6 lipca 2019, 21:35:42 - bartekwr9
Witebsk przegrał w lidze

FK Witebsk przegrał 0-1 (0-0) w meczu 14. kolejki białoruskiej ekstraklasy z Dinamem Brześć. Witebsk w II rundzie eliminacji Ligi Europy zmierzy się z Legią Warszawa, o ile wcześniej wyeliminuje fiński Kuopion Palloseura, a wicemistrz Polski wygra w I rundzie z gibraltarskim Europa FC.

6 lipca 2019, 19:45 - Witebsk (Witiebskij centralnyj sportiwnyj kompleks)
FK Witebsk 0-1 Dinamo Brześć
Dénis Duarte 67 (k)

Witebsk: 1. Dmitrij Guszczenko - 4. Artiom Skitow, 17. Daniił Czałow, 13. Akaki Chubutia, 25. Ołeh Karamuszka (74, 18. Maksym Feszczuk), 35. Nikołaj Zołotow - 10. Michaił Kozłow (77, 90. Ilmir Nurisow; 81, 28. Władisław Ryżkow), 5. Wánderson Maranhão, 29. Artem Starhorodśkyj, 7. Kiriłł Pieczenin - 11. Anton Matwiejenko.

żółte kartki: Anton Matwiejenko - Dénis Duarte, Aleksandr Pawłowiec.

sędziował: Aleksiej Kulbakow (Homel).

Trenerem gospodarzy jest Siergiej Jasinskij, który niegdyś występował w Jagiellonii Białystok. W drużynie gości wystąpili piłkarze grający w przeszłości w polskich klubach - cały mecz zagrali Ołeksij Chobłenko (Lech Poznań) i Oleg Wierietiło (Podbeskidzie Bielsko-Biała), a Pawła Sawickiego (Jagiellonia Białystok) w 69. minucie zmienił Roman Juziepczuk.

Witebsk ma na koncie 16 punktów i zajmuje dziesiąte miejsce w lidze.

Legia i Witebsk w I rundzie eliminacji Ligi Europy pierwsze mecze rozegrają 11 lipca (start odpowiednio o 20:30 i 18:00), a rewanże 18 lipca (21:00 i 20:30). II runda eliminacji Ligi Europy została natomiast zaplanowana na 25 lipca i 1 sierpnia.

Boa - 7 lipca 2019, 3:21:09 - *.itsa.net.pl
W drugiej rundzie Legia raczej nie zagra z Witebskiem, bo lider fińskiej ligi raczej od nich mocniejszy.

spider - 7 lipca 2019, 9:05:39 - *.play-internet.pl
Witebsk przegral w lidze a Broendby z Unionem Berlin 1-2. Dobry dwumecz sie zapowiada w pucharze. Broendby gralo w tym meczu skladem na LE

Dominho - 7 lipca 2019, 9:18:32 - *.play-internet.pl