28 września 2018, 19:53:55 - koofel
Wisła Płock skarciła Lechię

Wisła Płock wygrała 1-0 (0-0) z Lechią Gdańsk w pierwszym meczu 10. kolejki Ekstraklasy. Bramkę dla gospodarzy zdobył Karol Angielski. Lechia zmarnowała wiele okazji na gola, w tym rzut karny wykonywany przez Flávio Paixão i pozostała na drugim miejscu w tabeli. Płocczanie awansowali na jedenastą lokatę.

Spotkanie rozpoczęło się od niecelnego uderzenia Ricardinho z dystansu. W 6. minucie piłka spadła pod nogi będącego w polu karnym Rafała Wolskiego, który niepilnowany kopnął wprost w Bartłomieja Żynela. Pokonać nie dał się również Zlatan Alomerović, interweniując po płaskim strzale Karola Angielskiego. Lechia była bardzo blisko gola po rzucie rożnym. Wrzutki Filipa Mladenovicia nie wykorzystał jednak Michał Nalepa, główkując niepilnowanym w słupek z najbliższej odległości. W konstrukcję bramki trafił również Daniel Łukasik. Piłka po jego bardzo mocnym uderzeniu z 35 metrów odbiła się od słupka. W odpowiedzi Dominik Furman kopnął z wolnego po ziemi prosto w mur. Wśród gospodarzy próbował również Nico Varela, ale został zablokowany przez Nalepę. W 38. minucie Urugwajczyk dośrodkował z lewego skrzydła do Furmana, który fatalnie spudłował z pięciu metrów. Po drugiej stronie boiska Mladenović trafił w boczną siatkę. Na zakończenie pierwszej połowy Ricardinho podał zbyt lekko do Furmana, a temu w polu karnym piłkę spod nóg wybił Nalepa.

Tuż po zmianie stron Angielski otrzymał podanie z głębi pola, a jego uderzenie po ziemi zdołał obronić Alomerović. Chwilę potem Ricardinho sfaulował w polu karnym Lukáša Haraslína. Do jedenastki podszedł Flávio Paixão i trafił w słupek. Niecelnie z trudnej pozycji uderzał również Haraslín. Lechia kolejną okazję zmarnowała w 61. minucie. W zamieszaniu podbramkowym piłka wpadła do siatki, ale gol nie został uznany, bo Flávio Paixão główkował we własną rękę. Po drugiej stronie boiska Furman kopnął z wolnego nad poprzeczką. Z szesnastu metrów spudłował także Patryk Lipski. W 75. minucie Wisła ukarała rywala za nieskuteczność. Furman dośrodkował z prawej strony boiska, a Angielski wślizgiem skierował futbolówkę do siatki. Tuż przed końcem meczu najpierw Jakub Arak strzelił przewrotką obok słupka, a potem Lipski główkował nad celem.

28 września 2018, 18:00 - Płock (Stadion im. Kazimierza Górskiego)
Wisła Płock 1-0 Lechia Gdańsk
Karol Angielski 75

Wisła: 31. Bartłomiej Żynel - 20. Cezary Stefańczyk, 26. Igor Łasicki, 18. Alan Uryga, 95. Patryk Stępiński - 21. Ricardinho (90, 5. Bartłomiej Sielewski), 8. Dominik Furman, 6. Damian Rasak, 4. Damian Szymański (75, 23. Semir Štilić), 7. Nico Varela (90, 96. Jakub Łukowski) - 19. Karol Angielski.

Lechia: 1. Zlatan Alomerović - 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 26. Błażej Augustyn, 22. Filip Mladenović - 28. Flávio Paixão (79, 8. Michał Mak), 6. Jarosław Kubicki, 35. Daniel Łukasik, 27. Rafał Wolski (64, 9. Patryk Lipski), 17. Lukáš Haraslín - 90. Artur Sobiech (79, 18. Jakub Arak).

żółte kartki: Rasak, Angielski, Stefańczyk - Nalepa, Łukasik, Augustyn.

sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
widzów: 3123.

W 54. minucie Flávio Paixão (Lechia) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił w słupek).

Borubar - 28 września 2018, 19:55:38 - *.rev.cloud.scaleway.com
Jak zagrał Żynel? Lepiej niż ręcznik zapytowski?

Mars - 28 września 2018, 19:55:59 - *.gdansk.vectranet.pl
Sędzia!,ty wiesz co...okulista.

Sebix - 28 września 2018, 19:56:48 - *.49.157.97.ipv4.supernova.orange.pl
Dlaczego dobitka Flavio nieuznana?

Hazel - 28 września 2018, 19:57:00 - *.dynamic.chello.pl
Dahne chyba nie ma po co wracać do bramki, Żynel nie prezentuje się na pewno gorzej. Furman jak zwykle robi bramki Wiśle, bez niego zlecieliby do I ligi.

??? - 28 września 2018, 19:57:33 - *.146.66.252.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jak Angielski - jak polski?...

Danziger - 28 września 2018, 19:58:31 - *.dynamic.chello.pl
Augustyn 3 mecze w składzie i 9 bramek straconych i oczywiście 3 porażki, brawo Stokowiec.

Pantera - 28 września 2018, 19:59:53 - *.play-internet.pl
Lechia zawodzi jak zwykle.

Pytajnik - 28 września 2018, 20:00:19 - *.static.korbank.pl
Żynel – w końcu bramkarz strzeże bramki Wisełki, a nie jakiś ręcznikopodobny Dahne .

TG - 28 września 2018, 20:01:06 - *.231.26.94.koba.pl
Brawo kurła!!

kibic - 28 września 2018, 20:02:20 - *.play-internet.pl
Stokowiec ile Augustyn musi meczy zawalić zanim wyślesz go na trybuny ślepy jesteś ze to nie zawodnik na ekstraklasę

reth - 28 września 2018, 20:03:21 - *.static.chello.pl
Angielski, angielski bo on się nazywa Angielski, Karol Angielski, polski piłkarz.

Scyzor - 28 września 2018, 20:03:38 - *.25.83.136
Do Sebix podczas strzalu przy rzucie karnym jesli bramkarz nie dotknie pilki a tak bylo bo pilka odbila sie od slupka zawodnik nie moze dobijać stzralu musi podac komus lub ktos musi dotknac pilke .Liga tragedia kiedy ktoś pojdzie po rozum i zmniejszy śmiech klape do max 10 zespolow

Borubar - 28 września 2018, 20:04:24 - *.146.38.118.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jeszcze na dobrze nie rozpoczęła się dziesiąta kolejka ekstraklapy i mamy pierwszy wynik na miarę.....ekstraklapy. Dźwigała niby wuefista,a leje aż miło drużyny z czołówki ligi. Za chwilę sprawi, że nikt za Brzęczkiem nie będzie płakał (a może już nikt nie płacze). Lechia zawodzi ostatnio i zaczęła tracić sporo goli. To nie przystoi drużynie z czołówki. W poprzednim sezonie stracili mnóstwo bramek ,a teraz w trzech meczach stracili aż 9. Mogłoby być straconych 10, ale na szczęście Kuciak obronił karnego w Krakowie. Miejmy nadzieję, że ta liga obudzi się z letargu i dorówna poziomem chociażby lidze litewskiej.

Lin - 28 września 2018, 20:04:50 - *.centertel.pl
To że szajs dostanie karnego można w ciemno obstawiać u buka...

oj - 28 września 2018, 20:05:28 - *.centertel.pl
Brawo Wisła mimo że kibicuje Lechii to cieszę się też .

