5 listopada 2018, 19:52:25 - dyrovski
Łatwa przeprawa Jagiellonii

Jagiellonia Białystok wygrała na wyjeździe 4-1 (1-0) z Zagłębiem Sosnowiec na zakończenie 14. kolejki Lotto Ekstraklasy. Dla gości dwa gole strzelił Karol Świderski, a po jednym Arvydas Novikovas i Łukasz Burliga. Gospodarze odpowiedzieli jedynie trafieniem Vamary Sanogo. "Jaga" zajmuje drugie miejsce w tabeli, zaś Zagłębie jest ostatnie.

W pierwszych minutach lepiej prezentowali się gospodarze, którzy zaatakowali już w 3. minucie - Patrik Mráz dośrodkował z lewej strony boiska, a w polu karnym Mariána Kelemena mógł zaskoczyć Alexandre Cristóvão, ale angolski napastnik nie zdołał sięgnąć piłki. W następnej akcji próbę z dalszej odległości podjął Konrad Wrzesiński, lecz jego uderzenie było słabe i niecelne. Kilka chwil później lewą stroną ruszył Žarko Udovičić. Serb zagrał wreszcie wzdłuż linii końcowej, a w polu karnym "Jagi" Guilherme wybił futbolówkę na rzut rożny, uprzedzając Wrzesińskiego.

Z czasem do głosu zaczęli dochodzić białostoczanie. W 23. minucie Arvydas Novikovas zagrał do Przemysława Frankowskiego, a ten z dość ostrego kąta strzelił celnie. Dobrą interwencją wykazał się jednak Dawid Kudła. Po chwili strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oddał Taras Romanczuk, lecz trafił wprost w golkipera Zagłębia. Następnie z lewej strony zacentrował Guilherme, a w doskonałej sytuacji znalazł się Frankowski, którego strzał głową z bliska w świetnym stylu obronił Kudła.

W 34. minucie okazję po dośrodkowaniu z rzutu wolnego miał Nemanja Mitrović, ale jeszcze jedną dobrą interwencją wykazał się bramkarz Zagłębia. Cztery minuty później Kudła był już jednak bezradny - Mateusz Machaj podał do Karola Świderskiego, a ten bardzo precyzyjnie kopnął sprzed "szesnastki". Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. W końcówce pierwszej połowy po kolejnej centrze z rzutu wolnego na strzał zdecydował się także Lukas Klemenz, lecz nie udało mu się pokonać Kudły.

Druga część spotkania rozpoczęła się od drugiego gola dla gości, którzy na jego strzelenie potrzebowali zaledwie niewiele ponad 20 sekund. Po ładnej, zespołowej akcji Marko Poletanović podał do Novikovasa, a ten nie miał problemu ze skierowaniem futbolówki do pustej bramki. W odpowiedzi na uderzenie z prawej strony pola karnego zdecydował się Wrzesiński, ale piłka poleciała nad poprzeczką.

Od 54. minuty Jagiellonia wygrywała już 3-0. Wrzesiński źle podał do Arkadiusza Jędrycha, któremu piłkę odebrał z łatwością Novikovas. Litwin wbiegł w "szesnastkę" z lewej strony i podał do Świderskiego, który pewnym strzałem zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Po chwili kolejną szansę miał Novikovas, ale tym razem Kudła nie dał się zaskoczyć. Po drugiej stronie boiska Szymon Pawłowski podał do Alexandre Cristóvão, a ten, nie mając lepszego pomysłu na zakończenie akcji, w trudnej sytuacji posłał piłkę obok bramki. W 68. minucie z dalszej odległości kopnął rezerwowy Martin Pospíšil, ale Kudła pewnie złapał futbolówkę. Po chwili kolejną okazję miał Alexandre Cristóvão, który minął Klemenza i uderzył na bramkę. Czujnie zachował się jednak Kelemen, wybijając piłkę.

W 77. minucie gospodarzom wreszcie udało się - przy pomocy Bartosza Kwietnia - znaleźć sposób na Kelemena. Sprzed "szesnastki" kopnął Vamara Sanogo, a futbolówka odbiła się od nogi atakującego go Kwietnia i wpadła do bramki obok zaskoczonego bramkarza "Jagi". Następnie Kelemena pokonać spróbował Mello, ale trafił jedynie w zewnętrzną część siatki. W doliczonym czasie wicemistrz Polski dobił rywala. Po zagraniu Pospíšila z lewej strony boiska bramkę z łatwością zdobył Łukasz Burliga.

5 listopada 2018, 18:00 - Sosnowiec (Stadion Ludowy)
Zagłębie Sosnowiec 1-4 Jagiellonia Białystok
Vamara Sanogo 77 - Karol Świderski 38, 54, Arvydas Novikovas 46, Łukasz Burliga 90

Zagłębie: 1. Dawid Kudła - 17. Michael Heinloth, 4. Arkadiusz Jędrych, 25. Piotr Polczak, 2. Patrik Mráz - 77. Konrad Wrzesiński, 66. Adam Banasiak (71, 72. Dejan Vokić), 24. Bartłomiej Babiarz (78, 28. Mello), 8. Szymon Pawłowski, 22. Žarko Udovičić (59, 27. Vamara Sanogo) - 42. Alexandre Cristóvão.

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen - 8. Łukasz Burliga, 4. Lukas Klemenz, 5. Nemanja Mitrović, 12. Guilherme - 9. Arvydas Novikovas, 20. Marko Poletanović (76, 99. Bartosz Kwiecień), 6. Taras Romanczuk, 89. Mateusz Machaj (61, 26. Martin Pospíšil), 21. Przemysław Frankowski - 28. Karol Świderski (82, 18. Cillian Sheridan).

żółte kartki: Polczak, Babiarz.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 3112.

holl - 5 listopada 2018, 19:53:00 - *.dab.02.net (*.64.51.160)

Jaga - 5 listopada 2018, 20:00:20 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Czekamy na opinię fansporta, wszak pojawia się zawsze w komentarzach po meczu Jagi lol

slazak - 5 listopada 2018, 20:00:22 - *.adsl.inetia.pl
Zagłębie Sosnowiec ma wszystkich obrońców do wymiany. Co Kudła sam mógł zrobić grając z takimi ospałymi statystami

Borubar - 5 listopada 2018, 20:00:46 - *.146.164.172.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Sosnowiec wy naprawdę macie zamiar nadal tak się kompromitować? Przecież tylko ośmieszacie się tymi wysokimi porażkami. Ja bym Wam doradzał wycofanie z rozgrywek, remont stadionu i wtedy możecie próbować być stabilnym, pierwszoligowym klubem. Na ten moment powinniście zwrócić kibicom koszulki i przeprosić za swoje wstydliwe wyniki.

robchy - 5 listopada 2018, 20:01:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ile meczy zawalą jeszcze jednych z polczakiem. Masakra jakaś. Kokoszka bez formy Cichocki tez slaby nie mamy obrońców...brawa dla funfla stanka!!

Kame - 5 listopada 2018, 20:05:55 - *.centertel.pl
GKS Katowice 0:0 Jagiellonia w 90 minutach.
Zagłębie Sosnowiec 1:4 Jagiellonia w 90 minutach.
Co na to eksperci?

Tom - 5 listopada 2018, 20:07:03 - *.centertel.pl
3 bramki do pustaka tak łatwo stracić gole to jest materiał do przemyśleń dla trenera Jaroszewski szukaj 2 obrońców na już Babiarz wypad lepiej już zagrał ten Słoweniec a grał tylko 20 minut

holl - 5 listopada 2018, 20:07:43 - *.dab.02.net (*.64.51.160)
@Borubar vel Dlugi zagłębie nie nadaje się nawet na pierwszą lige tylko do czysczenia korków i prania koszulek Piłkarzom Warszawskiej drużynie lol

zen - 5 listopada 2018, 20:07:49 - *.arbelon.com.pl
Zagłębie Sosnowiec ekstraklasa.
GKS Katowice 2 (3 poziom rozgrywkowy) liga w przyszłym sezonie.

