10 grudnia 2018, 19:52:55 - dyrovski
Szczęście sprzyjało Cracovii

Na zakończenie 18. kolejki Lotto Ekstraklasy Cracovia wygrała na wyjeździe z Arką Gdynia 3-0 (2-0). Bramki dla "Pasów" zdobyli Airam Cabrera z rzutu karnego, Luka Marić, dla którego było to trafienie samobójcze, oraz Javi Hernández. Dziesiąta Cracovia traci już tylko dwa punkty do zajmującej dziewiąte miejsce Arki.

Początek spotkania nie był zbyt ciekawy. Dopiero po 20 minutach zaatakowała Cracovia i od razu udało jej się objąć prowadzenie - Michał Nalepa sfaulował we własnej "szesnastce" Javiego Hernándeza, a Airam Cabrera z rzutu karnego posłał futbolówkę do bramki pod brzuchem interweniującego Pāvelsa Šteinborsa. Arka szybko mogła wyrównać, ale próba przelobowania Michala Peškoviča przez Michała Jankowskiego była zbyt słaba i słowacki bramkarz pewnie złapał piłkę. W następnej akcji nieźle sprzed pola karnego kopnął Luka Zarandia, lecz ponownie górą był golkiper Cracovii. W 29. minucie gruziński skrzydłowy Arki wbiegł w "szesnastkę" z lewej strony, po czym oddał niecelny strzał. Trzy minuty później swoje prowadzenie podwyższyli goście. Wówczas w pole karne w kierunku Cornela Râpy zagrał Mateusz Wdowiak, a futbolówka odbiła się od zaskoczonego Luki Maricia i wpadła do bramki.

Druga część spotkania rozpoczęła się od niecelnego strzału Michała Janoty. Kilka minut później ofensywny pomocnik gospodarzy był już bardziej precyzyjny, ale bardzo dobrą interwencją wykazał się Peškovič. W 63. minucie Zarandia kopnął lewą nogą sprzed "szesnastki", lecz Peškovič znowu nie dał się zaskoczyć. W kolejnych minutach Arka próbowała znaleźć sposób na pokonanie bramkarza Cracovii, ale niewiele z tego wychodziło. Dopiero w 81. minucie Damian Zbozień zacentrował z prawej strony, a głową uderzył Adam Marciniak, lecz piłka poleciała nad poprzeczką. Sześć minut później zaatakowali także goście - Râpă zdecydował się na strzał z dalszej odległości, jednak nie udało mu się zagrozić Šteinborsowi. W doliczonym czasie Hernández znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Arki, lecz przegrał ten pojedynek. Po chwili Hiszpan już się nie pomylił. Po indywidualnej akcji, w której ośmieszył defensywę gdynian, nie dał z bliska Šteinborsowi żadnych szans, ustalając wynik spotkania.

10 grudnia 2018, 18:00 - Gdynia (Stadion Miejski)
Arka Gdynia 0-3 Cracovia
Airam Cabrera 23 (k), Luka Marić 32 (s), Javi Hernández 90

Arka: 1. Pāvels Šteinbors - 33. Damian Zbozień, 3. Christian Maghoma, 23. Luka Marić (85, 8. Marcus Vinícius), 17. Adam Marciniak - 10. Luka Zarandia, 14. Michał Nalepa (64, 11. Rafał Siemaszko), 16. Adam Deja, 22. Michał Janota, 9. Nabil Aankour (64, 35. Mateusz Młyński) - 7. Maciej Jankowski.

Cracovia: 40. Michal Peškovič - 87. Diego Ferraresso, 34. Ołeksij Dytiatjew, 20. Niko Datković, 3. Michal Sipľak - 2. Cornel Râpă, 8. Milan Dimun (90, 21. Jakub Serafin), 5. Janusz Gol, 19. Javi Hernández, 11. Mateusz Wdowiak (82, 77. Sebastian Strózik) - 24. Airam Cabrera (83, 26. Filip Piszczek).

Roko - 10 grudnia 2018, 19:56:56 - *.146.160.240.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Smólka, szukaj roboty. Możesz zabrać też zabrać ze sobą, podobnych do ciebie, kilku drewniaków.

Paradox - 10 grudnia 2018, 19:56:59 - *.dynamic.chello.pl
Cracovia pomściła krakowską Wisłę za ich porażkę 1-4 z Arką...

AnWo_64 - 10 grudnia 2018, 19:57:30 - *.dynamic.chello.pl
Scenariusz - Cracovia w pierwszej ósemce, Wiła (Kraków) w drugiej - coraz bardziej prawdopodobny...

Mzks - 10 grudnia 2018, 19:58:55 - *.147.98.255.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
3 bramki na farcie!!znów filipiak załatwi wam pozostanie w extraklasie???

Drzemik - 10 grudnia 2018, 20:04:37 - *.dynamic.chello.pl
Cóż za dziwny mecz. Z przebiegu spotkania i zaprezentowanego poziomu powinno być 0:0. Cracovia miała szczęście i to duże.
Treneiro Smółka musi się wyleczyć z ustawienia z Deją i Nalepą, tak jak musiał się wyleczyć z Sołdeckiego. Arka ma za dobrych technicznie piłkarzy, żeby móc pozwolić sobie na wystawianie takich bezproduktywnych kopaczy.

ascol - 10 grudnia 2018, 20:07:10 - *.play-internet.pl
Doświadczony trener wygrał z nieopierzonym młokosem niestety w naszej lidze doświadczenie trenerskie i posłuch w drużynie się przydaje.

***
U nas w Liga Wunga Bunga nie tak, Kto dobra - wygrac wszystko, kto niedobra - przegrać wszystko

🐎 - 10 grudnia 2018, 20:16:07 - *.centertel.pl
W Gdyni tylko Górnik Konin! 💩🐎

none - 10 grudnia 2018, 20:21:08 - *.99.105.238
I niech te matoły nauczą się wymawiać nazwisko Rapa(nad każdym a inny daszek).
Powinno brzmieć coś jak"rype" a nie "rupa".
Dobrze,że nie "doopa"

premo - 10 grudnia 2018, 20:21:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gratulacje dla Cracovii!Może miała szczęście,ale wypunktowała Arkę strasznie.Z Arki chyba uszło powietrze ,i czekają ją teraz dwa bardzo ciężkie mecze.Z taką grą ,nie mają co marzyć o ósemce.A Cracovia może o Nią powalczyć.Widać ,ze ta drużyna coś zaczęła grać.Chociaż powiedzmy sobie szczerze ,ma szczęście w tym ,że trafia akurat na słabo dysponowanych rywali,Lech zagrał w Krakowie żenująco słabo,a dzisiaj Arka, nie przypominała Arki która wygrała z Wisła 4:1.Ale wykorzystała to zdobyła 6punktów.Ta liga jest nieobliczalna.Ciekawe kto wejdzie do ósemki

@none - 10 grudnia 2018, 20:29:47 - *.dynamic.chello.pl
Ale wiesz, że to sam piłkarz kiedyś w wywiadzie pożalił się na wypowiadanie jego nazwiska przez a i poprosił o wypowiadanie go przez u. Sam jest matołem?

lajkonik - 10 grudnia 2018, 20:30:49 - *.dynamic.chello.pl
Michał Probierz najlepszym trenerem po 3 kolejkach 2 rundy - fakt bezsprzeczny ;)

100% - 10 grudnia 2018, 20:34:26 - *.hsd1.il.comcast.net
Jakie szczęście cracovia wygrała zdecydowanie a mogła nawet 5-0 oczywiscie Marciniak na varze nie widzial ewidentnego karnego dla cracovi w drugiej polowie arka to dno gra gorzej od sosnowca spadek pewny

pas - 10 grudnia 2018, 20:36:10 - *.dynamic.chello.pl
z czym do Cracovii cieniasy

Co areczka - 10 grudnia 2018, 20:39:58 - *.opera-mini.net (*.249.108.52)
Ale siki weza z areczki. Na 3:0 obrona zachowala sie jak dzieciaki ze zlobka. Sledzie sami padli. A i frekwencja tez zaborcza. Arka won do 2 ligi. Odrazu! Smieczny i zalosny klubik. A siemaszko nie strzela juz goli reka??

Oks Odra - 10 grudnia 2018, 20:41:58 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
hahaha i się zaczyna.Po meczu z Wisłą Smółka najlepszy trener,Arkę sie super ogląda w tym sezonie.Dwa tygodnie mijają i Smółka precz z Arki.

cyc - 10 grudnia 2018, 20:43:25 - *.dynamic.chello.pl
Raczej nie szczęście a lepsze przygotowanie do sezonu pokazała Cracovia.Arka się zacięła,tragiczna gra drużyny w obronie.Widać że stare pryki mają kryzys w odnowie biologicznej a ja dalej twierdzę że coś jest nie tak z kasą!!.No cóż Arka do wiosny się nie podniesie..Może po przygotowaniach do rundy wiosennej coś się odmieni ale potrzebne są wzmocnienia w obronie,pomoczy czy w ataku ale powinni tobyć w miarę młodzi kopacze a nie oldboje.

Qaz - 10 grudnia 2018, 20:50:05 - *.szybszyinternet.pl
Tak jak pisałem wcześniej Arka będzie walczyć o utrzymanie do samego końca, chyba że pozbędzie się smółki, dla Smółki coś takiego jak obrona nie istnieje on może stracić 5 bramek ale musi strzelić 6.

kaszub - 10 grudnia 2018, 21:14:42 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Arka tonie!

ZeW - 10 grudnia 2018, 21:23:24 - *.46-29-149.tkchopin.pl
Troszkę spokoju,pokory i cierpliwości nabuzowani.Z Arką wszystko w porządku.Ładnie grają piłką wreszcie,teraz ćwiczyć obronę.Ta wpadka się przyda.Smółka dobry trener.Wsjooo..

Arka - 10 grudnia 2018, 21:42:40 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Koniec zgody przecieź umawialiśmy śię na remis tak śiė nie robi skandal!!!!!

Dzierżka - 10 grudnia 2018, 22:14:57 - *.play-internet.pl
Jak to dobrze, ze Legia ma zawsze szczęście, i to od kilkudziesięciu sezonów. Nie nie od wielkiego dzwonu jak ta Cracovia.

Wezyr - 10 grudnia 2018, 22:15:12 - *.dynamic.chello.pl
Tytuł niusa brzmi jakby Cracovia wygrała 1-0 albo 2-1.

Dzierżka - 10 grudnia 2018, 22:21:06 - *.play-internet.pl
M@zks -"3 bramki na farcie!!znów filipiak załatwi wam pozostanie w extraklasie??
Taaa, załatwił nam abonament na zaszczytne 14 miejsce. Na tyle go stać. Biedak.

westham - 10 grudnia 2018, 22:25:45 - *.dynamic.chello.pl
bez Koleva i Siemaszki Arka pioch szkoda Janota

Matti - 10 grudnia 2018, 22:33:42 - *.szybszyinternet.pl
Klops won z internetu!!!!!kto za?

Wojtek - 10 grudnia 2018, 22:48:25 - *.147.34.172.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Arka na dzisiaj ma II ligowego trenera i kilku zawodników, którzy nigdy nie osiągną poziomu ekstraklasy, nawet tej naszej - polskiej. Ze "stałego składu Smółki" są to: Nalepa, Siemaszko, Kolew i kilku innych, których nawet nie pokazał. Smółka tę swoją "strategię wirtuoza" przygotowuje przez kilka dni, a doświadczony przeciwnik rozwala to w kilka minut.

haha - 10 grudnia 2018, 23:00:15 - *.dynamic.mm.pl
Patrząc na skład arki to dziwie się, że oni jeszcze są w EX. Maric,Marciniak,Zarandia,Siemaszko,Deja,Jankowski.
Ludzie to są zawodnicy na 3 ligę...

@Dzierżka - 10 grudnia 2018, 23:26:10 - *.96.150.8.ipv4.supernova.orange.pl
Dzierżka,
prawdziwy Krakus napisałby "sietniok".
Ty chyba jakaś podróbka netowa jesteś, a nie Krakus ;)

crakovia 1 - 10 grudnia 2018, 23:42:07 - *.96.181.92.ipv4.supernova.orange.pl
Areczko nie gniewaj się

cracoviak - 11 grudnia 2018, 0:20:35 - *.96.182.211.ipv4.supernova.orange.pl
Czemu 90 minut nie przypisalo 2 bramki Wdowiakowi, nieładnie to tak, biedny Wdowa, która zasłużył w tym meczu na bramkę został okradziony z gola 😔

Neol - 11 grudnia 2018, 0:24:07 - *.play-internet.pl
2 bramka strzelona przez Wdowiaka, zaczyna sie ta sama paranoja co z Lewandowskim na 90 minut?

dzl - 11 grudnia 2018, 0:24:46 - *.105.249.175 (*.0.0.119)
Przecież złotousty nie ma postawionych żadnych celów przez zarząd.Oni go chcieli.Mecz z miedzią uratował mu du,pe.A tak piepszy trz y po trzy,nie wyciąga wniosków najważniejsze mecze dla kibiców przegrane.idzie w zaparte słaby Nalepa,słaby Siemaszko, marić hehe

zetka - 11 grudnia 2018, 0:44:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
LECHIA Gdańsk pozdrawia ARKĘ Gdynia !!! Trójmiasto trzyma się razem !!!

Peszkin - 11 grudnia 2018, 6:07:21 - *.40.248.193.threembb.co.uk
Legia-Radomiak najlepsza sztama w polsce

Dzierżka - 11 grudnia 2018, 7:47:42 - *.play-internet.pl
'Sietniok' mówią lachy sądeckie i część górali a nie krakowiacy.To nie jest krakowskie słowo.

Janek - 11 grudnia 2018, 8:24:30 - *.dynamic.chello.pl
Polskie Atletico Madryt się tworzy

Paniowki - 11 grudnia 2018, 8:40:14 - *.146.14.93.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
W Gdyni tylko rach ciach ciach Paniówki

Mikuś - 11 grudnia 2018, 10:07:02 - *.146.78.148.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Śląsk i Sosnowiec najgorsze zespoły. Zdecydowany spadek.

karolzhh - 11 grudnia 2018, 10:55:08 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Nie narzekajcie tak od razu na trenera..."krawiec tak kraje,jak materialu staje"Za dużo zawodnikow II-go ligowych.Przede wszystkim szukac talenty chociażby w I lidze.Dla mnie rewelacja jest Maghoma,
nie wiedzieć dlaczego tak długo na lawce,przeciez trener obserwuje zawodnikow na treningu.Wiecej tez powinien grac Mlynski,chociazby po pol meczu,bo z drugiej strony trzeba z tym mlodziencem,bardzo ostrożnie.

Jaś Niepan - 11 grudnia 2018, 13:21:05 - *.dynamic.chello.pl
Trener z sygnetem się cieszy.Po kopaninie zwanej meczem ligowym wygrać musiała jakaś drużyna.Padło na Cracovię.Mecze tej ligi powinno się rozgrywać na kartofliskach np.kartoflisko Rozwoju Katowice.
Polska piłka nożna - skonać można!

Łks Łódź - 11 grudnia 2018, 13:46:03 - *.hsd1.il.comcast.net
Widzieliście ten młyn arki w telewizji mało nie spadłem z fotela mecz zgody a można ich było policzyć na palcach do tego średnia wieku jakieś 15 lat do tego pełno małoletnich dziewczyn to już chyba Bałtyk ma konkretniejszy młyn

widownia - 11 grudnia 2018, 14:41:31 - *.dynamic-zab-06.vectranet.pl
Łks ale to nie jest śmieszne, młyn Arki 200-300szala a na trybunach może 3000-3500tys to dotyczy całej Polski oby nie było jeszcze gorzej ! Nie dawno AG chwaliła się swoją średnią liczbą kibiców .

Łks Łódź - 11 grudnia 2018, 15:07:07 - *.hsd1.il.comcast.net
Widownia jakie 200-300 szala tam było100-150 góra same dzieci i to nie dotyczy całej Polski arka to dno kibicowskie

pytanie - 11 grudnia 2018, 15:13:45 - *.dynamic-zab-06.vectranet.pl
Łks znałeś Słoika kibola Łks ? Dawne czasy.

Ff - 11 grudnia 2018, 16:17:18 - *.206.204.21
ŁKS Łódź niech patrzy na siebie. Przypomnę, że to klub z waszego miasta biję rekordy frekwencji nie jest to jednak Łks.

zdziwiony - 12 grudnia 2018, 23:27:03 - *.elblag.vectranet.pl
ŁKS wszędzie młyny są takie, że z fotela można spaść.