27 października 2018, 19:55:02 - dyrovski
Bramka Flávia punktu Arkę pozbawia

Lechia Gdańsk wygrała u siebie z Arką Gdynia 2-1 (1-1) w Derbach Trójmiasta rozegranych w ramach 13. kolejki Lotto Ekstraklasy. Gospodarze objęli prowadzenie w 26. minucie po golu Błażeja Augustyna. Gdynianie wyrównali jedenaście minut później za sprawą Michała Janoty, który pewnie wykorzystał rzut karny. W 90. minucie trzy punty Lechii zapewnił Flávio Paixão. Zwycięstwo pozwoliło gdańszczanom awansować na pierwsze miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa spotkania była ciekawa od samego początku. Już w 3. minucie Filip Mladenović kopnął nieźle z rzutu wolnego, ale Pāvels Šteinbors nie dał się pokonać. Sześć minut później po akcji Konrada Michalaka słabo sprzed pola karnego uderzył Lukáš Haraslín i bramkarz Arki nie miał problemu ze złapaniem piłki. W odpowiedzi z dalszej odległości strzał oddał Michał Nalepa, lecz czujny Zlatan Alomerović wybił futbolówkę. W 12. minucie Arka strzeliła gola za sprawą Macieja Jankowskiego, który wykorzystał błąd Alomerovicia - serbski golkiper, wykopując piłkę, trafił w atakującego go Aleksandyra Kolewa, a najszybciej dobiegł do niej właśnie Jankowski. Ostatecznie sędzia nie uznał gola, bowiem 28-latek w momencie odbicia się piłki od Bułgara był na spalonym.

Po drugiej stronie boiska mocno w polu karnym uderzył Haraslín, ale futbolówka poleciała nad bramką. Następna akcja gdańszczan zakończyła się golem. Mladenović precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego, a piłka odbiła się od pleców nadbiegającego Błażeja Augustyna i wpadła do bramki. W 37. minucie goście wyrównali - Alomerovicia z rzutu karnego pokonał Michał Janota. "Jedenastka" została podyktowana po wideoweryfikacji za zagranie ręką Augustyna. Tuż przed przerwą zaatakowała jeszcze Lechia. Haraslín zacentrował z lewej strony boiska, a w polu karnym strzał głową oddał niepilnowany Patryk Lipski. 24-letni pomocnik w dobrej sytuacji uderzył jednak niecelnie.

W drugiej części spotkania obie drużyny miały problemy z konstruowaniem ataków. Od 65. minuty gościom było jeszcze trudniej, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Tadeusz Socha. Cztery minuty po tej sytuacji Mladenović dośrodkował z lewej strony, a głową strzelił Artur Sobiech, ale Šteinbors pewnie złapał piłkę. Następnie blisko było gola samobójczego - Rafał Wolski zacentrował w "szesnastkę" z prawej strony, a Frederik Helstrup niefortunnie zagrał w kierunku własnej bramki. W ostatniej chwili piłkę wybił jednak czujny Šteinbors. W 90. minucie Lechia wreszcie dopięła swego. Bezradnego Šteinborsa głową z bliska pokonał Flávio Paixão.

27 października 2018, 18:00 - Gdańsk (Stadion Energa Gdańsk)
Lechia Gdańsk 2-1 Arka Gdynia
Błażej Augustyn 26, Flávio Paixão 90 - Michał Janota 37 (k)

Lechia: 1. Zlatan Alomerović - 3. João Nunes, 25. Michał Nalepa, 26. Błażej Augustyn, 22. Filip Mladenović - 11. Konrad Michalak (73, 27. Rafał Wolski), 6. Jarosław Kubicki, 35. Daniel Łukasik, 9. Patryk Lipski (46, 90. Artur Sobiech), 17. Lukáš Haraslín (86, 18. Jakub Arak) - 28. Flávio Paixão.

Arka: 1. Pāvels Šteinbors - 2. Tadeusz Socha, 3. Christian Maghoma, 6. Frederik Helstrup, 17. Adam Marciniak - 10. Luka Zarandia, 14. Michał Nalepa (76, 18. Karol Danielak), 16. Adam Deja, 22. Michał Janota, 7. Maciej Jankowski - 92. Aleksandyr Kolew (88, 26. Adam Danch).

żółte kartki: Mladenović, Augustyn, Nalepa - Socha, Marciniak.
czerwona kartka: Tadeusz Socha (65. minuta, Arka, za drugą żółtą).

rebel - 27 października 2018, 19:57:00 - *.unknown.vectranet.pl
W życiu pewne są tylko śmierć i podatki, a i przegrana Arki z Lechią.

Jan - 27 października 2018, 19:57:36 - *.dynamic.chello.pl
Trudno, czerwona kartka Sochy ustawiła mecz. W tym momencie graliśmy lepiej i jestem pewno, że wygralibyśmy.
Było blisko, ale i tak Tylko Arka Gdynia!

Kibic - 27 października 2018, 19:57:51 - *.146.102.66.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawo Frankowski ładnie pusciles faul na Danielaku
Brawo
Brawo
Zrobiłeś swoje przy golu na 2:1

D... - 27 października 2018, 19:59:36 - *.10.252.18
Jak dla mnie pierwsza bramka dla Arki była jak najbardziej prawidłowa - nie ma mowy o spalonym, skoro podanie było do tyłu: bramkarz podał do rywala, ten wycofał (raczej piłka tak się od niego odbiła), strzał i gol... Dziwne, że tego nie uznali, szczególnie że mieli VAR... Szkoda, 2-2 byłoby sprawiedliwe.

dzl - 27 października 2018, 20:00:14 - *.90.155.126
Smułka pajac spadaj z Gdyni.Soche i Danielaka oglądałeś go w lipuszu palanc..ie na derby .a dobre chłopaki siedzą na rezerwie albo nie grają wogóle.

lol - 27 października 2018, 20:03:05 - *.147.96.212.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawo sędzia jak roz.. system bramka dla Arki nie uznana ciekawe dlaczego? Czerwo jak Lechi nie szło żenada.

CB - 27 października 2018, 20:04:29 - *.dynamic.chello.pl
Zdaje się, że w takiej sytuacji to piłka wyznacza linię spalonego. Jeśli jest podanie do tyłu, to nie ma spalonego.

Borubar - 27 października 2018, 20:04:48 - *.146.99.64.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Wielka szkoda Arki, bo zasłużyli na jeden punkt w tym meczu. Sędzia dzisiaj nie dał rady i tylko popsuł widowisko. Zawsze lubiłem i lubię oglądać derby trójmiasta, ale po dzisiejszych wyczynach pana arbitra skutecznie pozbawiono mnie ochoty na oglądanie polskiej ligi. Na trybunach fajne oprawy przygotowane przez gospodarzy, ale święto bez kibiców gości nie miało pełnego blasku. W naszej lidze derby są pozbawione największej atrakcji, czyli dopingu z obydwu stron. Brak kibiców gości i niezrozumiałe decyzje arbitra przyczyniły się do tego, że ten mecz nie odbiegał poziomem od przeciętnej polskiej rąbanki. Jestem koneserem futbolu i oczekuję białych kruków zamiast ligowego tarcia chrzanu .

J72 - 27 października 2018, 20:05:35 - *.174.107.140
Dlaczego sędzia i Var nie widział ewidentnego faulu napastnika na obrońcy przy drugiej bramce.

daser - 27 października 2018, 20:10:21 - *.dynamic.chello.pl
to co gra Lechia to zwykłe dziadostwo, dziwię się tym co chwalą Stokowca...bo niby za co?

fgjhfkj - 27 października 2018, 20:11:16 - *.dynamic-zab-05.vectranet.pl
Śląsk z flagą Wielki Śląsk był obecny?

k - 27 października 2018, 20:12:56 - *.dynamic.chello.pl
To był mecz dla koneserów, Lechii to się nie da oglądać, a zwycięstwo na dużym farcie.

Danziger - 27 października 2018, 20:13:00 - *.dynamic.chello.pl
najmocniejsza Arka z jaką graliśmy od dekady ale i tak baty... taka szansa szybko im się nie powtórzy.

