6 lutego 2019, 22:43:04 - Robson
Debiut Dawida Kownackiego w Fortunie Düsseldorf

Dawid Kownacki zadebiutował w barwach Fortuny Düsseldorf, a jego drużyna przegrała 1-4 (0-1) z Schalke w meczu 1/8 finału Pucharu Niemiec i odpadła z rozgrywek. Reprezentant Polski, który asystował przy golu dla swojej drużyny, pojawił się na boisku w 56. minucie, zmieniając Marvina Duckscha.

6 lutego 2019, 20:45 - Gelsenkirchen (Veltins-Arena)
FC Schalke 04 4-1 Fortuna Düsseldorf 1895
Ahmed Kutucu 30, Salif Sané 48, 87, Mark Uth 53 - Rouwen Hennings 71

żółte kartki: Ahmed Kutucu, Jeffrey Bruma - Dawid Kownacki.

sędziował: Manuel Gräfe (Berlin).
widzów: 50 000.

Marcin Kamiński i Adam Bodzek znaleźli się poza kadrą meczową gości.

On - 6 lutego 2019, 22:45:37 - *.19-2.cable.virginm.net
Dawit trzymaj się!!

K - 6 lutego 2019, 22:56:40 - *.centertel.pl
Asysta w debiucie (chociaż było już wtedy po frytkach).
Brawo także dla Lewandowskiego, piękna sytuacyjna asysta w dogrywce z Hertha. Bo ostatnio to same wpychanki lub gole po tych naciaganych karnych niby "na dwa tempa":D

Fanatyk - 6 lutego 2019, 22:57:38 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Zawalił ostatnią bramkę dla Schalke

Olsztyn - 6 lutego 2019, 23:01:14 - *.olsztyn.vectranet.pl
Asysta w debiucie. Od momentu gdy wszedł na boisko Kownacji pałdy tylko dwie bramki (1:1), więc debiut raczej udany biorąc pod uwagę, że bez niego mieli 0:3. Oczywiście ze względu na wynik końcowy raczej nie będzie zadowolony.
Brawo i systematycznej gry życzymy.

kark - 7 lutego 2019, 0:03:56 - *.dynamic.gprs.plus.pl
kownacki jest cienki jak brzytwa,żadna poważna drużyna go nie zechce

max - 7 lutego 2019, 0:16:14 - *.play-internet.pl
Znowu pewnie będzie grał ogony a później odstawia go na boczny tor

Mati - 7 lutego 2019, 0:40:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bardzo się starał - moim zdaniem ma szansę żeby pograć bo Funkel lubi takich pracusiów (a nie oszukujmy się oprócz Lukebakio to Fortuna nie ma zbyt wiele kreatywności w przodzie).

kibol - 7 lutego 2019, 0:44:27 - *.pa.nsw.optusnet.com.au
10kg mniej i wskakuje do pierwszego składu. Niezły debiut. Brawo.

Kibic - 7 lutego 2019, 1:48:49 - *.as13285.net
Niezły debiut? Serio? 1:4 to niezły debiut... to gra zespołowa,pojedyncze kopniecia udane to mozna o kant dudy rozbic.

ss - 7 lutego 2019, 9:02:29 - *.icpnet.pl
do Kibic, można powiedzieć, że debiut na 1:1, wchodził na murawę jak było już 3:0 w setach

Fritz - 7 lutego 2019, 9:04:44 - *.146.233.216.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Dyzma trzymaj się..

@kibic - 7 lutego 2019, 10:27:47 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
Dlatego jestes piknikiem bo obchodzi Cie przede wszystkim wynik. A kogo obchodzi wynik jesli chodzi o to jak Kownaś grał i co do jego umiejętności ma wynik meczu? On ma grać i się rozwijać. Wyniki go nie obchodzą.

Gal - 7 lutego 2019, 10:59:18 - *.corp.nova.is (*.34.59.81)
Wybitny mecz Kownasia 4 kontakty 3 podania.

Kola - 7 lutego 2019, 11:05:23 - *.dynamic.chello.pl
Kownacki bawi się w lojalność i poszedł do najsłabszego klubu w bundeslidze.Może w Schalke grałby mniej choć niekoniecznie a tak będzie kopał się po czole z pewnym spadkowiczem.

LEON - 8 lutego 2019, 1:04:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl