11 listopada 2018, 19:57:43 - euzi
Jagiellonia traci dystans

W spotkaniu kończącym 15. kolejkę Lotto Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zremisowała u siebie 2-2 (1-2) z Lechem Poznań. Jako pierwszy do siatki trafił Przemysław Frankowski, jednak goście szybko wyszli na prowadzenie po golach Thomasa Rogne i Marcina Wasielewskiego. Do remisu w drugiej połowie doprowadził Karol Świderski. Gospodarze, remisując dzisiejsze spotkanie, powiększyli do trzech punktów stratę do prowadzącej Lechii Gdańsk.

Pierwszą niezłą okazję w meczu mieli gospodarze w 7. minucie. Karol Świderski dostał podanie w pole karne i strzałem z ostrego kąta zmusił Jasmina Buricia do sparowania futbolówki do boku. Na prawej flance przejął ją Łukasz Burliga, zagrał płasko pod bramkę, a tam Marko Poletanović uderzył obok słupka. Po chwili Przemysław Frankowski poszukał sobie miejsca do strzału z prawej strony pola karnego i Burić z problemami złapał piłkę. Prawoskrzydłowy "Jagi" był już jednak skuteczniejszy nieco ponad dziesięć minut później. Gospodarze najpierw ładnie rozegrali akcję pod polem karnym, a już w obrębie "szesnastki" w sporym zamieszaniu Świderski zagrał do boku do Frankowskiego i ten spokojnym strzałem pokonał bramkarza Lecha.

Lech kilka minut potem niespodziewanie odpowiedział bramką. Po dośrodkowaniu Darko Jevticia z prawej strony nikt w polu karnym nie zdołał dotknąć piłki aż tuż pod bramką Thomas Rogne uprzedził Mariána Kelemena i zmylił interweniującego Słowaka, a odbitą od bramkarza "futbolówkę" z bliska umieścił w siatce. W 33. minucie z kolei poznaniacy wyszli na prowadzenie. Przed linią 16. metra Jevtić odegrał na prawą stronę do Marcina Wasielewskiego. Skrzydłowy po chwili namysłu precyzyjnie lewą nogą posłał piłkę zza pola karnego tuż obok słupka i bezradnego Kelemena. Po chwili goście mogli podwyższyć prowadzenie - Christian Gytkjær doskonale wyszedł na wolne pole i, będąc w sytuacji jeden na jednego z Kelemenem, uderzył prosto w bramkarza "Jagi". Gospodarze dążyli do remisu. Swoje szanse miał aktywny Świderski, jednak najpierw strzelił prosto w Buricia, a kilka minut później posłał piłkę tuż ponad poprzeczką.

W 50. minucie Jagiellonia doprowadziła do remisu. Po przechwycie Novikovas zgrał przed polem karnym do Poletanovicia, ten szybko podał na wolne pole do Świderskiego i napastnik gospodarzy ze spokojem, mając przed sobą tylko Buricia, trafił do siatki. Niedługo potem "Jaga" miała doskonałą sytuację do wyjścia na prowadzenie - po przechwycie w środku pola Novikovasa i dwójkowej akcji ze Świderskim ten drugi już w polu karnym uderzył prosto w Buricia. Sędzia jednak już wcześniej podjął decyzję o odgwizdaniu spalonego, czekając na rozwój akcji. Dla Lecha mógł z kolei trafić zupełnie niepilnowany Robert Gumny, wykańczając dośrodkowanie z lewej flanki tuż przy dalszym słupku. Czujny był jednak Kelemen, odbijając futbolówkę przed siebie.

"Kolejorz" w 71. minucie trafił do siatki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z prawej strony i strąceniu futbolówki głową przez Łukasza Trałkę. Bartosz Frankowski nie uznał jednak bramki gości, sygnalizując pozycję spaloną pomocnika Lecha. Potem oba zespoły miały jeszcze niezłe okazje, jednak obie zakończyły się rykoszetami i rzutami rożnymi - najpierw na bramkę "Jagi" uderzył Kamil Jóźwiak i futbolówka po nabraniu rotacji minimalnie minęła słupek, a po chwili strzał Novikovasa również zakończył się kornerem. Szczęścia strzałem z dystansu spróbował w 87. minucie Roman Bezjak - Bartosz Kwiecień wywalczył wślizgiem futbolówkę w środku pola, a Słoweniec bez namysłu uderzył z ponad 20 metrów w boczną siatkę.

11 listopada 2018, 18:00 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 2-2 Lech Poznań
Przemysław Frankowski 21, Karol Świderski 50 - Thomas Rogne 27, Marcin Wasielewski 33

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen - 8. Łukasz Burliga, 17. Ivan Runje, 5. Nemanja Mitrović, 12. Guilherme - 21. Przemysław Frankowski, 20. Marko Poletanović (74, 99. Bartosz Kwiecień), 6. Taras Romanczuk, 26. Martin Pospíšil, 9. Arvydas Novikovas (82, 18. Cillian Sheridan) - 28. Karol Świderski (69, 11. Roman Bezjak).

Lech: 1. Jasmin Burić - 2. Robert Gumny, 5. Dimítris Goútas, 4. Thomas Rogne, 22. Wołodymyr Kostewycz - 37. Marcin Wasielewski, 6. Łukasz Trałka, 25. Pedro Tiba (84, 7. Maciej Gajos), 10. Darko Jevtić (68, 24. João Amaral), 29. Kamil Jóźwiak - 32. Christian Gytkjær (85, 8. Paweł Tomczyk).

żółte kartki: Poletanović, Guilherme - Wasielewski.

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
widzów: 12 988.

dla Lecha! - 11 listopada 2018, 20:00:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Obecnie najlepszym szkoleniowcem w Polsce jest Janusz Niedźwiedź prowadzący Stal Rzeszów i to on powinien być pierwszy w kolejce do objęcia ekstraklasowego klubu. Facet jest niesamowicie inteligentny i charyzmatyczny a do tego jest świetnym psychologiem, a nawet zaryzykuję stwierdzenie, że psychiatrą. Widać, że potrafi dotrzeć do każdego piłkarza z osobna i wycisnąć z niego to co najlepsze. Na konferencjach pomeczowych zawsze gada z sensem i przyjemnie się go słucha. Jak dla mnie, jest to człowiek z wielką przyszłością w trenerce i nie zdziwię się jeśli kiedyś zostanie selekcjonerem kadry. Ewentualnie, jak nie wyjdzie z Januszem Niedźwiedziem, to są jeszcze Robert Podoliński i Andrzej Rybarski.

Nick - 11 listopada 2018, 20:00:29 - *.mycingular.net
Sekret ekstraklapy: utrzymywać wyrownaną sytuację w tabeli do 30. kolejki, tak aby kibice co drugiej druzyny nadal mieli nadzieję a mistrzostwo. A po 30 kolejce dwie "pomyłki" sędziów lub Furmana i "Panowie, i tak Legia mistrzem".

fg - 11 listopada 2018, 20:01:05 - *.icpnet.pl
Wyglądało to znacznie lepiej ale żeby wyjść z tego hówna to potrzeba czasu.

mixu - 11 listopada 2018, 20:01:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Jaga!

xd - 11 listopada 2018, 20:04:11 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo Jagiellonia za mecz. Alleluja i do przodu. Mecz był wyśmienitym widowiskiem

rafi - 11 listopada 2018, 20:04:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
5 czy 6 lat maja stadion i jeszcze ani razu kompletu nie było- zenada

Piechnicze - 11 listopada 2018, 20:08:15 - *.play-internet.pl
Chyba z tym Mamrotem jest nie tak, skoro popełniają obrońcy tak kardynalne błędy w ustawieniu i generalnie nie potrafią wygrać kiedy jest okazja bić się o majstra. Już w Głogowie miał niezbyt przychylną opinię. Często zachowywał się jak burak przy ławce, używając wulgaryzmów w trakcie meczu i często nie przekazywał ważnych wytycznych i miało to później przełożenie na mecz. Również potrafił nie rozmawiać z kilkoma piłkarzami przez kilka miesięcy. Co o tym myślicie? Wygranie z Lechem, który jest w takim kryzysie jest obowiązkiem

wichura - 11 listopada 2018, 20:09:37 - *.147.33.181.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ale żeby z Lechem nie wygrać? Wstyd

cyc - 11 listopada 2018, 20:11:42 - *.dynamic.chello.pl
Widać ,że trener nie pasuje do Jagi, chyba przerasta jego możliwości.

Berlin - 11 listopada 2018, 20:14:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lecha przekrecili, faul w I połowie na Jevticu na 16 metrze, szansa na bramke, nie gwizdany. Bramka nieuznana a prawidlowa, gdyż zawodnik wyszedl przed podaniem. Ale wiadomo tak musialo byc na Podlasiu twierdzy PiS, zwyciezcy wiosek, miast i miasteczek wschodniej Polski i prowincji. Zachód przyjeżdża i nie moze tu wygrać.

@Piechnicz - 11 listopada 2018, 20:17:21 - *.hsd1.ct.comcast.net
Myślimy ze powinieneś zostać trenerem a nawet selekcjonerem

6657g - 11 listopada 2018, 20:18:48 - *.146.166.27.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Do rafi:co ty gadasz był komplet ba legii i pogoni a po zatym nie zawsze można go uzupełnić całkowicie z powodu kibiców gości

olfik - 11 listopada 2018, 20:20:51 - *.jelenia.zicom.pl
olfen gdzie jesteś?

jarock - 11 listopada 2018, 20:24:36 - *.free.aero2.net.pl
Zgadzam się z pierwszym komentarzem... Janusz Niedzwiedz.

Bene - 11 listopada 2018, 20:28:27 - *.opera-mini.net (*.47.237.17)
Brawo frankowski

borok - 11 listopada 2018, 20:28:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Swiderskiego trzeba było zostawić do końca, bo jego zmiennicy na poz 9 tj.Bezjak i Sheridan sa bardzo słabi.

rafi - 11 listopada 2018, 20:29:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
6657g - no faktycznie ,tylko widziales na jakims innym stadionie w Europie bufor na 6 czy 7 tys krzeselek?? przeciez stadion miesci prawie 23 tys a na hitowy mecz w świeto przychodzi 12,5 tys

maxc - 11 listopada 2018, 20:34:08 - *.dynamic.mm.pl
Na Pogoń chodzi więcej

DGL - 11 listopada 2018, 20:35:09 - *.unknown.vectranet.pl
Mamrot jest przewidywalny w Głogowie po awansie do 1 ligi na początku wszystko wyglądało dobrze ale czym dalej nie potrfił nic zaproponować inne zespoły jego taktykę rozgryzły.

Mks - 11 listopada 2018, 20:37:02 - *.static.espol.com.pl
Zagraniczny szrot widac w cenie...

Simsu - 11 listopada 2018, 20:38:31 - *.icpnet.pl
Wobec tych biznesmanów należy używać tylko argumentu finansowego, niestety, tylko to ich zaboli, całą reszte łącznie z miastem Poznań mają gdzieś. Każda zabawka sie kiedyś znudzi.

BI - 11 listopada 2018, 20:46:59 - *.centertel.pl
Jak oni tego nie wygrali? Tyle setek mieć! Świder, Pospisil i Sheridan do kozy na dodatkową naukę zachowań pod bramką rywala.

s - 11 listopada 2018, 20:50:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pytanie do redakcji: Dlaczego trzeba wpisywać adresy e-mail przy dodawaniu komentarzy?

Rado - 11 listopada 2018, 20:55:36 - *.centertel.pl
Raków jest lepszy bo wygrał z Kolejorzem

Frekwencja - 11 listopada 2018, 21:01:33 - *.internetia.net.pl
Stadionik Białej wypełniony w POłowie.

Borubar - 11 listopada 2018, 21:14:04 - *.146.230.175.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Czytałem przed chwilą na sport.pl, że całkiem możliwe jest zatrudnienie Michniewicza w Lechu. Warunkiem,aby tak się stało jest porażka młodzieżówki w meczach barażowych z Portugalią. Wydaje mi się, że ten wybór byłby najbardziej racjonalny. To jest odpowiedni trener na wszelkie kryzysy i szybko wyciągnąłby Lecha na prostą. Wcześniejsze sukcesy w Poznaniu i Lubinie tylko potwierdzają kompetencje tego szkoleniowca. W Szczecinie i Niecieczy też zrobił kawałek dobrej roboty. W dodatku jest człowiekiem niezwykle inteligentnym i wniósłby trochę kolorytu do tej smutnej ligi.

6657g - 11 listopada 2018, 21:23:49 - *.tel.tkb.net.pl
Borubar: za kadencji Michniewicza Polska w u21 zaliczyła dwie przykre wpadki z Wyspami Owczymi a i w jagielloni też mu nie wyszło

Furmi - 11 listopada 2018, 21:32:08 - *.centertel.pl
I tak Legia mistrz,panowie, i tak Legia mistrzem.

@6657g
Wpadki z Wyspami Owczymi były dla nas kosztowne, bo teraz musimy grać w barażach . Z drugiej strony potrafiliśmy zdobyć cztery oczka na zwycięzcach naszej grupy- Duńczykach. Właśnie te zwycięstwa nad Danią dają nadzieję na zwycięskie baraże. Będzie niezwykle ciężko, ale nic nie jest niemożliwe. Czasem największe sukcesy rodzą się w bólach i dla nas takim bólem mogą być te nieszczęsne remisy z Wyspami Owczymi.

BI - 11 listopada 2018, 21:43:42 - *.centertel.pl
^^^
W twoim FM-ie iksDe

Radykał - 11 listopada 2018, 21:44:39 - *.centertel.pl
Białorusini z Niemcomi nie uszanowali święta w ogóle i groli łantychrysty!!

rumcajs - 11 listopada 2018, 21:57:05 - *.dynamic.chello.pl
Świderski znow najlepszy na boisku. Lubię i cenię trenera Mamrota ale dziwiłem się, czemu tak blokuje Świdera w rozwoju. Może chodziło o pozaboiskowe sprawy, bo papiery na duże granie Świderski ma fest i widzimy to już od kilku lat. Teraz w końcu pierwszy skład kolejny raz i są liczby oraz jakość. To będzie już niedługo reprezentant, obstawiam, że już od marca.

Stańczyk - 11 listopada 2018, 22:18:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
"Jagiellonia traci dystans" - czytamy w nagłówku.
Tracenie dystansu polegające na zwiększaniu dystanasu - to możliwe tylko w polskiej piłce nożnej.

951 - 11 listopada 2018, 22:27:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@maxc o jakiej pogoni mówisz? bo raczej nie Szczecin :D

kalbaro74 - 11 listopada 2018, 23:20:52 - *.dynamic.chello.pl
To był kit nie hit.

chrzano - 12 listopada 2018, 7:26:45 - *.bialnet.pl
W FMie to można Legią Ligę Mistrzów wygrać.

pletwa - 12 listopada 2018, 7:43:58 - *.adsl.versatel.nl
po co wpuszczać tego kwietnia,przecież to miernota nie wiedział co sie dzieje na boisku

kibic - 12 listopada 2018, 9:48:03 - *.231.6.41.koba.pl
Ostatnio Jagiellonia jest zbyt gościnna na swoim stadionie i zbyt dużo punktów oddaje przyjezdnym.

niuniek - 12 listopada 2018, 11:16:18 - *.netdrive.pl
gdzie byla jagielonia przed przyjsciem Mamra buraczki

sdf - 12 listopada 2018, 11:33:22 - *.kwsa.pl
jak traci dystans to w sumie dobrze, gorzej gdyby traciła kontakt...

Lechita - 12 listopada 2018, 12:56:19 - *.play-internet.pl
Jak zwykle w Białymstoku każdego przekręca...

polo - 12 listopada 2018, 13:16:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
3 Polaków w wyjściowym składzie Jagiellonii Białystok(drużyna polska) i 4 Polaków w wyjściowym składzie Lecha Poznań(drużyna polska). Oto droga do podniesienia poziomu polskiej piłki klubowej i stworzenia mocnej reprezentacji piłkarskiej.Żadnych wniosków z porażek i próby naprawienia tego dziadostwa.

obiektywny - 12 listopada 2018, 19:01:38 - *.free.aero2.net.pl
W Lechu w pierwszej połowie wymiatał ten Wasilewski. Serb w Jadze to kolejna pomyłka transferowa. Wszystko gra do tyłu, już Kwiecień jest lepszy bo potrafi się podłączyć. Ktoś mu robi krzywdę bo na pomoc jest zadrewniany a na stoperze by wymiatał....Frankowski, kolejny dramatyczny mecz....raz dobrze kopnął piłkę i strzelił gola....zmiany ten dramatyczne, Novikowas i Świder najlepsi na boisku a Mamrot ich zmienia wpuszczając drewnianego Sheridana który sp...lił dwie setki....Ogólnie cała gra się zaczeła jak Pospisil wracał się po piłkę...tylko wtedy z przodu było za mało grajków....to taka dygresja do trenera na przyszłość.

inox - 12 listopada 2018, 22:36:03 - *.rev.numericable.fr
obiektywny@przed meczem byla dobra klima(min.rogale)
to po meczu nikt nie chcial wracac w zlym nastroju.Tak to przynajmniej obrazowalo.

Białystok - 13 listopada 2018, 7:25:46 - *.mf.gov.pl
Serb w Jadze - który ma być kolejną pomyłką transferową - zaliczył w drugim kolejnym meczu asystę.

kibic - 13 listopada 2018, 12:00:10 - *.dynamic.chello.pl