19 października 2018, 19:50:29 - dyrovski
Nudy na start

W meczu rozpoczynającym 12. kolejkę Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice po kiepskim widowisku zremisował u siebie z Lechią Gdańsk 1-1 (1-0). Bramkę dla gospodarzy z rzutu karnego zdobył Aleksandar Sedlar, zaś dla gości trafił Lukáš Haraslín. Gdańszczanie, którzy są liderem, zachowali jeden punkt przewagi nad dzisiejszym przeciwnikiem.

Początek spotkania był bardzo słaby. W pierwszych 20 minutach obie drużyny oddały po jednym strzale, ale piłka za każdym razem leciała daleko od słupka. Po stronie Piasta próbę podjął Joel Valencia, zaś w drużynie Lechii był to Konrad Michalak. W 24. minucie Michalak uderzył już celnie - João Nunes dośrodkował z prawej strony, Jarosław Kubicki zgrał futbolówkę, a skrzydłowy gdańszczan kopnął w kierunku bramki. Jego strzał był jednak słaby i Jakub Szmatuła nie miał problemu ze złapaniem piłki. W odpowiedzi Gerard Badía zacentrował z rzutu rożnego, a głową obok bramki futbolówkę posłał Tomasz Jodłowiec. Po chwili Błażej Augustyn sfaulował w "szesnastce" rozpędzonego Valencię i sędzia Krzysztof Jakubik odgwizdał rzut karny. Pewnym wykonawcą stałego fragmentu gry był Aleksandar Sedlar. W 31. minucie Valencia nie dał odebrać sobie piłki z lewej strony pola karnego, a następnie oddał strzał, lecz nie udało mu się zrobić tego celnie.

Pierwsze minuty drugiej połowy wyglądały podobnie jak w pierwszej. Wreszcie w 60. minucie z szybką akcją wyszedł Piast. Michal Papadopulos zagrał wówczas na prawą stronę do Valencii, a Ekwadorczyk wbiegł w pole karne i odegrał piłkę czeskiemu napastnikowi. Ofensywny pomocnik Piasta zrobił to jednak niedokładnie, przez co Papadopulos nie sięgnął futbolówki. Cztery minuty później z rzutu wolnego nad poprzeczką uderzył Patryk Lipski. W następnej akcji strzał głową oddał rezerwowy Jakub Arak, ale piłka poleciała obok bramki. W 79. minucie Aleksander Jagiełło zagrał z lewej strony w pole karne Lechii do Valencii. Ekwadorczyk wyłożył futbolówkę Jodłowcowi, a ten kopnął mocno i niecelnie. Sześć minut później Lechia wyrównała. Lipski popisał się ładnym podaniem w pole karne do Lukáša Haraslína, a ten precyzyjnym strzałem pokonał bezradnego Szmatułę. W doliczonym czasie Lipski zacentrował jeszcze z rzutu wolnego, ale żaden z zawodników gości nie zdołał sięgnąć futbolówki.

19 października 2018, 18:00 - Gliwice (Stadion Miejski)
Piast Gliwice 1-1 Lechia Gdańsk
Aleksandar Sedlar 29 (k) - Lukáš Haraslín 85

Piast: 1. Jakub Szmatuła - 20. Martin Konczkowski, 4. Jakub Czerwiński, 25. Aleksandar Sedlar, 2. Mikkel Kirkeskov - 11. Jorge Félix (87, 10. Patryk Dziczek), 6. Tom Hateley, 3. Tomasz Jodłowiec, 17. Joel Valencia, 21. Gerard Badía (75, 7. Aleksander Jagiełło) - 27. Michal Papadopulos (90, 9. Piotr Parzyszek).

Lechia: 1. Zlatan Alomerović - 3. João Nunes, 26. Błażej Augustyn, 5. Steven Vitória, 22. Filip Mladenović - 11. Konrad Michalak (70, 17. Lukáš Haraslín), 6. Jarosław Kubicki, 35. Daniel Łukasik (59, 90. Artur Sobiech), 9. Patryk Lipski, 8. Michał Mak (59, 18. Jakub Arak) - 28. Flávio Paixão.

żółte kartki: Hateley - Augustyn, João Nunes, Flávio Paixão.

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 3853.

fadg - 19 października 2018, 19:51:42 - *.unknown.vectranet.pl
Poziom niemal taki sam jak naszych kopaczy...

tylko LG - 19 października 2018, 19:52:31 - *.50.54.42
Szału nie ma. Wstydu też. Sezon długi.
Za tydzień 3pkt.

Legia Mist - 19 października 2018, 19:56:17 - *.centertel.pl
W niedziele mistrz wraca na pierwsze miejsce i tak już do końca sezonu! (L)

Harpagan - 19 października 2018, 19:57:32 - *.centertel.pl
Fuksiarze z gdańska,za tydzień Areczka pojedzie z betonami!

1945 - 19 października 2018, 19:59:38 - *.play-internet.pl
Wstyd mi to przyznać ale nasi kopacze to frajerzy

ja - 19 października 2018, 20:04:34 - *.ip-145-239-91.eu
3800 boze kiedy wioski i kluby bez kibicow przestana grac w exstraklasie??!!!

Olelele - 19 października 2018, 20:11:04 - *.adsl.inetia.pl
Jak zainwestujesz swoje pieniądze w klub z wielkiego miasta i dasz kibicom 500+

turbodymom - 19 października 2018, 20:12:01 - *.play-internet.pl
@ja, jaka liga, taki mistrz, takie zawody i tylu kibiców, to i tak dobrze że jest jeszcze grono naiwniaków, co kupują bilety i płacą za oglądanie tych miernych zawodów w wykonaniu kopaczy z eklapy.

głos serca - 19 października 2018, 20:12:03 - *.icpnet.pl
@ja wtedy kiedy przestaniecie pisać takie durne komentarze. Czyli nigdy.
W prawie 2-milionowej Warszawie na trybunach jeszcze 2 miesiące temu było mniej niż 10 tysięcy kibiców. Ludzie mają dość oglądania słabej piłki, więc te 3800 w Gliwicach to i tak sporo.
Proszę tylko nie przytaczać tutaj Widzewa. Tylko poczekajcie jak przestaną się bić co sezon o awans to nie będzie tylu sezonowców przychodzić

master - 19 października 2018, 20:16:20 - *.146.131.183.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Do głos serca
Dokładnie, na Giekse też kiedyś 8000 chodziło jak grali w 3 lidze a później coraz mniej i mniej, zobaczymy jak Widzew przestanie grać o awans ilu będzie za 2-3 lata

Danny - 19 października 2018, 20:17:22 - *.dynamic.chello.pl
Piłka nie jest sprawiedliwa. Piast popełnił jeden błąd a sam Augustyn chyba z 10... Wynik 1-1.

dino(L) - 19 października 2018, 20:27:28 - *.business.static.de.bt.net
Czy ktoś obiektywnie może powiedzieć czy karny dla Piasta sprawiedliwy?

Tomekrts - 19 października 2018, 20:29:22 - *.play-internet.pl
Mecze w piatki i poniedzialki maja nizsza frekwencje na trybunach.

Jeremi - 19 października 2018, 20:32:33 - *.dynamic.chello.pl
Dla mnie karny drapany, tym bardziej, że Jakubik pozwalał na dość ostrą grę i w polu puszczał o wiele ostrzejsze wejścia. Kilka razy to oglądałem, Valencia wykorzystał słaby kontakt z Augustynem i runął, jak by go piorun poraził.

dino(L) - 19 października 2018, 20:35:10 - *.business.static.de.bt.net
Jeremi ty jesetś kibicem Lechii, który kilka dni temu tutaj same gromy ciskał w kierunku sędziego Jakubika, m. in dlatego, że Lechia przegrała z Koroną 0-5 (to Jakubik strzelał te gole? ;)

Szaszka - 19 października 2018, 20:37:56 - *.play-internet.pl
Jwremi ciebie piorun poraził w dzieciństwie i do dzisiaj pleciesz farmazony

Na wałek - 19 października 2018, 21:01:57 - *.free.aero2.net.pl
Dla Lechii karnego nie podyktował, kiedy była ręka w polu karnym Piasta. Lechia znowu podarowała punkty. Dziwię się, że tak wychwalają Stokowca.

