23 września 2018, 19:51:03 - dyrovski
"Jaga" na czele

W przedostatnim meczu 9. kolejki Lotto Ekstraklasy Jagiellonia Białystok wygrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 3-1 (0-1). Prowadzenie gospodarzom dał Igor Angulo, a w drugiej połowie bramki dla "Jagi" zdobyli Roman Bezjak, Arvydas Novikovas i Przemysław Frankowski. Białostoczanie zostali nowym liderem rozgrywek.

Zabrzanie objęli prowadzenie już w 3. minucie. Jesús Jiménez podał na lewą stronę pola karnego do Igora Angulo, a hiszpański napastnik mocno uderzył z dość trudnej pozycji i pokonał bezradnego Mariána Kelemena. Jagiellonia bardzo dobrą okazję na wyrównanie stworzyła sobie w 20. minucie - Mateusz Machaj kopnął sprzed pola karnego, a Tomasz Loska odbił piłkę przed siebie wprost pod nogi Romana Bezjaka. Słoweniec nie dał jednak rady z bliska przechytrzyć bramkarza gospodarzy. Po drugiej stronie boiska szansę miał Maciej Ambrosiewicz, ale jego uderzenie z okolic linii pola karnego zostało obronione przez Kelemena. W 30. minucie Ambrosiewicz jeszcze raz spróbował pokonać golkipera "Jagi", lecz tym razem strzał 20-latka był bardzo niecelny. Tuż przed przerwą zaatakowali jeszcze białostoczanie. Guilherme zagrał z lewej strony w "szesnastkę", gdzie futbolówkę wybił Dani Suárez. Piłka trafiła do Machaja, po którego uderzeniu poleciała wysoko nad poprzeczką.

Druga część spotkania zaczęła się od niecelnego strzału głową Nemanji Mitrovicia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 54. minucie goście dopięli swego. Guilherme zacentrował z lewej strony, a w polu karnym Bezjak uciekł środkowym obrońcom Górnika, a także uprzedził Loskę i sprytnie umieścił futbolówkę w bramce. Osiem minut później Jagiellonia już prowadziła. Gola strzałem sprzed szesnastki zdobył Arvydas Novikovas, wykorzystując błąd Loski, który w nietrudnej sytuacji nie dał rady wybić piłki. W 66. minucie Jiménez kopnął z dalszej odległości, ale futbolówka poleciała obok słupka. W następnej akcji znowu szansę miał Jiménez. Hiszpan uciekł Bartoszowi Kwietniowi i znalazł się w sytuacji sam na sam, lecz górą z tego pojedynku wyszedł Kelemen. W 77. minucie ładną obroną popisał się Loska, który tym razem nie dał się pokonać Bezjakowi. W samej końcówce Jagiellonia dobiła gospodarzy. Rozpędzony Przemysław Frankowski podał do Bezjaka, ten natychmiast odegrał do skrzydłowego gości. Frankowski pewnym strzałem bez przyjęcia nie dał żadnych szans Losce.

23 września 2018, 18:00 - Zabrze (Arena Zabrze)
Górnik Zabrze 1-3 Jagiellonia Białystok
Igor Angulo 3 - Roman Bezjak 54, Arvydas Novikovas 62, Przemysław Frankowski 89

Górnik: 1. Tomasz Loska - 2. Przemysław Wiśniewski (58, 21. Daniel Smuga), 15. Dani Suárez, 5. Paweł Bochniewicz, 27. Adrian Gryszkiewicz - 8. Konrad Nowak (46, 3. Adam Wolniewicz), 22. Szymon Matuszek, 28. Maciej Ambrosiewicz (79, 20. Marcin Urynowicz), 9. Jesús Jiménez - 19. Kamil Zapolnik, 17. Igor Angulo.

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen - 8. Łukasz Burliga, 17. Ivan Runje, 5. Nemanja Mitrović, 12. Guilherme - 21. Przemysław Frankowski, 99. Bartosz Kwiecień, 26. Martin Pospíšil, 89. Mateusz Machaj (73, 28. Karol Świderski), 9. Arvydas Novikovas (76, 13. Mile Savković) - 11. Roman Bezjak (90, 98. Patryk Klimala).

żółte kartki: Suárez, Gryszkiewicz, Smuga - Kwiecień, Novikovas, Savković.

Adam - 23 września 2018, 19:52:45 - *.dynamic.chello.pl
BRAWO JAGA! Do 3 razy sztuka, teraz już Drukarz Warszawa nie może zostać mistrzem.

RuchFan - 23 września 2018, 19:58:43 - *.play-internet.pl
Czemu krupnikow ini 11tys? Czyzby magia 3trybun juz minela? A tak to ciezko was widza...

kibic - 23 września 2018, 19:58:50 - *.bialnet.pl
Ależ mnie Jagiellonio zaimponiła w tej chwili.

Borubar - 23 września 2018, 20:00:39 - *.146.102.120.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jagiellonia jako jedyny zespół z czołówki nie zawiódł w tej kolejce. Na pana Irka Mamrota zawsze można liczyć i ten człowiek daleko zajdzie w karierze trenerskiej. Szkoda Górnika bo jest cieniem drużyny z poprzedniego sezonu. Czas na Ligę + Ekstra i wysłuchanie, co ma do powiedzenia prezes Pogoni Szczecin. My w tej kolejce ograliśmy lidera, więc 3/4 programu powinno być poświęcone Pogoni Szczecin. Wracając do meczu Górnik- Jagiellonia, trzeba przyznać, że trybuny w Zabrzu zrobiły się bardziej wyludnione. Jeszcze nie tak dawno na meczach w Zabrzu było ponad 20 tysięcy ludzi. Teraz ta tendencja spada. Jednak nie warto odbierać statuetki za najlepszego trenera ekstraklasy, bo chwilę po odbiorze statuetki można pożegnać się z klubem. Sam kiedyś otrzymałem od szefa premię za wzorowe wypełnianie obowiązków i nie nacieszyłem się długo tą premią. Jakiś nieznany typ dorwał mnie w ciemnej ulicy i wyrwał mi kopertę. Podejrzewam, że to był ktoś znajomy, bo od razu wiedział,że kopertę mam schowaną w płaszczu, w wewnętrznej kieszeni.

osa - 23 września 2018, 20:02:48 - *.play-internet.pl
przykro mi zabrzanie

kibic - 23 września 2018, 20:04:07 - *.175.150.64.koba.pl
Ważne trzy punkty (J) w drodze do mistrzostwa.

Ten_obcyy@ - 23 września 2018, 20:07:15 - *.centertel.pl
Brawo Jaga!
I połowa dla Górnika. II to dojrzałość i klasa Jagi.
Jeżeli w tym roku nie zdobędzie mistrza (przy padace Lecha i Legii, ale pamiętając 9 świetnej grze Jagi), to będzie słabo.
Powodzenia dalej Jaga!

wizjoner - 23 września 2018, 20:08:40 - *.ip-54-39-96.net (*.0.0.1)
Robi się ścisk w górze tabeli. Tymczasem mamy porcelanowego lidera ekstraklapy, bo na koniec końców i to Legia zostanie mistrzem :p

pen - 23 września 2018, 20:08:42 - *.2.multiplay.pl
nie ma wyników nie ma kibiców

Conquista - 23 września 2018, 20:12:06 - *.dynamic.chello.pl
no i prawdziwy BKS jest liderem a nie jakaś tam
KS Lechia.

... - 23 września 2018, 20:15:36 - *.146.236.125.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Zjazd frekwencji typowy dla kraju kibiców WYNIKU.

MichałKSG - 23 września 2018, 20:20:48 - *.adsl.inetia.pl
Najwyższa frekwencja w tej kolejce na meczu - mówię to z dużym żalem - najsłabszej drużyny. Zespół jest kompletnie nie przygotowany do gry pod każdym względem. Z wszystkich transferów tylko Zapolnik potrafi grać w piłkę. Reszta to jakieś nieporozumienie za które ktoś powinien ponieść odpowiedzialność.Na chwilę obecną - pierwszy kandydat do spadku.

Kokos - 23 września 2018, 20:20:56 - *.89.180.100 (*.5.50.141)
Szkoda ze tej najbiedniejszej dzielnicy Gliwic nie skopali z 5 do jaja . Sfrustrowana biedota znowu by biegała z maczetami- a tak będzie standardowo narzekanie na cały świat i o tym jak za komuny gornik miał i mógł

bolo - 23 września 2018, 20:29:34 - *.234.235.86
ja gratuluje Jadze jako kibic Ruchu fajna gra Jaga.U Grofa w ksiegach jest zapisane że gornik nie d\zdobedzie wiecej mistrzow niż 14

Może to twój szef???
A tak poza tym wszystko ze zdrowiem ok???

@bolo - 23 września 2018, 21:07:26 - *.dynamic.chello.pl
U Grofa w ksiegach jest zapisane że ruch nie zdobedzie wiecej mistrzow niż 14

KubaKSG - 23 września 2018, 21:07:37 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Pozbyli my sie Przybylskich Gryndelów Ledeckich za to momy Nowaków Urunowiczów Wolniewiczów Ryczkowskich Biedrzyckich Ambroziewiczów, te chopcy mojom szansa zostać gwiazdami ale w drugi lidze i to jest maks co z nich może być. Wisnia to typowy stoper który chyba mo jeszcze czs a już na pewno nigdy z niego niy bydzie boczny obrońca jego bydowa po prostu na to niy pozwalo.Panie Brosz przypomni sie pan jak wyglądał Gunia czy Kostrzewa

DARKO - 23 września 2018, 21:11:06 - *.adsl.net.t-com.hr
moj boze Loska hej rakija hej

Powąha - 23 września 2018, 21:13:21 - *.centertel.pl
Prawda dla zabrskich kibiców jest okrutna. W tym roku walka o utrzymanie. Sam Angulo meczu nie wygra.

Jagafan - 23 września 2018, 21:19:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mistrz Jaga!

PM - 23 września 2018, 21:24:39 - *.dynamic.chello.pl
@@bolo (ciężko nick wymyśleć) Nie, bo u Grofa w księgach zapisane, że Ruch już nigdy nie wróci na najwyższy szczebel rozgrywek po legendarnym pierwszym upadku poniżej zaplecza.
Jaga liderem, fajnie. Wszystko byle nie Legia, mi jako warszawiakowi jest wstyd za to coś.

Myk - 23 września 2018, 21:29:43 - *.231.34.215.koba.pl
Pierwsza połowa w wykonaniu Jagi, była najsłabsza w sezonie ... ale wystarczyło 45 minut dobrej gry po przerwie, aby wygrać w Zabrzu.

Pan Trener - 23 września 2018, 21:49:22 - *.centertel.pl
Było znów na co popatrzeć. Gra szybka dużo dokładności. Wygrał a ciut lepsza Jaga.

zby_szek - 23 września 2018, 21:53:34 - *.centertel.pl
... drogie te bilety w Zabrzu, małe zainteresowanie

SLH - 23 września 2018, 22:05:42 - *.231.51.245.koba.pl
Bezjak dziś się raz skompromitował i dwa razy zagrał genialnie. Pozostałe akcje w normie. Czyli jest coraz lepiej. Novikovas dziś wyjątkowo mądre decyzje miał, jak widać pudełko Snickersów od kibiców pomogło.
Taka ciekawostka, o tym kto zdobędzie tytuł zadecyduje przerwa zimowa. Co w niej się wydarzy. Jaga dokonała zimowych transferów już teraz, ma nadmiar zawodników, minimum dwóch odejdzie. Nowi mają 5 miesięcy na wkomponowanie się w zespół. Nawet mądre to.

LuckyKSG - 23 września 2018, 22:07:37 - *.dynamic-zab-01.vectranet.pl
Bravo Jaga. Dzisiaj byliście niestety lepsi w wykorzystywaniu swoich okazji. Górnik walczymy dalej. No i ta frekwencja znów w tej kolejce najlepsza w Polsce!! Bez zmian. Następny mecz w Zabrzu przy pełnych trybunach z Kolejorzem!!

kibic. - 23 września 2018, 22:28:20 - *.play-internet.pl
nie bylo krupniokow do biletow niema publicznosci

WRWE - 23 września 2018, 22:33:00 - *.97.172.38
Widziany pies w mlynie ubrany w barwy.

MEXYKANOS - 23 września 2018, 22:33:57 - *.leon.com.pl
Nie ma co komentować Górnik od poczatku sezonu pokazuje że jest słaby i bedzie walczyc o utrzymanie szkoda trenera Brosza bo musi uczestniczyc w smiesznym cyrku carycy Szulikowej i niemoty Saranowskiego.

andRzej - 23 września 2018, 22:57:36 - *.dynamic.chello.pl
gRatki za wygRano!

mm - 24 września 2018, 1:34:14 - *.48.235.50
Jaga, proszę zdobędzie w końcu tego majstra...

max77 - 24 września 2018, 2:36:45 - *.208.124.200
dobry wynik

kibic - 24 września 2018, 5:23:42 - *.dynamic.chello.pl
Rozdawali kibolom na meczu eko kubki na denaturat tak podaje strona tego czegoś.

pershing - 24 września 2018, 5:49:50 - *.dynamic.chello.pl
Czy Loska ma wykupiony abonament na gre czy co bo na cztery strzały w swiatlo bramki trzy zatrzepotaly. to jest jakies nieporozumienie. zreszta wiekszosc druzyny to poziom trzecioligowych rezerw lub ewentualnie moga rozdawac autografy na promenadzie. MASAKRA

fakt - 24 września 2018, 7:54:14 - *.28.176.30
Tego sezonu Górnik cienki oj cieniutki

Edek - 24 września 2018, 7:56:08 - *.play-internet.pl
Mamrot, Mamrot, Ireneusz - to zwycięstwa Prometeusz!

BajeroKSG - 24 września 2018, 8:49:44 - *.dip0.t-ipconnect.de
Z taka gra to niestety walka o utrzymanie . I nawet jak Zurkowski wroci to on sam nic nie zrobi. no ale tak to jest jak co roku trzeba sie najlepszych zawodnikow pozbywac. Slyszalem juz glosy Brosz won z Zabrza .... Powaznie ?? ci co to mowia nie sa Kibicami Gornika!!! co ten Facet ma zrobic jak nie ma z kim grac!!! nie zapomnijcie ze to wlasnie on wprowadzil nas do ekstraklasy w sytuacji juz prawie przegranej.... wiec wiecej szasunku dla Pana Trenera. Ze Loska teraz popelnil blad dobrze o tym wiemy , ale ire razy nas obronil przed przegranymi meczami ..to juz niestety zapomniane ... Moral ale Taki ze jak sie Jakis cud nie stanie to spadamy do 1 Ligi nie ma grajkow nie ma gry... szkoda .... ale niestety tak jest . Potdrowienia dla Normalnych

Bury - 24 września 2018, 9:04:15 - *.centertel.pl
Szulikowa ma pewny plac,wg rankingu Dziennika Zach. jest to najlepiej oceniany prezydent w metropolii, co do frekwencji, to niedługo na Toilet Arena będzie przychodzić 5 tys zab(u)rzan

Maestro - 24 września 2018, 9:39:52 - *.tv
Chociaż nie jestem kibicem Górnika, to w pełni zgadzam się z BajeroKSG. Problemem nie jest trener, tylko brak odpowiedniego materiału ludzkiego. Nie da się z dnia na dzień zastąpić Kurzawy, Kądziora, Wieteski i Żurkowskiego. To prawie połowa składu. Trener Brosz potrzebuje więcej czasu na stworzenie nowej drużyny. Zasługuje na pełne zaufanie kibiców, nawet kosztem walki o utrzymanie.

jedrzej201 - 24 września 2018, 10:29:33 - *.adsl.inetia.pl
Jagiellonia mistrzem.

KR - 24 września 2018, 15:47:02 - *.dynamic.chello.pl
Górnik do 1 ligi marsz!!!

JohnyKSG - 24 września 2018, 16:31:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brosz powinien w końcu dostać warunek!! Brak wygranej w meczu w gliwicach i odhodi z Górnika! Dość ponień i degrengolady!

Realista - 25 września 2018, 11:34:03 - *.leon.com.pl
Trener Brosz wykonał niesamowitą pracę. Wielki szacunek! Jeśli jakiś idiota tego nie docenia to jego problem. Trener Górnika musi mieć teraz czas żeby drużyna po odejściu kilku czołowych zawodników znowu zatrybiła. Niektórzy w tym momencie zapytają dlaczego pozowlono odejść Kurzawie Wietesce i innym. Otóż oni muszą mieć też szansę się rozwijać dla dobra polskiej piłki. I muszą mieć szansę zarobić. Dlaczego nie zarobią tyle ile chcą w Górniku to osobny temat ale Górnik wielkiego budżetu jak na polskie warunki nie ma. Porównajcie sobie z taką Legią czy Lechem. A przecież jakie w ubiegłym sezonie miał wyniiki z nimi Górnik... Dlatego szacunek dla Brosza jeszcze raz!!! Do boju KSG!
Poza tym popatrzcie na to jeszcze z innej strony:
Górnik 11 Polaków i 3 obcokrajowców.
Jaga 6 Polaków i 8 obcokrajowców.
I kto wnosi więcej do polskiej piłki?

Kibic - 25 września 2018, 20:35:08 - *.147.99.176.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Po tych kilku kolejkach nasuwa się jeden wniosek.W polskiej Ekstraklasie jest za dużo drużyn. Kilka drużyn takich jak Górnik Zabrze, Zagłębie Sosnowiec, Miedź ewidentnie zaniżają i tak już niski poziom Ekstraklasy. Ograniczenie ligi do 12 drużyn sprawiłoby to, że poziom byłby wyższy a najlepsi zawodnicy nie byli rozproszeni po tak wielu drużynach. Patrząc się szczególnie na wszystkie mecze takich drużyn jak Górnik czy Zagłebie trudno uwierzyć, że piłka nożna jest pięknym i prostym sportem.