Hehe - 5 listopada 2018, 20:16:08 - *.tel.tkb.net.pl
Śmieszny klubik że śmiesznym stadionem i kibicami.chyba pora spadać i ustąpić miejsca komuś kto zasługuje na ekstraklasę..

mencioozóg - 5 listopada 2018, 20:18:34 - *.skybroadband.com
Sosnowiec slugusy warszawy wracac gdzie wasze miejsce - raz - dwa -trzy ---pierwsza liga, pierwsza liga zaglenie!!!!ole ole

antek - 5 listopada 2018, 20:18:48 - *.hvc.res.rr.com
nie kopie sie lerzacego zadzwoncie do Gierka po pomoc

Pielgrzym - 5 listopada 2018, 20:19:45 - *.adsl.inetia.pl
Zagłębie S. nie ma Kadry na Ekstraklasę ,taka jest prawda ŻADEN Trener tego nie Zmieni. Jeden z NAJBIEDNIEJSZYCH Klubów Ekstraklasy. Będą WZMOCNIENIA ,będzie Ekstraklasa. By się UTRZYMAĆ do 22 grudnia MUSI Zdobyć Minimum 9-11 punktów.Inaczej SPADEK.

Halina - 5 listopada 2018, 20:19:46 - *.dynamic.chello.pl
Ekstraklasy nie daje sie za zasługi tylko trzeba wywalczyc awans

BedzinZS - 5 listopada 2018, 20:21:11 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Dzisiaj nie poszło z drugą siła w Polsce,pierwsza to Legia.Jazda Zagłebie teraz w płocku my kibice na zakazie za kraków.

StarySosn - 5 listopada 2018, 20:25:02 - *.play-internet.pl
Za tydzien jedziemy do szczecinek z Legia bo zakaz mamy na ten Pĺock ale pilkarzyki walczyc o 3 punkty.ZSH

zag26 - 5 listopada 2018, 20:29:22 - *.IP.cloudmosa.com (*.12.51.122)
Ogladajac mecz w necie widac bylo roznice klas... No coz oczekiwalem lepszego meczu w wykonaniu Sosnowca, obtoba juz dawno jest do wyniany, w 1lidze by duzo tracili bramek a co dopiero w ekstraklasie... Dobrze ze wiosne Zagkebie zawsze ma lepsza i jest mala strata do reszty... Glowa do gory, my walczymy o utrzymanie a nie mistrza jak Jaga

holl - 5 listopada 2018, 20:30:59 - *.dab.02.net (*.64.51.160)
@StarySosn to na Pewno koło ciebie nie usiądę zresztą już niedługo koniec zgody !!! Leszcze Legia Mistrz Mistrz..

xp25 - 5 listopada 2018, 20:34:46 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Arkadiuszu dobrze że chociaż wybory wygrane bo na wygraną Zagłębia nie możesz w tych rozgrywkach liczyć.Gdzie młodzi piłkarze z akademii,gdzie wychowankowie czy nakłady na akademię się zwrócą czy nie pora zacząć rozliczać Stanków,Jaroszewskich za ich wybitne osiągnięcia.Koledzy kolegami ale przez nieudolność tych niby działaczy Zagłębie tonie.Pora na działanie ratunkowe bo czas ucieka.

ŁowcaPapry - 5 listopada 2018, 20:37:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Dajemy na bułki z paprykarzem do ponurego miasta Szczecin z LEGIĄ i na morsowanie hehe BB ZSH

Jaga71 - 5 listopada 2018, 20:38:10 - *.dyn.as47377.net
Brawo Jaga dziś kilka klas różnicy widać było gołym okiem .
Walczymy o mistrza

ZgredosZS - 5 listopada 2018, 20:40:21 - *.play-internet.pl
Po ile paprykarz w Szczecinie bo chcialem dla dziadka.
ZS i L

Andrea - 5 listopada 2018, 20:44:47 - *.devices.net.pl
Miałem cień nadziei na utrzymanie, ale jak dzisiaj patrzyłem na grę ZAGŁĘBIA to chyba jednak nie damy rady. Straszna padaka, wszyscy zagrali tragicznie.
Jesteśmy tak dziurawi pomiędzy formacjami, że przeciwnik rozgrywa nas jak chce.

InoR - 5 listopada 2018, 20:49:00 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Co jak co ale koniec tabeli wygląda wspaniale. Tak trzymać!!!

kibic - 5 listopada 2018, 20:54:37 - *.f11.com.pl
Zagłębie i Górnik to obecnie główni kandydaci do spadku, a chyba szkoda i jednych i drugich co nie?

Tomaszek - 5 listopada 2018, 21:07:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Chłopaki zza wiadomej granicy się śmieją, ale z wyjątkiem Piasta Gliwice lepsi nie są Zabrze razem z nami obrało kierunek spadkowy, o Katowicach czy Chorzowie już nie wspomnę. Mówcie co chcecie, ale przynajmniej do czerwca ta Ekstraklasa w Sosnowcu będzie, a u was przynajmniej do czerwca 2020 i 2021 poglądacie ją najwyżej w telewizji

1910 - 5 listopada 2018, 21:18:20 - *.146.35.92.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawo Jaga !!!

Bazyl - 5 listopada 2018, 21:20:12 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gks Katowice to i tak najgorzej zarzadzany klub w Polsce awans do ex robia z 20 lat a w tym sezonie moga spasc do 2 ligi.Z Zagłebia Sosnoweic moga brac tylko przyklad jak zarzadzac klubem,awans do w 3 lata.

Myk - 5 listopada 2018, 21:21:54 - *.bialnet.pl
Na froncie wschodnim bez zmian: Jagiellonia Pany !!!

fanatic - 5 listopada 2018, 21:23:45 - *.178.003.pools.vodafone-ip.de
Szykujcie sie na spadek gołebioki,ekstraklapa to nie wasz poziom i nie ta klasa !

Tomaszek - 5 listopada 2018, 21:26:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jeszcze jedno: STADION w Sosnowcu powstanie. Nie będzie to kolos, ale nie będziemy się go wstydzić. Radni byli "za" i inwestycja została wpisana do wieloletniego budżetu, a miasto jest w dobrej kondycji finansowej, więc martwcie się o ruiny w waszych miastach
Tylko Zagłębie i Jantar Ustka!

leka2 - 5 listopada 2018, 21:27:19 - *.centertel.pl
Bardzo dobry wynik dla Legii!!!

ZSH - 5 listopada 2018, 21:31:46 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Nie patrzymy na tabele bo wiadomo ze Zagłebie Zawsze Na Czele Hool hehe

WidziałemM - 5 listopada 2018, 21:41:02 - *.dynamic.mm.pl
Brawo Białystok, to było zasłużone zwycięstwo. Sosnowiec spadek .. jakim cudem oni grają w najwyższej lidze.... ??!!! Fatalni kopacze, stadion z epoki gierka,do tego klub z garstką kibiców... Komu potrzebny ten cały Sosnowiec ???

Andrea - 5 listopada 2018, 21:48:41 - *.devices.net.pl
Pytasz komu potrzebny ten cały Sosnowiec ?
Odpowiem ci, Choćby mnie i tysiącom innych kibiców, którzy są z ZAGŁĘBIEM na dobre i złe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Palancie

Namor - 5 listopada 2018, 21:51:30 - *.cpe.marton.net.pl
W Sosnowcu stadion na 3,5 tys. kibiców wystarczy, więc nie tak duży wydatek dla budżetu miasta.

Mario - 5 listopada 2018, 22:01:00 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wiadomo w Sosnowcu rządzi Pogoń Szcecin

oczybola - 5 listopada 2018, 22:03:01 - *.43.27.93.ipv4.supernova.orange.pl
Oczy bolą. Jaroszewski miej honor... co ja pisze ... jaki honor...
Nie ma znaczenia czy przyjdzie Mourinho czy Józek z koziej wólki, jako trener. Z odpadów lasagne nie ugotujesz ... inaczej nie mozna nazwac "kadry" Zagłębia w tym sezonie. Miotają się jak mucha na g....e - żal tylko , jak to piszecie wielcy znafcy - "śmiesznych"kibiców (pomyślcie ile trzeba mieć samozaparcia i wiary w "drużynę", żeby stawiać się co mecz na Ludowym , mając wizję kolejnej porażki - ci śmieszni (wg niektórych znafcóf) kibice, zasługują na coś więcej niż to co dane im jest oglądać w wykonaniu tej bandy frajeów...

Spadek z Ligi: Cracovia i Lubin.
Jagiellonia nie jest liderem przez Lechię, wielka szkoda.

BeeSKa - 6 listopada 2018, 0:06:04 - *.adsl.inetia.pl
Łatwa wygrana Jagiellonii była do przewidzenia, coś jak Legii z Górnikiem. Pomimo wielu głosów o spadku Zagłębia, ja jednak bym jeszcze na razie nie skreślał Sosnowiczan. Po pierwsze tracą do 14 pozycji 2 punkty, zostało do końca roku parę kolejek,więc ewentualna strata nie będzie zbyt duża. Po drugie są jeszcze ekipy którym także nie idzie za dobrze jak Górnik, Cracovia, Miedź, więc raczej nikt nie "odskoczy".
Po trzecie wszystko zależy kto w jakiej formie będzie na wiosnę, wzmocnienia itd.. Zagłębiu zostanie jeszcze około 17 spotkań w tym najważniejsze w gr. spadkowej z powyższymi zespołami które będą za tzw. "6 pkt". Taka jest moja opinia. Pozdrowienia dla Zagłębia z Wrocławia. Warto walczyć do końca.

Hultaj - 6 listopada 2018, 0:09:36 - *.dynamic.mm.pl
Po co to awansowało i teraz tylko wstyd robią.Kibicow nie ma tam,stadionu,piłkarzy.Teraz oklep w Płocku,albo autobus i pozamiatane do końca grudnia z każdym lanie

Olo - 6 listopada 2018, 3:24:23 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Hultaj kolego kibicowsko Zagłebie jest wyjazdowo na 1 miejscu koleźko.Co do meczu Jaga dzis lepsza

JaworznoZS - 6 listopada 2018, 5:07:05 - *.play-internet.pl
Nie patrzw tabele ZAGŁEBIE Zawsze na czele!
Sportowe Zaglebie H

Laszlo - 6 listopada 2018, 6:30:28 - *.146.100.253.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Zabawię się w fansporta
Jaga nic nie zagrała. Ten śmieszny zakompleksiony klubik z prowincji powinien dostać baty dwa razy na dzień dobry. Czarnoskórych okazji w trakcie meczu by starczyło na 4:0. Białorusini by wracali rozlkekotanym autobusem na swoje zadupie mijając szerokim łukiem miasto odwiecznego mistrza PoLski po pretekstem unikania korków.
Legia taką Jagiellonię by zdmuchnela jeszcze lepiej niż tego dokonał Irtysz.
Jedyny klub w tym kraju to Legia. Reszta to kartofliska. Legia godnie nas reprezentuje i daje powody na wzrost wskaźników w rankingach. A Dunlage czy jak ich tam będą mistrzami Ligi i wstydu nie ma.
Dziękuję

xxx - 6 listopada 2018, 7:01:20 - *.opera-mini.net (*.146.225.244)
W sobotę Zagłębie czeka podobne lanie.

Red baron - 6 listopada 2018, 7:44:41 - *.centertel.pl
Właśnie wróciłem z psem z spaceru widok przepiękny 18 nabita gorolikami jadą do roboty do Katowic wszyscy jak jeden łby na dół i ślimtają jeden jak wylozł z autobusu to tak ryczoł żol mi się go zrobiło dołech mu taszentuch mosz gołobku wytrzyj se ślepia jak łon mi dziekowoł a z Sosnowca najbardziej lubią frelki jak one baka ją cygara hahaha

edek - 6 listopada 2018, 8:17:12 - *.135.202.67
To co zrobił Kwiecień po wejsciu na boisko to kryminał piłkarski. Świezy zawodnik a nie nadążał za przeciwnikami. Straty w środku pola, niedokładne podania i z jego winy padła bramka. Po co taka zmiana trenerze ?

Do Jaga71
Napisałem że zabawię się w naszego zakompleksionego fansporta.
Ten typek zawsze komentuje Jagę a tu cisza... Widocznie zaczadział od powiewów z oczyszczalni gdy siedział na meczu w Łomży.
A problemy z głową też mam zwłaszcza gdy czytam wpisy tego jegomoscia

ZS - 6 listopada 2018, 10:15:37 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Walczyc Trenowac Zagłębie Musi Panowac

Szeryf - 6 listopada 2018, 11:10:49 - *.10.208.135
Oglądając mecz w Sosnowcu czuję się jakbym był w latach 90-tych
To jest kabaret żeby w 2018 r przyznawać licencje w EX takim stadionom jak Ludowy

Wielek - 6 listopada 2018, 11:56:23 - *.centertel.pl
@Laszlo Naprawdę świetna robota, w życiu bym nie pomyślał, że to nie fansport bez podpisu, spokojnie możesz zostać kolejną gwiazdą tego portalu

Edward1906 - 6 listopada 2018, 12:05:51 - *.play-internet.pl
Ludowy kultowy stadion.Old School Zagłebie Sosnowiec i Edward G.naszym przyjacielem jest.

Mario - 6 listopada 2018, 12:46:46 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Spadek Piast Karsko i Jedność Przewłoki

kilof - 6 listopada 2018, 13:39:56 - *.smsnet.pl
Polczak, Mraz, Jędrych, Babiarz OUT

hhh - 6 listopada 2018, 13:45:15 - *.smsnet.pl
no dobra gamonie już skończcie pisać o tym Ludowym i o tym jak wygląda, w sobote ogłoszono przetarg na budowę nowego kompleksu sportowego w Sosnowcu
24782,miasto-oglosilo-przetarg-na-budowe-zaglebiow
skiego-parku.html

pol - 6 listopada 2018, 14:20:00 - *.static.ip.netia.com.pl
SOSNOWIEC - miasto widmo ,komuna ... stadion jak z lat 60' i poziom gry II liga ... spadek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

xp25 - 7 listopada 2018, 13:03:00 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Arkadiuszu,ciągle milczysz na temat zdarzeń jakie miały miejsce po meczu z Lechią Gdańsk.Dlaczego cała ekipa została w drogim hotelu na jeszcze jedną noc,czy doszło do bijatyki pomiędzy Stankiem a Dudkiem,kto pilnował piłkarzy w nocy skoro ekipa szkoleniowa wyjaśniała sobie przy gorzale kto jest ważniejszy w tym klubie,kto zapłacił za nocleg w tak ekskluzywnym hotelu i jaki był cel takiej decyzji.

z RECEPCJI - 7 listopada 2018, 16:06:54 - *.static.ip.netia.com.pl