20 lutego 2019, 17:12:00 - bartekwr9
Komisja Ligi ukarała cztery kluby i Williama Rémy'ego

Komisja Ligi Ekstraklasy SA na dzisiejszym posiedzeniu zdecydowała o nałożeniu kar na Legię Warszawa, Cracovię, Pogoń Szczecin i Zagłębie Lubin, a także piłkarza Legii Williama Rémy'ego.

Decyzje Komisji Ligi:

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Legia Warszawa - Cracovia w 22. kolejce Ekstraklasy, na klub Legia nałożono karę finansową w wysokości 70 tysięcy złotych, karę zamknięcia trybuny północnej na 1 mecz w zawieszeniu na 6 miesięcy oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 3 wskazane przez Komisję mecze w Ekstraklasie.

W związku z zachowaniem kibiców gości podczas meczu Legia Warszawa - Cracovia w 22. kolejce Ekstraklasy, na klub Cracovia nałożono karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 1 mecz Ekstraklasy.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze w 22. kolejce Ekstraklasy, na klub Pogoń nałożono karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 1 mecz w Ekstraklasie.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Zagłębie Lubin - Miedź Legnica w 22. kolejce Ekstraklasy, na klub Zagłębie Lubin nałożono karę finansową w wysokości 40 tysięcy złotych oraz karę wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 2 wskazane przez Komisję mecze w Ekstraklasie.

Na zawodnika Legii Warszawa Williama Rémy'ego, nałożono karę dyskwalifikacji w 4 meczach Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę w meczu Legia - Cracovia w 22. kolejce.

źródło: Ekstraklasa SA

(L)GBT - 20 lutego 2019, 17:16:20 - *.bb.sky.com
Dobra tam, dawac co tam z Furmanem :D

cyk - 20 lutego 2019, 17:16:44 - *.133.39.226
Remy 4 mecze? Koleś z Sosnowca za to samo dostał 10 meczów...

sss - 20 lutego 2019, 17:28:22 - *.dynamic.chello.pl
karę wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 2 wskazane przez Komisję mecze w Ekstraklasie.
co to ma być

Do cyk - 20 lutego 2019, 17:31:08 - *.sownet.pl
Komisja Legii, zawsze swojemu klubowi daje mniejsze kary
Pozdrawiam

Nubian - 20 lutego 2019, 17:32:51 - *.dynamic.chello.pl
Cóż, niektórzy napinacze po remisie Lechii z Koroną już dopisywali Legii 3 punkty. Zapomnieli chyba, że drużyna Sa Pinto gra kiepski choć w miarę skuteczny futbol, zaś ich rywal to, biorąc pod uwagę formę, najlepsza drużyna ligi.
Skończyło się gładkim 0:2 i pełną dominacją zespołu Cracovii Probierza, a na dodatek wykluczeniem na 4 mecze kluczowego obrońcy, kompromitującym zachowaniem trenera, 45-minutowym występem-kpiną nowego nabytku oraz klasycznie poruszeniem na trybunach, gdzie zabrakło tylko Słowomira.

Jondek - 20 lutego 2019, 17:33:04 - *.na5.pl
Przepraszam bo nie należę do ogladaczy żałosnej ekstraklasiny ale czy komisja boza nakładaniem kar robi coś by na trybunach było bezpiecznie ?

gumisz - 20 lutego 2019, 17:35:57 - *.dynamic.chello.pl
Cóż za drakońska kara dla l. Zamknięcie jednej trybunki w zawieszeniu, za opóźnienie meczu o kilkanaście minut(kolejny raz).
Innym całe stadiony zamykają....

Ezz - 20 lutego 2019, 17:44:10 - *.220.101.53
A te wszystkie kary to tylko po to, zeby sobie komisja ligi na tym zarobila, cwaniaki.

Tominho - 20 lutego 2019, 17:44:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@cyk - za to samo? Koleś z Sosnowca (Christovao) dostał 10 meczów za naskoczenie przeciwnikowi korkiem na klatkę piersiową, Remy za nadepnięcie na stopę. Jeśli dla ciebie stopa i klatka piersiowa to jest to samo, to współczuję wiedzy

dramat - 20 lutego 2019, 17:46:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@gumisz Że niby za pirotechnike całe stadiony zamykają ? Niby kiedy ?
@Do cyk No tak najlepiej żeby zawodnikowi Legii dali 20 meczów kary, tylko wtedy będzie sprawiedliwie.
@(L)GBT Co Furman zrobił takiego ? Bo meczu nie oglądałem.
@Jondek Oczywiście że nic nie robią, tylko kase biorą od klubów.

Borubar56 - 20 lutego 2019, 17:48:32 - *.centertel.pl
@gumisz taaa ;) nawet całe wsie i miasta zamykają łomatko co za ....
@cyk bez porównania oba faule tamtem z Sosnowca z premedytacją to zrobił. W jednym meczu Angulo kopnął leżącego w twarz i komisja nie widziała Jak masz kompleksy tylko Legii a innych nie widzisz błedów jest taka specjalna poradnia.

Zajmon Leg - 20 lutego 2019, 17:53:58 - *.30.16.122.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Wielka kara dla Legii a matoly dalej pisza komisja Legii .Żal

Gin - 20 lutego 2019, 17:55:01 - *.centertel.pl
A za co Zagłębie 40 tys?...za kilkadziesiąt szmat śniadych z Małej Moskwy?..za to powinni dać bonusik jeszcze😉

ZeteL - 20 lutego 2019, 18:00:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Właśnie, co z karą dla buca o "szlacheckim" nazwisku Furman za nazwanie , jakby nie było , reprezentanta Polski banderowcem ?!

artuur,,, - 20 lutego 2019, 18:02:29 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
@Gin Patelmistrzu troche was kosztowały te szaliki!! Bo w starciu chyba nie zdobyliscie chlopaku z wsi koło Legnicy

Gin - 20 lutego 2019, 18:08:41 - *.centertel.pl
Widzisz śniady wojowniku klawiatury gdzie się nie wynurzycie coś zawsze stracicie ..ciapku ze wsi koło autostrady. 😉 z epizodem w ekstraklasie

PaweL - 20 lutego 2019, 18:41:29 - *.dynamic.chello.pl
Sprawa Furmana jest w toku. Na razie przeanalizowano jedno nagranie. Eksperci od czytania z ruchu warg nie byli w stanie stwierdzić, co dokładniej mówił Furman, ale na pewno nie było to słowo więcej niż dwusylabowe, a więc nie mógł mówić o żadnym banderowcu.
Nie kończy to jednak sprawy, bo jest podobne jeszcze inne nagranie.
W każdym razie radziłbym powściągliwość. Przypominam, że dorobek cywilizacji łacińskiej, a ściślej mówiąc jej filaru - prawa rzymskiego, nakazuje uznać, że dopóki nie zapadnie wyrok, podejrzany jest niewinny. Poza tym, czy to byłby pierwszy raz, kiedy imigrant próbuje coś ugrać oskarżając tubylców o ksenofobię/rasizm/antysemityzm i inne pokrewne określenia?

Question - 20 lutego 2019, 18:49:54 - *.dynamic.chello.pl
są jakieś memy z miną Remy po tym jak wrócił na chwilę na boisko ?

ciekawski - 20 lutego 2019, 18:59:48 - *.96.159.217.ipv4.supernova.orange.pl
Cracovia - 110 rac na 110 lecie, co przerwało mecz na 1,5 minuty = zamkniecie stadionu na 2 mecze i 40 tys.
---
Legia - opoźnienie racami meczu o 17 minut (kiedyś xza cos takiego byl walkower) i przerwanie go na 7 minut = 70 tys, pln. i zamkniecie 1. trybuny
---
Brawo komisja legii. Nawet sie nie silicie na pozory.

ciekawski - 20 lutego 2019, 19:00:55 - *.96.159.217.ipv4.supernova.orange.pl
wylecialo mi, "zamknięcie 1 trybuny W ZAWIEDSZENIU"

JS - 20 lutego 2019, 19:25:41 - *.internetdsl.tpnet.pl
Czemu Taras R. nie powiedział od razu o wszystkim w nc+ zaraz po meczu. Mial wtedy wywiad. Czekał specjalnie zeby sie w radiu wypowiedzieć. Dziwny ten donosik.

Mike - 20 lutego 2019, 19:28:16 - *.static.ip.netia.com.pl (*.143.193.248)
Kiedy kara dla rudego furmanka?

tokas9 - 20 lutego 2019, 19:36:40 - *.74.71.68
Nk czy bedzie kara za transparent pod adresem Lesnego

kichu - 20 lutego 2019, 19:48:56 - *.230.116.132
wybiorą sobie mecze na które nie muszą jechać kibice bo i tak będą wygrane.
Co to ma być PZPN Warszawa czy co ?
jak zakaz wyjazdów na 3 mecze to chyba logiczne żeby były to 3 najbliższe następujące po sobie wyjazdy
ale nie Legiusie nie można krzywdzić nie nie nie.

przynajmniej na 1-2 kolejki..
,, a tak to ,, hulaj Micki" kota nie ma!

ueo - 20 lutego 2019, 19:54:50 - *.ptr.magnet.ie
na wskazane mecze. Wy niedługo sami będziecie oglądać te mecze i będzie pięknie i wesoło. To już do tego doszło że wybieracie sobie mecze na jakich kibice gości mają nie być. Zabijecie ten i tak nędzny poziom w Polsce

dino(L) - 20 lutego 2019, 19:55:00 - *.173.108.201
@kichu
"wybiorą sobie mecze na które nie muszą jechać kibice bo i tak będą wygrane."
ha ha poziom zakręcenia hard :-)
@ normalnych
Kibice Legii jada do Poznania, nie jadą do Krakowa, Gdyni, Zabrza (kara ze stycznia) i na 1szy mecz rundy mistrzowskiej :-)

Piknik - 20 lutego 2019, 20:11:17 - *.centertel.pl
I bardzo dobrze ,karać ile wlezie bezmozgow. Za odpalanie tych śmierdzących rac i zadymianie stadionu powinna być kara aromatyczne przeróżnego meczu i walkower przeciwko piromanom.ani to potrzebne ani efektownie wygladajace. Jac cwiercmozgi chcą się zagazowywac dymem to coś nie halo.Obym był złym prorokiem i się mylił ale z tego odpalania smrododymu wyniknie jakaś tragedia jeszcze i dopiero wtedy będzie płacz i zgrzytanie zebami

Olfen bog - 20 lutego 2019, 20:26:40 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Za malo dla bamboleo!Kolorowemu pdechce sie skakac po rodakach.Jeszcze powinna byc chlosta

słoma - 20 lutego 2019, 20:31:29 - *.dynamic.chello.pl
Kara zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców jest karą dla klubu gospodarza, a nie klubu owych kibiców. Dla przykładu na mecze Legii do Krakowa na Wisłę czy na Lecha do Poznania warszawiacy zawsze jeżdżą w bardzo licznej grupie i zawsze jakiś zarobek jest. Teraz te kluby raczej na nich nie zarobią, bo zapewne tych kibiców nie będzie. Cała Żyleta nie powinna być wpuszczona na trzy spotkania na Łazienkowskiej - szczególnie, że do wydarzeń doszło na tym stadionie - co dla niej byłoby nawet bardziej bolesne i w ten sposób ukarana zostałaby też finansowo Legia.

1920 - 20 lutego 2019, 20:36:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
4 mecze xDDDDD to jest kpina, gdyby to był piłkarz mniej medialnego klubu, to 8 meczów na pewno by dostał

Fafik - 20 lutego 2019, 20:56:49 - *.146.161.56.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Wszystkie ukarane kluby zdegradowac do klasy c

Rudy ch** - 20 lutego 2019, 21:33:10 - *.dyn.telefonica.de
A gdzie kara od kl za przypieczone kielbaski i ze serwetki nie dali i sie upackalem keczupem?

K - 20 lutego 2019, 21:33:47 - *.centertel.pl
W temacie Furman-Romanchuk.
Jak za rudym Dominikiem nie przepadam, tak w tym momencie mi szkoda chłopaka bo najprawdopodobniej będzie miał przerąbane. A to dlatego że żyjemy w tak poprawnych politycznie czasach że jedna obelga na tle nacjonalistycznym jest milion razy gorsza niż inwektywy w stylu "Materazzi do Zidane'a". A Taras zachował się jak 5-letni dzieciak tak wywlekajac temat.

ppp - 20 lutego 2019, 21:37:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
a jest niebezpiecznie? zatrzymales sie na latacvh 90 tych czlowieku... to ze ktos odpali race nie znaczy ze jest niebezpiecznie. chodze na mecze i widze mase rodzin z dziecmi wiec to o czyms swiadczy.

olaf - 20 lutego 2019, 22:34:20 - *.play-internet.pl
dla Legii zawsze najsurowsze kary. Remy 4 mecze za przypadkowy faul, Trałka za takie nawet żółtej kartki nie dostaje..

Peter - 20 lutego 2019, 23:46:24 - *.unknown.vectranet.pl
@olaf A pamiętasz tego śmiecia z Jagiellonii, który kilka lat temu po brutalnym, umyślnym faulu wyeliminował Saganowskiego na kilka miesięcy? Wcale kary nie dostał!

Phoenix(L) - 21 lutego 2019, 7:11:19 - *.181.188.226
@Peter:
To był Tosik... sędzia nie MUSIAŁ tego zauważyć...

Pepe - 21 lutego 2019, 7:52:13 - *.turners-distribution.com
Nie rozumiem za co te kary za race. Nikomu kzywdy to nie robi. A czesto jest to wieksza atrakcja od samego meczu.
Czy jako kibice mamy prawo odwolac sie od kary dla Remego. Przeciez inni pilkarze za takie cos dostaja wieksze kary.

pastancian - 21 lutego 2019, 10:41:07 - *.ip-37-187-129.eu
Dlaczego kary finansowe są wpłacane PZPNowi a nie np. losowo wybranemu Domowi Dziecka ? W jaki sposób PZPN traci np. na odpalonych racach ? Jak już niektórzy słusznie zauważyli - nader często takie odpalone race są dla oglądających większą atrakcją niż widok z murawy na której kilku gości którzy rzekomo trenują od dziecka a jednak nie potrafią wymienić między sobą kilku podań bez straty piłki ? W jaki sposób kary wpłacane PZPNowi wpływają na wyeliminowanie podobnych wydarzeń w przyszłości ? Zdaje się w żaden, ot kolejna skarbonka dla starych dziadów, coś jak przydrożne fotoradary.

andre - 21 lutego 2019, 12:37:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kolejny wielki sukces pseudokibiców Zagłębia.Poco działacze próbują zachęcać kibiców na mecz skoro ci specjaliści z "przodka" potrafią zniszczyć każde widowisko.Lepiej obejrzeć mecz w telewizji bez konieczności oglądania waszych "występów".

FanEKlasy - 21 lutego 2019, 16:02:55 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Remy dostał 4 mecze, bo nie mógłby zagrać np. w meczu z Jagą, który może mieć duże znaczenie. Pan Loczek zadziałał gdzie trzeba. Wszak jak sam mówi, jak nie ma się kasy, to nie ma się wyników. Będzie Legia ciągnięta za uszy, ale nie wydaje mi się by w tym roku zdobyła tytuł mistrza. Trzeba by było te uszy naprawdę mocno naciągnąć. Pytanie jest jeszcze o obiektywność i bezstronność panów z gwizdkami i chorągiewkami, a także i tych przed monitorami. Czy wytrzymają presję i okażą się profesjonalistami?...

dino(L) - 21 lutego 2019, 16:35:01 - *.173.108.201