Jeremi - 19 października 2018, 21:04:38 - *.dynamic.chello.pl
Tak dino, to ja, ale czytałeś nieuważnie mój wpis. Wcale nie ciskałem gromów na Jakubika, tylko napisałem, że przeszedł do historii Lechii, po dwóch meczach, 0-5 z Koroną w Gdańsku i 0-8 w kartkach w Zabrzu, gdzie do dziś nie wiemy, za co karki dostali Łukasik i Fila. Gdzie tu ciskanie gromów? Dzisiaj też, zapewne mi przyznasz, mógł spokojnie nie podyktować karnego, przecież tam prawie nie było kontaktu, czy nie mam racji? Ale nie ma obaw sędzia się wybroni, jak mawia pan Sławek

Mati - 19 października 2018, 21:24:19 - *.212.46.228-internet.zabrze.debacom.pl
Kurczaki po co wy gracie jak wy kibiców nie macie

Real - 19 października 2018, 21:48:21 - *.dynamic.chello.pl
Graty za remis Gliwiczanie !
Zjednoczony zjednoczony GKS !

k - 19 października 2018, 22:07:03 - *.dynamic.chello.pl
Betony przynajmniej 2 czerwone kartki powinny zobaczyć, graję brutalnie, łapy im latają wszędzie ale polscy sędziowie przymykają na to oko , kuźwa gramy w piłkę czy lejemy łapami przeciwnika i to bezkarnie ?

Gliwice - 19 października 2018, 22:16:44 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Mati a poco wy gracie jak McDonalda i drugiego peronu nie macie hehe już o końcu budowy stadionu nie wspomnę

wro@ - 19 października 2018, 22:46:58 - *.adsl.inetia.pl
Jeden ze słabszym meczów Lechii w tym sezonie. Karny ewidentny + ładny strzał gracza Piasta to tyle dla Gliwiczan. Bramka dla Lechii bardzo fajna dwójkowa akcja Lipski ładne prostopadłe podanie w pole karne no i Haraslin wyprzedził z łatwością obrońcę Piasta, chyba to był ten Konczkowski ewidentny jego błąd zabrał Piastowi 3 punkty i pozycję wicelidera.

paozo - 20 października 2018, 4:17:15 - *.know.cable.virginm.net
kolejny dowód na to, że "wczesne" mecze w piątek i te w poniedziałek nie mają sensu. Niecałe 4tys. w meczu na szczycie? Wstyd! Na 4 poziom w Anglii chodzi więcej!

Hazel - 20 października 2018, 7:16:12 - *.dynamic.chello.pl
Straszna kopanina. Gdyby mi ktoś powiedział, że to zespoły z dołu tabeli, albo i ze środka I ligi, uwierzyłbym na słowo. Karny dla Piasta też z kapelusza. Żałuję, że obejrzałem ten mecz, strata czasu.
Jeśli tak będą grać ekipy z czołówki, Legia wygra mistrzostwo w cuglach samym wybieganiem.

oset - 20 października 2018, 8:16:21 - *.176-107-168.citysat.com.pl
Ostatnio pseudo-ligowcom najlepiej wychodzi człapanie po boisku,ale przykład idzie z góry.

Wiślak - 20 października 2018, 11:07:39 - *.dynamic.chello.pl
I tu słabo z frekwencją.To nie poniedziałek tylko początek weekendu.Mrozów nie ma,wakacje dawno się skończyły,proszę nie pisać że wszyscy o 18 pracują.

Danziger - 20 października 2018, 12:24:02 - *.dynamic.chello.pl
Fajny ten karny dla Piasta, taki niewidoczny. Jakubik jako legionista po swojemu mści się za wjazd pod kasy na toaletowej...

Marco - 20 października 2018, 12:31:32 - *.dynamic.dsl.as9105.com
mialem przyjemnosc obejrzec ta kopanine i mowiac serio lepsi technicznie pilkarze w ekstraklasie grali jakies 15 lat temu, ale jak rozumiem Boniek postanowil dac embargo na zawodnikow z Brazylii czy Afryki ktorzy podnosili poziom techniczny ligi, a zaczal faworyzowac litwinow ,Czechow czy Slowakow, ktorzy technicznie nie roznia sie od Polskich pilkarzy, pelna amatorka.

oj - 20 października 2018, 15:06:35 - *.centertel.pl
Hej hej hej Bks Gdańska Lechia najlepsza jest

Tomi PG - 20 października 2018, 16:27:21 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Frekreacja jak zawsze, było by więcej ale dalej,trwa bojkot niema młyna .Do tego miasto zero reklamy rozgłosu chodzą ci co chodzili na stary stadion plus garstka nowych osób

Bocieq - 21 października 2018, 3:59:40 - *.free.aero2.net.pl
@Marco w meczu uczestniczyło 3 Portugalczyków (Lechia) oraz 3 Hiszpanów i 1 Kolumbijczyk (Piast) i jak widzisz nie zrobili różnicy.