Bolo - 28 września 2018, 20:05:35 - *.tel.tkb.net.pl
Wisła Płock jeszcze się przebije go górnej ósemki. Pozdrowienia z Białegostoku

lasafs - 28 września 2018, 20:05:39 - *.dynamic.chello.pl
Wisła zagrała właściwie piach, Lechia właściwie sama ze sobą przegrała. Polska liga kopanina bezład i szkoda czasu na cuś takiego.

wujek - 28 września 2018, 20:07:07 - *.96.146.132.ipv4.supernova.orange.pl
Wisła Płock przegrywa xzdecydowanie z outsiderem, a za tydzieŃ leje WC lidera, bYŁEGO Lidera.
Oto "obraz nędzy i rozpaczy" czyli bońkobadziewie dawniej "esktraklasA"

Erxes - 28 września 2018, 20:08:47 - *.dynamic.chello.pl
Stokowiec dalej wystawiaj Augustyna to znowu będzie walka o utrzymanie.

1938 - 28 września 2018, 20:11:37 - *.tktelekom.pl
Co na to celebryta Borubar kandydat do rady miasta Szczecina

Zajmon Leg - 28 września 2018, 20:13:37 - *.146.33.251.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Wystarczy walka i ambicja w tej lidze. Nadchodzi Legia

Sebix - 28 września 2018, 20:13:46 - *.49.157.97.ipv4.supernova.orange.pl
@Scyzor - dzięki!

Ja - 28 września 2018, 20:15:46 - *.centertel.pl
Synuś nie grał i od razu na zero z tyłu

max - 28 września 2018, 20:18:45 - *.limes.com.pl
Lechia ma wodowstręt? Wisła - wtopa, druga Wisła - wtopa... może to trauma po zanieczyszczeniu gdańskiej Motławy ściekami komunalnymi?

xxx - 28 września 2018, 20:22:33 - *.class101.petrotel.pl
Cieszy wygrana i 3 punkty, ale ten mecz równie dobrze mógł się skończyć wynikiem 1:4 Dla Lechii. Bardzo słaba gra Wisły i całe szczęście, że tak się to skończyło. 2 słupki, karny, nieuznana bramka, 2-3 sytuacje 100% (jak chociażby ta z doliczonego czasu gry). Podobał mi się dzisiaj Bartek Żynel, co prawda dopisało mu dzisiaj szczęście, ale jak na dość młody wiek bardzo pewny w bramce i aż szkoda, że nie bronił w Krakowie kolejkę temu, bo na 99% byśmy nie przegrali. Karol Angielski bardzo dobre spotkanie. Chłopak starał się jak mógł, walczył, pokazywał się do gry, strzelił bramkę. I tu duży minus Dla Dźwigały, który w kilku meczach stawiał na beznadziejnego Zawadę kosztem Karola. Teraz trzeba koniecznie wygrać w Szczecinie i odbić się od dolnych rejonów tabeli.

Buru - 28 września 2018, 20:22:57 - *.147.38.4.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Alkoholicy zgnębieni... jak zwykle i jak zawsze...
To taki klub.

Dexter - 28 września 2018, 20:28:10 - *.165.freevpn.se
Aż wstyd, że takie pastwisko, które odstrasza nawet miejscowych kibiców nosi imię najwybitniejszego polskiego szkoleniowca.

Robbo - 28 września 2018, 20:38:31 - *.play-internet.pl
Lechia wstyd. A właściwie Wstyd, przez duże W. Wielkie W. Ogromne W!
Jak wy chcecie grać o mistrza jak wy nie potraficie z jakimś Płockiem wygrać?

fan Wisła - 28 września 2018, 20:49:12 - *.216.c69.petrotel.pl
Mecz wygrany na farcie..... Dzwigała- nie nadaje się na trenera !!! Żynel- słabiutki na przedpolu, ale ma farta..... Zaimponował: ANGIELSKI !!! Super mecz !!! Niech cwaniak Boniek wypowie się na temat sędziego !!!! No i łukasik z Legii (chi)- PAJAC MECZU !!!

Wislak - 28 września 2018, 20:54:21 - *.146.130.92.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawo Wisełka! Angielski świetny mecz a do tego 3 bramka w 3 kolejnej grze. Wszyscy biegali i walczyli i w końcu zasłużone 3 pkt u siebie. Hej ZKS

Fritz - 28 września 2018, 21:20:16 - *.146.100.50.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Raczkowski wspólnie ze Stokowcem tworzą coś na wzór spółdzielni … gwizdanie karnych z kapelusza uchodzi Raczkowskiemu płazem..

