Lotto Ekstraklasa: Zagłębie S. 2-1 Wisła

25 kwietnia 2019, 20:30 - Sosnowiec (Stadion Ludowy)

Zagłębie: 1. Dawid Kudła - 17. Michael Heinloth (33, 34. Lukáš Greššák), 25. Piotr Polczak, 16. Mateusz Cichocki, 2. Patrik Mráz - 7. Tomasz Nawotka, 10. Mateusz Możdżeń, 8. Szymon Pawłowski, 22. Žarko Udovičić - 9. Giorgi Gabedawa (46, 88. Olaf Nowak), 27. Vamara Sanogo (82, 99. Giorgi Iwaniszwili).

Wisła: 1. Mateusz Lis - 2. Rafał Pietrzak, 45. Daniel Hoyo-Kowalski, 29. Matej Palčič, 21. Marcin Grabowski - 24. Marko Kolar, 9. Rafał Boguski, 43. Dawid Szot, 11. Krzysztof Drzazga (80, 44. Aleksander Buksa), 7. Sławomir Peszko (66, 77. Emmanuel Kumah) - 23. Paweł Brożek (61, 98. Wojciech Słomka).

żółte kartki: Mráz - Kolar, Drzazga.

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 3048.

Lolo - 25 kwietnia 2019, 22:23:28 - *.tktelekom.pl
Patrząc na ten skład Wisły to niestety ten wynik nie dziwi. Ale ważna lekcja dla młodych graczy Wisły

długopisy - 25 kwietnia 2019, 22:23:55 - *.76.71.192.ipv4.supernova.orange.pl
Wisła mogłaby chociaż udawać, że chcą to wygrać. Widać, ze grane było i nie chodzi mi o granie w piłkę.

Gosc - 25 kwietnia 2019, 22:24:40 - *.dynamic.chello.pl
Sosnowiec i tak leci... takie meczarnie że zbieranina emerytów i dzieci ... W Zabrzu temat zostanie załatwiony...

Rafel - 25 kwietnia 2019, 22:24:54 - *.218.96.44
Dawać z opiniami ze Wisła specjalnie przegrywa...

Hmm.. - 25 kwietnia 2019, 22:24:54 - *.adsl.inetia.pl
33 Strzały Zagłębia. Nieźle.

ZS Madrid - 25 kwietnia 2019, 22:25:10 - *.158.194.9.dyn.user.ono.com
Zagłębie na zawsze w naszych sercach Szacunek 1906

Bylo - 25 kwietnia 2019, 22:25:42 - *.dynamic.mm.pl
Zagłębie z taką gra z nastolatka i to nie ma co szukać w eklapie. Wypad cienias z taką Wisła się męczyć masakra wstyd dla naszej ligi..

WRWE - 25 kwietnia 2019, 22:26:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kompromitacja Sosnowca, ledwo wygrali z juniorami Wisły

ciekawski - 25 kwietnia 2019, 22:26:12 - *.96.132.234.ipv4.supernova.orange.pl
dziadki z Wisły mają kondycję na 30 minut. A zatępowanie ich dzieciakami zaprocentuje ... za 20 kilka lat jak dobrze pójdzie

ktosiek - 25 kwietnia 2019, 22:27:45 - *.mynet.com.pl
Sosnowiec i tak spadek

Zajmon_Leg - 25 kwietnia 2019, 22:31:15 - *.dynamic.qsc.de
Przepraszam wszystkich, jestem idiotą.

BeeSKa - 25 kwietnia 2019, 22:31:54 - *.adsl.inetia.pl
Gratki dla Sosnowca, przynajmniej jest walka do końca... Może się udać wam utrzymać patrząc na to jak gra reszta zespołów.

Sopel - 25 kwietnia 2019, 22:32:05 - *.159.171.33
Niektórzy pewnie wskoczą na młodego Kowalskiego, lecz trzeba zauważyć, że naprawdę dobrze rozgrywał piłkę i ustawiał się w obronie, jedynym jego oczywistym minusem jest tężyzna dlatego dziwi decyzja Stolarczyka by wystawić go na Sanogo, jednego z silniejszych napastników Ekstraklasy - to prosiło się o dokładnie taką sytuację. Lepszym byłby nawet Palcić, który swoją drogą niestety nie podołał i ewidentnie był zagubiony na środku obrony, przy bramce na 2:1 odpuścił krycie Nowaka. Grabowski bardzo dobre zawody, Szot również zaimponował w środku boiska, zwłaszcza w pierwszej połowie, Słomka poprawnie lecz bez większego wkładu. Buksie i Kumahowi widocznie jeszcze brakuje doświadczenia boiskowego.

zag26 - 25 kwietnia 2019, 22:32:16 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
W 1 polowie Zaglebie gralo jak duzyna z dolu 1 ligi w drugiej sie zmobilizowali i grali przyzwoicie ale trzeba powiedziec że Wisła w 2 polowie nic nie grała potem dosc dziwne zmiany, schodzili doswiadczeni zawodnicy a wchodzili juniorzy wiec szansa na remis byla mała Wisły. Jak to powiedzial komentator z taka grą Zagłebie sie nie utrzyma.

Mati - 25 kwietnia 2019, 22:35:40 - *.184.47.84.ipv4.supernova.orange.pl
Zagłębie trochę tak wyglądało w I połowie jakby już nie wierzyli - potem bramka dodała im skrzydeł. Muszą zagrać znacznie lepiej z Górnikiem żeby myśleć chociaż o punkcie.

fansport - 25 kwietnia 2019, 22:48:49 - *.dynamic.chello.pl
śląskie kluby walczą dzielnie o utrzymanie, w ekstraklasie zagłębie i górnik, w 1 lidze katowice, w 2 lidze ruch, życzę im utrzymania.

Ja - 25 kwietnia 2019, 22:49:12 - *.dsl.dynamic.simnet.is
Olaf Nowak już w przyszłym sezonie tyleczka wam ratować nie będzie.

Zajmon_Leg - 25 kwietnia 2019, 22:51:14 - *.play-internet.pl
Spadek z ligi Sosnowiec i Płock. Won.

Djd - 25 kwietnia 2019, 22:55:39 - *.centertel.pl
Skoro Hoyo-kowalski ma 189cm w tym wieku to przrrosnie pokrake z serie A Salamona zatem w futbolu z tymi wymiarami kariery nie zrobi.

K - 25 kwietnia 2019, 22:56:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sosnowiec, gdyby rzutem na taśmę utrzymał się, to powinien wysłać dobry karton wódki pod Wawel.
# mecze i 7 punktów, czyli 25% dorobku z wszystkich 32 dotychczasowych spotkań - to mecze z Wisłą.

rafi - 25 kwietnia 2019, 23:08:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
po co ta liga w Sosnowcu? Klub bez stadionu ,bez kibiców -po co oni grają? Na Niecieczę więcej kibiców chodziło

Pielgrzym - 25 kwietnia 2019, 23:12:22 - *.adsl.inetia.pl
Do rozegrania jest PIĘĆ meczy.DWA u Siebie-Sosnowcu.A trzy na wyjeździe. Jest 28 punktów ,wygrana meczy z Śląskiem i Koronom to 6 punktów-daje wtedy 49 % na utrzymanie.Przeskakujemy Śląsk ,ale DALEJ jesteśmy Spadkowiczem.Czyli MINIMUM Zagłębie S. MUSI wygrać 4 mecze ,co da 12 + 28 =40. A to już REALNA szansa na utrzymanie.Teraz mecz z Górnikiem Z.Tylko WYGRANA ,bo Remis tylko Górnika promuję bo ma 38 punktów ,i pozostało by Górnikowi po meczu z Sosnowcem 4 mecze ,i nawet przegrana 2 meczy nie degraduje Górnika do 1 ligi.Kandydaci do spadku: Zagłębie S., Śląsk W.,Arka G., Miedź L.

uhahany - 25 kwietnia 2019, 23:40:45 - *.85.131.84
Nie ma Blaszcza nie ma sianka nie ma granka nie ma wyników.

Dżemik - 25 kwietnia 2019, 23:58:44 - *.centertel.pl
@WRWE pozdrowienia dla Miśka i chorzowskich konfitur z PF.

raficwel - 26 kwietnia 2019, 0:22:52 - *.dynamic.chello.pl
Po co grają? Bo mamy tradycję i 113-letnią historię lamusie. Zagłębie zawsze nad wami!!!!!

PM - 26 kwietnia 2019, 0:38:34 - *.play-internet.pl
@Pielgrzym Miedź poleci, pytanie czy w pakiecie z Sosnowcem (komplet beniaminków), czy ze Śląskiem (klub z wielkiego miasta i jego FC).

Dżemik - 26 kwietnia 2019, 0:42:06 - *.centertel.pl
@rafi - tak zwłaszcza na wyjazdach Nieciecza imponowała. Śmiem twierdzić że prz cały sezon nie zbliżyli się do 1000 Zagłebiaków którzy w tygodniu stawili się na Wiśle. Zresztą był to wysoce atrakcyjny rywal ktory ściągał na trybuny pełne stadiony. Jedynym znanym mi kibicem tej drużyny jest ten niezbyt rozgarnięty ZajmonLeg

Polak - 26 kwietnia 2019, 2:58:29 - *.ssp.dialog.net.pl
Wisła handluje punktami aż miło i jak ta liga ma być lepsza, znowu przed końcem wakacji wszystkie klubiki ekstraklapy odpadną z europejskich rozgrywek. No ale jak się pozwala bez konsekwencji na takie handlowanie punktami to taki poziom śmiesznej ligi

Legia Fans - 26 kwietnia 2019, 5:32:57 - *.30.19.172.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawo Zagłebie! JW!

Pielgrzym - 26 kwietnia 2019, 6:51:43 - *.adsl.inetia.pl
@PM -Niech Twoje Słowo ,stanie się FAKTEM.

szatan - 26 kwietnia 2019, 8:26:45 - *.dynamic.chello.pl
O jakiej sprzedaży meczu tu mówicie niektórzy. Ja jak zobaczyłem skład i ławkę, to spodziewałem się wyniku ok. 5:0. W pierwszej połowie wyglądało trochę tak, że Sosnowiec też tak myślał, że samo się wygra, a tu Wisła strzeliła bramkę. Na drugą połowę wyszli już zmotywowani bardziej i Wisła nie miała nic do gadania.
Dla uświadomienia - nieobecni wczoraj w Wiśle (kontuzje plus kartka Burligi):
Buchalik - Sadlok, Wasilewski, Klemenz, Burliga - Wojtkowski, Basha, Savicevic, Plewka, Błaszczykowski - Bartosz.
Nic dodać, nic ująć. Bartosz w ataku tak na siłę, można zamienić Wojtkowskiego na atak, Bartosza na prawe skrzydło, a Kubę na lewe i mamy 11, która tę grupę spadkową by rozniosła z jakimiś 17/21pkt.

BOMBA !! ( - 26 kwietnia 2019, 8:32:12 - *.dynamic-ra-02.vectranet.pl
Do spadku: Zagłębie (coś gra ale strata duża, Miedź bezbarwna drużyna, Śląsk kryzys) - z tej trójki ktoś spadnie. Arka wygrała i pójdzie za ciosem czyli będzie punktować, Wisła P. daleko od strefy i w formie, Wisła i Korona choć w kryzysie to mają dużą przewagę nad strefą.

szatan - 26 kwietnia 2019, 9:10:04 - *.dynamic.chello.pl
Jeżeli chodzi o Koronę - ma już matematycznie pewne utrzymanie, ponieważ ZS nie jest ich w stanie wyprzedzić (mogą się zrównać punktami, ale Korona była wyżej po 30). Można więc zrobić symulację (najbardziej niekorzystną dla Korony), gdzie Korona przegrywa wszystkie 5 meczów - kończy z 43pkt. Wisła K. przegrywa 4 mecze i wygrywa z Koroną, ma 45 pkt, Sosnowiec przegrywa 4 mecze i wygrywa z Koroną kończąc z 31 pkt. Po uwzględnieniu tych meczów - Górnik ma zwycięstwa z ZS, KK, WK i ma już 46 pkt, więc może przegrać pozostałe 2 mecze. Zostaje nam 5 meczów - ML-WP, WP-AG, ŚW-WP, ML-ŚW, ŚW-AG i bez tych 5 meczów Wisła P. ma 42 pkt, Miedż 42, Arka 41 i Śląsk 37. Jeżeli Śląsk ma wyprzedzić Koronę, musi zdobyć co najmniej 7 pkt. Może więc komuś "oddać" 1 pkt.
a) ŚW oddaje 1 pkt WP, wygrywa z AG i ML. Wtedy WP ma 43, ML 42, AG 41 i zostają 2 mecze, ML-WP, WP-AG. ML i AG potrzebują 3 pkt, by wyprzedzić, ale wtedy WP zostaje z 0 i kończy za KK.
b) ŚW oddaje 1 pkt ML, wygrywa z WP i AG. Wtedy ML 43, WP 42, AG 41 - AG musi wygrać z WP, i zostaje mecz ML-WP przy stanie 43-42, tylko jedna z nich może wyprzedzić KK
c) ŚW oddaje 1 pkt AG, wygrywa z WP i ML. Wtedy WP, ML, AG po 42 i zostają 2 mecze, a każda z nich potrzebuje 2 pkt -a to nierealne.

szatan - 26 kwietnia 2019, 9:23:21 - *.dynamic.chello.pl
W przypadku Wisły K. łatwo zauważyć, że jeżeli obrócimy wynik meczu WK-KK na wygraną Korony, to Wisła pozostaje z 42 pkt i zarówno przy wariancie a) WP ma 43, ML 45, AG 44,
b) na koniec remis ML-WP i ML 44, WP 43, AG 44
jak i c) dwa remisy na koniec i WP 44, ML, AG-43.
Więc utrzymania nie ma, łatwo zauważyć że Śląskowi do Wisły wystarczy 6 pkt, więc może oddać komuś 3, nie 1, ponadto nawet ZS może wyprzedzić Wisłę - wtedy zakładamy wszystkie wygrane ZS, ŚW (poza ZS) reszta tak samo, na koniec remis ML-WP i mamy śmieszną tabelę Korona 46, WK 42, Arka 38 - reszta po 43.
Co łatwo zauważyć 1 pkt w najbliższym meczu ze ŚW powoduje, że ZS nie ma szans wyprzedzić WK, ŚW musiałby wygrać wszystkie pozostałe mecze a wtedy WP 39 pkt, ML 42, AG 41 i zostaje nam mecz ML-WP i WP-AG.
Utrzymanie Wiśle K. nawet przy porażce w najbliższej kolejce da wygrana KK z AG i brak remisu w meczu ML-WP lub remis KK z AG i wygrana WP.

gsw - 26 kwietnia 2019, 9:25:25 - *.bj.uj.edu.pl
Zagłebie Sosnowiec to dla higieny naszej słabiutkiej ligi jako zespół parodystów powinno opuścić jej szerego ne grając juz do końca. Przy ciut wiekszym szczęściu i spokoju młodych Wiślaków do przerwy powinni strzelić 3 a nie jedna bramkę. Cały zespół powinien Kudle przekazac całey wynagrodzenie za ten mecz

xxx - 26 kwietnia 2019, 9:48:05 - *.com
bravka

kurdebalan - 26 kwietnia 2019, 14:25:40 - *.239.46.18
@gsw a po przerwie Zagłębie 10 Wiśle także chłopie ty i Brożek powinniście umyć plecy Lisowi

sczechu - 26 kwietnia 2019, 16:28:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
zarobili sobie na swoje pensje tym łamańcem u buka, i jedni i drudzy szczęsliwi

KrisDG - 26 kwietnia 2019, 18:31:51 - *.dynamic.chello.pl
Teraz trzeba zdobyć 3 pkt w Zabrzu i zrewanżować się za niesprawiedliwą porażkę w rundzie zasadniczej. Gramy dalej!

GreenRadom - 26 kwietnia 2019, 21:50:00 - *.228.242.52
Brawo Zaglebie .Zycze wam utrzymania w Ekstraklasie .

Mietek - 27 kwietnia 2019, 14:50:59 - *.prox.pl
Wiśle pieniądze są potrzebne, Zagłębiu - wręcz przeciwnie. Zagłębiu punkty są potrzebne, Wiśle - wręcz przeciwnie. Proste i oczywiste co się stało!!!!