26 czerwca 2019, 22:43:07 - dyrovski
Rosenborg przegrał w Pucharze Norwegii

Rosenborg BK przegrał w rzutach karnych 4-5 z drugoligowym Aalesunds FK w meczu IV rundy Pucharu Norwegii i odpadł z rozgrywek. Po dogrywce było 1-1 (0-1, 1-1, 1-1). Rosenborg w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zagra z Piastem Gliwice, o ile wcześniej wyeliminuje północnoirlandzki Linfield FC, a mistrz Polski okaże się lepszy od białoruskiego BATE Borysów.

26 czerwca 2019, 20:00 - Trondheim (Lerkendal Stadion)
Rosenborg BK 1-1 pd. k. 4-5 Aalesunds FK
Tore Reginiussen 82 - Niklas Castro 35

karne: 1-0 Mike Jensen, 1-1 Fredrik Carlsen, 2-1 Even Hovland, 2-2 Jernade Meade, (2-2 Alexander Søderlund - obroniony), 2-3 Oddbjørn Lie, 3-3 Birger Meling, 3-4 Jørgen Hatlehol, 4-4 Babajide David Akintola, 4-5 Hólmbert Friðjónsson

Rosenborg: 1. André Hansen - 2. Vegar Eggen Hedenstad (67, 28. Samuel Adegbenro), 4. Tore Reginiussen (91, 19. Gustav Valsvik), 16. Even Hovland, 3. Birger Meling - 7. Mike Jensen, 25. Marius Lundemo (111, 5. Đorđe Denić), 15. Anders Trondsen (46, 22. Gjermund Åsen) - 17. Babajide David Akintola, 14. Alexander Søderlund, 10. Pål André Helland.

żółte kartki: Davíð Kristján Ólafsson, Izunna Uzochukwu (Aalesund).
czerwone kartki: Pål André Helland (33. minuta, Rosenborg, za brutalny faul) - Davíð Kristján Ólafsson (45. minuta, Aalesund, za drugą żółtą).

sędziował: Ola Hobber Nilsen.
widzów: 5122.

Pierwsze mecze II rundy eliminacji Ligi Mistrzów zostaną rozegrane 23 i 24 lipca, a rewanże 30 i 31 lipca. Spotkania I rundy zaplanowano z kolei w dniach 9-10 i 16-17 lipca.

Tadek - 26 czerwca 2019, 22:51:40 - *.toya.net.pl