BI - 28 września 2018, 21:27:32 - *.static.ip.netia.com.pl
Akurat "jakis tam Płock" wygrał z Legią i Lechią oraz zremisował z Jagą.

??? - 28 września 2018, 21:27:37 - *.146.66.252.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@reth - no to szarfą go przepasać!

WKS - 28 września 2018, 21:47:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szkoda bracia

tjk - 28 września 2018, 23:03:59 - *.dynamic.chello.pl
Do lin to jest pewne obstawiłem u buka masz raka trudno wygrałem pod tym względem nigdy się nie myle PROROK CZY CO ZEGNAJ

ChG fan - 28 września 2018, 23:42:48 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gratki Wisła od Kibiców Chrobrego👍

Lukas - 28 września 2018, 23:46:53 - *.076.c85.petrotel.pl
Brawo Wisła. Jeszcze 2 zwycięstwa z rzędu i będzie dobrze. Furman najlepszy na boisku. Trochę słabo zagrali: Łasicki- musi być bardziej pewny siebie, Stępiński i Ricardinho- niewiele pokazali dziś na lewej stronie, Szymański- moim zdaniem dużo traci ze swoich walorów ustawiany za plecami napastnika bo najlepszy jest w środku pola, ale gra z konieczności bo Stilic daleki od dobrej formy. Takim samym składem wyszedłbym na Pogoń i powinno być dobrze. NOWY STADION DLA NAFCIARZY! POZDRO!

reth - 29 września 2018, 1:56:24 - *.static.chello.pl
@??? Zdjąć to, to jest profanacja, to jest policzek dla całej ekipy.

Laszlo - 29 września 2018, 3:47:48 - *.147.70.223.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Pajsząą i wszystko w temacie. Drażni mnie... Jakby był gwiazdąąą i odcinal tlen swoim np wychowankąaą. Ale miejcie go bo dobry i zazwyczaj skuteczny.

olo - 29 września 2018, 7:51:04 - *.centertel.pl
Lechia od czwartku zakwaterowana w hotelu Starzyński za dużo czasu na spacerach po skarpie wiślanej nie wyszło na dobre

fan Wisła - 29 września 2018, 8:48:07 - *.216.c69.petrotel.pl
Cały czas ton nadają: URYGA, FURMAN !!! Fajnie że dołączył dziś ANGIELSKI !!!Dzisiaj najlepszy na boisku, co udokumentował bramką !! Nie mamy teraz bramkarza..... niepewny Żynel, tyle że miał farta...Ale ogólnie: styl gry, za Dżwigały- KICHA !!! TRENER DO WYMIANY !!!

F. - 29 września 2018, 9:50:00 - *.centertel.pl
Liga rządzi liga radzi.... Prokuratura powinna się zająć tym meczem. Zynel przy karnym jak pokazuje Paixao....Tego drugiego mina mówi sama za siebie. Końcówka meczu a obrońcy Lechii grają do tyłu..........

PM - 29 września 2018, 10:09:45 - *.dynamic.chello.pl
To Płock coś wygrał? Szacun.

AM-TT - 29 września 2018, 10:30:01 - *.147.96.51.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Stokowiec jak zawsze w przerwie na reprezentację musi coś spieprzyć i potem jest zjazd...
Tak było w Lubinie ,tak jest i będzie (jeszcze gorzej) w Gdańsku

RTS - 29 września 2018, 11:45:54 - *.10.208.219
Boszzz jaka frekwencja ! Wstyd dla ligi ! Won do 1 ligi !

Wisla - 29 września 2018, 12:13:32 - *.146.128.144.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Świetny mecz i zasłużona wygrana! Brawo ZKS! Najlepszy na boisku Angielski, Uryga i Furman. Zynel tez dobry mecz niech broni dalej.