7 października 2018, 17:22:56 - dyrovski
"Jaga" traci lidera

Jagiellonia Białystok zremisowała na wyjeździe z Koroną Kielce 1-1 (1-0) w meczu rozegranym w ramach 11. kolejki Lotto Ekstraklasy. Prowadzenie gościom dał Arvydas Novikovas, a wyrównał na początku drugiej połowy Matej Pučko. Kielczanie w dalszym ciągu tracą jeden punkt do dzisiejszego przeciwnika, który stracił pierwsze miejsce na rzecz Lechii Gdańsk.

Początek meczu nie był zbyt ciekawy. Obie drużyny nie umiały jakkolwiek zagrozić przeciwnikowi. W 18. minucie niespodziewanie prowadzenie objęła "Jaga". Bartosz Rymaniak wykonywał rzut wolny w okolicach własnego pola karnego. Kapitan gospodarzy zagrał z prawej strony do środka, gdzie przed "szesnastką" piłkę przejął Arvydas Novikovas. Litwin natychmiast oddał strzał i pokonał zupełnie zaskoczonego Matthiasa Hamrola.

Po straconym golu Korona od razu ruszyła do ataku. W 22. minucie Rymaniak precyzyjnie dośrodkował w pole karne, gdzie niepilnowany Matej Pučko w dobrej sytuacji trafił wprost w Mariána Kelemena. Pięć minut później po centrze z prawej strony stojący przy bliższym słupku Adnan Kovačević zagrał piłkę głową, a całą akcję z bliska niecelnym uderzeniem zamknął Elia Soriano. Po chwili w "szesnastkę" dośrodkował Pučko, a szansę miał Elhadji Pape Diaw, ale po jego strzale głową futbolówka poleciała obok słupka. Kelemena spróbował pokonać także Iván Márquez, lecz uderzenie Hiszpana z dalszej odległości było niecelne. W 35. minucie Zlatko Janjić wyłożył piłkę Kovačeviciowi, a ten kopnął precyzyjnie, ale bramkarz Jagiellonii nie dał się zaskoczyć.

Sześć minut później wreszcie zaatakowali goście. Przemysław Frankowski z rzutu wolnego podał do Tarasa Romanczuka, który klatką piersiową zgrał futbolówkę do Romana Bezjaka. Słoweniec znalazł się w dość trudnej sytuacji i z ostrego kąta strzelił obok bramki. W doliczonym czasie gry jeszcze jedną szansę miał Kovačević. Bośniak otrzymał piłkę od Rymaniaka, a następnie nieźle uderzył z daleka, ale kolejną skuteczną interwencję zanotował Kelemen.

Druga połowa rozpoczęła się od okazji dla białostoczan. Bezjak zabrał futbolówkę Diawowi, a następnie mu uciekł i kopnął z lewej strony pola karnego. Piłkę zdołał jednak wybić Hamrol. Po chwili niezłą próbę podjął Karol Świderski, lecz znowu górą był golkiper Korony. W 54. minucie kielczanie doprowadzili do remisu. Rymaniak rzucił piłkę z autu w okolicach środka boiska. Soriano przyblokował Ivana Runje, dzięki czemu Pučko ruszył z futbolówką w kierunku bramki Jagiellonii. Słoweniec wbiegł w "szesnastkę" i pewnym strzałem nie dał szans Kelemenowi.

Pięć minut później w zamieszaniu w polu karnym po centrze Łukasza Kosakiewicza z rzutu wolnego najlepiej odnalazł się Janjić. Bośniak jednak z bliska nie zdołał uderzyć celnie. W odpowiedzi Martin Pospíšil podał do Bezjaka, a ten kopnął bez przyjęcia, lecz Hamrol obronił strzał reprezentanta Słowenii. W 84. minucie szansę ponownie miał Kovačević. Tym razem pomocnik Korony spróbował pokonać Kelemena uderzeniem głową, ale słowacki bramkarz wybił piłkę. Dobijał jeszcze Rymaniak, lecz trafił jedynie w zewnętrzną część siatki.

7 października 2018, 15:30 - Kielce (Stadion Miejski Arena Kielc)
Korona Kielce 1-1 Jagiellonia Białystok
Matej Pučko 54 - Arvydas Novikovas 18

Korona: 25. Matthias Hamrol - 26. Bartosz Rymaniak, 33. Iván Márquez, 23. Elhadji Pape Diaw, 11. Michael Gardawski - 21. Łukasz Kosakiewicz, 13. Oliver Petrak (68, 14. Jakub Żubrowski), 5. Adnan Kovačević (86, 8. Mateusz Możdżeń), 31. Zlatko Janjić, 27. Matej Pučko (90, 19. Ken Kallaste) - 89. Elia Soriano.

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen - 21. Przemysław Frankowski, 17. Ivan Runje, 5. Nemanja Mitrović, 12. Guilherme - 9. Arvydas Novikovas (90, 98. Patryk Klimala), 99. Bartosz Kwiecień, 6. Taras Romanczuk, 26. Martin Pospíšil (72, 20. Marko Poletanović), 13. Mile Savković (25, 28. Karol Świderski) - 11. Roman Bezjak.

żółte kartki: Diaw, Márquez, Pučko, Rymaniak, Gardawski - Pospíšil, Romanczuk, Bezjak, Świderski, Guilherme.

sędziował: Paweł Gil (Lublin).
widzów: 8244.

Arekkkkkk - 7 października 2018, 17:41:19 - *.play-internet.pl
Korona zdecydowanie lepsza od Jagiellonii, szkoda błędy Rymaniaka ale i szkoda tych sytuacji bo spokojnie można było mieć dziś komplet punktów ale szanujmy remis !

TSK - 7 października 2018, 17:43:09 - *.play-internet.pl
Szkoda straconych punktów z Dumą Białorusi bo Korona była zdecydowanie lepsza.

CK_MKS - 7 października 2018, 18:01:44 - *.play-internet.pl
Chwila nieuwagi, błąd Rymaniaka i stracone 2 pkt., szkoda - każdemu może się zdarzyć. Rymaniak jeszcze nie raz się zrewanżuje zaangażowaniem w kolejnych meczach. Brawo Korona za walkę Myślę, że można było zmienić Janijća w 2 połowie.

spacer - 7 października 2018, 18:14:55 - *.dynamic.chello.pl
Prawda jest taka, że gdby Lechia nie pokpiła meczów ze Śląskiem i Zagłębiem to dzisiaj mogłaby smiac się z całej tej smiesznej ligi. Zawodnicy grający w Lechii tacy jak Haraslin i Lipski sa warci nastu milionow euro. Oni tu nie pasują, a robią kolosalną różnicę.

pablo - 7 października 2018, 18:19:56 - *.play-internet.pl
Jukić i Kosakiewicz bardzo słabo grają i nie pasują do reszty, tak jak dzisiejsi zmiennicy, nie mowiąc o tych co trzecioligowiec ogrywa.

Nudle - 7 października 2018, 18:26:58 - *.dynamic-ra-03.vectranet.pl
Prawda jest taka, że gdyby Legia nie pokpiła meczów z Wisłą i Zagłębiem to dzisiaj mogłaby śmiać się z całej tej śmiesznej ligi. Zawodnicy grający w Legii tacy jak Szymański i Cafu warci są nastu milionów euro. Oni idealnie pasują do Legii i robią kolosalną różnicę.
PS. Nie wyłudzam VAT, nie mam SBckiej emerytury, nie mam kamienicy, nie popieram ACTA2, nie głosuję na PO. A mistrzem Legia

Oks Odra - 7 października 2018, 18:32:15 - *.120.179.10
@spacer
To jakaś glupia prowokacja???Moze 100 miliinow euro???Grają w polskiej lidze kilka sezonów a nie pokazali do tej pory za wiele.Kilka razy prosto piłkę kopneli w ogorkowej lidze a tobie sie w glowie przewraca.Ciekawe czy do konca rundy chociaz formę utrzymają

Koni - 7 października 2018, 18:45:20 - *.euro-net.pl
8000 mało Ukraińców na meczu

@nudle - 7 października 2018, 18:49:19 - *.opera-mini.net (*.77.185.189)
@nudle a popierasz pismakow z dojnej zmiany bo pewnie sam doisz ze spolek skarbu panstwa a pieta ci zalatwia fuche w orlenie lub kghm. Wiec skoncz z popieraniem pismakow. I pewnie doisz z moich podatkow dzieki 500+ i 300+ Ps. Nie glosuje na pis ani na po.

CKM - 7 października 2018, 18:59:23 - *.147.104.189.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@koni, wypałuj się to ci ulży, Kielce ostoja Polskości poprzez zabory, 2 wojnę a baran wyjeżdża z Ukrainą..

mario - 7 października 2018, 19:03:34 - *.43.216.52.ipv4.supernova.orange.pl
Kielce do dupy, oszustwo i kolesiostwo z najgorszym tutaj Panem Sedzia, niech idzie sedziowac do B-klasy bo nie zwracal uwagi na zdrowie zawodnikow, a trener z Kielc, ile już jest w Polsce? Nie potrafi mowic po polsku, tutaj mu placa! Wstyd!!!! Jaga jest the best, ażeby nie było, jestem z woj. opolskiego tutaj urodzony i chwale Jage za gre, bo sedzia powinien już wyrzucić z boiska trzech piłkarzy Korony za faule.....Jaga na mistrza!!! Reszta...uczcie się aby grac uczciwie!

mario - 7 października 2018, 19:10:03 - *.43.216.52.ipv4.supernova.orange.pl
Korona grala a jakze, ale faulami, takich kopaczy w nogi, zebra i po szyi nie potrzebujemy w Ekstraklaie,wstyd!! Trener Niemiec z wloskim pochodzeniem gada do polskich kibicow po....niemiecku.....zadnego szacunku, ja znam ten niemiecki ale naprawdę wstyd pracując w obcym kraju drugi rok, nie nauczyć się kilka slow po polsku, Jaga się podniesie, bo to ambitny zespol, bojcie się!!!

robchy - 7 października 2018, 19:12:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak w Hadze grali więcej Polaków gra byla lepsza i wyniki takze. Powoli gubią się w Białymstoku

scyzor - 7 października 2018, 19:12:16 - *.adsl.inetia.pl
Jeżeli Kielce to Ukraina to dla podlaskich białorusów Lublin to Rosja a Przemyśl daleka Syberia😀

abcd - 7 października 2018, 19:13:00 - *.internetdsl.tpnet.pl
Moim wielkim marzeniem jest zobaczyć mistrza Polski mającego po 37 kolejkach 65 punktów lub mniej. Myślicie, że uda się to już w tym sezonie?

@nudle - 7 października 2018, 19:16:55 - *.opera-mini.net (*.1.112.34)
@nudle to jednak wyludzasz ale w inny sposob. Jak nie vat to co innego. Jak nie z jednej strony to z drugiej. Dlatego popierasz dojna zmiane pismakow.

Nudle - 7 października 2018, 19:22:40 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ja wiem, że w PO myślicie, że jak wy kradniecie to wszyscy kradną, ale uwierz, że są w Polsce również uczciwi ludzie i Polska to nie jest ch** d**a i kamieni kupa, ani państwo teoretyczne.

CK_CK - 7 października 2018, 19:23:30 - *.191.123.4.ipv4.supernova.orange.pl
Janjić to ewidentny pupilek Lettieriego, jak można nie widzieć, że w drugiej połowie tylko się "plątał" po boisku, żadnego pożytku, nie chce się pastwić, ale Gość ewidentnie był do zmiany w drugiej połowie. Trener natomiast zmienia Petraka, a następnie Kovacevica, coś tu nie rozumiem... Wchodzi słabiutki Żubrowski, który nic nie daje drużynie. Zamiast "wpuścić" Jukicia żeby rozruszał jeszcze bardziej przód to trener wie swoje, czego nikt nie potrafi rozkminić. Żal, bo naprawdę można dzisiaj było zainkasować trzy punkty u siebie i spokojnie trenować w przerwie reprezentacyjnej.

Kopacz - 7 października 2018, 19:24:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Cisza kodowcy

ck 100% - 7 października 2018, 19:24:41 - *.dynamic.chello.pl
Koni z Ukrainy była tylko twoja matka

@mario, ciesz się, że szczęśliwego remisu szowinistyczny chłoptasiu. Co do kartek to nie macie równych w wydawaniu fauli tak jak np. żółta Gardawskiego z kapelusza...

@nudle - 7 października 2018, 19:37:05 - *.opera-mini.net (*.41.126.36)
@nudle nie jestem z po i nie kradne. Pracuje w panstwowej firmie (sl.zdrowia)juz 30lat za marne najnizsza krajowa. Wiec nie pisz ze jestem z po i kradne.

Koni - 7 października 2018, 19:41:05 - *.euro-net.pl
Co tak kibiców mało? Ukraińców nie wpuszczano..

Nudle - 7 października 2018, 20:07:43 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jeśli 30 lat pracujesz w służbie zdrowia za najniższą krajową to... bez obrazy, ale według mnie jesteś osobą bez ambicji.

RTSiak - 7 października 2018, 20:13:21 - *.adsl.inetia.pl
Jaga .. szkoda punktów z takimi frajerami .. !

@nudle - 7 października 2018, 20:29:29 - *.opera-mini.net (*.215.101.147)
@nudle myslisz ze kazdy chce tak jak Ty miec wlasny biznes? Albo pracowac zagranica? Albo takim co zawsze malo kasy majac 50tys-100tys/mies.to jeszcze robia przekrety i biora lapowki po kilka milionow zlotych? Przynajmniej pracuje uczciwie. Nie biore lapowek i nie kradne. Nie ustawiam jakis przetargow za kase tak jak politycy i przedsiebiorcy.

kalbaro74 - 7 października 2018, 20:31:52 - *.dynamic.chello.pl
Jaga coś puchnie?

@nudle - 7 października 2018, 20:34:37 - *.opera-mini.net (*.215.101.147)
@nudle nikt mi nie zalatwia stolkow w orlenie,kghm czy innej spolce panstwowej tak jak robia to kolesiostwo pismakow.

jedrzej201 - 7 października 2018, 21:32:54 - *.adsl.inetia.pl
Gdyby nie wpadka ze Śląskiem, to byłaby liderem i to mocnym. Powinna spaść na 3.miejsce po dzisiejszym remisie, a nie 4. przecież ma lepszy bilans bezpośredni od Wisły Kraków.
Lechia liderem. Niedoszły rywal z ostatnich lat Olimpii Grudziądz w PP.

Albert - 7 października 2018, 22:47:23 - *.77.117.153
Pis i po to jedno i to samo zlo powstale po okrągłym stole. Proponuje partie narodowe wybrac teraz i za rok.

Ruch - 8 października 2018, 7:56:04 - *.146.41.22.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Kononowicze jak zwykle 90% meczów na farcie punktują.