22 lutego 2019, 22:27:13 - bartekwr9
Korona dopięła swego

W drugim piątkowym spotkaniu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała u siebie 1-1 (0-1) z Pogonią Szczecin. Bramkę dla "Portowców" strzelił Adam Buksa. W drugiej połowie stan meczu wyrównał Wato Arweladze.

Początek meczu nie był porywający. Obserwowaliśmy dużo walki w środku pola, co zaowocowało sporą liczbą fauli. Z upływem czasu coraz wyraźniejsza stawała się przewaga Pogoni, która częściej atakowała bramkę rywali. W 9. minucie spotkania na uderzenie z dystansu zdecydował się Jakub Bartkowski. Jego strzał okazał się zbyt słaby i piłka przeleciała obok bramki Korony. Dziesięć minut później Mariusz Malec zagrał długą piłkę do Ikera Guarrotxeny. Hiszpan podał do wbiegającego Bartkowskiego, a jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Goście byli skuteczniejsi minutę później. Ładnym prostopadłym podaniem do Adama Buksy popisał się Zvonimir Kožulj. Napastnik Pogoni w sytuacji sam na sam oddał strzał. Futbolówka odbiła się jeszcze od nogi interweniującego Michała Miśkiewicza, a następnie od słupka bramki gospodarzy, po czym wpadła do siatki. Przez większość pierwszej połowy Korona nie potrafiła zagrozić bramce gości. W 30. minucie bardzo niecelny strzał oddał Maciej Górski. Dwie minuty później Guarrotxena świetnie podał do wbiegającego Radosława Majewskiego, a ten z bliska skierował piłkę do bramki. Majewski znajdował się jednak na pozycji spalonej, a sędzia po wideoweryfikacji nie uznał tego trafienia. Najlepszą okazję gospodarze stworzyli sobie chwilę przed przerwą. Długie podanie na prawą stronę boiska skierował Joonas Tamm. Futbolówka trafiła do Bartosza Rymaniaka, który głową zagrał do Górskiego. Napastnik Korony oddał strzał z powietrza, a Felicio Brown Forbes przedłużył podanie i sprytnym uderzeniem zaskoczył Łukasza Załuskę. Sędzia ostatecznie ponownie skorzystał z wideoweryfikacji i nie uznał tego trafienia z powodu spalonego Browna Forbesa.

Po przerwie Pogoń wciąż przeważała. W 52. minucie błąd rywala wykorzystał Majewski, który dograł do świetnie ustawionego Drygasa. Ten jednak zwlekał z oddaniem strzału i wycofał futbolówkę do Buksy. Jego uderzenie z pierwszej piłki na rzut rożny sparował Miśkiewicz. Korona cztery minuty później odpowiedziała niecelnym strzałem Olivera Petraka z dystansu. Kolejną próbę gospodarze podjęli w 66. minucie meczu. Strzał z rzutu wolnego oddał wprowadzony z ławki Elia Soriano, lecz piłka odbiła się od muru. Siedem minut później zza pola karnego uderzał Kožulj, ale futbolówkę pewnie złapał Miśkiewicz. W 77. minucie kolejną próbę zza pola karnego podjęła Pogoń. Jarosław Fojut uderzył jednak daleko obok bramki. W 84. minucie Korona strzeliła wyrównującą bramkę. Z lewej strony boiska piłkę z rzutu wolnego wrzucał Wato Arweladze. Po jego zagraniu żaden z zawodników nie dotknął piłki, która ostatecznie wpadła do siatki.

22 lutego 2019, 20:30 - Kielce (Suzuki Arena)
Korona Kielce 1-1 Pogoń Szczecin
Wato Arweladze 84 - Adam Buksa 20

Korona: 1. Michał Miśkiewicz - 26. Bartosz Rymaniak, 33. Iván Márquez, 5. Adnan Kovačević, 3. Joonas Tamm (46, 27. Matej Pučko), 11. Michael Gardawski - 13. Oliver Petrak (65, 24. Wato Arweladze), 6. Ognjen Gnjatić, 14. Jakub Żubrowski - 91. Felicio Brown Forbes, 9. Maciej Górski (62, 89. Elia Soriano).

Pogoń: 1. Łukasz Załuska - 2. Jakub Bartkowski, 23. Jarosław Fojut, 33. Mariusz Malec, 77. Ricardo Nunes - 34. Iker Guarrotxena (46, 27. Sebastian Kowalczyk), 28. Tomás Podstawski, 17. Zvonimir Kožulj (80, 7. Spas Delew), 14. Kamil Drygas, 10. Radosław Majewski (85, 19. Michał Żyro) - 18. Adam Buksa.

żółte kartki: Tamm, Márquez - Majewski, Buksa, Delew, Ricardo Nunes.

sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
widzów: 5583.

Scyzor - 22 lutego 2019, 22:28:56 - *.24.186.66
Kto wymyslil zeby Zubrowski wykonywal stale fragmenty to jakas kpina Petrak masakra.

kęsik - 22 lutego 2019, 22:30:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Znowu Pogoń pechowo traci punkty bo na boisku dwie klasy lepsza...

Leo - 22 lutego 2019, 22:31:05 - *.tbcn.telia.com
Pogoń znów pechowo traci punkty. szkoda bo Korona nie istniała.

Erxes - 22 lutego 2019, 22:31:11 - *.101.79.148
Dobrze, że nie jestem kibicem Pogoni bo chyba coś by mnie strzeliło. cały mecz dominować, żeby zremisować po jedynym strzałem Korony, który miał być dośrodkowaniem...

Polsx - 22 lutego 2019, 22:31:52 - *.57.146.125.internetia.net.pl
@kęsik: Mogła też stracić 3, bo ten spalony Brown-Forbesa bardzo wątpliwy

ck18 - 22 lutego 2019, 22:33:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Korona 10 obrońcami u siebie..

leo - 22 lutego 2019, 22:34:55 - *.tbcn.telia.com
Jaki wątpliwy? Bardzo podobny do Majewskiego. Generalnie taki sam.

Tomek - 22 lutego 2019, 22:37:05 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Korona slaba jak ostatnio Legia z Cracovia. Kopanina a nie gra w pilke.

pan piotr - 22 lutego 2019, 22:38:15 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Korona przy 4-4-2 wygląda znacznie lepiej niż przy 5-3-2. Gino trochę bojaźliwie zaczął i dopiero zmiany ofensywne rozruszały grę. Pogoń póki miała siły to wyglądała solidnie ale ostatnie 10-15 minut już słabiej. Remis zasłużony z przebiegu gry.

hjk - 22 lutego 2019, 22:40:36 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Polsx
a ten spalony Majewskiego nie wątpliwy? Chłopie ogarnij się. Korona remisuje bardzo szczęśliwie.

Szczecinia - 22 lutego 2019, 22:41:38 - *.dynamic.chello.pl
@pan piotr ty chyba smieszny jestes. Powinno sie zakonczyc 0:4 na korzysc Pogoni.

Polsx - 22 lutego 2019, 22:55:17 - *.57.146.125.internetia.net.pl
@hjk: Majewskiego był mniej wątpliwy, bo miał wyraźnie wychyloną głowę. Głupek z tego Majewskiego. Po co tak wychylać głowę? A Brown -Forbes był lekko wychylony

Janek2010 - 22 lutego 2019, 23:13:27 - *.opera-mini.net (*.185.26.168)
Korona słaby mecz. Jestem jej kibicem i będę do końca życia! Ale nie podoba mi się gra bardzo!
Naszą domeną jest dominacja a nie kompromitacja.
Do poprawy to wszystko ps.Czili musisz zjeść Kebaby:D

Marinero - 22 lutego 2019, 23:14:12 - *.customers.d1-online.com
@ czuli .tak na twojej pogoni tydzień temu były istne tłumy w liczbie 6300 czyli cale 700 więcej dzięki temu że temperatura była wtedy plusowa.Zerknij jeszcze raz dobrze na swojego burka .

KosaBagnet - 22 lutego 2019, 23:15:14 - *.play-internet.pl
Korona dzis lepsza,Pogon na farcie znowu

Czes - 22 lutego 2019, 23:44:03 - *.147.104.138.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
W Szczecinie to jakieś fatum wisi nad bramkarzami Pogoni co jeden to lepszy Słowik Kudła Załuska.
Chyba księdza czas szukać?!

Papryk - 23 lutego 2019, 0:05:53 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Liczyłem na zwycięstwo, a tu kolejna wtopa...Lechia wcześniej cudem wygrała będąc dużo słabszą przez przynajmniej 80 minut, a Korona zremisowała też CUDEM patrząc na przebieg meczu. K...wa, Pogoń czas się otrząsnąć i przestać oddawać frajersko KOLEJNY RAZ komu popadnie punkty (chyba że jak zawsze nie gramy o nic, bo nas na nic nie stać).

antek - 23 lutego 2019, 0:23:25 - *.nycmny.fios.verizon.net
to jest cabaret ta nasza pilka ligowa

rys Edmont - 23 lutego 2019, 1:52:54 - *.abhsia.telus.net
Wato Arweladze najlepszym zawodnikiem meczu .

Rys Edmont - 23 lutego 2019, 1:59:19 - *.abhsia.telus.net
Wato Arweladze najlepszy na boisku.Prawdziwy wielki talent bedzie prawdziwa gwiazda

Geografpil - 23 lutego 2019, 7:11:55 - *.ame.3s.pl
Kamil Drygas do Reprezentacji ?

Legal - 23 lutego 2019, 7:46:21 - *.146.169.205.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Owszem Pogoń przeważała choć statystyki posiadania już na to tak nie wskazują. Sytuacji też nie nastwarzala nie wiadomo ile. Dziwi mnie też fakt, że w statystykach najszybciej biegających jest pięciu Koroniarzy a nie portowców. Teraz w piłce często wygrywają drużyny z mniejszym posiadaniem. Tak po bokserski remis że wskazaniem na Pogoń.

Kibic11 - 23 lutego 2019, 8:05:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pogoń, to obok Cracovi i Lechii to to obecnie najlepiej grający zespół w lidze i ten remis Korony jest b. cenny i w końcowym rozrachunku tj. walce o górną ósemkę może być nie do przecenienia. To że Korona umiała zneutralizować siłę Pogoni strzelić w końcówce meczu zasługuje na pochwałę. Co by nie mówić Letieri jeżeli chodzi o taktyczne ustawienie drużyny jest w ścisłej czołówce naszej ligi. Dobry jest w „ te klocki”.

Nubian - 23 lutego 2019, 8:32:19 - *.dynamic.chello.pl
Lechia może dobrze punktuje, ale na pewno nie gra piłki takiej jak Pogoń czy Cracovia.
Wielka szkoda, bo kluby ze Szczecina i Krakowa mogłyby zakręcić się nawet w okolicy pierwszego miejsca, gdyby nie żenujący początek sezonu w ich wykonaniu. Liga byłaby na pewno ciekawsza, a tak beznadziejnie grająca Legia wciąż może spokojnie myśleć o kolejnym tytule. Wystarczy spadek formy jednego rywala, czyli Lechii.

Stan - 23 lutego 2019, 8:47:52 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Pogoń która jeszcze nie tak dawno robiła za pośmiewisko ligowe, gra naprawdę niezłą, jak na naszą ligę, piłkę.

mksiak - 23 lutego 2019, 9:49:04 - *.netcity.pl
Żadnego spalonego Forbesa nie było, w przeciwieństwie do metrowego spalonego Majewskiego. Korona po raz kolejny okradziona!!!

Lechia - 23 lutego 2019, 10:41:39 - *.play-internet.pl
Spalony Forbesa jak byk, jak długo jeszcze ta śmieszna Korona będzie się ślizgać fuksiarsko. W Polsce najlepszą piłkę graja Lechia i Pogoń.

kibic - 23 lutego 2019, 12:55:11 - *.netcity.pl
spalonego Forbesa nie było!!! Za to spalony Majewskiego był jak byk - to prawda.

Siwewłosy - 23 lutego 2019, 13:15:52 - *.147.238.61.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Pogoni Szczecin sztama z Stalą Mielec wyjdzie bokiem. Od kiedy Stal nie jest w koalicji z Sosnowcem to jakoś słabo to zaczęło wyglądać. Ale cóż, ich wybory i ich sztamy.

L - 23 lutego 2019, 13:30:54 - *.play-internet.pl
Trochę szacunku do etatowego mistrza Polski, Wielkiej Legii Warszawa. Prowincja zadziera nosa i nos ten zostanie utarty!

L - 23 lutego 2019, 14:33:31 - *.unknown.vectranet.pl

PS - 23 lutego 2019, 20:35:47 - *.dip0.t-ipconnect.de
Pogoń znów lepsza i tylko remis ;/

paprykarz - 23 lutego 2019, 20:56:54 - *.static.edis.at
Gość fauluje przy linii pola karnego, sędziemu od razu pokazuje że było jeszcze przed linią, a ten daje naszemu żółtą...

do redakcj - 23 lutego 2019, 23:23:41 - *.215.47.121
Dlaczego artykuły dotyczące Korony nie zawierają jej herbu?

MKS 1973 - 24 lutego 2019, 17:17:52 - *.adsl.inetia.pl
Ponawiam pytanie - dlaczego nie dajecie herbu Korony?

bifer - 3 marca 2019, 18:07:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pierwsza połowa to zdecydowanie lepsza gra Pogoni i zasłużone prowadzenie,w drugiej z wrzutki Wato wychodzi bramka i Korona szczęśliwie remisuje ten mecz.