21 grudnia 2018, 19:51:42 - dyrovski
Świąteczne pojednanie

Piast Gliwice zremisował u siebie z Jagiellonią Białystok 1-1 (1-1) w meczu rozegranym w ramach 20. kolejki Lotto Ekstraklasy. Gospodarze prowadzili po bardzo ładnym golu Toma Hateleya, a do remisu doprowadził Karol Świderski. Remis oznacza, iż "Jaga" spędzi zimową przerwę nad dzisiejszym rywalem, mając nad nim dwa punkty przewagi.

Pierwsza połowa nie była szczególnie ciekawa. W pierwszych minutach próbowała atakować Jagiellonia, ale to Piastowi udało się strzelić gola. W 16. minucie Tom Hateley pokonał Grzegorza Sandomierskiego bardzo ładnym, precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego. Cztery minuty później "Jaga" przeprowadziła szybki kontratak - Taras Romanczuk podał do Karola Świderskiego, który uniknął spalonego i wbiegł z piłką w pole karne. 21-latek wycofał futbolówkę nabiegającemu Romanczukowi, lecz zrobił to niedokładnie, co znacznie utrudniło oddanie strzału kapitanowi gości. W odpowiedzi Hateley zacentrował z rzutu wolnego, a niecelnie głową uderzył Michal Papadopulos.

W 23. minucie białostoczanie wyrównali. Guilherme z lewej strony "szesnastki" wyłożył piłkę Świderskiemu, a ten chciał strzelić bez przyjęcia. Napastnikowi Jagiellonii nie udało się uderzyć od razu, ale futbolówka została mu pod stopą, dzięki czemu młodzieżowy reprezentant Polski mógł szybko się poprawić. Druga próba była już skuteczna. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Obie drużyny nie miały już pomysłu na ponowne zagrożenie rywalowi i do szatni schodziły przy wyniku remisowym.

Druga część spotkania rozpoczęła się od dobrej centry Guilherme z rzutu wolnego. Romanczuk zdołał oddać strzał głową, ale zmierzającą do bramki piłkę tuż przed linią wybił Papadopulos. W 63. minucie zaatakował Piast - Martin Konczkowski zagrał mocno w pole karne z lewej strony. Papadopulos nie trafił w futbolówkę, lecz udało się to Jorge Félixowi. Po strzale Hiszpana piłka odbiła się jeszcze od nogi Łukasza Burligi, co znacznie ułatwiło interwencję Sandomierskiemu. Trzy minuty później nieźle z okolic 16 metra kopnął Joel Valencia, ale czujny Sandomierski nie dał się pokonać. Po drugiej stronie boiska próbę podjął Burliga, lecz Plach pewnie złapał futbolówkę. W 77. minucie sprzed "szesnastki" kopnął Guilherme, ale Brazylijczykowi nie wyszło to uderzenie i piłka poleciała nad poprzeczką.

Pięć minut później potężny strzał z rzutu wolnego oddał Mikkel Kirkeskov, lecz futbolówka odbiła się najpierw od poprzeczki, a następnie od ręki Sandomierskiego i poleciała nad bramką. Po chwili po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzył Piotr Parzyszek, ale piłka jeszcze raz odbiła się od poprzeczki. W odpowiedzi w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Cillian Sheridan, lecz nie udało mu się przechytrzyć dobrze broniącego Placha. W 89. minucie świetną okazję miał jeszcze Gerard Badía, ale piłka skoczyła na nierównej murawie tuż przed Hiszpanem, przez co jego strzał był bardzo nieudany.

21 grudnia 2018, 18:00 - Gliwice (Stadion Miejski)
Piast Gliwice 1-1 Jagiellonia Białystok
Tom Hateley 16 - Karol Świderski 23

Piast: 26. František Plach - 5. Marcin Pietrowski (37, 22. Tomasz Mokwa), 88. Uroš Korun, 25. Aleksandar Sedlar, 2. Mikkel Kirkeskov - 20. Martin Konczkowski, 6. Tom Hateley, 10. Patryk Dziczek, 17. Joel Valencia, 11. Jorge Félix (73, 21. Gerard Badía) - 27. Michal Papadopulos (81, 9. Piotr Parzyszek).

Jagiellonia: 29. Grzegorz Sandomierski - 8. Łukasz Burliga, 17. Ivan Runje, 5. Nemanja Mitrović, 19. Böðvar Böðvarsson - 21. Przemysław Frankowski (65, 9. Arvydas Novikovas), 99. Bartosz Kwiecień (69, 20. Marko Poletanović), 6. Taras Romanczuk, 26. Martin Pospíšil, 12. Guilherme - 28. Karol Świderski (82, 18. Cillian Sheridan).

żółte kartki: Korun - Romanczuk, Kwiecień.

sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 3132.

Kristof - 21 grudnia 2018, 19:55:11 - *.cm-12-1b.dynamic.ziggo.nl
Widzow to wiecej jest na bazarze lub na targu.

Myk - 21 grudnia 2018, 20:01:32 - *.bialnet.pl
Kibice "nogami" wyrażają opinię, na temat grania ligi w grudniu (i nie chodzi mi tylko o ten mecz)
Piast był dziś bliżej wygranej, dlatego jako kibic Jagi cieszę się z remisu

portos - 21 grudnia 2018, 20:04:32 - *.dynamic.chello.pl
Dlaczego Piast jest w tabeli wyżej niż Pogoń?

@portos - 21 grudnia 2018, 20:09:28 - *.dynamic-ra-04.vectranet.pl
bo Piast wygral oba mecze z Pogonia

Danielkiel - 21 grudnia 2018, 20:09:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wszyscy zagrali pod koronę jutro tego nie można zmarnować!

Ad @ Porto - 21 grudnia 2018, 20:19:24 - *.dynamic.chello.pl
Wiem i rozumiem, ale we wcześniejszych kolejkach liczył się bilans bramkowy. Bilans bezpośredni po zakończonej rundzie. Pozdrawiam

Ft - 21 grudnia 2018, 20:31:15 - *.dynamic.chello.pl
Mecz na szczycie: Piast Jagiellonia... nic więcej chyba już nie trzeba pisać...

Ad @ Porto - 21 grudnia 2018, 20:38:56 - *.dynamic.chello.pl

Gliwice - 21 grudnia 2018, 20:41:45 - *.opera-mini.net (*.193.208.120)
Był spalony przy bramce Konczkowskiego ? Pytam normalnych kibiców

jam - 21 grudnia 2018, 20:42:09 - *.net.brewet.pl
Dlatego że zagrali już 2 mecze między sobą, jak Legia i Lechia.Piast wygrał obydwa mecze z Pogonią, bilans 5-0.

Zajmon Leg - 21 grudnia 2018, 20:44:41 - *.146.164.149.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Dobry wynik dla Lechii i Legii.

fansport - 21 grudnia 2018, 20:47:27 - *.dynamic.chello.pl
wesołych świąt.

GKSSośnica - 21 grudnia 2018, 20:51:46 - *.eimperium.pl
Kristof - albo na rynku w zabrzu

Ad @ Porto - 21 grudnia 2018, 20:58:23 - *.dynamic.chello.pl
OK. Dzięki za odpowiedź. Wesołych i spokojnych.

K - 21 grudnia 2018, 21:00:27 - *.dynamic.chello.pl
Kwiecień to jest parodysta.

as - 21 grudnia 2018, 21:02:11 - *.dynamic.chello.pl
Na drugim peronie w Zabrzu ostatnio było więcej ludzi....jechali do pracy na strefie w Gliwicach

Kibic - 22 grudnia 2018, 10:37:56 - *.play-internet.pl
Gliwickich kibiców Piasta już taka zazdrość o Górnika bierze, ze nawet pod artykułem meczu Piast - Jagiellonia co drugi wpis o Górniku. Widać Bardziej interesuje Was Górnik niż Piast.

pletwa - 22 grudnia 2018, 13:56:24 - *.dynamic.chello.pl