12 marca 2019, 19:52:40 - dyrovski
Dzięki Klimali "Jaga" na fali

Jagiellonia Białystok nie bez problemów wygrała na wyjeździe z pierwszoligową Odrą Opole 2-0 (0-0) w meczu rozegranym w ramach 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski i awansowała do kolejnej fazy rozgrywek. Obie bramki dla wicemistrza Polski zdobył Patryk Klimala.

Pierwszą okazję w 7. minucie stworzyli sobie gospodarze - Rafał Niziołek podał do Rafała Brusiły, a ten oddał niezły strzał z lewej strony pola karnego, ale Marián Kelemen nie dał się pokonać. Następnie próbę z rzutu wolnego podjął Sebastian Bonecki, lecz uderzenie 24-letniego pomocnika było słabe i Kelemen z łatwością złapał futbolówkę. W 14. minucie Bonecki miał kolejną szansę na pokonanie bramkarza Jagiellonii z dalszej odległości, ale tym razem posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Dwie minuty później zaatakowali goście. Andrej Kadlec zacentrował z prawej strony, a w niezłej sytuacji głową strzał oddał Marko Poletanović, lecz trafił jedynie w Tomáša Mikiniča. W 28. minucie Guilherme dośrodkował z rzutu wolnego, a niefortunnie głową interweniował Serafin Szota, ale Artur Krysiak zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Tuż przed przerwą okazję na gola miała jeszcze Odra. Mariusz Rybicki zacentrował z lewej strony, a w polu karnym Iván Martín przyjął futbolówkę i wyłożył ją stojącemu przed "szesnastką" Mateuszowi Czyżyckiemu. 21-letni pomocnik natychmiast uderzył bez przyjęcia, jednak piłka poleciała obok słupka.

W drugiej połowie pierwszy także zaatakował pierwszoligowiec z Opola. Przed szansą na pokonanie Kelemena stanął Rybicki, ale słowacki bramkarz popisał się dobrą obroną po niezłym strzale skrzydłowego Odry. W 67. minucie Guilherme dośrodkował z rzutu rożnego, a bliski wykorzystania błędu Krysiaka był Taras Romanczuk, który z bliska mógł skierować futbolówkę do bramki. Bramkarz Odry zdołał jednak wybić piłkę za linię końcową. Sześć minut później wicemistrz Polski objął prowadzenie. Pilnowany przez Pawła Baranowskiego Patryk Klimala otrzymał futbolówkę w polu karnym od Guilherme. Młody napastnik przyjął piłkę do góry, a następnie odwrócił się w kierunku bramki i oddał natychmiast strzał z powietrza. Krysiak próbował jeszcze interweniować, ale nie dał rady zrobić tego skutecznie.

Odra próbowała doprowadzić do remisu, ale zawodnicy pierwszoligowca byli nieskuteczni. W 77. minucie Krzysztof Janus uderzył nieźle z lewej strony "szesnastki", ale golkiper gości pewnie złapał piłkę. W kolejnej akcji Janus zacentrował z rzutu wolnego, a futbolówki do bramki nie byli w stanie skierować Baranowski oraz Jakub Moder. W samej końcówce próbę podjął jeszcze Dawid Błanik, a Kelemen odbił piłkę wprost pod nogi Szoty. Młody obrońca z bliska posłał futbolówkę jednak wysoko nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry goście ustalili wynik spotkania. Guilherme podał za plecy obrońców do Klimali, a ten w sytuacji sam na sam nie miał żadnych problemów z pokonaniem Krysiaka.

12 marca 2019, 18:00 - Opole (Stadion Miejski Odra)
Odra Opole 0-2 Jagiellonia Białystok
Patryk Klimala 73, 90

Odra: 1. Artur Krysiak - 9. Tomáš Mikinič, 23. Paweł Baranowski, 3. Serafin Szota, 8. Rafał Brusiło - 14. Sebastian Bonecki (64, 22. Dawid Błanik), 66. Miłosz Trojak, 98. Mateusz Czyżycki (74, 10. Jakub Moder), 5. Rafał Niziołek, 11. Mariusz Rybicki (51, 7. Krzysztof Janus) - 99. Iván Martín.

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen - 2. Andrej Kadlec, 17. Ivan Runje, 5. Nemanja Mitrović, 12. Guilherme - 9. Arvydas Novikovas, 99. Bartosz Kwiecień (83, 10. Stefan Šćepović), 6. Taras Romanczuk, 20. Marko Poletanović (68, 26. Martin Pospíšil), 77. Martin Košťál (72, 19. Böðvar Böðvarsson) - 98. Patryk Klimala.

żółte kartki: Moder - Kadlec, Košťál, Kwiecień, Runje.

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 3897.

Totolotek Puchar Polski 2018/2019

Jondek - 12 marca 2019, 19:53:09 - *.na5.pl
Gra o pucharzynke której zdobywca zagra w Czerwcu w el pucharów ba moze i w lipcu....moze a w kraju podnieta.

playmaker - 12 marca 2019, 19:53:36 - *.146.57.124.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Patałachy z Opola poza Pucharem. Teraz powrót do II ligi i historycznej nazwy Oderka!

Hazel - 12 marca 2019, 19:53:44 - *.dynamic.chello.pl
Na Rumaku do Europy? Nie tym razem.
W pierwszej połowie drużyny wyglądały, jakby były blisko siebie w tabeli tej samej ligi i słusznie należało się wówczas zastanawiać, czy przypadkiem posada trenera Mamrota jest rzeczywiście zagrożona, ale po przerwie białostoczanie podkręcili tempo i gospodarze przestali dawać radę. Wynik ostatecznie sprawiedliwy. W Opolu dobry mecz Janusa, ładnie też Szota aż do niewykorzystanej setki w końcówce spotkania, jeszcze przed drugą bramką Klimali.

pablo - 12 marca 2019, 19:54:36 - *.elpos.net
Komentatorzy i sam mecz - tragedia!

playmaker - 12 marca 2019, 19:55:18 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Sorry, ale jestem głupi. Przepraszam za wszystko

playmaker - 12 marca 2019, 19:56:44 - *.146.57.124.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
No jesteś głupi, skoro używasz cudzych nicków.

booboo - 12 marca 2019, 19:57:42 - *.dynamic.chello.pl
Dobrze grali, walka była, pozostaje podziękować. A playmaker to chyba własnego życia nie ma, bo że nie ma rozumu, to już się przekonałem dzięki jego wpisom tutaj.

playmaker - 12 marca 2019, 19:58:09 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Karol wybacz mi. Naprawdę Cię kocham. Wróć do mnie

Polsx - 12 marca 2019, 19:59:54 - *.156.230.170
To w jaki sposób ustawiali się kopacze Odry Opole w polu karnym przy akcjach ofensywnych to jest kryminał i godne krytyki. O ile wyprowadzanie piłki i pomysły na jej rozegranie były ok, to już końcowa realizacja pozostawiała wiele do życzenia. Generalnie Jaga miała bardzo dużo strat, prostych błędów technicznych w tym meczu i z lepszym rywalem może się to skończyć tragedią!

Sto(L)ica - 12 marca 2019, 20:00:13 - *.centertel.pl
Opole lepsze, ale jak się nie ma napastnika to się przegrywa. Finał Legia-Lechia.

Jondek - 12 marca 2019, 20:00:38 - *.na5.pl
booboo bardzo dobrze.Kluby w Europie już się po.... Luksemburg i San Marino drżą!

playmaker - 12 marca 2019, 20:01:48 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Przepraszam koledzy juz nie bede. Jestem smieciem, przepraszam....

Luka - 12 marca 2019, 20:03:28 - *.centertel.pl
Ten mecz mnie uświadomił że kibice Jagielloni to jedni z najgorszych kibiców w Polsce! Jadąc cała Polskę i bąkać coś dwa razy podczas meczu... Gdzie są flagi baby Jagi?

Polsx - 12 marca 2019, 20:03:58 - *.156.230.170
Rzeczywiście ten Ivan Martin to chyba został zabrany z plaży na Tenerifie jak układał babki z piasku. Gość totalnie skompromitował się w tym meczu, co nawet mało spostrzegawczy Kudyba zauważył

booboo - 12 marca 2019, 20:04:32 - *.dynamic.chello.pl
Jondek, pisałem o Odrze ;)

BOMBA !! ( - 12 marca 2019, 20:06:49 - *.dynamic-ra-02.vectranet.pl
Do Stoli(l)ica: chyba jeszcze losowania półfinałów nie było. Chyba ze już wiesz że ustawione i Legia ma być w pucharze....
ps jeszcze Raków przed Wami więc dopóki piłka w grze....

potega - 12 marca 2019, 20:09:06 - *.149.195.87
Jeszcze Jaga nie zginela... Jak zacytowal Jerzy K. Zwyciestwo post serii porazek jak mood na serce. Co nie zmienia faktow. Sandomierski nie Moze juz bronic W tej druzynie po prostu nie ten poziom scepowicz lawa do konca sezonu Chlop Cienki jest. Wole any juniorzy gral niz ten obierzyswiat.

dino(L) - 12 marca 2019, 20:09:56 - *.173.108.201
Bomba jak losowanie ustawione to napisz z kim Legia zagra jestem ciekaw, zdaje się, że Rakowa jeszcze nie przeszliśmy ;-)

kibic - 12 marca 2019, 20:17:08 - *.191.156.251.ipv4.supernova.orange.pl
Odra lepiej wyglądała w tym meczu, widać nawet po posiadaniu piłki i strzałach. Sporo szczęścia miała Jagiellonia, ale Odra dała im prezent przez swoją nieskuteczność pod bramką.

Polsx - 12 marca 2019, 20:23:21 - *.156.230.170
Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedź na trzy pytania: Dlaczego PL liga jest słaba? Dlaczego dostajemy notorycznie w czapę w europejskich pucharach? oraz dlaczego Odra nie walczy o awans do ESY?

Zen - 12 marca 2019, 20:29:30 - *.centertel.pl
Jeszcze rudy Mamrot chwileczkę. ..potrenuje ekstraklasę. ..do pierwszej wpadki...potem zjazd na swój poziom...do Głogowa.

jaś - 12 marca 2019, 20:31:48 - *.ssp.dialog.net.pl
mieszkałem w Opolu 20 lat, od jakiegoś czasu gdzie indziej, przez cały czas chodziłem na Odrę, zacząłem w wieku 10 lat, regularnie, byłem oddanym fanem, nawet kiedy była 5 liga i Oderka. W tym klubie się prędko nic nie zmieni tak jak i w mieście. obserwowałem go wnikliwie przez te wszystkie lata, nie wiem od czego to zależy czy od mentalności czy zbyt małego miasta i tzw. układów,czy za małych środków finansowych,ale przecież o wiele mniejsze miasta w Polsce miały lepszą i większą piłkę. tylko Opole i Odra wciąż nie może się wybić ponad niezasłużoną przeciętność. Dziadostwo było i jest życzę aby to się zmieniło. przeżyłem sprzedawczyków za czasów Ryana i wiele innych śmiesznych i daremnych historii o których szkoda nawet wspominać, jakich zresztą w całej polskiej piłce było bez liku. ale dlaczego Opole musi być na wyższych miejscach w tym rankingu?

BI - 12 marca 2019, 20:38:39 - *.centertel.pl
@Luka: flagi były przecież! Namierzymy cię po IP. Jedziemy po ciebie.

sksiak - 12 marca 2019, 20:39:42 - *.dynamic.mm.pl
Dobrze jakby Raków wylosował Jagę w 1/2. Dość fatwy wjazd do finału.

serio? - 12 marca 2019, 20:39:55 - *.bialnet.pl
Ja pier… kto wam te tytuły wymyśla? Jaga na fali?

playmaker - 12 marca 2019, 21:28:55 - *.146.57.124.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Trzech. Jeszcze Romańczuk, który dostał obywatelstwo.

Kopacz - 12 marca 2019, 21:29:20 - *.centertel.pl
Robchy damskie i frajerskie się nie liczą

Velvet - 12 marca 2019, 21:42:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
jaś, niesamowity wpis i co za historia! Jaworowicz powinna Cię do programu zaprosić, tam byś sobie popłakał.

sksiak - 12 marca 2019, 21:57:32 - *.dynamic.mm.pl

max - 12 marca 2019, 22:07:55 - *.dynamic.mm.pl
Kiedyś lubiłem Jagiellonie, teraz zupełnie nie podoba mi się ich polityka. Grają sami zagraniczni zawodnicy, wyprzedaż najlepszych polskich graczy, brak klasowego napastnika (Klimala jak już się ogra na odpowiednim poziomie to pójdzie gdzieś na zachód, podobnie jak Świderski który za frytki odszedł)

El Paszcza - 12 marca 2019, 22:16:03 - *.play-internet.pl
Zrobią furorę z taką formą w Europie, widać oszczyndzali się chopaki we Wrocku na puchar Tymbarku :D

Kopacz - 12 marca 2019, 22:16:17 - *.centertel.pl
Max ale żeś zaimponował nam

1920 - 12 marca 2019, 22:20:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@serio?
Jakaś tam fala jednak jest, 4 wygrany mecz w PP, 0 straconych goli...

Remax - 12 marca 2019, 22:25:20 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ja kiedyś lubiłem Odrę O, od kiedy ich prezes zrobił śmieszny teatrzyk ... szacunku 0.

leon - 12 marca 2019, 22:27:39 - *.dynamic.mm.pl
Jaga powinna postawić na piłkarzy z Białorusi, którzy będą utożsamiać się z klubem. Polaków nie potrafią ściągnąć to myślę że to jedyne dobre rozwiązanie zamiast ściągać tabun obcokrajowców

Kopacz - 12 marca 2019, 22:43:28 - *.centertel.pl
Leon ty powinieneś utożsamiać się z tęcza warszawska

fansport - 12 marca 2019, 22:46:34 - *.dynamic.chello.pl
jedyny puchar, w którym jagiellonia może dojść aż do półfinału, w europejskich pucharach zawsze szybko odpada w eliminacjach.

Borubar - 12 marca 2019, 23:07:33 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Słaba ta jakaś Odra!!!

zed - 12 marca 2019, 23:13:18 - *.dynamic.chello.pl
Jeden sędzia w 1/16 1/8 i 1/4 .... będzie miał dylemat w Częstochowie..... w zarządach obu klubów ludzie z PZPN.....

Flavio - 13 marca 2019, 0:23:05 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
fansport chyba jedyna druzyna ktora w pucharach nie przyniosla wstydu grala z druzynami z portugali i pozniej z belgii. Inni Graja z "Mocarzami" z Luksemburga i bede to powtarzal nie radza Sobie z kilkakrotnie wiekszym budzetem niz ma Jaga.

J83 - 13 marca 2019, 6:45:59 - *.146.56.170.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Powinno być "dzięki Klimali nie prze#&€ali!" ;) tak trzymać Patryk.

Trec - 13 marca 2019, 7:42:43 - *.centertel.pl
Szota był na ewidentnym spalonym w tej sytuacji z końcówki meczu. Jagiellonia w drugiej połowie pokazała różnicę.

obiektywny - 13 marca 2019, 9:07:16 - *.8.101.103
co ty gadasz ten Serbski napastnik jest osłabieniem nawet jak siedzi ma ławie. Jego miejsce jest na trybuna i to w rzędzie za juniorami młodszymi...... Na pewno nie będzie finału Jagiellonia- Legia. Mój typ to ustawione losowanie i ich mecz w 1/2. Jeżeli nie trafia na siebie to będą komedie sędziowskie w półfinałach. Czemu tak uważam ? Bo lepiej mieć na takim meczu 2-3 tyś kibiców gości niż w finale na neutralnym boisku bo 20 tyś każdej z drużyn. Przecież to jest pewne że kibice Legii wniosą na finał flagi i zaczną je palić. Kibice Jagi musieliby wtedy ruszyć. nie ma innej opcji. Myślicie ża nasza policja byłaby w stanie zapewnić porządek w takie sytuacji ???? wątpię. Nie ma takiej siły

do zed - 13 marca 2019, 9:11:49 - *.8.101.103
To jest ten czas żeby zacząć myśleć o finał (patrz sezon kiedy Błękitni zostali przekręcenie przez Gila w 1/2). Ludzie w PZPN potrafią myśleć i liczyć. Może już dzisiaj zaczeli obawiać się finału Legii z Jagą ??? Wtedy szanse Rakowa rosną. Ja obstawiam jednak że zaczną myśleć przed losowaniem 1/2

spider - 13 marca 2019, 9:54:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Taktycznie Odra odstaje od ekstraklasy o 2 klasy ale ambicja ją przewyższa. Czekamy dzisiaj na emocje w Częstochowie

Jaga71 - 13 marca 2019, 10:56:26 - *.dyn.as47377.net
@fansport ale żeś dowalił to twoja Legia przyniosła wstyd odpadając , amatorami z Luksemburga a Jaga jako jedyny polski klub wyeliminowała Portugalczyków i zagrała jak równy z równym z Gent.A o różnicy budżetu nie będę wspominał.
A teraz na temat . Wymęczone ale w pełni zasłużone zwycięstwo Jagi i chwała za to.Brawo Jaga

OKO - 13 marca 2019, 11:26:39 - *.dynamic.gprs.plus.pl
bez przesady nie jest Odra jakims super hiper nawet nie najwyssza forma Jagielloni wystarzyla na Odre Puchary maja to do siebie ze ci mniejsi spinaja sie jakby graly o zycie i opowiadanie ze sie bylo ale nie strzelilo swiadczy o slabosci Mysle ze dzisiaj grajacy + piach Legia spokojnie nakopie Rakowowi

MZKS - 13 marca 2019, 12:52:47 - *.10.208.117
Kolejny wychowanek LECHII Dzierżoniów po Krzyśku Piątku, Jarku Jachu Brawo Diabeł !

fansport - 13 marca 2019, 13:45:03 - *.dynamic.chello.pl
najpierw niech twoja jagiellonia osiągnie to co ten zespół z luksemburga, a swoją drogą, jakie to ma znaczenie, z jakiego kraju jest, nawet biorąc pod uwagę, że luksemburg to jeden z najbogatszych krajów, gdzie dochód na jednego mieszkańca jest wielokrotnie wyższy, niż u nas, ten zespół grał w fazie grupowej ligi europa, wygrał dwukrotnie w kwalifikacjach z mistrzem rumunii i przegrał w grupie zaledwie 0:1 z milanem, z którym jagiellonia przegrałaby 0:10, a piątek sam strzeliłby wam osiem goli, nie liczy, z którego kraju jest klub, tylko to, co ten klub osiągnął, dlatego astana z kazachstanu, sheriff z mołdawii i spartak trnawa ze słowacji, osiągnęły znacznie więcej od jagiellonii i tego śmiesznego, portugalskiego klubu, który teraz broni się przed spadkiem w swojej lidze, a którego wyeliminowaniem tak się ekscytują kibice jagiellonii, a znawcy piłki nożnej wiedzą, że nie mają czym.

1920 - 13 marca 2019, 14:19:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@obiektywny
Jestem za Jagą, no ale umówmy się, jeśli będą palić flagi to nasi znowu będą się bezczynnie przyglądać, ewentualnie trzech ludzi na 10k pobiegnie w stronę legijnego sektora a po 10 metrach psy ich zatrzymają. W meczu w Białym też mówili jaka to będzie boruta z powodu flag, i co, było coś?

kibic Jagi - 13 marca 2019, 14:24:14 - *.8.101.103
Przestańcie się podniecać jakiś podrzędnym klubem z Portugalii którego nazwy nikt nie znał rok temu (mimo że piłkarsko fajnie zagrał w Białymstoku)....To nie Sporting, Benfica czy Porto....to nawet nie Braga czy Boavista. Podobnie jeżeli chodzi o Belgię (Anderlecht, Brugge, Standartd)......To samo dotyczy Legii i pozostałych polskich klubów. Liczy się to co w gablocie a jakoś nie przypominam sobie aby jakikolwiek klub w Polsce mógł się tym chwalić. Owszem były dwa dobre występy, jeden Legii z PZP a drugi Górnika Zabrze ale kto o tym poza Polską wie ????? Ogólnie Polskie kluby nic nie osiągneły w pucharach i dla mnie Jagiellonia, Legia, Górnik, Dyskobolia, Miedź czy Hutnik Kraków osiągnęły w pucharach to samo, czyli nic (zaliczyły lepsze lub gorsze występy).

TG PIEKAr - 13 marca 2019, 16:20:27 - *.piekary.net
chyba rekord frekwencji od 15 lat hmmm?

pl - 13 marca 2019, 17:55:16 - *.dynamic.chello.pl
fansport
Znawcy piłki nożnej widzą, że Polskie kluby regularnie kompromitują się już w eliminacjach do eliminacji do pucharów.