11 maja 2019, 15:20:46 - maciejko
Drużyna Sebastiana Mrowcy w barażach o awans do 2. Bundesligi

SV Wehen Wiesbaden, w barwach którego występuje Sebastian Mrowca, zagra w barażach o awans do drugiej ligi niemieckiej. Po wygranej 1-0 (1-0) z VfL Osnabrück oraz zwycięstwie Karlsruher SC z SC Preußen Münster 06 4-1 (2-0) w meczach 37. kolejki 3. Ligi, drużyna Polaka na kolejkę przed końcem sezonu zapewniła sobie trzecie miejsce w lidze i grę o promocję do 2. Bundesligi.

11 maja 2019, 13:30 - Wiesbaden (Brita-Arena)
SV Wehen Wiesbaden 1-0 VfL Osnabrück
Patrick Schönfeld 35

żółte kartki: Jeremias Lorch, Manuel Schäffler, Nicklas Shipnoski, Marcel Titsch-Rivero, Moritz Kuhn - Thomas Konrad, Anas Ouahim.

sędziował: Markus Schmidt (Wirtembergia).
widzów: 5571.

Mrowca, który w tym sezonie zagrał w 21 meczach ligowych i strzelił jednego gola, rozegrał cały. Pełne spotkanie w składzie gości zagrał David Blacha.

Wehen ma na swoim koncie 67 punktów i traci cztery do miejsce dającego bezpośredni awans oraz ma przewagę czterech "oczek" nad czwartą drużyną w tabeli. Osnabrück jest liderem z 76 punktami i już wcześniej zapewnił sobie awans do 2. Bundesligi.

W dwumeczu barażowym o awans Wehen zmierzy się 24 i 28 maja z 16. drużyną 2. Bundesligi - pierwszy mecz zostanie rozegrany w Wiesbaden.

cool - 11 maja 2019, 15:37:19 - *.adsl.inetia.pl