5 maja 2019, 15:24:24 - euzi
Gol Mateusza Klicha

Mateusz Klich zdobył bramkę dla Leeds United FC w przegranym 2-3 (1-1) meczu 46. kolejki angielskiej Championship z Ipswich Town FC. 28-letni pomocnik strzelił dziesięć goli w sezonie ligowym.

5 maja 2019, 13:30 - Ipswich (Portman Road)
Ipswich Town FC 3-2 Leeds United FC
Flynn Downes 30, Andre Dozzell 47, Collin Quaner 90 - Mateusz Klich 45, Stuart Dallas 76

żółte kartki: Kayden Jackson, Aristote Nsiala - Kiko Casilla.
czerwona kartka: Luke Chambers (79. minuta, Ipswich, za faul taktyczny).

sędziował: Gavin Ward (Surrey).
widzów: 20 895.

W 81. minucie Kemar Roofe (Leeds) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki).

W Leeds Klich rozegrał całe spotkanie, a na ławce rezerwowych pozostał Mateusz Bogusz. Poza kadrą meczową znaleźli się Kamil Miazek oraz grający w przeszłości w Lechu Poznań Barry Douglas, który jest kontuzjowany. W drużynie gospodarzy cały mecz zagrał Bartosz Białkowski.

Trzecie w tabeli z dorobkiem 83 punktów Leeds straciło już wcześniej szansę na bezpośredni awans do Premier League i zagra w barażach z Derby County FC. Pierwsze spotkanie półfinałowe drużyna Polaka zagra 11 maja o godz. 18:15 na wyjeździe, a rewanż 15 maja o godz. 20:45 u siebie. Finał, którego zwycięzca wywalczy awans, zaplanowano na 27 maja. Klub Białkowskiego zajął ostatnie w tabeli, 24. miejsce i ma 31 punktów.

Max - 5 maja 2019, 15:41:41 - *.connected.pl
Tym razem nikt go nie chciał pobić za strzeleckie gola?

fan - 5 maja 2019, 15:50:30 - *.tktelekom.pl
Brawo Leeds. Daliście przykład jak można dać D... mając awans w kieszeni. Czapki z głów!

Boateng - 5 maja 2019, 15:57:29 - *.centertel.pl
Czy ja wiem czy mieli awans w kieszeni? Ładnie szli, ale od wyjścia na jaw "afery" z podglądaniem treningów ewidentnie stracili na jakości. Przed nimi baraże i dzisiejsza porażka z ostatnim w tabeli Ipswich raczej za dobrze nie wróży.

Jansen - 5 maja 2019, 18:16:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Leeds przez cały niemal sezon było na 1-szym miejscu,a złapało zadyszkę w najważniejszej fazie rozgrywek.Szkoda zespołu,bo Bielsa naprawdę poukładał ten zespół i prezentował ciekawy futbol. Teraz zostaje im walka w barażach,a tam każdy będzie chciał awansować. Piłkarzą siedzi chyba w głowach to,że wypuścili awans który był na wyciągnięcie ręki,jeżeli polegną w barażach,a wiele na to wskazuje.. to chyba zostaną przegranymi Roku.

KCH - 5 maja 2019, 21:00:48 - *.centertel.pl
Baraże w Championship, jeszcze przy tym składzie drużyn co w tym roku to po 25% szans dla każdej z drużyn. Zdarzyć się może absolutnie wszystko, włącznie z awansem 6. w tabeli Derby, prowadzonego przez Franka Lamparda.

LEON - 6 maja 2019, 15:27:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl