25 czerwca 2019, 19:27:25 - dyrovski
Zwycięstwo KuPS w lidze

Kuopion Palloseura wygrał u siebie 5-1 (1-0) z FC Lahti w meczu fińskiej ekstraklasy. KuPS będzie rywalem Legii Warszawa w II rundzie eliminacji Ligi Europy, jeśli wcześniej wyeliminuje białoruski FK Witebsk, a wicemistrz Polski będzie lepszy od zwycięzcy dwumeczu UE Sant Julià (Andora) - Europa FC (Gibraltar).

25 czerwca 2019, 17:30 - Kuopio (Savon Sanomat Areena)
Kuopion Palloseura 5-1 FC Lahti
Rangel 21, 61, 90, Ville Saxman 53, Babacar Diallo 70 - Jani Tanska 51

KuPS: 1. Otso Virtanen - 2. Kalle Taimi, 15. Babacar Diallo, 33. Vinko Soldo, 13. Luis Carlos Murillo - 20. Ville Saxman (77, 22. Arttu Heinonen), 3. Reuben Ayarna (77, 17. Tabi Manga), 8. Petteri Pennanen - 11. Ilmari Niskanen, 9. Rangel, 25. Tommi Jyry (29, 23. Issa Thiaw).

sędziował: Mohammad Al-Emara.
widzów: 2052.

W drużynie gospodarzy zagrał Petteri Pennanen (w przeszłości Miedź Legnica), zaś w zespole gości całe spotkanie rozegrał Ville Salmikivi (dawniej Olimpia Grudziądz i GKS 1962 Jastrzębie), Josu (niegdyś Górnik Łęczna) został zmieniony w 76. minucie przez Mikko Hauhię, a Erik Törnros (kiedyś GKS Tychy) znalazł się poza kadrą.

KuPS jest trzeci w lidze z 22 punktami zdobytymi w 13 meczach.

Pierwsze mecze II rundy zostaną rozegrane 25 lipca, zaś rewanże 1 sierpnia. Spotkania I rundy zaplanowano z kolei w dniach 11 i 18 lipca, a runda wstępna odbędzie się w dniach 27 czerwca i 4 lipca.

zbychu - 25 czerwca 2019, 19:31:53 - *.146.54.218.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Rangel jest dobry

Potworny - 25 czerwca 2019, 19:32:06 - *.25.128.49.ipv4.supernova.orange.pl
Bardzo dobre spotkanie sędziego, rodowitego Fina z dziada pradziada Pana Mohammada Al-Emara.

fansport - 25 czerwca 2019, 19:34:43 - *.dynamic.chello.pl
to kuopio wcale nie jest bez szans z witebskiem.

BI - 25 czerwca 2019, 20:39:49 - *.252.47.11
Mecz dwóch fajnych skoczni doskonale znanych kibicom skoków: Kuopio i Lahti

haparoiden - 25 czerwca 2019, 22:09:29 - *.dynamic.chello.pl
@Potworny - pan sędzia urodził się w Arabii Saudyjskiej, w obozie dla uchodźców, ale w wieku 2 lat przeniósł się z rodzicami do Finlandii, właśnie do Kuopio, później wyprowadzili się do Turku. Jako pięciolatek zaczął trenować piłkę nożną, ale w 2011 roku zakończył karierę, a rok później ukończył kurs sędziowski. Od 2017 jest sędzią w fińskiej ekstraklasie, a w 2018 został wybrany najlepszym sędzią sezonu w lidze fińskiej.

lol - 26 czerwca 2019, 12:28:39 - *.90.160.140
Gdyby REDAKCJA była zainteresowana to służe tytułem na artykuł po meczu Kuopion Palloseura - Legia, a leciało by to mniej więcej tak: "obKuPSzczeni po Finlandii". Z góry przepraszam, że bez rymu, ale za to z głębszym przekazem. Pozdrawiam.

LEON - 26 czerwca 2019, 20:17:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl