26 września 2018, 19:21:34 - dyrovski
Pierwszoligowiec postraszył Piasta

Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z GKS-em 1962 Jastrzębie 2-1 (2-0) w meczu I rundy Pucharu Polski i awansował do kolejnej fazy rozgrywek. Bramki dla gliwiczan zdobyli Karsten Ayong i Denis Gojko, zaś dla pierwszoligowca trafił Dawid Weis.

Na początku spotkania Piast utrzymywał się przy piłce, zaś GKS 1962 cofnął się i czekał na próbę kontrataku. Pierwszy celny strzał w 11. minucie oddał Dominik Kulawiak, sprawiając problemy Jakubowi Szmatule. Kolejną groźną akcję przeprowadził aktywny dzisiaj Farid Ali. Ukrainiec próbował dośrodkować do znajdującego się na piątym metrze Łukasza Krakowczyka, lecz młodego napastnika wyprzedził golkiper Piasta. W odpowiedzi na prawej stronie Aleksander Jagiełło minął obrońcę, lecz piłkę złapał ostatecznie Grzegorz Drazik. W 30. minucie padła pierwsza bramka w tym spotkaniu - po dośrodkowaniu z lewej strony piłkę przedłużył Piotr Parzyszek. Fatalnie w tej sytuacji zachowali się Kamil Szymura i Drazik, a piłkę do pustej bramki skierował Karsten Ayong. Gliwiczanie długo nie czekali na drugiego gola. Już po siedmiu minutach Jagiełło podał do znajdującego się na 17 metrze Denisa Gojki, a ten uderzył przy bliższym słupku, nie dając szans Drazikowi. Po straconych bramkach pierwszoligowiec dłużej utrzymywał się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało.

W pierwszych minutach drugiej części spotkania przeważał Piast. W 57. minucie Gojko jednak stracił futbolówkę i gospodarze ruszyli z kontratakiem. Całą akcję niezłym, lecz niecelnym strzałem sprzed pola karnego zakończył Damian Tront. Cztery minuty później szansę miał Ali, ale po jego uderzeniu piłka również nie poleciała w kierunku bramki. W odpowiedzi strzał głową oddał Parzyszek, lecz futbolówka poleciała wysoko nad poprzeczką. W 73. minucie Parzyszek podjął kolejną próbę - tym razem napastnik Piasta kopnął z lewej strony, ale udało mu się trafić jedynie w zewnętrzną część siatki. Po chwili gola zdobyli jastrzębianie - Patryk Skórecki popisał się ładnym podaniem do Dawida Weisa, a rezerwowy GKS-u 1962 precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku umieścił futbolówkę w bramce. W samej końcówce Parzyszek wykorzystał wysokie ustawienie defensywy gospodarzy i ruszył z piłką z własnej połowy. Napastnik Piasta wreszcie wbiegł w pole karne i w doskonałej sytuacji nie zdołał pokonać Drazika, który obronił jego strzał nogą.

26 września 2018, 17:30 - Jastrzębie Zdrój (Stadion Miejski)
GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 1-2 Piast Gliwice
Dawid Weis 74 - Karsten Ayong 30, Denis Gojko 37

GKS 1962: 1. Grzegorz Drazik - 16. Dominik Kulawiak, 17. Kamil Szymura, 4. Piotr Pacholski, 94. Dawid Gojny - 10. Farid Ali (81, 11. Dominik Szczęch), 32. Bartosz Jaroszek (72, 28. Kamil Adamek), 20. Damian Tront, 77. Patryk Skórecki, 8. Kamil Jadach (64, 5. Dawid Weis) - 19. Łukasz Krakowczyk.

Piast: 1. Jakub Szmatuła - 20. Martin Konczkowski, 25. Aleksandar Sedlar, 24. Damian Byrtek, 22. Tomasz Mokwa - 77. Denis Gojko, 18. Patryk Sokołowski, 3. Tomasz Jodłowiec (61, 10. Patryk Dziczek), 7. Aleksander Jagiełło (65, 19. Mateusz Mak) - 14. Karsten Ayong (81, 21. Gerard Badía), 9. Piotr Parzyszek.

(.)(.) - 26 września 2018, 19:39:26 - *.internetia.net.pl
Pierwsza bramka po rece. Niby VAR a nie zauważyli ewidentnego przewinienia hebanowego

widz - 26 września 2018, 19:39:27 - *.wi.net.pl
Bardzo słaby mecz w wykonaniu GKS-u z rezerwami Piasta.

Janek - 26 września 2018, 19:40:32 - *.147.71.152.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Akcja meczu Gojko robi rulete

Jajo - 26 września 2018, 20:16:31 - *.32.106.176.ip4.krucznet.com.pl
Postraszył? Żenujący tytuł

Żaczek - 26 września 2018, 20:17:02 - *.dynamic.chello.pl
Huragan przeleciał Lubin, szkoda, że Jastrzębie nie przeleciało piasta...

piknik - 26 września 2018, 20:26:42 - *.play-internet.pl
Dziwny mecz, dziwny doping!

vip - 26 września 2018, 20:33:21 - *.dynamic.chello.pl
doping byl zayebisty tylko teraz ogladam skroty i polsat cos mial ewidentnie z glosem, race z perspektywy tv ponoć tez niewidoczne a bylo tego tyle że kara zamkniecia stadionu jest chyba nieunikniona

ds - 26 września 2018, 20:35:22 - *.43.254.113.ipv4.supernova.orange.pl
dokladnie...chyba redaktorek sobie inny mecz ogladal...wiecej profezjonalizmu

fansport - 26 września 2018, 21:08:38 - *.dynamic.chello.pl
piastusie ledwo wygrali, ta ekstraklapa jest jednak bardzo żałosna, wygrać te ligę, to nasz obowiązek.

sjz - 26 września 2018, 22:20:54 - *.dynamic.chello.pl
musimy znowu przejsc na 2 napastników niepotrzebnie Skrobacz w tej 1 lidze coś zmienial, z przodu gramy gorzej a i tak tracimy dużo bramek

Spox1984 - 26 września 2018, 22:34:49 - *.dynamic.chello.pl
Wynik nieważny fajnie było zobaczyć fanów Piasta w większym gronie no i wspólne kibicowanie. Pozdro dla Gliwic i Także dla Stalówki gdzie szły pozdrowienia z trybun. Także Zjednaczony GKS I Stalowe Jastrzębie

stary - 26 września 2018, 22:50:20 - *.dynamic.chello.pl
Oczywiście wynik nie był ważny ... choć przyznaje bez bicia chciałem zobaczyć jak GKS zagra z Ekstraklasowiczem .. i trzeba przyznać racje Piast gra o poziom wyżej .Chłopcy z Jastrzębia sie starali ale nie wyszło ,Fornalik chyba sie troszke wystraszył bo wpuscił Badia I Maka ..Jastrzębie jeszcze troche musi pograć w 1 lidze by sie ograć .. w sobote mecz z Warta 3 punkty i nikt nie bedzie pamietał PP

stary - 26 września 2018, 23:07:23 - *.dynamic.chello.pl
Trener Skrobacz chyba poszedł na reke trenerowi Fornalikowi bo Krakowczyk wypozyczony z piasta grał od 1 minuty.. ale to dobrze trzeba spraewdzac młodzieżowców..co można napisać ?? Zagrał .. no to by było tyle .. ale też sie nie dziwie bo Miał sie pokazac Fornalikowi a chyba podpadł Skrobaczowi .. ot takie życie młodzieżowca

PIAST - 27 września 2018, 0:01:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
pozdrawiam nasze FC z miasta Jastrzebia Zdroju. Fajny mecz przyjazni . Dzieki za wsparcie Jastrzebian dla naszego klubu . Jestescie ważnym ośrodkiem kibicowskim Piasta ! jeszcze raz trzymacie się i pojawiajcie się często na PIscie jak zawsze

Cyborg00 - 27 września 2018, 0:04:16 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Krakowczyk,nic nie pokazał, Drazik zawalił 2 bramki, plus za ostatnia akcje, ale to wyniku nie zmienilo.Jadach słaby,po 30 minutach chodzi po boisku.I panie Skrobacz, dlaczego takie pozne zmiany,skrzydlowi Weiss ( roznie gra) i Szczecha( bardzo szybki) niech pan wpuszvza szybciej jak wynik jest niekorzystny a nie na 10 minit

Gks 1962 - 27 września 2018, 6:08:57 - *.dynamic.chello.pl
Szkoda tego meczu!!
;+) Zamknięty stadion za race???
Was chyba poj.. !!!A na mecze pucharowe będzie kara mogę się zgodzić!
.

Real - 27 września 2018, 7:04:29 - *.89.180.100 (*.5.50.155)
Zjednoczony - zjednoczony GKS !
Skowyt biedoty? Miód na nasze uszy !

Realia - 27 września 2018, 7:48:03 - *.40.249.1.threembb.co.uk
Krakowczyk, cuż jak się bardzo chce czasem nogi się plączą i nic nie wychodzi. Weis, Szczęchu - trenerze daj im więcej minut, Jadach/Ali ( chyba grają z kontuzją) vo słabo ostatnio. Proszę KONCENTRACJA z Wartą ważny mecz o 6 punktów kolejny po Garbatych team który nam nie leży

OjJojojo - 27 września 2018, 9:51:23 - *.centertel.pl
Wszystko świetnie na trybunach, na boisku jak zawsze trcimy gole które nigdy nie powinny wpaść do bramki....
Zjednoczy Gks.....szxzypie tyłek tych z energetyka Rybnik.

YOGUNIO - 27 września 2018, 18:48:29 - *.dynamic.chello.pl
do piast:Jastrzebie nigdy nie bylo i nie bedzie niczyim fanclubem a juz na pewno nie takiego Piasta...nie wiesz co jest ciete to sie nie wychylaj

piknik - 27 września 2018, 20:54:20 - *.play-internet.pl
Na meczu to ja byłem i niestety brakowało dopingu całego stadionu dla chłopaków!!! Mecz niestety zszedł na dalszy plan.

Gg - 28 września 2018, 10:58:57 - *.play-internet.pl
YOGI przecież to jakiś troll spodzabrzanskiej wsi pisał.