26 czerwca 2019, 19:18:08 - dagazka
BATE wygrało w Pucharze Białorusi

BATE Borysów, z którym Piast Gliwice zmierzy się w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów, wygrało 5-2 (4-0) z drugoligowym Sputnikiem Rzeczyca w 1/16 finału Pucharu Białorusi.

26 czerwca 2019, 17:30 - Rzeczyca (Stadion Centralnyj)
Sputnik Rzeczyca 2-5 BATE Borysów
Ilja Kazłowskij 78 (k), Kiriłł Szriejtor 86 - Jasse Tuominen 15, Amir Natcho 21, Anton Saroka 30, Slobodan Simović 45, Willum Willumsson 81

BATE: 28. Aleksandr Swirskij - 3. Emil Jonassen, 6. Amir Natcho (61, 53. Maksim Miakisz), 7. Jewgienij Bieriozkin (79, 50. Anton Abramowicz), 11. Anton Saroka (46, 9. Bojan Dubajić), 18. Willum Willumsson, 19. Dmitrij Biessmiertnyj, 24. Jasse Tuominen (46, 45. Władisław Muchamiedow), 27. Slobodan Simović, 57. Dżamałdin Chodżanijazow, 94. Hervaine Moukam (73, 58. Kiriłł Kirilenko).

żółta kartka: Stanisław Iżakowskij (Sputnik).

sędziował: Dienis Szczerbakow (Mińsk).
widzów: 3350.

Całe spotkanie w barwach Sputnika rozegrał Iwan Mołczanow (w przeszłości m.in. Jarota Jarocin), a w 73. minucie na boisku pojawił się były gracz Elany Toruń Kiriłł Szriejtor w miejsce Walerija Potoroczy.

Pierwszy mecz z BATE Piast zagra 10 lipca na wyjeździe o godz. 19:00. Rewanż zostanie rozegrany tydzień później w Gliwicach o godz. 20:00.

sqt - 26 czerwca 2019, 19:23:08 - *.dynamic.chello.pl
Oglądałem mecz gole dla Sputnika to parodia, piłkarze BATE nawet nie starali się przy 2 golu pilnować przeciwnika, a 1 gol faul bez piłki w polu karnym jakby specjalnie chcieli zrobić karnego.

Cani - 26 czerwca 2019, 20:13:32 - *.stimo.net
BATE jest w trakcie sezonu, to ich najwieksza przewaga

KAMILC - 26 czerwca 2019, 20:58:47 - *.internet.nexet.pl
Gdy polskie kluby grają z np. Belgijskimi i my już jesteśmy w trakcie sezonu, mamy rozegrane 2 kolejki ligowe i mecze pucharowe z wcześniejszej rundy to wtedy jest marudzenie, że nasi są zmęczeni bo grali mecz ligowy a tamci dopiero zaczynają sezon i są na swiezosci.Takie gadanie że Bate są w trakcie sezonu to głupia wymowka. Zawsze nam coś nie pasuje...

ja - 27 czerwca 2019, 12:52:31 - *.43.196.196.ipv4.supernova.orange.pl
BATE się przejedzie po Piaście jak z trampkarzami... A potem Dundalk FC czy Riga FC - jeden czort... 1 sierpnia i po pucharach

LEON - 27 czerwca 2019, 16:23:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie wesoło

IlHunteroP - 27 czerwca 2019, 21:27:55 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
@KAMILC co ty k farmazonisz, akurat w ostatnich latach nawet mamy dobry bilans z klubami belgijskimi i nigdy się nie spotkałem z opinią, żeby brak meczów był jakimś atutem. Każdy polski kibic w kontekście europejskich pucharów to narzekał właśnie na późne rozpoczęcie rozgrywek w stosunku do tychże eliminacji