10 listopada 2018, 20:26:43 - wsobon
Dwa gole Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski strzelił dwie bramki dla Bayernu, a jego drużyna przegrała 2-3 (1-0) w wyjazdowym meczu 11. kolejki niemieckiej Bundesligi przeciwko Borussii Dortmund. Reprezentant Polski ma już na koncie siedem ligowych bramek zdobytych w tym sezonie.

10 listopada 2018, 18:30 - Dortmund (Signal Iduna Park)
BV Borussia 1909 (Dortmund) 3-2 FC Bayern München
Marco Reus 49 (k), 67, Paco Alcácer 73 - Robert Lewandowski 26, 52

żółte kartki: Julian Weigl, Manuel Akanji, Marwin Hitz - Franck Ribéry, Niklas Süle, Sandro Wagner.

sędziował: Manuel Gräfe (Berlin).
widzów: 81 360.

Lewandowski oraz Łukasz Piszczek rozegrali całe spotkanie. Obrońca Borussii zanotował asystę przy golu na 2-2.

Borussia jest liderem Bundesligi z 27 punktami, natomiast Bayern z dorobkiem 20 punktów zajmuje trzecią pozycję.

ddd - 10 listopada 2018, 20:27:22 - *.adsl.inetia.pl
Piec setek BVB a dwa gole dostali w prezencie od sedziow.Tak wyglada niemiecki VAR U nas tylko Marciniak doruwnuje szwabom

yG - 10 listopada 2018, 20:28:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
4 strzelil

Marcin - 10 listopada 2018, 20:29:53 - *.25.90.130
Karny z kapelusza i bramka ze spalonego , nie tylko w ekstraklapie dzieją się cuda

feliks - 10 listopada 2018, 20:30:26 - *.unknown.vectranet.pl
Brawo BVB pokazaliście wyżelowanym gwiazdeczkom gdzie ich miejsce

jedrzej201 - 10 listopada 2018, 20:31:43 - *.smgr.pl
A niech to. Bayern miał wygrać. Odegra się na wiosnę. BVB bez Buerkiego.

Szyder - 10 listopada 2018, 20:32:30 - *.147.98.57.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
A kto to jest?

yG - 10 listopada 2018, 20:33:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dzik. Wariat. MISTRZ

ivca - 10 listopada 2018, 20:33:47 - *.dynamic.chello.pl
Marco Reus, gdyby nie kontuzje miałby już na koncie co najmniej jedną Złotą Piłkę i grałby dla Realu lub Barcy. Lewy sam meczu nie wygra, partnerom się albo nie chce, albo nie ta półka co Polak.

pipek - 10 listopada 2018, 20:34:16 - *.dynamic.mm.pl
ależ mecz, ależ mecz, ależ mecz, kto nie glądał proponuję koniecznie obejrzeć powtórkę bo było wszystko w tym meczu!, prawdziwy Der Klasiker przed duże D, brawa dla Borussi za zaangażowanie i walkę do ostatnich minut!

KCH - 10 listopada 2018, 20:35:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Miód na moje serce ten wynik!
A do tego świetne ofensywne widowisko. Jakby ktoś nie znający w ogóle futbolu chciał obejrzeć jakiś mecz to poleciłbym mu żeby sobie włączył właśnie ten.

Borubar - 10 listopada 2018, 20:36:09 - *.147.104.208.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Nareszcie koniec hegemonii Bayernu w Niemczech i teraz pora na nowego mistrza- Borussię Dortmund. Ten chorwacki trener lada moment wyleci z Monachium, bo nic sensownego nie wnosi do tego zespołu. Wydaje mi się, że nowym trenerem Bawarczyków powinien zostać Joachim Loew. Chłop pracuje 12 lat z niemiecką kadrą i najwyższa pora, aby reprezentację przejął nowy selekcjoner. Loew idealnie pasuje do Bayernu. Podoba mi się jego styl, a dodatkowym plusem jest to, że jest rodowitym Niemcem. Jeśli chodzi o Lewego, to lata świetności ma już za sobą i nie zmienią tego nawet dwa gole, które dzisiaj strzelił. Te bramki dały Bayernowi.....zero punktów. Odkąd Lewy przyszedł do Bayernu, to ten zespół nie jest w stanie awansować do finału Champions League. Można to zmienić i w 2021 zagrać w finale w Monachium (najprawdopodobniej tam odbędzie się finał) pod wodzą Joachima Loewa i z napastnikiem typu Mbappe.

jedrzej201 - 10 listopada 2018, 20:38:32 - *.smgr.pl
I tak na wiosnę Bayern będzie wygrywał wszystko i BVB będzie na 2.miejscu, zobaczycie że Bundesliga czyni cuda.

Wujek Olgi - 10 listopada 2018, 20:42:36 - *.246.155.59.rev.vline.pl
Super mecz. Dawno tak db nie widziałem. Dortmund w drugiej połowie wymiatal. Lewy spoko dwie załadował czyli swoje zadanie wykonał.

Nubian - 10 listopada 2018, 20:44:10 - *.dynamic.chello.pl
Nie wydaje mi się, żeby BVB mogła to wypuścić. Skład wygląda naprawdę zacnie, na pewno nikt zimą nie odejdzie, ale zapewne jakiś mocny do klubu się odbędzie, do tego doświadczony, porządny trener... Nie wiem, co tu może pójść źle. Kontuzje? Dobra, ale w tym sezonie Borussia ma wreszcie szeroką kadrę.

olo - 10 listopada 2018, 21:08:53 - *.dynamic.chello.pl
a Milik nie trafia w 250% sytuacji...

kibic. - 10 listopada 2018, 21:33:15 - *.play-internet.pl
bayern frajer monachiski pies

Lew - 10 listopada 2018, 21:37:33 - *.play-internet.pl
Lewy i wszystko jasne !!!gratki mimo że nie kibicuje bayern m !!!kto mi powie że lewy jest słaby ten się znam na piełce a nie piłce nożnej!!!!Lewy jesteś mistrzem !!!dla mnie powinni postawić ci pomnik !!!

obserwator - 10 listopada 2018, 22:03:24 - *.92.249.2
I tak na koniec będą świętować. To samo co u nas z pudelkową ekipą.

Mago - 10 listopada 2018, 22:06:17 - *.opera-mini.net (*.47.13.15)
No dobrze jest

Adam - 10 listopada 2018, 22:12:27 - *.092.209.pools.vodafone-ip.de
I niech swietuja . Sa najlepsi to swietuja. Kto komu broni zdobyc mistrza i tez swietowac ?

silbeR - 10 listopada 2018, 22:51:27 - *.dip0.t-ipconnect.de
Jawohl BVB 09!!! Meister 2019 muss sein!!!!Gruß Jacek ;)

... - 10 listopada 2018, 23:34:20 - *.dynamic.chello.pl
no i fajnie

Maser - 11 listopada 2018, 0:12:34 - *.tvkstella.pl
Wiadomo że w niemczech to za euro się sprzedaje. W reprezenacji nic nie wart.

... - 11 listopada 2018, 0:12:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ale to 90minut głupiego trolla zatrudnia... Naprawdę nie łapiecie redakcjo, że ten @borubar was tylko ośmiesza? Przecież średnio rozgarnięty 6-latek by takich kocopołów jak on nie wrzucał na forum, bo by mu zwyczajnie wstyd było.

tak o - 11 listopada 2018, 0:35:57 - *.centertel.pl
Dobrze, że zniknął idiotyczny wpis typka z Wuppertalu, ale szkoda, że nie usunięto wypocin Borubara. Szkoda, że nie usunięto również jego samego (z redakcji portalu...)

balon12345 - 11 listopada 2018, 0:41:15 - *.dyn.telefonica.de
bylem na meczu dobry mecz z obu stron

Junior - 11 listopada 2018, 1:36:51 - *.dynamic.chello.pl
Mimo że Lewandowski strzelił 2 bramki to uważam że chyba kaprysi.Czasem mam wrażenie że gra jak panienka.

fansport - 11 listopada 2018, 9:18:22 - *.dynamic.chello.pl
on inaczej nie potrafi, jak z metra na pustaka, no chyba że sędzia podyktuje dla niego, po wymuszeniu, karniaka.

ZRZ k. Sta - 11 listopada 2018, 9:39:40 - *.212.43.18-internet.zabrze.debacom.pl
Panie Robercie wszystko ok. ale mniej dyskusji z sędziami i te wywrotki w polu karnym z próbą wymuszenia - nie fajnie to wygląda jak na piłkarza tej klasy co PAN. Pozdrawiam .

ernest - 11 listopada 2018, 9:40:41 - *.092.073.pools.vodafone-ip.de
ddd --- nalyj się oleju do palicy

. - 11 listopada 2018, 11:03:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Nubian: Rok temu pamiętam, że mieli przewagę 5 punktów nad Bayernem, a potem zaczęła się seria, gdzie chyba 2 miesiące byli bez zwycięstwa w lidze. Poza tym, skąd wiesz, że nikt nie odejdzie?

😁 - 11 listopada 2018, 12:01:58 - *.bb.sky.com
Ten, kto porównuje Borussię Favre'a z tą z poprzedniego sezonu nie ma zielonego pojęcia o tej drużynie.

LuckyKSG - 11 listopada 2018, 15:50:39 - *.dynamic-zab-01.vectranet.pl
Dla bvb to jest najważniejsze wydarzenie w sezonie,a dla Bayernu cały sezon i kolejny 7 już Meister!!

piłat - 12 listopada 2018, 15:05:21 - *.centertel.pl
Choc mijający rok to mógłbyć i chyba był ostatni pana R.Lewandowskiego na zgarnięcie złotych butów , piłek i innych kaleson indywidualnych, to jeszcze przed nim lata, gdzie moze wznieść klubowy puchar świata .
Aby tak sie stało na koniec sezonu Bayern mógłby spasc z bundesligowego mistrza fotelu to moze sprzedadzą Roberta bez napinki na ćwierć miliarda do Realu .
Albu po sezonie Real z niczym ,gdy Atletico wygra lige mistrzow ,a Barcelona lige wtedy moze prezes królewskich zrobi zakupy porządne .