Lotto Ekstraklasa: Miedź 3-2 Wisła Płock

28 kwietnia 2019, 13:00 - Legnica (Stadion Miejski)
Joan Román 4, 10, Petteri Forsell 36 - Grzegorz Kuświk 28, Oskar Zawada 86 (k)

Miedź: 35. Sosłan Dżanajew - 23. Paweł Zieliński, 28. Kornel Osyra, 26. Božo Musa, 17. Artur Pikk - 11. Juan Cámara, 22. Borja Fernández (89, 13. Adrian Purzycki), 6. Rafał Augustyniak, 14. Omar Santana (86, 42. Élton Monteiro), 33. Joan Román (78, 21. Henrik Ojamaa) - 10. Petteri Forsell.

Wisła: 31. Bartłomiej Żynel - 3. Jake McGing, 26. Igor Łasicki, 18. Alan Uryga, 24. Ángel García - 50. Justinas Marazas, 4. Ariel Borysiuk, 14. Adam Dźwigała (46, 6. Damian Rasak), 8. Dominik Furman, 96. Jakub Łukowski (46, 21. Ricardinho) - 11. Grzegorz Kuświk (68, 16. Oskar Zawada).

żółte kartki: Santana, Román, Augustyniak, Musa, Dżanajew - García, Borysiuk, Łasicki, Marazas.
czerwone kartki: Kornel Osyra (85. minuta, Miedź, za faul taktyczny) - Ariel Borysiuk (90. minuta, Wisła, za drugą żółtą).

ober - 28 kwietnia 2019, 14:59:07 - *.dynamic.mm.pl
jak to by trenerze..Alleluja i do przodu. miło co....

.... - 28 kwietnia 2019, 14:59:33 - *.dynamic.chello.pl
Kibice Miedzi to niezłe ksero... "Nie poddawaj się..."

Erxes - 28 kwietnia 2019, 14:59:50 - *.dynamic.chello.pl
A tutaj bez zastanowienia karny i czerwona kartka za walkę bark w bark. Na bank gdyby to była Legia w obronie to byłby rzut sędziowski jak wczoraj po pardzie bramkarskiej Jędrzejczyka.

Olt - 28 kwietnia 2019, 15:00:11 - *.141.c86.petrotel.pl
Jak można przegrać z tak słaba Miedzią?
Jak można odpuścić w taki głupi sposób 3 bramki, bez krycia.
Co to za pomysł z wystawniem Dźwigały? Ten chłopak to pomyłka.

Hazel - 28 kwietnia 2019, 15:00:34 - *.dynamic.chello.pl
Co Dżanajew robi lepiej na linii, tu bezdyskusyjnie najlepszy z bramkarzy Miedzi, traci słabą grą nogami, brakiem szybkiem wyrzutów (wielki atut Kanibołockiego) i wykopami w aut. Ile wyratuje, to jeszcze więcej odda piłek za darmo. Nie można polegać na wykopach, gdy z przodu stoją giganci pokroju Forsella i Romana.
Z innych narzekań w następnym sezonie koniecznie popracować nad schematami stałych fragmentów gry, Wisła dała dzisiaj w tym lekcję Miedzi i zabrakło im tylko szczęścia.
Bardzo ważne trzy punkty dla Legnicy, brawo! 30 minut pierwszej połowy - pierwszy i trzeci kwadrans - to było to! Szkoda, że mentalności nie starcza na dłużej. Problem jest taki, że grając defensywnie, grywa się zwykle na kontry, ale Miedź nie ma zawodników na kontry. Z trzech najszybszych zawodników legniczan dwóch gra z tyłu (Zieliński i Augustyniak), a trzeciego (Ojamaa) w ogóle nie było przez większość czasu na boisku. Reszta jest dość wolna i jeśli Camara nie kiwnie trzech, to kontry szybko zmieniają się jeśli nie w atak pozycyjny, to przynajmniej w wyraźnie wolniejszą ofensywę.

wisla - 28 kwietnia 2019, 15:02:14 - *.240.c75.petrotel.pl
haha ciekawe ile dostali miedzi za przegrana

\Visla - 28 kwietnia 2019, 15:02:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tragedia ta miedz. Kalka przyspiewek z warszawy, do tego same dziewczyny i 12 latki w młynie, o ile to cos mozna nazwac mlynem. Drugi Belchatow albo Łęczna. Won z ligi!
PS. Cala druga polowa pokazala 'potencjal' miedzi - tylko obrona Czestochowy i nawet z polowy nie wyszli. Wielka szkoda, ze Ojrzynski wystawil Dzwigale i ze w bramce musial stac Bartlomiej - wpuszczam kazde podanie- Zynel..

mike400519 - 28 kwietnia 2019, 15:04:13 - *.syrion.pl
wydawało się że po wczorajszych "wyczynach" drukarza-Stefańskiego drugi podobny się nie znajdzie a jednak się znalazł . Wprawdzie "sędzia warszawski" nie doprowadził do kolejnego wypaczenia wyniku ale jego "popisdy" były godne "miszczów Marciniaka i Stefańskiego". Jak długo będzie trwała ta samowolka "nadzwyczajnej kasty sędziowskiej" , kto i kiedy WRESZCIE zakończy to skandaliczne i karygodne sędziowanie , bo trwania nadal w tym fałszerstwie może doprowadzić do "rozprawienia się" z tym towarzystwem "nieomylnych i bezstronnych" przez doprowadzoną do całkowitej irytacji publicznośc na stadionach ?

xxx - 28 kwietnia 2019, 15:10:10 - *.015.c82.petrotel.pl
Leszku przekombinowałeś dzisiaj niestety. 5 zmian w wyjściowym składzie, to zdecydowanie za dużo. Rozumiem, że grano ostatnio często i dochodzi zmęczenie, ale skoro może grać Uryga, Łasicki, Furman, czy boczni obrońcy, to dlaczego, aż tyle zmian? Graliśmy tylko z Miedzią Legnica... Brakuję Dahne, który i tak jest przeciętnym bramkarzem i nie ma kto wejść do bramki. Żynel "wpuszczam wszystko" to nie wiem czy nadawałby się do 2 ligi, a na młodego Zapytowskiego bez doświadczenia nie ma co liczyć. McGinga to niech Masłowski sobie zabiera do Widzewa, bo ja nie wiem jak on go znalazł i czym do siebie przekonał. Garcia jest dużo lepszy w ofensywie, niż defensywie i problemu z lewą obroną nam nie rozwiązał. Dźwigała dziękujemy Ci dzisiaj za Twój wspaniały pressing! Marazas z Łukowskim bardzo słabo i wcale się nie dziwię, że Kuba zszedł po 1 połowie, a Marazasa zapamiętać można było tylko z tego, że ciągle go faulowali. Rasak, Ricardinho, Varela/Merebashvili od 1 minuty i tego meczu byśmy nie przegrali. Gdzie był Szwoch i Stevanović u którego już po tym drobnym urazie nie ma śladu? Za dużo rotacji w składzie i ehh szkoda tych punktów...

Miedziak29 - 28 kwietnia 2019, 15:10:37 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wczorajsza rozmowa motywujaca z piłkarzami podzialala:-)

Kibic - 28 kwietnia 2019, 15:12:06 - *.unknown.vectranet.pl
Gratulacje za piękne bramki i bezcenną wygraną

Kupa ryżu - 28 kwietnia 2019, 15:12:27 - *.dynamic.chello.pl
Niech canal plus i inne stacje wymuszą na PZPN-ie zmiany w sędziowaniu. Wczoraj Lechia, dzisiaj ten orzeł z rozbieganym wzrokiem Jakubik sprawiają, że kibice z politowaniem patrzą na ekstraklasę i odwracają się od polskiej piłki.Tracą wszyscy - kibice, stacje tv, sponsorzy, piłkarze. Panie Rasak, pokory i kultury osobistej, nie pamięta pan skąd się pan wziął? Za pyskówki i chamstwo udowadnia pan, że jeszcze nie wyszedł pan z wieku juniora.

Ble - 28 kwietnia 2019, 15:13:28 - *.play-internet.pl
Odezwali się haha przyjechali w 10 osób w tym troje dzieci wielcy kibice haha

fan Wisła - 28 kwietnia 2019, 15:16:08 - *.153.c70.petrotel.pl
Każdy w pracy- jest za coś odpowiedzialny! Kasjerka w biedronce, gdy się pomyli o 3 zł- to musi z własnej kieszeni oddać !!! A panowie sędziowie: robią co chcą i jak chcą.....ich żadna odpowiedzialność nie rusza !!! To PZPN- mafia..... Śmieszne jest jeszcze to- że mają Var-y, a i tak kręcą lody !!! A nasza Wisełka: nadal w nerwach....ogólnie: to grają słabo, tylko że w tym przypadku- tylko punkty się liczą !!! Do samego końca - będzie walka o utrzymanie: czego zasługą są: KRUCHA I MASŁO !!! A Żynel: poprostu- ręcznik.....

soli - 28 kwietnia 2019, 15:16:50 - *.147.104.162.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
juz po 10 minutach bylo dwa zero nie powiem ladnir

Maslo4 - 28 kwietnia 2019, 15:17:02 - *.dynamic.chello.pl
Oby jeszcze Wisła K. wygrała dziś ze Śląskiem i wreszcie Wrocław będzie miał drużynę w lidze na którą zasługuje swoją grą w tym sezonie. Dziękuje Miedzi za ten dobry uczynek. Dobra robota

ZKS - 28 kwietnia 2019, 15:18:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dramatyczna ta Legnica. Bełchatów czy Leczna to przy nich dobre ekipy. Typowy klub na max II ligę, ot taki Znicz czy Gryf.
Poza tym zero polskich zawodników, sam 3 ligowy szrot hiszpański. Śląsk i miedź to dwie najgorsze obecnie drużyny już Sosnowiec o niebo lepszy. I ten paralita w bramce forsy jeszcze od Zynela i oczywiście stary i z zagranicy

Edi - 28 kwietnia 2019, 15:18:12 - *.unity-media.net
Ten Rasak ,to jednak buraczany jest...

SAM - 28 kwietnia 2019, 15:23:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
NIGDY tego nie napisałem,ale...To co dziś wyprawiał sędzia,żeby dać remis Płockowi,przebiło wszystko co do tej pory widziałem.Po zakończeniu meczu sędzia z automatu powinien opuścić stadion w eskorcie policji i prokuratora

Jeremi - 28 kwietnia 2019, 15:32:27 - *.dynamic.chello.pl
Dalej niecierpliwie czekam, aż PZPN odpowie na proste pytania:
- czy sędzia Stefański mieszka w Warszawie, a udaje, że w Bydgoszczy. Jak rozlicza delegacje, sędziując w Warszawie
- czy syn sędziego Stefańskiego trenuje w Legii
Jak taki sędzia mógł zostać wyznaczony do sędziowania najważniejszego meczu w sezonie. Był podejrzany o to, że będą wałki i to się potwierdziło. Kto za to wszystko odpowiada

Sdf - 28 kwietnia 2019, 15:32:27 - *.play-internet.pl
Bez Furmana cyrkowca i symulanta byście wygrali. Miedź w 1 polowie super w 2 połowie kopanina.
Sędziego zawody przerosły i sędziować może tylko 2 lige. Tyle ode mnie.

tomasino - 28 kwietnia 2019, 15:32:33 - *.ssp.dialog.net.pl
Ale ta wisła słabiutka. Dobrze, że popłynie ligę niżej

Snoop - 28 kwietnia 2019, 15:37:31 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wynalazki Masłowskiego znów nie dały rady: Marazas, McGing, Carbezali, Żynel to sabotaż. Do tego tragiczny jak zawsze Dźwigała. Dodać do tego Stefańczyka, który komentuje na FB mądrość kibiców i mamy pełen obraz Wisły Płock

ttt - 28 kwietnia 2019, 15:42:55 - *.dynamic.chello.pl
cieszcie się bo i tak spadacie

varadi - 28 kwietnia 2019, 15:46:54 - *.ssp.dialog.net.pl
Była walka i zasłużona wygrana. Wisła niech się cieszy , ze po 20 minutach nie przegrywała 4:0. Ten Furman to symulant i pajacyk. Miedz na tle beznadziejnych Arki Płocka i ZS zasługuje co najmniej na 12 miejsce w tabeli . Bedzie spokoj na forum bo trolle typu miki olaf siedza cicho w swoich norach

kilus - 28 kwietnia 2019, 16:00:38 - *.147.104.162.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
a pewno niech leci arka ktora jest beznadziejna

Fs - 28 kwietnia 2019, 16:02:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo miedzi

P - 28 kwietnia 2019, 16:02:48 - *.160.c94.petrotel.pl
Wisła 27 strzałów z czego 8 celnych, 2 bramki. Miedź 11 strzałów z czego 3 celne i 100% skuteczności. Mecz Wisle przegrali zmiennicy w pierwszej połowie co pokazuje, że wcale nie mamy wyrównanego zespołu.
Co do karnego - to sytuacja bardzo podobna jak z karnym dla Korony w meczu z Wisłą - tez popychanie w plecy zawodnika który próbuje oddać strzał. Różnica jest jednak taka, że wtedy Garcia nie dostał czerwonej kartki.

jer - 28 kwietnia 2019, 16:18:34 - *.internetdsl.tpnet.pl
Karny i czerwona z kapelusza,tak się dzieje jak sędziowie z Mazowsza sędziują swoim drużynom wczoraj w Gdańsku a dzisiaj w Legnicy.A tak nawiasem Panie Nowak nie bolą Pana oczy jak patrzy Pan na grę tego Osyry.

wodzirej - 28 kwietnia 2019, 16:20:15 - *.play-internet.pl
W zabrzu mają pełne pory bo w 35 i 36 kolejce biedaszyby grają odpowiednio z Miedzianką i Płockiem, tu się rozstrzygnie kto zleci, a jutro mega ciężki mecz z Sosnowcem.
Mam nadzieję że się Kielce w ostatniej kolejce nie podłożą i socjo-talonowy bankrut spadnie

Boruc33 - 28 kwietnia 2019, 16:51:35 - *.legnica.vectranet.pl
Przyglądam sie Osyrze od kilku meczow,gość jest parodią piłkarza-MASAKRA,on i Piasecki nadają sie co najwyzej na ciecia,i to nie wiem czy dali by rade.

Petra - 28 kwietnia 2019, 16:53:31 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Legnica to wiocha kto tam będzie jeździł człowieku !!! Zresztą co tam oglądać pilniki z przyśpiewkami zerrznietymi z Legii kserofani!!! To że wygraliście to nie znaczy że się już otrzymaliście bo są jeszcze 4 kolejki i można w nich zdobyć 12 pkt.wiec nie cieszcie się wieski za wcześnie.

trener - 28 kwietnia 2019, 16:55:48 - *.dynamic.hispeed.ch
To juz nie Miedz Legnica, to Zlom Legnica!!!
Kiedys byl talerz z ruskimi a teraz Balkano / Spain!!! Gdzie sa mlodzi Polacy!!! Naliczylem 3 naszych, w tym jeden wszedl na pare minut!. Niech zyje i rozwija sie polska pilka nozna!!! A moze lepiej jest spasc i budowac zespol na mlodych i utalentowanych pilkarzach!. Polecam

Lukas - 28 kwietnia 2019, 16:56:42 - *.class101.petrotel.pl
Niestety porażka. Najlepszy był dziś Ricardinho. Najgorszy Łukowski. Oby dziś tylko Śląsk przegrał bo jak wygra to przez tą porażkę zrobi się gorąco niepotrzebnie. Walczymy do końca. NOWY STADION DLA NAFCIARZY. POZDRO.

LuckyKSG - 28 kwietnia 2019, 17:13:47 - *.centertel.pl
Dwie wisły sprzedawczyki. Ta druga również się podkłada u siebie. Podłożyli się z mistrzem Polski to tym bardziej w utrzymaniu śląska. Korona to samo. Dziadki z pzpnu jak nie ruszą główkami to takie oddawanie punktów przez 2,3 drużyny które mieli po zasadniczej rundzie parę punktów więcej bedzie częste w praktyce!

berg - 28 kwietnia 2019, 17:19:59 - *.dynamic-zab-03.vectranet.pl
Ważne zwycięstwo! Gra jak gra, ale to już tak będzie do końca...
Hej Miedź!

Fortuna - 28 kwietnia 2019, 17:22:18 - *.dynamic.mm.pl
Do kibiców z Płocka. Czy wy macie mozgi? Wierzycie w cudotworce Leszka ? Jesteście mega frajerami Tego meczu nie poprostu dało się ustawić ,jak kolejnych czterech....Wasz nowy Car na którego będziecie pluć za chwilę, nie różni się niczym od Całej ściekowej ligi. Nagle zespoły które kopia się po czole wygrywają mecze pod rząd. Arka 2 A Płock 4. Kruszeski -deweloperze na Ciebie prokurator już czeka.

akszyn55 - 28 kwietnia 2019, 17:34:24 - *.dynamic-zab-02.vectranet.pl
Legnica to wiocha??? wiocha to lubin taka mieścinka wiejska liczaca ledwo 70 tys mieszkanców tylko każdy mądraliński z was myli go z Lublinem a to ze maja stadion na 16 tyś górników kretów wybudowany za moje, twoje, nasze pieniadze to już nikt nie mówi

qwerty9w - 28 kwietnia 2019, 17:39:36 - *.dynamic-zab-02.vectranet.pl
Wygrali 4 mecze z rzędy i już postradaliscie rozum myśląć ze gracie w piłke najlepszą w ekstraklasie a prawda jest taka ze gdyby ten mecz ułożył się ciut lepiej dla Miedzi to do przerwy było by 5:1 i tematu by nie było a tak to Miedz majac 2 bramki przewagi cofneła sie i wam pozwolia grac. Zreszta gdyby nie ten smieszek symulant, kłamca i oszust co gra z nr 8 to juz dziś bylibyscie pod Sosnowcem. Furman to taki kłamca że jestem przekonany na 100% że jednak zwyzywał Polskiego Ukraińca kilka miesięcy temu co była taka mała afera

Aassd - 28 kwietnia 2019, 18:34:38 - *.dynamic.mm.pl
Wy w tej Legnicy to chyba za duzo gruzu szamiecie. Moglo byc 5:1? Rownie dobrze moglo byc 3:6 bo Miedz w 2 polowie nie grala totalnie nic, a co do karnego to jak najbardziej sluszny i kazdy kto twierdzi inaczej nie za bardzo zna sie na pilce, nie ma bardziej ewidentnej jedenastki niz ta, która Wisła dostała. Jeśli chodzi o kartkę to raczej żółta, chociaz ci sedziowie robia co chca wiec juz nic nie dziwi.

mag - 28 kwietnia 2019, 19:31:44 - *.ssp.dialog.net.pl
Chwały ekstraklapie płoccy kopacze nie przynoszą. W 3 meczach 1 punkt z Miedzią ale za to nos na wysokości chmur, hahaha

/o/ - 28 kwietnia 2019, 21:34:54 - *.dynamic-zab-02.vectranet.pl
Miedź w 1polowie grała o 🏆 a w drugiej o byt. Wg mnie powinna być na 9-10 miejscu. Ale ta liga falszuje prawdziwy obraz naszej kopanej
.. 😋

berg - 28 kwietnia 2019, 22:31:17 - *.dynamic-zab-03.vectranet.pl
Wisła popłynęła, Kaczawa górą

Rafał - 28 kwietnia 2019, 23:48:52 - *.play-internet.pl
@Trener
Spaść i budować zespól na młodych Polakach. Jak który strzeli kilka bramek to go od razu zagranica odkupi i znowu trza budować od nowa na młodych Polakach. W międzyczasie zaliczyć spadek do II ligi jak Bełchatów. Dziękuję. Polecam doradzanie innym.
A może tak młody Polak pokazałby na treningu, że jest lepszy od obcokrajowca w umiejętnościach piłkarskich, zaangażowaniu, przygotowaniu fizycznym, a nie tylko w negocjowaniu kasy? Polecam!!!

ggg - 29 kwietnia 2019, 17:00:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czytam te komentarze i śmiać mi się chce z kibiców Wisły P, którzy piszą że jak można przegrać z taką Miedzią ? A ja się pytam tych samych ludzi co to jest Wisła P ( przecież nie jesteście Realem M ) troszkę szacunku dla przeciwnika ). Widzę że po tych paru wygranych zagotowało się wam trochę pod czapką .

LEON - 29 kwietnia 2019, 17:30:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl