24 maja 2019, 20:50:00 - bartekwr9
Trzy bramki Jakuba Świerczoka. Łudogorec mistrzem Bułgarii

Jakub Świerczok strzelił trzy bramki dla Łudogorca Razgrad w wygranym 4-1 (2-1) meczu ostatniej, 36. kolejki bułgarskiej ekstraklasy z Czerno More Warna. Dzięki wygranej Łudogorec, którego piłkarzem jest również Jacek Góralski, zapewnił sobie ósme w historii mistrzostwo kraju.

24 maja 2019, 19:00 - Razgrad (Łudogorec Arena)
Łudogorec Razgrad 4-1 Czerno More Warna
Dimo Bakałow 10, Jakub Świerczok 33, 58, 71 - Jorginho 23

żółte kartki: Jakub Świerczok, Anton Nedjałkow - Patrick Andrade, Stefan Stanczew.

sędziował: Wolen Czinkow.

Góralski i Świerczok zagrali cały mecz. W Czerno More Warna pełne 90 minut zagrał występujący w przeszłości w Zawiszy Bydgoszcz i Stali Mielec Wasił Panajotow.

Góralski w tym sezonie wystąpił w 26 spotkaniach ligowych, a Świerczok zagrał w 25 meczach, w których strzelił jedenaście bramek. Ich zespół kończy sezon z 79 punktami na koncie.

M. - 24 maja 2019, 21:05:05 - *.dynamic.chello.pl
Niespodziewana zwyżka formy u Jakuba. Szkoda, że w reprezentacji teraz nie ma dla niego miejsce. Ale może Brzęczek jeszcze sobie o nim przytomnie. W eLM pewnie będzie zamiennikiem, ale powodzenia!
Brak powołania dla Góralskiego jest dla mnie kompletnie niezrozumiały. Jeden z najlepszych pomocników defensywnych w silniejszej lidze od polskiej, a selekcjoner zachowuje się, jakby nie wiedział o jego istnieniu.

M. - 24 maja 2019, 21:06:18 - *.dynamic.chello.pl
Poprawka: nie zauważyłem, że Jacek jest powołany.

momo - 24 maja 2019, 21:07:08 - *.unknown.vectranet.pl
I to jest mistrz, z 3 porażkami w sezonie, a nie jak u nas z 6, 7 czy 11.

max - 24 maja 2019, 21:26:38 - *.play-internet.pl
@M
Czy ja wiem czy silniejsza liga? Na pewno mają niekwestionowanego lidera w postaci Łudogorca i dwa solidne kluby że stolicy - Levski, CSKA oraz bułgarską wersję Lecha czyli Lokomotiw Płowdiw. Ale reszta to jest poziom niżej niż w naszej ekstraklasie.

@momo - 24 maja 2019, 21:35:18 - *.opera-mini.net (*.0.32.126)
Pasterska liga. Silniejsza liga? Haha. ze jeden ciapek ludogogrez wygral lige to nie znaczy to hegenom. Ciapkowa liga.. To ze ktos bogaty ma ten klub to nie znaczy ze to hegenom. Poziom dno. I mul pod dnem . A kasa lepsza. Ps. Piasta i tak zmiazdzy a to jeden z rywali w .1 r.e.lm. Ciapki rozstawione a piastuchy nie.

kibic - 24 maja 2019, 22:09:00 - *.30.23.110.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@momo Łudogorec miażdży i demoluje na przestrzeni lat w Europie Lecha, Legię, Wisłę, Lechię, Piata i w sumie całą exttapatologie wszystkich razem wziętych, wciąga nosem ich grę, cała tę amatorką ligę, pucharowe wyniki wyniki i punktację w rankingu UEFA, zobacz ile razy grali w grupowej LM i LE, a ile cała nasza liga w tym czasie razy była w pucharach po eleminacjach. Grasz w Fifę? Wyłącz.

Bogdan - 24 maja 2019, 22:23:46 - *.255.235.125
Goralski to najlepszy polski defensywny pomocnik jakiego mielismy przez ostatnie 5 lat, a w reprezentacji nie gra.
Co do ligi bulgarskiej, to ich pierwsza trojka rozklepala by nasza pierwsza trojke bez klopotu.

Pl - 24 maja 2019, 22:36:51 - *.dynamic.chello.pl
kibic
I to w dodatku będąc klubem mającym ledwo 18 lat....

zl - 24 maja 2019, 23:28:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
kuba szkoda że nie zostałeś w Zagłębiu grał byś pewnie w reprezentacji do dziś

Rapek - 24 maja 2019, 23:32:09 - *.236.150.185.ip4.akomp.com.pl
Świerczok, Góralski, Panajotow wszyscy trzej grali w Zawiszy...

jerry - 25 maja 2019, 0:04:19 - *.northghost.com
Przeciez Goralski tam nie ma miejsca. najwazniejsze mecze w pucharach lawa, w lidze tez ztych 26 sporo z lawki. Jaki najlepszy srodkowy hehe, przeciez jak z Kolumbia wszedl to jak dzik sie zachowywal. Zawodnik tragedia.

d - 25 maja 2019, 7:34:32 - *.prox.pl
Świerczuk du kadry, Bżenczek dzie mosz łoczy! Lewy out, Śfjerczuka dawej

fansport - 25 maja 2019, 9:38:38 - *.dynamic.chello.pl
@d jakie lewy pkt? to najlepszy polski piłkarz w historii!

P - 25 maja 2019, 9:39:27 - *.163.c64.petrotel.pl
Góral wracaj do Płocka jak obiecałeś!

Gerwazy - 25 maja 2019, 9:45:33 - *.146.164.81.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Sprowadzaja szrot z zagranicy zamiast stawiac na mlodych i zdolnych Bulgarow

FCH - 25 maja 2019, 10:18:47 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gratki Kuba. Zagłębie Lubin pamięta. Wróć do Zagłebia Lubin i idziemy na majstra.

JVR - 25 maja 2019, 10:26:00 - *.dynamic.chello.pl
Mioduski powinien jeździć do Razgradu na staże jeśli chce wygrywać EK co roku.

fan - 25 maja 2019, 12:01:35 - *.centertel.pl
Jakub Świerczok to był najlepszy tyski napastnik w historii klubu GKS Tychy. Zarząd klubu sprzedał Kubę lekką ręką do Lubina za czapkę gruszek.

zaki - 25 maja 2019, 12:05:28 - *.play-internet.pl
Ciekawe czy zrobia awans do ligi mistrzow

LEON - 25 maja 2019, 14:54:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Kuba
Gratulacje

Kura - 26 maja 2019, 12:59:18 - *.adsl.inetia.pl
@zl - tak, grając w Zag.Lubin wygryzłby z reprezentacji Lewandowskiego, Milika i Piątka ;-)