7 listopada 2018, 14:54:58 - euzi
Lechia odrobiła straty

Lechia Gdańsk wygrała 3-1 (0-1) w wyjazdowym meczu 1/16 finału Pucharu Polski z drugoligową Resovią i awansowała do kolejnej fazy. Do przerwy gospodarze niespodziewanie prowadzili dzięki bramce Pawła Hassa, jednak w drugiej połowie podopieczni Piotra Stokowca zagrali lepiej i po golach Stevena Vitórii, Artura Sobiecha i Lukáša Haraslína uratowali się od blamażu.

Po wyrównanej grze z obu stron od początku meczu w 15. minucie to rzeszowianie niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Michał Ogrodnik z lewej strony pola karnego szukał sobie miejsca do zagrania aż podał do wbiegającego Pawła Hassa, który płaskim strzałem z ostrego kąta pokonał Dušana Kuciaka. Lechia zdołała oddać celny strzał dopiero kwadrans później - dośrodkowanie z prawej strony uderzeniem z półobrotu z powietrza wykończył Rafał Wolski, ale zrobił to zbyt słabo i Wojciech Daniel bez problemu złapał piłkę. Po chwili znów groźnie było pod bramką drugoligowca. Daniel niepewnie interweniował po dośrodkowaniu z lewej strony, piąstkując futbolówkę tuż pod bramkę, ale Bartłomiej Makowski był czujny i nie pozwolił na oddanie strzału żadnemu z zawodników gości.

Resovia z kolei miała kolejną doskonałą okazję na gola. Z lewego skrzydła Ogrodnik wrzucił futbolówkę prosto w ręce Kuciaka, jednak ta tylko odbiła się Słowakowi od klatki piersiowej i spadła prosto pod nogi Hassa. Snajper gospodarzy zdołał oddać strzał, ale praktycznie na linii bramkowej zablokował go Steven Vitória. Przed przerwą szczęścia strzałem z dystansu spróbował jeszcze Rafał Mikulec, posyłając piłkę tuż obok bramki, a kilka minut potem uderzenie Flávio Paixão z rzutu wolnego tuż zza pola karnego głową sprzed bramki wybił Sebastian Zalepa.

Po przerwie jako pierwszy interweniował Daniel, parując futbolówkę na rzut rożny po zagraniu Karola Fili i rykoszecie od Artura Sobiecha. Bramkarz Resovii był już jednak bezradny w 57. minucie. Wolski dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, tam futbolówkę głową strącił Sobiech, a Vitória przy dalszym słupku bez problemu doprowadził do remisu. Lider Lotto Ekstraklasy poszedł za ciosem i już po czterech minutach wyszedł na prowadzenie. Sobiech dostał dalekie podanie w "szesnastkę" od Michała Nalepy i po przyjęciu z powietrza niezłym strzałem tuż pod poprzeczkę pokonał Daniela.

W drugiej połowie goście kompletnie zdominowali Resovię i w 70. minucie było już 1-3. Wprowadzony na boisko w przerwie Lukáš Haraslín dostał piłkę przed polem karnym i po indywidualnej akcji podwyższył prowadzenie. Chwilę potem gospodarze mieli okazję na bramkę kontaktową - Mikulec z lewej strony dośrodkował pod bramkę Lechii, tam Buczek głową zdołał oddać strzał, lecz futbolówkę z linii bramkowej wybił Nalepa.

7 listopada 2018, 13:00 - Rzeszów (Stadion Miejski)
Resovia 1-3 Lechia Gdańsk
Paweł Hass 15 - Steven Vitória 57, Artur Sobiech 61, Lukáš Haraslín 70

Resovia: 1. Wojciech Daniel - 23. Mateusz Geniec, 30. Sebastian Zalepa, 13. Bartłomiej Makowski, 4. Rafał Mikulec - 3. Kamil Antonik, 8. Konrad Domoń, 7. Dariusz Frankiewicz, 21. Paweł Hass (66, 9. Wadym Straszkewycz), 10. Michał Ogrodnik (72, 20. Mateusz Kantor) - 11. Bartłomiej Buczek (81, 27. Przemysław Pyrdek).

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 19. Karol Fila (74, 3. João Nunes), 25. Michał Nalepa, 5. Steven Vitória, 33. Mateusz Lewandowski (46, 22. Filip Mladenović) - 8. Michał Mak (46, 17. Lukáš Haraslín), 36. Tomasz Makowski, 6. Jarosław Kubicki, 28. Flávio Paixão, 27. Rafał Wolski - 90. Artur Sobiech.

żółta kartka: Lewandowski.

sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).
widzów: 4150.

Puchar Polski 2018/2019

Sanok - 7 listopada 2018, 14:57:46 - *.dynamic.mm.pl
W Rzeszowie tylko Resovia.

Eustachy - 7 listopada 2018, 14:58:33 - *.centertel.pl
Lechia w drugiej połowie odmieniona zasłużenie strzeliła 3 bramki, Resovia bezsilna co było widać od 50 minuty. Brawa za walkę i gratulacje dla Lechii ;)

spider - 7 listopada 2018, 14:58:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
13 minut i po meczu. Gramy dalej.

Jaś Niepan - 7 listopada 2018, 15:15:56 - *.dynamic.chello.pl
Najsłabszy w tym meczu - komentator G.Lato.
Lato,lato już po lecie!

CWKS 1905 - 7 listopada 2018, 15:16:44 - *.109.33.57
W Rzeszowie bez zmian tylko Resovia. Brawo za walke bo grala z ambicja i sercem. Na meczu ponad 6tys widzów widac ze Resovia potrzebuje swojego wlasnego stadionu. STADION DLA RESOVII. Gratulujemy Lechii awansu!

fansport - 7 listopada 2018, 15:32:37 - *.dynamic.chello.pl
niesprawiedliwość, za to, że wybrali adamowicza, powinni odpaść.

vielitz - 7 listopada 2018, 15:34:36 - *.covernet.pl
CWKS 1905 - 6tyś? Komentator mówił o 3 tyś? Słabo na takie miasto i takiego przeciwnika...

hh6I - 7 listopada 2018, 15:34:58 - *.dynamic.mm.pl
Szacunek dla Sovii zwłaszcza za 1. połowę. Szacun dla fanatyków Lechii. Srodek tygodnia, PP, niezbyt medialny rywal (w porownaniu do Eklapy), a oni mimo wszystko pokazali się w przyzwoitej liczbie.
Koniec przygody w PP. Szkoda, ale kibice mogą być dumni z zespołu.

LU - 7 listopada 2018, 15:45:07 - *.189.85.61
Gratki Sovia za ambitną postawę, zwłaszcza w 1-szej połowie.

Lechia GD - 7 listopada 2018, 15:48:11 - *.109.33.57
Oglądałem mecz i musze przyznać, że Resovia jak na beniaminka 2 ligi w I połowie grała bardzo dobrze. Lechia pocisła w II połowie i zasłużenie wygrała. Szkoda, że Resovia jak na miasto wojewódzkie nie ma swojego stadionu bo gdyby miała z pewnością wiecej sponsorów i kibiców by przychodziło na mecze.. pozdrawiam z Gdańska i pozdrowienia dla Sovii

lew - 7 listopada 2018, 15:51:10 - *.dynamic.mm.pl
Brawo Resovia za podjęcie walki,brawo kibice za frekwencje ponad 3000 tyś,brawo za wspaniały doping.Mimo przegranej nie ma sie co wstydzić.Już dawno nie było takiego dopingu i takiej frekwencji.Widać że na hasło Resovia potrafi się zmobilizować cały Rzeszów.Teraz niech wszyscy w Polsce wiedzą i widzieli że Rzeszów to Resovia!!!!

KOL - 7 listopada 2018, 15:57:31 - *.dynamic.mm.pl
Brawo Lechia za zwycięstwo,ale i gratki dla Resovii że sie postawili przez to mecz był całkiem ciekawy.Bardzo dobry doping i dobra widownia.Widać że w Rzeszowie-Resovii jest zapotrzebowanie na dobrą piłkę.Pozdr.z Gdańska

kibic piłk - 7 listopada 2018, 16:11:39 - *.189.219.164.skyware.pl
Gratulacje dla Resovii za postawę szczególnie w 1 połowie ładnie operowała piłką i mocno postawiła się Lechii w 2 połowie szansa na 2 zero i mogło być różnie. Lechia pokazała klasę a...inny poziom życzę jej osobiście Mistrzostwa Polski.Kulturalny doping z obu stron bez wulgaryzmów da się da ! Brawo kibice!

dawid - 7 listopada 2018, 16:22:15 - *.dynamic.mm.pl
ojj kibiców to bylo duzo wiecej niz 3 tysiace.

don - 7 listopada 2018, 16:36:29 - *.253.104.2
brawo PASIAKI za walke i doping fanow, lechia przycisla w drugiel polowce

Rzów - 7 listopada 2018, 16:38:34 - *.dynamic.mm.pl
Trybuna jest na 4700, a na oko była zapełniona cała. Bardzo fajna inicjatywa z biletami dla szkół. Dzięki temu przynajmniej dzieciaki skorzystały i obejrzały ciekawe widowisko. Kpina dla wladz miasta, które określa się mianem stolicy innowacji, aby na stadionie(a raczej bublu) za grube miliony nie było oświetlenia (działającego) i taki mecz musial byc rozgrywany w srodku tygodnia o 13...

vip - 7 listopada 2018, 16:40:08 - *.146.102.129.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
W Rzeszowie tylko Zelmer!

vip - 7 listopada 2018, 16:43:51 - *.146.102.129.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jak zwykle łomżyński troll forumowy fansport pokazał, że z roumem się minął w bezpiecznej odległości.
Standard.

... - 7 listopada 2018, 16:53:19 - *.centertel.pl
Widzów to ilu było w końcu ? 2000 ?

... - 7 listopada 2018, 16:57:25 - *.centertel.pl
Jakoś mało agresji w 2 połowie Resovii - brakło sił ?

. - 7 listopada 2018, 17:26:04 - *.dynamic.mm.pl
Możliwe, Resovia grała praktycznie w takim samym składzie jak w sobotę w wygranym meczu w Katowicach. Różnicę zrobili głównie zmiennicy, a szczególnie Haraslin. Mimo wszystko na boisku nie było widać różnicy dwóch klas rozgrywkowych. Niemniej życzę Lechii mistrzostwa,grają fajną piłkę.
p.s widzów 4500

Ko - 7 listopada 2018, 17:31:46 - *.play-internet.pl
To mi się podoba tylko szkoda straconej bramki!trzeba sprowadzić tych kopaczy z niższych lig bo biora dop.. wspomagacze niedozwolone i tak to wygląda że czasami się trafi Drużyna którą nie sprawdza medyczni!!!!Ludzie badania medyczne to u nas PARALIŻ zaznaczam PARALIŻZero weryfikacji jest!!!umowa jest podpisana ktory bierze i ma podbic tak jek chce miec wyplate...szkoda niebioracych tylko!

gal - 7 listopada 2018, 17:45:27 - *.devs.futuro.pl
Co Resovia mogła ugrać to ugrała. Długimi fragmentami prowadziła wyrównaną grę, ale przy swojej niezbyt pewnej obronie musiała w końcu pęknąć i pękła. Po trzeciej straconej bramce doszło zniechęcenie i oddanie pola gościom.
Ogólnie jednak wstydu nie było, mieli walczyć to walczyli, sytuacje bramkowe stwarzali, paru młodych pokazało się z niezłej strony (Antonik i Mikulec). Mecz raczej na plus. Do awansu byłoby trzeba więcej szczęścia, nieco słabszego od Lechii i bardziej lekceważąco nastawionego rywala. Wtedy może by się udało.

zielony - 7 listopada 2018, 18:48:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak na 2 poziomy rozgrywkowe różnicy i grę w III lidze jeszcze pół roku temu, to Resovia pokazała się naprawdę bardzo dobrze. Mieliśmy wygrać i wygraliśmy, ale na pewno to nie było jednostronne widowisko, szczególnie w pierwszej części.

Don Cicio - 7 listopada 2018, 19:17:49 - *.147.107.125.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Dobry mecz w wykonaniu Resovii szkoda niewykorzystanych sytuacji bardzo dobra atmosfera na trybunach zasłużoną wygrana Lechii życzę dubletu a Resovii stadionu

Flavio - 7 listopada 2018, 19:27:39 - *.play-internet.pl
Kto by pomyslal, ze 2 ligowiec tak sie postawi? Pozytywne zaskoczenie. Powodzenia w lidze!

dd - 7 listopada 2018, 19:41:47 - *.play-internet.pl
Super Resovia !

seg - 7 listopada 2018, 20:03:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Aż dziwne, że w tym Rzeszowie nie mając nic więcej ponad II ligę. Coś tam grali, kibice też widać, że są.

Seg Kibiców to Resovia zawsze miała PozdRRowienia z Rzeszowa

Na wałek - 7 listopada 2018, 20:48:32 - *.free.aero2.net.pl
Stadion tragedia. Kto pozwolił wybudować taki koszmar ?

Polsx - 7 listopada 2018, 21:15:45 - *.156.230.170
Na wałek: To nie jest stadion Resovii, tylko miejski na którym gra Stal Rzeszów. Jeśli zmodernizuje zarząd Resovii stadion przy pomocy władz miejskich, to wrócą do swojego domu

adas10000 - 7 listopada 2018, 22:13:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
od ktorej rundy jest mecz i rewanz?

adas10000 - 7 listopada 2018, 22:17:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
od ktorej fazy jest mecz i rewanz?

Ferenc - 7 listopada 2018, 22:22:13 - *.dynamic.chello.pl
Barwy Cracovii, nosi ta rafalala z resovii!!!

haitek - 7 listopada 2018, 22:25:18 - *.dynamic.chello.pl
Adas1000 od żadnej, od tego sezonu jest tylko jeden mecz.

oj - 7 listopada 2018, 23:12:59 - *.dynamic.chello.pl
Lechistów około 100 to dobry wynik jak na środę i tak daleko, Brawo.Zrobili postęp i to duży w tych pucharach ostatnio tylko odpadali ostatnią z Bytowią po słabym meczu który oglądałem z trybun.

do ferenca - 8 listopada 2018, 0:04:20 - *.dynamic.mm.pl
I po co ta napinka internetowy hooysie? Nikt, absolutnie nikt głupot nie wypisywał, nie napinał się, ale nie... debil Cracovii musiał napiąć muskuły przez neta. Brawo chuyliganie... Nie brak ci odwagi... W necie.

do ferenca - 8 listopada 2018, 0:07:39 - *.dynamic.mm.pl
Nikt głulot nie wypisywał, nikt nie napinal się, ale nie... NetChuligan z Cracovii musiał bąka puścić... Brawo chuliganie. Odważny jesteś...W necie.

LECHIA - 8 listopada 2018, 0:36:52 - *.centertel.pl
Szkoda, że Resovia nie gra u siebie na stadionie i, że macie takiego prezydenta miasta który tylko pomaga jakiejś stali rz z marnej 4 ligi. Resovia jak na 2 lige bardzo fajnie grała no i ma kibiców cały trybuna zapełniona. Pozdrowienia z Gdańska dla byłej zgody i jedynej Dumy Rzeszowa CWKS Resovia

Bydgoszcz - 8 listopada 2018, 11:45:11 - *.intkomp.net