11 maja 2019, 22:21:05 - bartekwr9
Gol Sipľaka w grodzie Kraka

W sobotnim spotkaniu 35. kolejki Lotto Ekstraklasy Cracovia wygrała na swoim boisku 1-0 (1-0) z Lechem Poznań. Gola na wagę trzech punktów dla "Pasów" strzelił Michal Sipľak.

Świetnie w ten mecz weszła Cracovia. W 6. minucie dośrodkowanie z prawej strony boiska Sergiu Hanki wykorzystał Michal Sipľak. Po jego mocnym uderzeniu z pierwszej piłki futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Po szybkiej stracie gola bardziej zdecydowanie atakować zaczął Lech. W 14. minucie po dośrodkowaniu Darko Jevticia z rzutu rożnego obrońcy rywali urwał się Kamil Jóźwiak, jednak jego strzał głową był niecelny. Cztery minuty później zawodnicy gości wymienili między sobą kilka dokładnych podań, lecz w polu karnym źle piłkę przyjął Filip Marchwiński. W 20. minucie niecelną próbę strzału z dystansu podjął Jevtić. W 37. minucie Burić odbił piłkę po strzale z ostrego kąta Mateusza Wdowiaka.

Trzy minuty po wznowieniu gry Damian Dąbrowski zagrał piłkę na wolne pole do Mateusza Wdowiaka. Ten wygrał pojedynek biegowy z Robertem Gumnym, a piłkę po jego strzale nad poprzeczką przerzucił Burić. W 50. minucie Hanca zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, lecz do futbolówki nie zdołał dojść niepilnowany Airam Cabrera. Po dobrym początku gospodarze spokojnie kontrolowała przebieg meczu. Piłkarze Lecha przez dłuższy czas nie potrafili skonstruować sensownej akcji, po której mogliby oddać celny strzał na bramkę rywali. W 72. minucie po dograniu Wołodymyra Kostewycza strzał obok bramki z ostrego kąta oddał Jóźwiak. W odpowiedzi Hanca z narożnika pola karnego strzelił mocno, lecz wprost w Buricia, który sparował futbolówkę na rzut rożny. Minutę później po zgraniu głową Michała Helika Niko Datković był bardzo blisko umieszczenia piłki głową w bramce Lecha. W 83. minucie bardzo niecelny strzał z dystansu oddał Łukasz Trałka.

11 maja 2019, 20:30 - Kraków (stadion Cracovii)
Cracovia 1-0 Lech Poznań
Michal Sipľak 6

Cracovia: 40. Michal Peškovič - 2. Cornel Râpă, 39. Michał Helik, 20. Niko Datković, 3. Michal Sipľak - 4. Sergiu Hanca, 5. Janusz Gol, 14. Damian Dąbrowski (86, 87. Diego Ferraresso), 8. Milan Dimun, 11. Mateusz Wdowiak (85, 19. Javi Hernández) - 26. Filip Piszczek (46, 24. Airam Cabrera).

Lech: 1. Jasmin Burić - 2. Robert Gumny, 5. Dimítris Goútas, 13. Nikola Vujadinović, 22. Wołodymyr Kostewycz - 34. Tymoteusz Klupś (60, 17. Maciej Makuszewski), 6. Łukasz Trałka, 7. Maciej Gajos, 36. Filip Marchwiński, 29. Kamil Jóźwiak (78, 77. Piotr Tomasik) - 10. Darko Jevtić (70, 32. Christian Gytkjær).

Ale harce Lecha, huuhuu!
Cracovia bazuje na indywidualnych talentach, dlatego trener Probierz ma szczęście i bryluje tak w górze tabeli.
19/20 powtórka z 17/18 dolna połowa.
Szanuję właściciela Cracovii za cierpliwość.

Pedro - 11 maja 2019, 22:32:40 - *.toya.net.pl
Redaktorze - pisz o meczu, nie wymyślaj rymów w tytule, bo to wstyd dla szacownego portalu. A może kolega się tu marnuje...

kalbaro74 - 11 maja 2019, 22:34:59 - *.dynamic.chello.pl
Lech jakiś bez jajeczny słabo to wyglądało i nie zanosi się aby w przyszłym sezonie było lepiej.

Obiektywny - 11 maja 2019, 22:36:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Drugi mecz na Kałuży i drużyna Gości 000 celnych strzałów!!! EKSTRAKLASA HAHA BRAWKO CRAXA!!!

kokot - 11 maja 2019, 22:37:14 - *.30.146.10
będzie lepiej bo leszek będzie miszczem 2010-2015-2020 Ale to mi powiedział wróżbita maciej

asd - 11 maja 2019, 22:46:01 - *.icpnet.pl
a kto miał niby wygrać Lechowi ten mecz? Siedemnastolatek który dopiero uczy się poważnej piłki czy Jevtic który od 1,5 roku nie potrafi porządnie przyjąć piłki? Supersjanper z Danii co prawda po kontuzji ale to nie ma znaczenia bo on na wyjazdach i tak strzela raz na ruski rok. W tym klubie wszyscy chcą żeby ten sezon się skończył a puchary to w obecnej sytuacji mało komu są tam potrzebne.

Jimmy - 11 maja 2019, 23:47:27 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Filipiak miał nosa do Probierza.Szacunek za cierpliwość

Arek - 12 maja 2019, 0:39:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@pedro, a co Ci rymy przeszkadzają? Proponuję więcej dystansu do życia nabrać, będzie Ci łatwiej. A tak, napinasz się bez sensu.

ldkajs - 12 maja 2019, 2:16:59 - *.dynamic.chello.pl
Lech wykonał plan maksimum na ten sezon, tzn pozbawił Legię punktów i dał punkty najbliższym rywalom Legii. W razie gdy po 36. kolejce nadal nie będziemy pewni mistrza, to w 37. kolejce wynik meczu Lecha to pewniak.

Robercik - 12 maja 2019, 4:56:11 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Arek Brawo Ty Bardzo dobrze napisane...

Banan - 12 maja 2019, 8:41:32 - *.play-internet.pl
Nic się nie stało Lechu. Jeszcze są dwa mecze. Pokażcie ząb i piwalczcie o honor. Szczególnie najbliższy mecz, bo to ostatni mecz przed własną publicznością w tym sezonie.

Greti - 12 maja 2019, 8:51:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Hahaha Lech miał mieć majstra! A to nawet pucharów nie będzie i dobrze bo i tak by się skompromitowali

Futi - 12 maja 2019, 9:54:33 - *.dynamic.chello.pl
Szkoda, że przespali początek sezonu, bo teraz mogli się bić o mistrza, tak jak to trener zapowiadał przed rozpoczęciem sezonu. Trzeba przyznać, że w naszej lidze jest 4 trenerów, którzy rozgryźli ją i są gwarancją dobrych wyników (Stokowiec, Probierz, Fornalik, Ojrzyński).

PM - 12 maja 2019, 10:41:04 - *.dynamic.chello.pl
@Futi jaki Ojrzyński? Przecież to wuefista. Co do Fornalika, w pełni się zgadzam, a po części z Probierzem i Stokowcem.

Kopacz - 12 maja 2019, 10:47:35 - *.centertel.pl
Ilu zwalniało ubliżalo Probierzowi? Dzisiaj buty czyścić

Futi - 12 maja 2019, 11:06:58 - *.dynamic.chello.pl
Wuefista, czy nie i tak z klubami naszej ekstraklapy wyciąga wyniki ponad stan. Wisła Płock spokojnie powinna się utrzymać.

Rety - 12 maja 2019, 11:21:37 - *.centertel.pl
Ojrzynski spadek z Płockiem. Od razu widać, że to żaden trener. Sprawdziłby się może na jakimś obozie dla trudnej młodzieży na pustyni Mojave, ale na o taktyce to on nie ma pojęcia. Chcecie żeby polska piłka ruszyła z miejsca, to przestańcie wychwalać gościa, który preferuje nieoglądalny styl gry.

tytuł - 12 maja 2019, 12:29:05 - *.telpol.net.pl
zastanawia mnie skad autor tych "cudownych" rymowanek bierze inpiracje do ich tworzenia... "Gol Sipľaka w grodzie Kraka" zalosne..szkoda Lecha bo to druzyna ktora napewno sie wzmocni i mogla by cos ugrac w Europie nie odpadajac byc moze z mistrzami Luxemburga itp.

LEON - 12 maja 2019, 17:31:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Już tylko kroczek

Area51 - 13 maja 2019, 23:36:10 - *.icpnet.pl
Żenada ale ważne że trawa rośnie.

Mati 7 lat - 14 maja 2019, 21:03:41 - *.icpnet.pl
Lech jest bez pócharuw?! Dlaczego tak śje stało ze Lech jest bez pócharuw? Pszeciesz promocję na lige mistrzuw śję zdobywa jak jakaś drurzyna jest z śjudmego mjejsca a jeśli Lech jest na śjudmym mjejscu w tabeli to pszeciesz mósi być w tych pócharach. Pszeciesz drórzyna z śjudmego mjejsca mósi być w pócharach bo ci co som na pjerfszym , drógim i tszecim mjejscu to oni nie majom prawa grać w Lidze Mistrzuw! A pszeciesz drórzyna ktura jest na śjódmym mjejscu zdobywa Wicemistsza , drórzyna ktura jest na usmym mjejscu zdobywa bronzowy medal a drórzyna ktura jest na szustym mjejscu zdobywa Mistsza Polski. Wienc to jest hyba jakies bez sensu zeby Lech nie wystempował w pócharach.

Mati 7 lat - 14 maja 2019, 21:10:50 - *.icpnet.pl
ŹLE! Wlasnie tak jak pszed chwilom pisalem ze dróżyna z śjudmego mjejsca jest w pócharach! A jeśli jest na śjudmym mjejscu to zdobywa srebrny medal , dróżyna ktura jest na usmym mjejscu zdobywa bronzowy medal a drórzyna ktura jest na szustym mjejscu zdobywa Mistsza Polski. A za pjerfsze mjejsce jest spadek do pierfszej ligi a za drógie jest spadek do drógiej ligi. A ja śję znam lepjej od ciebie bo jestem od ciebie młodszy! Hahahahahaha

Mati 7 lat - 14 maja 2019, 21:14:47 - *.icpnet.pl
@Area51 i jak pszyjadę do ciebie do tfojego domu to ja pszyjdę ze stszelbom , z psem , z moimi starszymi śjostrami i jak bende do ciebie na ogrodzie stszelał to poleci ci kupa na twasz! Hahahahaha i bendziesz bronzowy jak Joel Valencia z Pjasta Gliwice Hahahaha

Daniel - 27 maja 2019, 21:58:44 - *.icpnet.pl
@Mati 7 lat twoje głupoty mnie nie śmieszą. Wiesz? Wygląda na to że ty jesteś jeszcze dzieckiem pierwszoklasistą a tak naprawdę jesteś zerówkowiczem i proszę cię żebyś nie wypisywał bzdur ok? Ja mam 15 lat i takich bzdur w internecie nie pisałem jak byłem w twoim wieku. Błagam poproś też rodziców lub starsze rodzeństwo o słownik ortograficzny dobrze? Bo ja nie lubię za bardzo gdy ktoś popełnia błędy ortograficzne.

Pierd - 27 maja 2019, 22:02:29 - *.icpnet.pl