Koroniarz - 27 października 2018, 20:14:08 - *.dynamic.chello.pl
Albo ten Frankowski sędzia mafii, albo ignorant i nieudacznik .

ODRA Opole - 27 października 2018, 20:15:01 - *.147.99.152.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Śląsk był obecny z flagą JELCZ-LASKOWICE

A fc Namysłów z flagami był obecny ?

Kibic - 27 października 2018, 20:23:27 - *.as13285.net
Polscy sędziowie to kulsony sprzedawczykowie!!! Lechia wygrała ale nie było innej opcji.KUPIONE

WKS - 27 października 2018, 20:27:22 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Wielka Lechia ! Bez zmian Lechia Pany

Tttg - 27 października 2018, 20:28:24 - *.play-internet.pl
Tadeusz wajche przełóż- taki tytul

spider - 27 października 2018, 20:30:15 - *.dynamic.chello.pl
To duża sztuka wygrać mecz grając słabo. Trenerze Stokowiec jeśli Lechia nie gra po ziemi to stoi w miejscu. Górą to niech grają Lechiści ale w sekcji rugby. Mecz w wykonaniu Lechii niepodobny, bardzo słaby, jakby nie Lechia grała, ale zwycięski i za to gratulacje. Podtrzymać passę z Lechem w Poznaniu i na kolejnym meczu w Gdańsku komplet pewny.

Kajs - 27 października 2018, 20:31:20 - *.play-internet.pl
@D...Kiedy jest spalony? Gdy piłka idzie do przodu? Weź poczytaj przepisy i może ogarniesz na czym polega spalony

max - 27 października 2018, 20:34:38 - *.dynamic.chello.pl
372
Mogłeś jeszcze napisać ze to Flavio faulował bramkarza Arki to nie było by śmieszne tylko załosne. Nawet zazdrość u was powinna mieć jakieś granice.

piłka spal - 27 października 2018, 20:37:53 - *.router6.tygrys.net
piłka wyznacza linię spalonego? tak to jest jak się słucha za dużo meczy z komentarzem węgrzyna czy tam jezierskiego. Dziewczyny polecam zapoznanie się z przepisami

R.S - 27 października 2018, 20:41:36 - *.85-200-241.bkkb.no
Na innych forach śledzie mówią że piłkarze arki zostali zastraszeni przez prezesa który jest ponoć kibicem Wielkiej Lechii buhahahaha po prostu już przechodzą samych siebie.....

Grzybek - 27 października 2018, 20:45:18 - *.dynamic.chello.pl
Lechia kupiła sędziego przez to wygrała mecz i tyle w tym temacie.

R.S - 27 października 2018, 20:45:28 - *.85-200-241.bkkb.no
do piłka spal. No to zapraszam do lektury znaffffco piłki kopanej jeśli niema żadnego obrońcy to właśnie piłka wyznacza spalonego.Ale ty pewnie znasz lepiej przepisy FIFA od sędziów.

R.S - gimb - 27 października 2018, 20:48:48 - *.router6.tygrys.net
R.S. a jeśli są pomocnicy? albo drużyna gra samymi napastnikami i to bez bramkarza?
Znaffccoo, na początku naucz się analizować to co inni piszą i czytaj ze zrozumieniem...
po drugie, masz tutaj
Tak więc w momencie podawania piłki piłkarz, do którego piłka jest podawana, powinien mieć przed sobą co najmniej dwóch piłkarzy drużyny przeciwnej

:-) - 27 października 2018, 20:48:48 - *.85-200-241.bkkb.no
do kibic wielu sędziów za czasów fryzjera to napewno

Kibic - 27 października 2018, 20:51:25 - *.dynamic.chello.pl
Tak to bywa jak nie znacie sie na pilke tylko na kibicowaniu. Po wybiciu alomerovicia pilka trafiła w koleva i po poszla do jankowskiego ktory w tym momencie byl przed kolevem. Mozecie plakac ale spalony byl oczywisty pozdrawiam bez napinki

Ttt - 27 października 2018, 20:51:38 - *.play-internet.pl
Do kibic...A ten co dostał podanie od bramkarza, to strzelił bramkę? Nie pijcie już tego syfu bo wzrok tracicie

Igor - 27 października 2018, 20:52:31 - *.centertel.pl
Gdyby ten mecz sedziowal Musial ...
Ps.nikt bardziej niz te pajace z arki nie zasluzyl na baty ... jak siemaszko strzelal reka to nie plakaliscie miernoty?

R.S - 27 października 2018, 20:57:03 - *.85-200-241.bkkb.no
do R.S-gimb nie ma znaczenia czy pomocnicy czy napastnicy czy 11 bramkarzy dzieciaku porostu jeśli dwóch piłkarzy drużyny atakującej stanie sam na sam z bramkarzem drużyny przeciwnej to jeden z nich powinien być za lina piłki w momencie podania buraku. I tyle jeśli nie rozumiesz takiej prostej rzeczy to na prawdę jesteś upoŚLEDZONY w temacie a gimb za bardzo do mnie nie pasuje bo mam 35l. Na twoje nieszczęście jestem inteligentniejszy od ciebie ;-);-);-)

mbe - 27 października 2018, 20:57:52 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Borubar, mam nadzieję, że zauważyłeś swój logiczny błąd. Jeśli oczekujesz białych kruków, to nie spodziewaj się, że będą Ci się trafiały co kolejkę albo dwie. Raz na 100 lat w zupełności wystarczy.

lesia - 27 października 2018, 21:06:28 - *.gdansk.vectranet.pl
do borubar-już jeden przedmówca pociągnął temat-rozwijasz teksty jak materiał w przędzalni-wszystko co da się powiedziec można powiedzieć w 10 słowach-tak mawiał klasyk -i tego się trzymaj a nie takie lelum polelum

Od kiedy zagranie do tyłu daje spalonego?

Jeremi - 27 października 2018, 21:37:32 - *.dynamic.chello.pl
Właśnie wróciłem z meczu i czytam wasze komentarze. 80% jedzie po Lechii jak po burej suce, wyciągają wszystko, co tylko można, żeby dowalić drużynie, która po raz kolejny została liderem. Szkoda Panowie, że nie widzieliście tego, co działo się na stadionie od bramki Flavio, który dzisiaj rozegrał 100-tny mecz w ekstraklasie i długo po meczu. Jeszcze nie widziałem w Gdańsku, a dużo już widziałem, żeby po końcowym gwizdku, 25-tys. ludzi stało i wciąż wiwatowało, razem z piłkarzami na boisku. Przestańcie też totalnie krytykować Frankowskiego i sam mecz. Arka grała bardzo dobrze i się wcale nie dziwię, że tydzień temu wygrała we Wrocławiu ze Śląskiem, który wczoraj rozwalił niezłą przecież Miedź.

do ttt - 27 października 2018, 21:39:25 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
To nie ma znaczenia, Jankowski w momencie rykoszetu od Koleva był przed nim. Rykoszet traktowany jest jako podanie.

yankeemadm - 27 października 2018, 21:39:32 - *.thenetworkfactory.nl
Wszyscy tylko nie Legia, proszę! Lech zawodzi, to chociaż niech Jaga lub Lechia majstra zdobędą

Filut - 27 października 2018, 21:51:07 - *.digitale-gesellschaft.ch
Wepchneli sie na lidera, ale tylko na chwile.

BeeSKa - 27 października 2018, 22:11:09 - *.adsl.inetia.pl
@yankeemadm, myślisz przy całej sympatii do Lechii, że w pucharach zagra lepiej od Legii?? Lechia ma szanse na mistrzostwo jak do końca będą w formie. Ale Puchary szybko ich zweryfikują, zresztą czy Jaga zaszła dalej od Legii?? Albo Lech czy Górnik??

turbot - 27 października 2018, 22:45:49 - *.adsl.inetia.pl
Arka źle nie grała, ale z Lechią w derbach trójmiasta, co stało się już tradycją, głupio tracą bramki w ostatnich minutach meczu.

Normalny - 27 października 2018, 22:46:09 - *.dynamic.chello.pl
Bramka powinna być uznana piłka odbiła się od zawodnika Arki do tyłu a spalony jest gdy piłka zagryw@na jest do przodu bądź po lini więc sędzia strzelił babola na korzyść Lechi.

yankeemadm - 27 października 2018, 22:57:18 - *.thenetworkfactory.nl
do BeeSKa - chodziło mi o to aby po prostu ktokolwiek zdobył mistrza Polski, byle nie to buractwo z Warszawy. A w Europie kto by nie grał i tak będzie wstyd, także nie ma się co nastawiać na Bóg wie co Pozdrawiam, chciałbym dożyć normalnych, piłkarskich czasów w Polsce, żebyśmy byli dumni, że to Polska liga. Jak narazie jest pośmiewisko i długo to się nie zmieni.

PogSz - 28 października 2018, 0:18:04 - *.241.82.190
miejsce Arki jest w 3 lidze i derby z przyjaciółmi z Koszalina, a Lechia?.... Gdyby nie stadion który ładnie wygląda dla C+ to dawno wylądowałaby lige niżej. Ale ze wzgl na stadion nie wyląduje tak samo jak ich bracia z Wrocławia.

Wielek - 28 października 2018, 1:28:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Normalny Polecam zmianę nicku na "Nienormalny" co będzie współgrało z twoimi opiniami, jeśli sądzisz, że kierunek lotu piłki ma jakieś znaczenie w odgwizdywaniu spalonego, polecam trochę poczytać, a potem udzielać się na forum piłkarskim. Co do pracy pana Frankowskiego w tym meczu nie mam żadnych większych zastrzeżeń, wszystkie negatywne opinie na jego temat to prawdopodobnie próby znalezienia wymówki po przegranym meczu

oj - 28 października 2018, 2:00:07 - *.dynamic.chello.pl
Arka zagrała dobry mecz dużo problemów miała Lechia udało się na koniec to trzeba docenić.

Rbk - 28 października 2018, 2:37:47 - *.bb.online.no
Borubar hahaha Ty naprawde masz cos z glowa arka ZERO TOTALNE ZERO karny po wybiciu barkiem Lechia wiele okazji arka nic sedzia dno pilka z nieba spada nie ma ruchu reka wybicie barkiem I karny sedzia dno tak jak Ty Borubar

aSd - 28 października 2018, 3:22:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Karny strasznie naciągany, a geniusz z tv (przez grzeczność nie wymienię nazwy) to tam nawet zagranie łokciem widział

Normalny - 28 października 2018, 5:00:14 - *.147.96.212.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Wielek~ to chyba ty poczytaj definicję karnego.
Znajomy który jest sędzia piłkarskim powiedział że bramka prawidłowa.

Zmora - 28 października 2018, 6:05:22 - *.play-internet.pl
Sędziowie już nie biorą po aferze z fryzjerem.Pozatym jest bardzo i cała Polska widzi sytuację.Sedziowieteraz to zawodowcy i mają piekielna legalna wypłatę więc po co niby mieliby się bawić w ustawianie meczu?Arka była słabsza to było widać gołym okiem a czerwo dla Tadzia Sochy tylko ugruntowało przewagę władców północy😯

Expres - 28 października 2018, 7:06:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
...a w Lubinie kopią się po czole !!! i szukają trenera ! tak to jest jak klubem rządzą politycy !!!!

ZeW - 28 października 2018, 9:03:34 - *.46-29-149.tkchopin.pl
Już zaczynam wątpić,że dożyję czasów,kiedy wygramy z Betonami.Co za masakra.To jest jakaś klątwa.

agkś - 28 października 2018, 9:38:57 - *.ip-point.pl
W Trójmieście bez zmiany, LECHIA PANY

JW - 28 października 2018, 9:39:21 - *.146.166.100.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Szkoda punktu na który zasłużyliśmy.
Drugi faul Tadzia nie był na kartkę.
Trudno ale z taką grą i zaangażowaniem u nas na wiosnę będzie wygrana!!!!!
Tym raz to my dodamy skrzydeł Areczce.
Dodatkowo jak trafnie zauważył Jan:
Arka, niewielki prywatny biznes i środki samorządu, zmagamy się z politykami którzy kierują olbrzymie środki finansowe spółek Skarbu Państwa /Energa i Totolotek/ do klubu z Gdańska.
Pozdrawiam z Karkonoszy

Legionista - 28 października 2018, 10:30:40 - *.mynet.com.pl
do yankeemadm Chłopku - Legia i tak zdobędzie Mistrza bo jest Najlepsza - uświadom to sobie. A teraz ochłoń i idz oglądać swoją słabą drużynkę.
Legia Mistrz !

Wielek - 28 października 2018, 10:49:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Normalny Jak my nawet o karnym nie rozmawiamy 😂 Ten znajomy to chyba sędziuje mecze dwunastolatków, gdzie nie gra się na spalone albo jest tak wymyślony jak twoja znajomość przepisów

Marek - 28 października 2018, 11:18:04 - *.gdansk.vectranet.pl
Nie piszcie nic o sędzim i o tym, że on ustawił mecz. Przy nieuznanej sytuacji Arki linię spalonego wyznacza piłka. Jak jest podanie do tyłu to nie ma spalonego, ale zawodnik nie może przekroczyć linii wyznaczonej przez piłkę. W MOMENCIE PODANIA (!) Jankowski był za linią wyznaczoną przez piłkę, czyli był na spalonym. To, że wyszło z tego "podanie" do tyłu nie ma znaczenia, bo Jankowski po piłkę cofnął się z pozycji spalonej.

Rychu806 - 28 października 2018, 11:48:07 - *.play-internet.pl
Cos pieknego:-)

Rychu806 - 28 października 2018, 11:51:55 - *.play-internet.pl
Napinka sliczna doslaliscie jak zawsze w balona i teraz na sedziego, zalisni jaj ZAWSZE

Marek - 28 października 2018, 11:58:19 - *.gdansk.vectranet.pl
I jeszcze te komentarze, że Socha wyleciał niesłusznie.. Kochani, Socha dopuścił się faulu taktycznego. Nie skupiał się na piłce, tylko na rywalu. Jego celem nie było przejęcie piłki, tylko przerwanie akcji rywala. Socha po prostu popchnął Haraslina, gdy ten wyprowadzał akcję. To jest niesportowe zachowanie i za to zawsze jest żółta kartka. Poza tym, bawi mnie to, że Wy macie problem z tym, że sędzia pokazał w tej sytuacji drugą żółtą kartkę, a nie ma z tym problemu nawet sam Socha. Gdy tylko rozbrzmiał gwizdek to Socha złapał się za głowę, zanim arbiter do niego podbiegł, bo już wtedy wiedział, że wylatuje. Nawet nie dyskutował, bo był świadom tego, iż opuszcza boisko przez swoją głupotę.

Wielek- miało być spalonego def.

Marcinho - 28 października 2018, 16:14:41 - *.unknown.vectranet.pl
Śledziuchy drogie, spalony wręcz podręcznikowy, Socha 2x faul gdzie skupiał się jedynie na zatrzymaniu zawodnika, do tego ekwilibrystyczne machanie łapami przynajmniej 4 razy... Jesteście dalej kobietami, tak jak smółeczka powiedział, egzaminu na mężczyzn nie zdaliście, papa
PS. Jeszcze jeden przekaz - FLAAA VIOOOOOOOOOO PAI XAAA OOOOOOOO

2-1 - 28 października 2018, 22:53:12 - *.dynamic.chello.pl
@Normalny Mam nadzieję że ten nieudacznik nie sędziuje meczów skoro nie zna tak prostych przepisów.

Henry - 29 października 2018, 20:02:56 - *.146.64.67.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Smółka jeszcze nie dorósł do klasowego trenera ekstraklasy. Podczas meczu nie potrafi trafnie i z refleksem reagować na to, co się dzieje na boisku.

Tajger - 30 października 2018, 8:48:48 - *.182.122.69