3 grudnia 2018, 19:49:47 - dyrovski
Piast przerwał serię Pogoni

Na zakończenie 17. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał u siebie z Pogonią Szczecin 3-0 (2-0). Dwa gole strzelił Tomasz Jodłowiec, a jednego z rzutu karnego Aleksandar Sedlar. Piast przerwał tym samym serię Pogoni, która wygrała cztery ostatnie spotkania.

Prowadzenie Piastowi dała już pierwsza groźna akcja. W 10. minucie Martin Konczkowski wbiegł w pole karne z prawej strony i wyłożył futbolówkę Tomaszowi Jodłowcowi, który pokonał Łukasza Załuskę strzałem bez przyjęcia. Cztery minuty później Joel Valencia podał do Jorge Félixa, a ten natychmiast zagrał do Patryka Dziczka. Środkowy pomocnik gliwiczan zdecydował się na strzał sprzed "szesnastki", ale tym razem Załuska nie dał się zaskoczyć. Po chwili sfaulowany w polu karnym przez Mariusza Malca został Michal Papadopulos. Sędzia Paweł Gil odgwizdał "jedenastkę", a jej pewnym wykonawcą był Aleksandar Sedlar.

Pogoń zagroziła bramce rywala dopiero w 31. minucie, kiedy na strzał z daleka zdecydował się Radosław Majewski. Uderzenie 31-latka było jednak słabe i František Plach pewnie złapał futbolówkę. Po drugiej stronie boiska sprzed pola karnego kopnął nieźle Jorge Félix, lecz Załuska zdołał wybić piłkę. Tuż przed przerwą dwie doskonałe okazje zmarnował Majewski. Najpierw pomocnik Pogoni otrzymał futbolówkę z prawej strony od Ikera Guarrotxeny, ale jego strzał został obroniony przez Placha. Piłka ponownie trafiła do Majewskiego, który uderzył z bliska, lecz znowu górą był golkiper Piasta.

Druga połowa rozpoczęła się od niecelnego strzału Zvonimira Kožulja z dalszej odległości. W odpowiedzi próbę podjął Dziczek, ale po jego mocnym uderzeniu sprzed "szesnastki" futbolówka poleciała nad poprzeczką. Od 61. minuty gospodarze wygrywali już 3-0, a drugie trafienie w tym spotkaniu zanotował Jodłowiec. Tym razem do środkowego pomocnika Piasta z lewej strony pola karnego podał Mikkel Kirkeskov, a Jodłowiec kolejnym strzałem bez przyjęcia podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Pogoń zaatakowała w 72. minucie - Spas Delew zagrał w "szesnastkę" z prawej strony, a Adam Buksa uprzedził Sedlara i oddał mocny strzał z dość ostrego kąta. Dobrze zachował się jednak Plach, który wybił futbolówkę.

Po chwili indywidualną akcję uderzeniem sprzed pola karnego zakończył Sebastian Kowalczyk. Próba była niezła, ale Plach ponownie nie dał się zaskoczyć. W 79. minucie szansę miał Valencia, lecz Załuska poradził sobie ze strzałem Ekwadorczyka. Dwie minuty później Piast wyprowadził szybki kontratak, który został zatrzymany przez Załuskę. Bramkarz Pogoni sfaulował w okolicach środka boiska rozpędzonego Valencię i otrzymał za to czerwoną kartkę. Od tego momentu w bramce "Portowców" stanął wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko Adrian Benedyczak.

3 grudnia 2018, 18:00 - Gliwice (Stadion Miejski)
Piast Gliwice 3-0 Pogoń Szczecin
Tomasz Jodłowiec 10, 61, Aleksandar Sedlar 17 (k)

Piast: 26. František Plach - 20. Martin Konczkowski, 4. Jakub Czerwiński, 25. Aleksandar Sedlar, 2. Mikkel Kirkeskov - 17. Joel Valencia (89, 77. Denis Gojko), 6. Tom Hateley, 10. Patryk Dziczek, 3. Tomasz Jodłowiec, 11. Jorge Félix (84, 7. Aleksander Jagiełło) - 27. Michal Papadopulos (68, 9. Piotr Parzyszek).

Pogoń: 1. Łukasz Załuska - 22. David Stec (71, 7. Spas Delew), 40. Sebastian Walukiewicz, 33. Mariusz Malec, 15. Hubert Matynia - 27. Sebastian Kowalczyk, 17. Zvonimir Kožulj, 28. Tomás Podstawski, 10. Radosław Majewski (67, 11. Soufian Benyamina), 34. Iker Guarrotxena - 18. Adam Buksa (76, 59. Adrian Benedyczak).

żółte kartki: Tomás Podstawski, Walukiewicz.
czerwona kartka: Łukasz Załuska (81. minuta, Pogoń, za faul taktyczny).

sędziował: Paweł Gil (Lublin).
widzów: 2824.

Od 82. minuty w bramce gości stał Adrian Benedyczak.

Sks - 3 grudnia 2018, 19:51:14 - *.hsd1.il.comcast.net
Wow

D... - 3 grudnia 2018, 19:51:27 - *.ssp.dialog.net.pl
3-0... Hohoho, ale oklep! Pogoń jest tak słabiutka jak te wpisy Borubarbary... :-p

golec - 3 grudnia 2018, 19:51:33 - *.dab.02.net (*.67.2.228)
Gil Parówa karny z kapelusza

kęsik - 3 grudnia 2018, 19:52:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Podręcznikowy przykład na to, ze w naszej lidze VAR nie jest potrzebny bo nawet z nim sędzia może kręcić w meczu takie wałki że głowa mała.

r2d2 - 3 grudnia 2018, 19:52:23 - *.dynamic.chello.pl
Widzów 2800... bez komentarza.

Wo(L)a - 3 grudnia 2018, 19:53:03 - *.dynamic.chello.pl
No i Piast wyjaśnił tą niemiecką myśl szkoleniową a może raczej eNRDowską...

Yakoob - 3 grudnia 2018, 20:03:16 - *.146.169.149.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Dobrze widzę, na bramce Pogoni stanął napastnik Benedyczak i nie puścił gola? Niesamowite!

dert - 3 grudnia 2018, 20:04:15 - *.cpe.net.cable.rogers.com
Piast lepszy o klase, bardziej dojrzaly,i skuteczniejszy, karny ewidentny, podobnie jak czerwona kartka

jo - 3 grudnia 2018, 20:07:22 - *.dynamic-zab-08.vectranet.pl
@jaworznozs
sosnowieś i najazd na Szczecin :-0
Jeszcze musicie przez GŚ przejechać (najlepiej w zdezynfekowanym wagonie) :-0

ciekawski - 3 grudnia 2018, 20:08:24 - *.92.249.2
Co się dzieje z Borubarem? Pytam poważnie.

do Wo(L)a - 3 grudnia 2018, 20:10:54 - *.dynamic.chello.pl
Wasza portugalska myśl, na razie wygląda jak Odidas - marna podróba Adidasa.
JaworznoZS - od Twojego klubiku to na ten moment każda drużyna w lidze jest o klasę lepsza, ale w przyszłym sezonie wrócicie do szlagierów z wiecznymi pierwszoligowcami z Katowic czy inną Puszczą Niepołomice.

... - 3 grudnia 2018, 20:11:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No to po "rewelacji"... Port(k)owcom taak przetrzepano portki, że aż borubarowi zatkało kakało

@ciekawski - 3 grudnia 2018, 20:12:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Borubar bunkier buduje bo w sobote kibice Zagłebia Sosnowiec do Szczecina przyjezdzaja.
Piast zasłuzyl dzis na wygrana ale wyzsza conajmniej 6:0

wilku - 3 grudnia 2018, 20:18:39 - *.centertel.pl
Widac brak Drygasa( kartki ). W dodatku brak Żyry ,Dvaliego , Niepsuja , Frączczaka, Nunesa, Fojuta.Każdy z nich kontuzjowany.Dużo brakuje zawodników a na ławce nie ma kim szału.

Antek - 3 grudnia 2018, 20:20:52 - *.dynamic.chello.pl
Borubara dopadła biegunka po tym jak zobaczył co z jego cienkimi pupilami robi Piast.

Wo(L)a - 3 grudnia 2018, 20:21:13 - *.dynamic.chello.pl
Na MP wystarczy a wy pewnie góra mistrz dolej 8ki.

Fgs - 3 grudnia 2018, 20:28:19 - *.static.gprs.plus.pl
MP w tym sezonie : Lechia

62 Pany - 3 grudnia 2018, 20:30:35 - *.centertel.pl
Gratulacje z Jastrzębia-Zdrój.
Ps.
Wracajcie na trybuny bo chcemy ekstraklasy z wami!!

misiek - 3 grudnia 2018, 20:31:09 - *.dynamic.gprs.plus.pl
borubar zyjesz??????

lolo - 3 grudnia 2018, 20:34:30 - *.cpe.net.cable.rogers.com
Piast zdecydownie lepszy, Pogon wraca na swoje kartoflisko, jeszcze musza sie duzo uczyc buraki ze Szczeina

1962 GKSj - 3 grudnia 2018, 20:36:50 - *.dynamic.chello.pl
Gratulacje Piastole !
Marsz w górę tabeli gdzie wasze miejsce !!

fansport - 3 grudnia 2018, 20:39:11 - *.dynamic.chello.pl
a już myśleli, że są tacy mocni, to samo było z wisłą, też im się wydawało.

Jawan - 3 grudnia 2018, 20:39:46 - *.dynamic.chello.pl
Borubara grubasa w fotel wbilo

Gliwice - 3 grudnia 2018, 20:59:47 - *.opera-mini.net (*.193.208.120)
niby tylko 2,8K kibiców ale w TV dobrze było słychać... ole ole ole ole ole ...

GKsJ.Zdrój - 3 grudnia 2018, 21:00:44 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
Benyamina pokazał cos czy nic ?

antek - 3 grudnia 2018, 21:02:11 - *.nycmny.fios.verizon.net
Pogon myslala ze gra sparing taka byla atmosfera I frekwencia na ubojni

Olfen omni - 3 grudnia 2018, 21:06:53 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wola ta enerdowska mysl wyplula wasza portugalska i rozjechala az milo. Tylko ten Sa lazenga i blazen biadolil cos o remisie hehe

Olfen omni - 3 grudnia 2018, 21:08:13 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Fansport legii agrolomot warszawa tez sie wydawalo i zostala zmiazdzona przez Pogon. Juz pamiec nie ta haha

Daimon - 3 grudnia 2018, 21:15:36 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Do antek piszesz o ubojni a nie potrafisz dobrze napisać frekwencja szkoła skończyła się na podstawówce pewnie albo tanie wino zaoralo ostatki mózgu.

Olfen omni - 3 grudnia 2018, 21:20:25 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Co tu robia legijni kompleksiarze. Czyzby lubia czytac o meczach swoich pogromcow? Won na klozetowa 3

Kibic - 3 grudnia 2018, 21:22:33 - *.146.161.122.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
GKS?!!! po co wy gracie jak wy kibiców nie macie??!

butcher - 3 grudnia 2018, 21:27:18 - *.99.95.154 (*.0.0.1)
Wrocila stara "dobra" Pogon. Mieli golic wszystkich, a tu taki klops.

Sztamol - 3 grudnia 2018, 21:30:18 - *.dip0.t-ipconnect.de
Ruch Chorzów, Polonia Bytom i Gliwicki Piast Wielka Sztama Trzech Śląskich Miast.

Gliwice - 3 grudnia 2018, 21:31:14 - *.opera-mini.net (*.193.208.120)
do Kibic a napisz jakie zespoły mają kibiców na meczach zwłaszcza w piątki i poniedziałki, oczywiscie procentowo do liczby mieszkańców

fansport - 3 grudnia 2018, 21:35:53 - *.dynamic.chello.pl
zdobywaliśmy mistrzostwo czternaście razy, puchar 19 razy, superpuchar cztery razy, a ten pisze o jakiś kompleksach, sam masz kompleksy.

matejko - 3 grudnia 2018, 21:46:12 - *.internetia.net.pl
Widać że jak brakuje do układanki Drygasa i Laszy. Ale to nic ludzi w Gliwicach policzyć można w 5 min. Zresztą wygrane z Lechem czy z Legią rekompensują mi taką porażke. Odbijemy sobie na komunistach z Sosnowca. 5 lub 6 ucho zresztą tam opucz szrotu z 2014 to nic nie ma.

Spiegel - 3 grudnia 2018, 22:16:16 - *.bielskobiala.vectranet.pl
RuH to dziadostwo ,a Piast ni mo człowieków na trybunach ... Górnik bankrut ,a GeKaeS wszystko to w jednym ... ot ślunski baal Welt

kibic - 3 grudnia 2018, 22:22:19 - *.play-internet.pl
A tak piali z zachwytu oni już prawie na majstra szli wszystkich w necie chcieli walić po 3-0 to i dostali 3-0 więcej pokory na przyszłość
I zaśpiewali wiatr co rozgoni niebiesko czerwone ……... z pogoni

jaco - 3 grudnia 2018, 22:46:15 - *.147.105.232.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
zgadzam się z przed mówcą 'kibic' nic ująć nic dodać.

PISkradnie - 3 grudnia 2018, 22:54:46 - *.internet.piotrkow.pl
Gdzie jest BORUBAR? Gdzie jest BORUBAR?Gdzie jest BORUBAR? Gdzie jest BORUBAR?Gdzie jest BORUBAR? Gdzie jest BORUBAR?Gdzie jest BORUBAR? Gdzie jest BORUBAR?Gdzie jest BORUBAR? Gdzie jest BORUBAR?Gdzie jest BORUBAR? Gdzie jest BORUBAR?

Roburar - 3 grudnia 2018, 23:25:53 - *.dynamic.chello.pl
No i skończyło się rumakowanie.Pozdrowienia dla borburbara.

bru - 3 grudnia 2018, 23:55:14 - *.static.tvk.wroc.pl
Cieszy każda coraz niższa frekwencja na wszystkich stadionach.Z kibolami zle to niedługo od listopada do kwietnia ilość chętnych na oglądanie popisów grajków w Polsce będzie symboliczna.

Tony - 4 grudnia 2018, 1:02:06 - *.58.175.193
Wygrana Piasta zasluzona !!! Pogon grala dzis totalny piach !!! Karny z kapelusza,Malec nawet go niedotknal!!!

antek - 4 grudnia 2018, 1:28:30 - *.nycmny.fios.verizon.net
Damion faktycznie blad ortograficzny prawie a interpretacia jak na marszach KODU

scorpio - 4 grudnia 2018, 4:11:23 - *.147.102.207.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Cieszy mnie bardzo gra i wynik Piasta, najlepszej drużyny na Śląsku. Cieszą mnie również wpisy szczew z Zabrza. Wpisy te tylko świadczą o kompleksach kibiców robolskiego górnika wobec szlacheckiego Piasta. Do @ kibic...wolisz 6 tys swoich kibicw na pseudostadionie i mół jaki gracie, czy 4 tys kibiców i pudło?

62 Pany - 4 grudnia 2018, 6:03:38 - *.centertel.pl
Ps.

Kibic - 4 grudnia 2018, 7:14:48 - *.146.169.204.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Widzew v Stal oglądało 15.700 widzów, więc przestańcie chrzanić, że dzień tygodnia, brzydka pogoda, smog itd., bo to wymówki dla przedszkolaków. W Gliwicach nie ma kto chodzić na mecze i pora się z tym pogodzić, a nie szukać dziecinnych wymówek kurczaczki. Nawet jak przyjedzie tu Real czy Bayern, to i tak więcej niż 4.000 nie nazbieracie, a przy nieprzyjaznej aurze, to i nawet połowę z tego bedzie ciężko.

Noto - 4 grudnia 2018, 7:28:57 - *.cpe.smnt.pl
Brak wpisów "Borubara"-zawsze coś wnosił i celne opinie miał.

oset - 4 grudnia 2018, 8:33:35 - *.176-107-168.citysat.com.pl
Poziom tego meczu był denny taki jak sędzia który latał po boisku i zawzięcie pilnował wyniku.Być może tak typował.

wkl - 4 grudnia 2018, 9:36:14 - *.static.chello.pl
Szczerze mówiąc, Piast grał strasznie toporną i prostą piłkę, niestety dla nas skuteczną - strzelili więcej bramek niż mieli sytuacji. Bardzo zdyscyplinowani w obronie, przez co Pogoń nie mogła się przebić. Karny oczywiście z kapelusza, nie było kontaktu i za brak skorzystania z VARu sędzia powinien dostać karę. Pozostałe dwie bramki właściwie takie same - bardziej błąd ustawienia śo Pogoni niż kreacja Piasta.

elf - 4 grudnia 2018, 9:57:41 - *.180.214.242
Mecz tragiczny, ogladać sie nieda. Obie drużyny nie potrafiły wymienić 4-5 podań do przodu. Poziom piłkarski chyba macedonia albo malta.

SosnicaGKS - 4 grudnia 2018, 10:07:00 - *.centertel.pl
Do kibic - nie tak dawno przyjechała ta wasza śmieszna gieksa o dziwo był pełny stadion

... - 4 grudnia 2018, 11:05:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pogoń już myślała, ze jest taka mocna - tak samo jak myślała legia, kiedy losowała Trnawy i Dudelanże...
Wszystko jednakowe ogórki

Greg - 4 grudnia 2018, 11:52:51 - *.pia.nato.int
Zasłużone zwycięstwo! Piast walczy o Mistrza Polski 2018/19.

scorpio - 4 grudnia 2018, 12:38:42 - *.147.102.207.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jak ja uwielbiam, jak żabki szczekają hau, hau aport, lec, do nogi. Po co wchodzicie na posty najlepszego klubu na Sląsku. Słyszałem że Podolski wraca. Stawia kebab. Jeden na Rynku, drugi na II peronie, trzeci koło cuchnącego kibla trybuny imienia waszego patrona A. H. Będzie wesoło, ja pinkole Mcwieś. Bida aż żal

128077;👍💪💪💪㈑
0;💪💪💪 żabki skok,skok,skok do szeregu czyli IV liga czeka was!

Ciekawy - 4 grudnia 2018, 13:23:20 - *.dynamic.chello.pl
Do Scorpio. Po czym stwierdzisz że Piast jest najlepszy na Śląsku? Twoja wiedza troszkę szwankuje. Stadion Górnika nosi nazwę innego człowieka. A tak na marginesie myślisz, że twoje zmartwienia na temat Zabrza interesują kibiców Górnika - wątpię. Pozdrawiam

Trofej - 4 grudnia 2018, 13:34:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Hehe bredzenie o toporności Piasta i "tragicznym" meczu zapewne pochodzi z zabrskich slumsów zwanych familokami wokół klubu-bankruta przy Roosevelta. A to był dobry, otwarty, całkiem szybki mecz bez przestojów i rwania akcji faulami. Piast grał składnie, konstruował akcje po ziemi, kombinacyjne z wielu podań. Do tego oddali parę kontrolnych strzałów zza pola karnego, żeby był ofensywny mix, który przeciwnika stawia w niepewności: wjedzie, czy strzeli? No i dwa razy elegancko wjechali głęboko w pole karne Pogoni ze skrzydła, potem przytomne kontrujące wycofanie i Jodłowiec dostawiał nogę. Po skali protestów piłkarzy Pogoni widać było, że karny się należał. Mogli awanturować się o VAR, ale tylko głowy pospuszczali. Pogoń też sobie pograła, widać u nich łatwość operowania piłką i wybieganie. Okresami zamykali Piasta nawet w polu karnym. Stworzyli sytuacje bramkowe ale nie wykorzystali ich, no to wracają na tarczy.

Ruch - 4 grudnia 2018, 13:44:30 - *.play-internet.pl
Piast skończy jak Odra Wodzisław. A tu piszą że najlepsza drużyna - umrę że śmiechu.

kibicka - 4 grudnia 2018, 14:27:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Ruch - Piast nie jest w przeciwieństwie do chorzowian w agonii ani ekonomicznej czy sportowej i