17 lipca 2019, 21:13:03 - dwieladek
eLM: Riga potencjalnym rywalem Piasta w eLE

Łotewski Riga FC bezbramkowo zremisował po dogrywce u siebie z irlandzkim Dundalk FC w rewanżowym spotkaniu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów - w rzutach karnych wygrał Dundalk FC 5-4. W pierwszym meczu również był bezbramkowy remis. Łotewski klub będzie rywalem Piasta Gliwice w II rundzie eliminacji Ligi Europy, jeśli mistrz Polski okaże się gorszy od białoruskiego BATE Borysów.

17 lipca 2019, 18:30 - Ryga (Skonto stadions)
Riga FC 0-0 pd. k. 4-5 Dundalk FC

karne: 1-0 Roman Debełko, 1-1 Patrick Hoban, 2-1 Tomislav Šarić, 2-2 Sean Murray, 3-2 Vladislavs Gabovs, 3-3 Dean Jarvis, (3-3 Felipe Brisola), (3-3 Dane Massey - obroniony), (3-3 Stefan Panić - obroniony), (3-3 Georgie Kelly), 4-3 Deniss Rakels, 4-4 Jamie McGrath, (4-4 Armands Pētersons - obroniony), 4-5 Seán Hoare

Riga: 12. Roberts Ozols - 25. Tomislav Šarić, 39. Herdi Prenga, 34. Antonijs Černomordijs - 9. Armands Pētersons, 5. Oļegs Laizāns (81, 26. Stefan Panić), 8. Ritvars Rugins, 20. Roger (50, 7. Felipe Brisola), 10. Aleksejs Višņakovs (106, 13. Vladislavs Gabovs) - 95. Joël Bopesu (52, 92. Deniss Rakels), 27. Roman Debełko.

Dundalk: 1. Gary Rogers - 2. Seán Gannon, 4. Seán Hoare, 44. Andy Boyle, 14. Dane Massey - 10. Jamie McGrath, 18. Robbie Benson (81, 27. Daniel Kelly), 5. Chris Shields (99, 33. Dean Jarvis), 11. Patrick McEleney (111, 12. Georgie Kelly), 8. John Mountney (64, 16. Sean Murray) - 9. Patrick Hoban.

żółte kartki: Prenga, Šarić, Laizāns - Shields, Kelly.
czerwona kartka: Herdi Prenga (111. minuta, Riga, za drugą żółtą).

sędziował: Dimitar Mečkarovski (Macedonia Północna).

Kamil Biliński całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych gospodarzy, których barwy reprezentują także zawodnicy w przeszłości grający w polskich klubach - Antonijs Černomordijs (Lech Poznań) i Oļegs Laizāns (Lechia Gdańsk i Łódzki KS) rozegrali cały mecz, Deniss Rakels (Zagłębie Lubin, GKS Katowice, Cracovia, Lech) wszedł w 52. minucie za Joëla Bopesu, Vladislavs Gabovs (Korona Kielce) zmienił w 106. minucie Aleksejsa Višņakovsa (Cracovia i Widzew Łódź), a Vladislavs Fjodorovs (Lech), Artūrs Karašausks (Piast Gliwice) i Ivans Lukjanovs (Lechia) znaleźli się poza kadrą.

vyz - 17 lipca 2019, 21:19:01 - *.dynamic.chello.pl
chyba jednak Dundalk...

dangen - 17 lipca 2019, 21:22:40 - *.centertel.pl
Trener jełop brak minut dla Bilinskiego to glupota.. Powinien polecieć

haparoiden - 17 lipca 2019, 21:23:42 - *.dynamic.chello.pl
@vyz - no nie Dundalk. Chodzi o rywala w eliminacjach LE w przypadku odpadnięcia z BATE. Riga przegrała w eliminacjach LM, więc spada do LE i będzie rywalem Piasta lub BATE.

igi - 17 lipca 2019, 21:42:56 - *.static.akk.net.pl
Banda FRAJERÓW gliwice banda FRAJERÓW...

. - 17 lipca 2019, 21:44:56 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@vyz: Chyba jednak Riga...

Wa - 17 lipca 2019, 21:45:33 - *.218.124.248
Piast buchaaaaaaaaaaa haaaaaa odjazd

he he he - 17 lipca 2019, 21:45:44 - *.dynamic.chello.pl
No to jeszcze tylko wyjazd na Łotwę, blisko, a potem można się skupiać na walce o utrzymanie w lidze

max - 17 lipca 2019, 21:46:24 - *.dynamic.chello.pl
piast wraca na swoje miejsce, czyli walka o utrzymanie w lidze. Superpuchar i liga mistrzów przeszło obok nosa

Antyhanys - 17 lipca 2019, 21:46:30 - *.43.203.82.ipv4.supernova.orange.pl
I po LM... Po co taki Piast w ogóle wychodzi i robi wstyd na cały świat....

Kultura - 17 lipca 2019, 21:47:34 - *.free.aero2.net.pl
Frajerstwo poziom nomen omen mistrzowski...

fansport - 17 lipca 2019, 21:51:04 - *.hviv.nl
Trudny rywal dla piasta, prawie jak BATE, z którym nie dali sobie rady, bo są słabiakami.

@Antyhans - 17 lipca 2019, 21:55:51 - *.dynamic.chello.pl
ile by tego frajerstwa nie było, to do dna Legii nawet się nie zbliżyli, cwaniaczku

gosd - 17 lipca 2019, 21:58:02 - *.centertel.pl
Piast chyba nie wytrzymal kondycyjnie. W koncu graja co trzy dni a to moze zmeczyc

Janusz syc - 17 lipca 2019, 21:59:55 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jakiego Piasta???? Czy a Białorusinów!!!!!

+ - 17 lipca 2019, 22:07:59 - *.centertel.pl
Pytanie czy te ogórki z Łotwy są w zasięgu Piasta?

KORSARZ - 17 lipca 2019, 22:10:16 - *.dynamic-ww-02.vectranet.pl
Nie dobrze z Riga przegrać to już wstyd Dudnalk chociaż w rankingu poziom Dudelange

fansport - 17 lipca 2019, 22:52:31 - *.hviv.nl
legia jeszcze nie odpadła, więc nie ma żadnego dna, a żeby je przebić tak jak piast, to jeszcze dużo brakuje wszystkim polskim klubom, bo żaden jeszcze oprócz piasta, nie odpadł w 1 rundzie eliminacji ligi mistrzów, to będzie nie pobity rekord.

Smuda - 17 lipca 2019, 23:41:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
I kolejne wpierdenko Piasta, tym razem z odrzutami z Ekstraklasy grajacymi w łotweskim klubie.