15 maja 2019, 22:39:30 - dyrovski
Drużyna Mateusza Klicha, Mateusza Bogusza i Kamila Miazka odpadła z baraży o Premier League

Leeds United FC, którego barwy reprezentują Mateusz Klich, Mateusz Bogusz i Kamil Miazek, przegrał z Derby County FC 2-4 (1-1) w rewanżowym meczu półfinałowym baraży o awans do angielskiej Premier League i stracił szanse na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Pierwsze spotkanie zakończyło się wygraną Leeds 1-0 (0-0).

15 maja 2019, 20:45 - Leeds (Elland Road)
Leeds United FC 2-4 Derby County FC
Stuart Dallas 24, 62 - Jack Marriott 45, 85, Mason Mount 46, Harry Wilson 58 (k)

żółte kartki: Pablo Hernández, Kalvin Phillips, Patrick Bamford, Liam Cooper, Gaetano Berardi - Fikayo Tomori, Scott Malone, Tom Lawrence, Mason Mount.
czerwone kartki: Gaetano Berardi (78. minuta, Leeds United, za drugą żółtą) - Scott Malone (90. minuta, Derby County, za drugą żółtą).

sędziował: Anthony Taylor (Cheshire).
widzów: 36 326.

Klich, który zanotował asystę przy drugim golu, grał do 86. minuty, gdy na boisku zmienił go Jack Clarke, Bogusz spędził mecz na ławce rezerwowych, a Miazek i kontuzjowany Barry Douglas (dawniej Lech Poznań) znaleźli się poza kadrą meczową.

Finał baraży, w którym czeka już Aston Villa FC, odbędzie się 27 maja o 16:00 na Wembley Stadium w Londynie.

bb - 15 maja 2019, 22:43:21 - *.adsl.inetia.pl
Ale ćwoki xd

cium - 15 maja 2019, 22:43:22 - *.internetia.net.pl
Po meczu - przesłanie do polskich arbitrów - jesteście na równym poziomie z Hiszpanami, Anglikami, równie denni. Klony Szymona!

a - 15 maja 2019, 22:44:00 - *.toya.net.pl
Szkoda... dobry sezon Klicha

a - 15 maja 2019, 22:44:19 - *.CNet.Gawex.PL
Frajerzy sezonu. Dziękujcie trenerowi, że niesłusznie kazał oddać prawidłowo zdobytego gola Aston Villi. Tak samo Liverpool też powinien oddać 4 bramke barc.elonie, bo tamci "nie byli skoncentrowani".

yyy - 15 maja 2019, 22:44:39 - *.dynamic.chello.pl
Frajerzy to za mało powiedziane, Widzew i HSV mogą przybić z nimi piątkę
Leeds to chyba ze 100 lat nie awansuje do Premier League, bo ciągle będą tracić w końcówce punkty z drużynami które zdobyły kilka punktów na wyjeździe (Wigan) czy drużynami które przez cały sezon wygrały aż 4 razy (Ipswich)...
Walki o awans to uczą się chyba od Gieksy...
Ale za to Norwich City będzie w PL, hurraaa!!!

Papagol - 15 maja 2019, 22:45:56 - *.play-internet.pl
Szkoda. Kolejna szansa raczej się nie zdarzy.

yyy - 15 maja 2019, 22:48:15 - *.dynamic.chello.pl
@a To nawet nie przez to, bo nawet jakby wygrali z Aston Villą, to i tak by grali w barażach, bo przecież musieli tracić punkty z drużynami walczącymi o utrzymanie. Chyba nie znam innego takiego klubu, który tak bardzo frajerzenie się ma w DNA (tak nawet Liverpool czy Arsenal przy Leeds to pikuś...)

Jansen - 15 maja 2019, 22:50:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
To się nazywa przerżnąć sezon z klasą.. przez niemal 85% sezonu być liderem i na ostatniej prostej poślizgnąć się,lądując na pysk,albo w po same uszy w... Bielsa dobry fachowiec i trener,ale spartolił w kluczowym momencie sezonu chybionymi decyzjami,być moze rotacjami. Szkoda.. // do yyy: zgadzam się z Tobą,pasowali by do tego dream teamu

md - 15 maja 2019, 22:51:17 - *.olsztyn.vectranet.pl
Ciężko utrzymać super formę przez 46 meczy.

tegopanato - 15 maja 2019, 22:51:30 - *.111.247.236
ach jakie zachwyty..
-jak to Bielsa oglądal wszystkie mecze w Anglii- chyba z 1589 ich było do obejrzenia.
-jak to Klich sie rozwinął pilkarsko, jaki sie zrobił plejmejker. No istny cud pilkarski
-jak to Leeds gra...
Tyle, ze jak Klich gra w reprezentacji to taki sam czlapak, bez ikry, bez wyrazu jak Zieliński ( kolejny geniusz)
No ale jak dziennikarze pisza to, co maja pisac to potem pozostaje tylko-jak w przypadku Leeds i Klicha-rozdziawic gębę.
ze zdziwienia.
PS
O Wszołku podobnie pisano- co za grajek, co za forma, co za zachwyty, a teraz okazuje sie ze klub nie przedłuża z nim kontraktu.
NI, nie dlatego ze slabo gra-no skąd. Nie, nie dlatego ze w 113 meczach strzelił 11 goli i mial 13 asyst.
Noe nie, skąd....
ot-nie przedłuza- bo ....klubu nie stac na Wszołka.
Rozumiem, ze becalują Mu jakie 30 tysi funtów na tydzień i muszą zejść z kosztów.
Śmiech ogarnia...
"dziennikarze" z pingwina potrafia uczynic supergrajka.

cium - 15 maja 2019, 22:51:53 - *.internetia.net.pl
Racja - Leeds - frajerzy, ale sędziowie to marni celebryci. Choroba rozprzestrzenia się, sędziują piłkarscy frustraci. Wyspy, Polska, Niemcy, bez znaczenia, tylko kartkować umiecie...

Arek - 15 maja 2019, 23:01:13 - *.internet.lu
Do a- nawet jak by wygrali z AV to i tak by nie zajęli 2 miejsca więc za co mają dziękować trenerowi jak to było bez znaczenia

Paralityk - 15 maja 2019, 23:59:45 - *.128.17.61
Pisanie czegoś w stylu "drużyna tego a tego polskiego piłkarza coś tam,coś tam wygrała,przegrała,odpadła blabla" to typowa propaganda sukcesu która przebija o miliony lat świetlnych propagande Gierka bo w tamtych czasach w żadnych mediach w PRL-u tak nawet nie pisano o piłkarzach polskich grających za granicą.

brazyliana - 16 maja 2019, 0:06:10 - *.bb.sky.com
Bylem na tym meczu,Mieszkam niedaleko Leeds. To co Leeds pokazalo to istna zenada

brazyliana - 16 maja 2019, 0:08:08 - *.bb.sky.com
Leeds w naszej extraklapie ma pewny tytul i to z duza przewaga.

Paralityk - 16 maja 2019, 0:15:59 - *.128.17.61
Najlepsza drużyna League One biłaby się spokojnie o mistrza z Legią a najlesza drużyna League Two spokojnie by się utrzymała w Ekstraklapie.
a tak na marginesie to nazwa rozgrywee "Ekstraklasa" to jest jakiś chichot histori czy szydera Boga z Polaków?

Ginekolog - 16 maja 2019, 2:24:32 - *.228.239.184
Prawda jast taka ze leeds powinno prowadzic ze3:0. Do przerwy byli duzo lepsi ale sami sobie winni derby bardzo angielski futbool ale skuteczni byli a leeds musi zmienic bramkarza bo ze 2 gole jego wina szkoda

IlHunteroP - 16 maja 2019, 13:56:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@paralityk twój nick powinien mieć jeszcze przymiotnik umysłowy, wtedy by idealnie do ciebie pasował

IlHunteroP - 16 maja 2019, 13:57:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@SS fakty aż tak bolą?

yyy - 16 maja 2019, 14:15:09 - *.dynamic.chello.pl
@SS Dałem Gieksę jako przykład, bo oni mi się najmocniej kojarzą z seryjnym przegrywaniem awansu w końcówce z spadkowiczami, do przypadku Leeds pasuje jak ulał, bowiem oba kluby w swoich krajach były czołowymi drużynami, a teraz ciągle nie mogą się wydostać wyżej niż drugi szczebel. Najlepsze jest to że do Gieksy nic nie mam i fajnie by było żeby wrócili do ekstraklasy