawłowskiego został zablokowany.

26 sierpnia 2018, 18:00 - Lubin (Stadion Zagłębia)
Zagłębie Lubin 2-1 Lech Poznań
Łukasz Janoszka 15, Patryk Tuszyński 52 - Tomasz Cywka 49

Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 44. Alan Czerwiński, 5. Maciej Dąbrowski, 33. Ľubomír Guldan, 23. Daniel Dziwniel - 14. Łukasz Janoszka (75, 13. Dawid Pakulski), 19. Filip Jagiełło (86, 39. Damjan Bohar), 24. Jakub Tosik, 18. Filip Starzyński, 11. Bartłomiej Pawłowski - 89. Patryk Tuszyński (90, 26. Jakub Mareš).

Lech: 30. Matúš Putnocký - 28. Maciej Orłowski, 26. Rafał Janicki, 3. Vernon De Marco - 17. Maciej Makuszewski, 25. Pedro Tiba, 6. Łukasz Trałka, 19. Tomasz Cywka (72, 11. Dioni), 37. Marcin Wasielewski (87, 29. Kamil Jóźwiak) - 24. João Amaral (72, 18. Mihai Răduț), 32. Christian Gytkjær.

maniek - 26 sierpnia 2018, 20:49:46 - *.unknown.vectranet.pl
Kali sprzedajesz to ty wegiel na giełdzie xD wspomnisz moje slowa za tydzień po porażce.

rzl - 26 sierpnia 2018, 20:58:03 - *.acn.waw.pl
mecz OK. Szacun dla kibiców Kolejorza. Było ich wielu.

mat - 26 sierpnia 2018, 21:28:39 - *.adsl.inetia.pl
admini z ciemna karnacja z legnicy dlaczego usuwacie moj post?

WZL - 26 sierpnia 2018, 21:41:25 - *.179.243.113
Miedz- Zagłębie 0-3

WZL - 26 sierpnia 2018, 21:43:48 - *.179.243.113

Mzl - 26 sierpnia 2018, 21:45:47 - *.ssp.dialog.net.pl
Za tydzień niestety przegrana z Miedzia

polo - 26 sierpnia 2018, 21:46:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
I to mi się podoba. W Lubinie w składzie większość Polaków. Do tego trzeba zmierzać , aż do wyeliminowania obcokrajowców z wszystkich drużyn ligowych w Polsce. Przynajmniej na najbliższe 5 lat.Później można powoli , z głową ich wpuszczać.

BeeSKa - 26 sierpnia 2018, 22:04:30 - *.adsl.inetia.pl
Pierwsza ósemka na tą chwilę mega wyrównana (szkoda, że na tak niskim poziomie) każdy wynik jest możliwy, tylko Lechia lekkim faworytem w następnych meczach wg mnie.

olaf - 26 sierpnia 2018, 22:12:46 - *.play-internet.pl
haha. Nawet biedronki, nie lubią amiki wronki

Stevie - 26 sierpnia 2018, 22:29:04 - *.centertel.pl
Swoją drogą już się zaczyna tendencyjne sędziowanie. Każde stykowe starcie na korzyść Zagłębia. W końcu trzeba uważać żeby najgroźniejsi rywale nie uciekli zbyt daleko Legii

kiki - 26 sierpnia 2018, 22:30:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lech z całym szacunkiem jest słaby. Cywka to jest może bardzo porządny chłopak ale piłkarz 3 ligowy. Trałka były polonista poziom 4 ligowy. Ci zawodnicy o tym wiedzą ale wiedzą też że liga ekstraklapa jest
na podobnym poziomie. Polska piłka to dramat.

BeeSKa - 26 sierpnia 2018, 22:32:32 - *.adsl.inetia.pl
Sądzę, że Zagłębie na tą chwilę jest większym zagrożeniem niż Lech.

waza - 26 sierpnia 2018, 22:36:07 - *.87.215.0
@BeeSKa
a nie Lechia ?

Ajak - 26 sierpnia 2018, 22:38:32 - *.opera-mini.net (*.174.17.214)
Lepiej zeby bylo wiecej takich ciekawych meczy jak Zl-lech. Jaga Miedz czy Wisla K.GORNIK. A nie taka padline jak gra ZS Pogon Craxa. Korona tez nie zbyt ciekawie. Ani sledzie z Gdyni lub Gdanska. Ps. Dzisiaj Plocki obnazyl wielka legiunia w derbach Mazowsza. Stawialem na remis,lub 2-1 do legii. A ten wynik to masakra. 1-4 to gorzej jak kilometr mułu pod dnem!

Kura - 26 sierpnia 2018, 22:44:47 - *.dynamic.chello.pl
daleko mi do Miedzi, ale za tydz małe Zagłębie z Miedzią przegra. Wspomnicie moje słowa.

Tomek - 26 sierpnia 2018, 22:56:05 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Gratulacje dla Zaglebia i pozdrowienia z Kielc.

Lazio - 26 sierpnia 2018, 23:04:28 - *.icpnet.pl
Lech żenujący....zamiast uciekać tym co ich Dude...pokonał i discopolowcom to traci trzy punkty grając orłami z trzeciej ligi

mikrobi - 26 sierpnia 2018, 23:20:42 - *.play-internet.pl
Gra obronna obu drużyn nie istniała. Krycie na radar,zero antycypowania akcji a podwajanie to jakaś farsa. Nic dziwnego że golą tych nażelowanych asów grzybiarze z Azji..Nie mówiąc o sredniakach Europejskich -widac to było po ostatnich dwumeczach w pucharach

a - 27 sierpnia 2018, 0:37:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Róbta tak dalej, Lechy, Jagi i cała reszta. Kolejny sezon prezentujcie tytuł cienkiej tak samo jak wy Legii.

Barkan - 27 sierpnia 2018, 8:29:20 - *.play-internet.pl
Jestem z Lubina,Wasielewski,akurat jeden z lepszych. Siedziałem 15 metrów od linii bocznej więc wi m co mówię. Jak na przeskok z 3 ligi to lepiej niż poprawny występ. Bez strat,raz kiwnął Janoszke. Trochę czarował zwodami,może rajdow imponujących nie miał ale czy Makuszewski mial?

Tofik - 27 sierpnia 2018, 17:39:00 - *.netcity.pl
Po odpadnięciu Lecha z pucharów, widocznie forma zaczyna kuleć i to mocno.

janek - 27 sierpnia 2018, 20:31:17 - *.23.51.42
Sędzia Musiał masakra Tuszynski walił łokciami jak rugbista i nic Lechici leko dotknęli autobus z Lubina i padadali jak porażeni prądem widać wzór z sędziego Marciniaka czyli ocena 3-

LEON - 27 sierpnia 2018, 22:44:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl