3 maja 2019, 22:26:00 - euzi
Wisła zatrzymała Górnika

W drugim piątkowym meczu 34. kolejki grupy spadkowej Lotto Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała na wyjeździe 2-1 (1-1) z Górnikiem Zabrze. Zwycięstwo "Białej Gwieździe" dał zdobywca dwóch goli - Marko Kolar, przerywając tym samym passę sześciu spotkań bez wygranej. Dla Górnika, który zakończył z kolei serię czterech wygranych z rzędu, trafił Jesús Jiménez.

Pierwsza groźna akcja w meczu należała do gości. W 16. minucie Sławomir Peszko zdecydował się na strzał z dystansu, a zmylony rykoszetem Martin Chudý zdołał odbić futbolówkę do boku. Dobijać próbował jeszcze Patryk Plewka, jednak bramkarz był szybszy. Kilka minut potem Marko Kolar z linii końcowej przytomnie odegrał do niepilnowanego Krzysztofa Drzazgi, ale ten uderzył prosto w Chudego, który ze spokojem złapał futbolówkę. Zabrzanie mieli swoją szansę po rzucie rożnym w 24. minucie - piłka trafiła do ustawionego tuż pod bramką Borisa Sekulicia i tylko interwencja Kolara uchroniła Wisłę od straty gola.

Wiślacy wyszli na prowadzenie w 34. minucie. Po zamieszaniu w polu karnym Kamil Zapolnik beznadziejnie wycofał piłkę do Chudego i Słowak przy próbie wybicia zahaczył wbiegającego Kolara. Do "jedenastki" podszedł sam poszkodowany i pewnym uderzeniem dał Wiśle prowadzenie. Goście cieszyli się nim jednak niecałe trzy minuty - Szymon Żurkowski podał między obrońców do wychodzącego do przodu Igora Angulo, a Jesús Jiménez dobił do pustej bramki płaski strzał Hiszpana tuż przy dalszym słupku.

Pięć minut po wznowieniu gry goście ponownie objęli prowadzenie. Na prawej flance Kolar rozegrał akcję z Vukanem Savićeviciem - Czarnogórzec natychmiast oddał piłkę w "szesnastkę" do Chorwata i ten po minięciu Daniego Suáreza bez problemów pokonał interweniującego Chudego, zdobywając swojego drugiego gola. Górnik w 69. minucie również trafił do siatki. Z lewego skrzydła Jiménez płasko dośrodkował pod bramkę do Waleriana Gwilii, jednak Gruzin, pokonując Mateusza Lisa "piętką", był na spalonym. Groźnie uderzał też kilka minut później Angulo. W polu karnym po złym wybiciu piłki przez wiślaków Hiszpan złożył się do strzału z powietrza, ale jego efektowne uderzenie plecami zablokował Rafał Boguski. Już w końcówce Jiménez z prawej strony "szesnastki" odegrał do Angulo, a Hiszpan z bliska główkował tuż nad poprzeczką.

3 maja 2019, 20:30 - Zabrze (Arena Zabrze)
Górnik Zabrze 1-2 Wisła Kraków
Jesús Jiménez 37 - Marko Kolar 34 (k), 51

Górnik: 84. Martin Chudý - 3. Boris Sekulić, 15. Dani Suárez, 5. Paweł Bochniewicz, 27. Adrian Gryszkiewicz (87, 2. Przemysław Wiśniewski) - 19. Kamil Zapolnik (59, 10. Łukasz Wolsztyński), 23. Mateusz Matras (82, 4. Adam Örn Arnarson), 8. Walerian Gwilia, 7. Szymon Żurkowski, 9. Jesús Jiménez - 17. Igor Angulo.

Wisła: 1. Mateusz Lis - 8. Łukasz Burliga (78, 21. Marcin Grabowski), 45. Daniel Hoyo-Kowalski, 5. Lukas Klemenz, 2. Rafał Pietrzak - 24. Marko Kolar (85, 26. Kamil Wojtkowski), 28. Vukan Savićević, 80. Patryk Plewka (79, 77. Emmanuel Kumah), 9. Rafał Boguski, 7. Sławomir Peszko - 11. Krzysztof Drzazga.

żółte kartki: Sekulić - Boguski, Kolar, Grabowski.

lechita - 3 maja 2019, 22:30:35 - *.wist.com.pl
Frajerzy i Pajace,pajace, pajace-przegrać u siebie z takim zlepem małolatów to kompromitacja dla trenera i zawodników....!!!!!! czy potrzeba większych frajerów/////???????

zag26 - 3 maja 2019, 22:30:41 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
dwie bramki w siatce hanysów , taki powinien byc tytul..ale niespodzianka, Wisla z juniorami ich ograla

ts - 3 maja 2019, 22:31:33 - *.play-internet.pl
klub pilkarski noga zabrze nie dal rady

Tomek - 3 maja 2019, 22:31:34 - *.centertel.pl
wszaRze pRzegrały...

lomzanin - 3 maja 2019, 22:31:37 - *.centertel.pl
Wisła idzie na mistrza grupy spadkowej ;)

1962 - 3 maja 2019, 22:32:20 - *.opera-mini.net (*.0.66.13)
z krakowskich klubów mam szacunek jedynie do Hutnika a reszta to teatralni lanserzy

Fanksg - 3 maja 2019, 22:33:05 - *.elblag.vectranet.pl
Trener Górnika i niektórzy piłkarze Górnika powinni odejść kompromitacjaaaaa!!!!!

KS - 3 maja 2019, 22:33:25 - *.syrion.pl
Panie trenerze..Nie róbcie kibiców za idiotów..Reszta bez komentarza.....

LuckyKSG - 3 maja 2019, 22:34:40 - *.centertel.pl
Przegrać z pachnącymi inaczej to już wstyd.

Fanksg - 3 maja 2019, 22:35:06 - *.elblag.vectranet.pl
17000 tys kibiców + miliony kibicow na świecie zrobieni w uja o tyle.

Puchar Maj - 3 maja 2019, 22:37:15 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Puchar Maja dla Wisły. Zero emocji bo ekstraklasa się skończyła po 30. kolejce
Nawet nie oglądałem.

Smok - 3 maja 2019, 22:37:17 - *.ssp.dialog.net.pl
Brawo Wisło, Brawo DANIEL HOYO, 15sto latek zatrzymał górników, pały durne :-)

Gieksa - 3 maja 2019, 22:38:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gratulacje dla Wisły z całego Polskiego Śląska!

max - 3 maja 2019, 22:41:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Juniorzy z wisły Peszko ur.1939,Boguski 1940,Klemenz to 35 lat temu groł w Górniku...Jeszcze wymieniać?

Zabol - 3 maja 2019, 22:43:12 - *.w90-107.abo.wanadoo.fr
@PGGKS odezwał się kibic klubu na którego mecze rozdaje się bilety za darmo,a i tak góra 5 tys przychodzi na 180 tys mieszkańców hehe. Jak tam te twoje bataliony AK i podziemie gliwickie? Wróciłeś już do rzeczywistości?

lechita - 3 maja 2019, 22:43:33 - *.wist.com.pl

Kopernik - 3 maja 2019, 22:43:38 - *.92.200.254
Całe Gliwice i cały Górny Śląsk kibicuje Piastowi z Legią. Piast na mistrza

Eror - 3 maja 2019, 22:46:52 - *.centertel.pl
Wisła co ma serię 4meczów bez zwycięstwa ogrywa na wyjeździe z 15 latkiem w składzie drużynę z 4zwycięstwami z rzędu.Gdybym wierzył w teorie spiskowe...Pięknie Górniku zagrałeś z bankrutami...Liga polska:tu każdy może wygrać z każdym, bo poza Legią wszyscy kopią się po czołach po równo.

Morris7 - 3 maja 2019, 22:47:11 - *.213.216.91.ip4.netico.pl
Zag 26 - a pamiętasz jak w poniedziałek Górnik ośmieszył cieniasów z Sosnowca? Więc morda w kubeł i módl się, żeby was w niedzielę słabiutki Śląsk Wrocław nie zlał...

fansport - 3 maja 2019, 22:48:46 - *.dynamic.chello.pl
jak śląsk nie wygra, to górnik właściwie już się utrzymał.

Wiarus - 3 maja 2019, 22:51:40 - *.dynamic.chello.pl
Oj, gdzie są Ci napinacze że Górnik wygra z Wisłą. Więcej pokory, jesteście przeciętnym zespołem. A to że wygraliście z Kosmosem z Sosnowca to chwała wam.

Wuj - 3 maja 2019, 22:52:08 - *.96.141.218.ipv4.supernova.orange.pl
Poziom komentarzy sympatyków Górnika jest skandalicznie niski. Proponuję się przewietrzyć.

fansport - 3 maja 2019, 22:59:45 - *.dynamic.chello.pl
gdyby był puchar intertoto, to te drużyny mogłyby o niego walczyć w tej grupie.

JohnyKSG - 3 maja 2019, 23:03:26 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Beznadziejna Wisłą wygrała dzis z jeszcze bardziej beznadziejnym Gornikiem.WSTYD! Tylu ludi przyszło.Brosz-wez ich za dupy i niech zaczna grac,bo jeszcze spadna!

jAga - 3 maja 2019, 23:05:09 - *.104.184.134
Ile Ruchu z Wisłą?

Champion@G - 3 maja 2019, 23:22:22 - *.centertel.pl
Gryszkiewicz dno dna ...

Olin73 - 3 maja 2019, 23:42:51 - *.via.etth.pl
Zenada na długo zniechęcili kibiców ,Brosz takryka tragedia zmiany przy meczu co niy idzie w 80 min puknij sie w głowa .

Lolo - 3 maja 2019, 23:44:41 - *.30.24.117.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawo Wisła! Szczególnie ten drugi gol Kolara po zacnej akcji to palce lizać! Mimo tak wielu osłabień jest walka także gratulacje panowie i oby tak do końca sezonu!

Kibol - 4 maja 2019, 1:03:33 - *.centertel.pl
Tylko was bolą w Chorzowie i Krakowie co? Pozdro 60tki

PM - 4 maja 2019, 2:56:09 - *.dynamic.chello.pl
Co to się stanęło? Górnik coś wczoraj słabo grał. Mam szczerą nadzieję, że Korona Kielce nie nawali dzisiaj.

Ramses - 4 maja 2019, 6:59:27 - *.centertel.pl
co u bukmachera zescie dawno nie obstawiali?
nie robcie jaj z kibicow.

DomelTSW - 4 maja 2019, 7:51:42 - *.146.167.47.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jazda jazda jazda Biała Gwiazda, jakimi juniorami i grał tylko hoyo-Kowalski plewka noi wszedł Grabowski, ale pokazali klase

Gorol - 4 maja 2019, 8:26:30 - *.dynamic.chello.pl
Nie sztuka wbić cztery bramki drużynie bez twarzy. A tu małolaty ich wyfyrlali

BajeroKSG - 4 maja 2019, 8:33:38 - *.dip0.t-ipconnect.de
Torcida niech się lepi skupi nad dopingiem swojej drużyny a nie cały czas przeżywać tych innych, to może wynik by był inny. Kogo interesuje na takim meczu jakiś ruch albo inne kluby. Górnik trzeba wspierać od początku aż do końca. Pozdro dla normalnych

Ecik - 4 maja 2019, 8:42:41 - *.na5.pl
Tylu kibiców na najsłabszej lidze świata....poco coś zmieniać byle kasa się kręciła .Poziom widać w Zabrzu kogo jakiś poziom.

Ger - 4 maja 2019, 8:45:27 - *.147.39.229.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Byli konfidenci z Krakowa?Pewnie w koronach na głowie.Co się dziwić przecież to GTS.Prawdziwy krakowiak kibicuje cracovi

paRcha - 4 maja 2019, 9:09:56 - *.146.226.50.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
J kurczaków i innych hasiokoRzy

Viornisko - 4 maja 2019, 9:12:16 - *.172.86.106
Ger - mało więc tych krakusów. 2-3 tysiące na mecz. Tyle to przychodzi nawet na 2 ligę. Poza kasą Filipiaka ten klub nie ma zaplecza...

TS-Wisła - 4 maja 2019, 11:10:45 - *.147.42.181.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
! UWAGA !
Kibice Wisełki na następnym meczu jedziemy nie tylko po miśku, ale również po wszystkich sharksach.
I nie ciśniemy już na LECHIĘ I ŚLĄSK - będziemy się starali odzyskać zgody zerwane przez "rybki".

Ma-kum-ba - 4 maja 2019, 11:12:34 - *.opera-mini.net (*.68.158.232)
@Ger: Prawdziwe krakusy murem za Białą Gwiazdą i Garcą, a na probierzowych frajerów z Kałuży (tradycyjnie ogrywanych przez Wisełkę jak dzieci podczas derbów - patrz: wyniki czterech ostatnich) od zawsze patrzą ze wzgardą lub, co najwyżej, z politowaniem.
@redakcja: Opisywany w końcówce relacji strzał Angulo na plecy wziął Burliga (nie: Boguski), a sam strzał nastąpił po złym wybiciu głową Boguskiego.

Sharks - 4 maja 2019, 11:57:12 - *.195.16.86
@TS-Wisła, tylko oszołom mógł takie coś napisać. Twój adres IP wiele tu mówi szczurku netowy.

KubaKSG - 4 maja 2019, 12:38:54 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Plan na górnika jest prosty ataki prawą stroną bo tam jest Gryszkiewicz a w zasadzie go nie ma.

Ger - 4 maja 2019, 12:52:27 - *.147.39.229.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl