18 lipca 2019, 19:21:56 - dkelman
eLE: Brøndby rywalem Lechii

Duński Brøndbyernes IF przegrał 0-2 (0-0) z fińskim FC Inter Turku w rewanżowym spotkaniu pierwszej rundy eliminacji Ligi Europy, ale dzięki wygranej 4-1 (1-1) w pierwszym meczu to Duńczycy będą rywalami Lechii Gdańsk w drugiej rundzie eliminacji tych rozgrywek.

18 lipca 2019, 17:30 - Turku (Veritas Stadion)
FC Inter Turku 2-0 Brøndbyernes IF
Nikko Markkula 52, Filip Valenčič 56

Inter: 12. Henrik Moisander - 22. Arttu Hoskonen (70, 5. Frederikus Klinkenberg), 3. Juuso Hämäläinen, 4. Miro Tenho - 16. Nikko Markkula, 21. Nillo Mäenpää (76, 11. Albion Ademi), 19. Aleksi Paananen, 8. Álvaro Muñiz, 2. Luciano Balbi (85, 25. Mikko Kuningas) - 15. Timo Furuholm, 10. Filip Valenčič.

Brøndby: 1. Marvin Schwäbe - 2. Jens Martin Gammelby, 6. Hjörtur Hermannsson, 3. Anthony Jung, 14. Kevin Mensah - 8. Kasper Fisker (90, 23. Paulus Arajuuri), 42. Tobias Børkeeiet (58, 22. Josip Radošević), 7. Dominik Kaiser - 27. Simon Hedlund, 11. Mikael Uhre (58, 20. Kamil Wilczek), 12. Simon Tibbling.

żółte kartki: Muñiz - Jung, Fisker, Kaiser.

sędziował: Keith Kennedy (Irlandia Północna).

W Brøndby w 58. minucie na boisko wszedł Kamil Wilczek, a w 90. minucie były piłkarz Lecha Poznań Paulus Arajuuri.

Mecze II rundy eliminacji Ligi Europy odbędą się 25 lipca i 1 sierpnia. Lechia będzie gospodarzem pierwszego spotkania, które rozpocznie się o godzinie 19:00.

źródło: własne / UEFA

Obłuże Bks - 18 lipca 2019, 19:23:21 - *.56.13.161
Tylko Lechia Gdańsk

janek - 18 lipca 2019, 19:23:52 - *.dynamic.chello.pl
No skoro Finowie postawili się Duńczykom to Lechia też powinna.

Kong - 18 lipca 2019, 19:25:28 - *.play-internet.pl
janek - Ale Lechia to polski klub zapomniałeś?

Zajmon Leg - 18 lipca 2019, 19:27:14 - *.30.27.77.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jednej bramki zabrakło i Broendby odpadloby.

LG - 18 lipca 2019, 19:27:28 - *.dynamic.mm.pl
@Kong...Teraz to polski, a wcześniej tutejsza patologia twierdziła, że niemiecki

Kuba - 18 lipca 2019, 19:30:29 - *.30.146.10
niemiecki też jest bo właścicielem jest niemiecki milioner Franz Josef Wernze

zks - 18 lipca 2019, 19:42:54 - *.mtm-info.pl
dwa mecze i beda mogli skupic sie na walce o puchary w przyszłym roku hehehe ,polskie ogorasy i puchary ,kpina

D... - 18 lipca 2019, 19:57:09 - *.ssp.dialog.net.pl
Nie taki Duńczyk straszny, skoro awans im na włosku wisiał w rewanżu z Finami... Lechia niech też zrobi 2-0 w pierwszym meczu, a rewanż będzie do wybronienia...

. - 18 lipca 2019, 19:59:58 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@zks: Akurat w tym dwumeczu Lechia tak czy siak nie jest faworytem.
@D...: Wisiał, bo odpuścili rewanż po wysokim zwycięstwie w pierwszym meczu, Wilczek i Arajuuri to tam podstawowi zawodnicy, a tu wchodzili z ławy.

Taiczo - 18 lipca 2019, 20:02:46 - *.dynamic.chello.pl
Duńczycy owszem nie groźni, ale polski gen frajerstwa podobnie jak u piasta spowoduje frajerskie odpadniecie.

cypis - 18 lipca 2019, 20:03:55 - *.146.97.166.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Kamil Wilczek załatwi Lechie

fansport - 18 lipca 2019, 20:08:11 - *.dynamic.chello.pl
ale niewiele brakowało, więc może lechia nie jest bez szans, musi tylko zagrać dobrze pressingiem i skutecznie w obronie i w ataku.

Wolfik - 18 lipca 2019, 20:26:07 - *.dynamic.mm.pl
Nie jest źle. Powtórka z Juventusu raczej mało realna...

Bulwar - 18 lipca 2019, 20:31:08 - *.147.36.148.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Co za bzdura... Brondby może mieć nawet jedną sytuację w meczu, a i tak strzeli dwa gole i pokona tych polskich paralityków. Po wczorajszym meczu Piasta i w trakcie dzisiejszego Cracovii, gdzie szykuje się podobna akcja, co wczoraj w Gliwicach, już nie wierzę w żaden polski zespół. Szkoda czasu na tych przegrywów, wszystko potrafią zaprzepaścić.

skins - 18 lipca 2019, 20:46:46 - *.centertel.pl
Hej Lechia gol .Damy radę to my Władcy Północy

BOT - 18 lipca 2019, 20:52:31 - *.147.141.111.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Nie ma znaczenia z kim grają polskie kluby. Psim swędem potrafią przejść każdego, ale w standardzie odpadają z kimkolwiek jak leci.

Lgks - 18 lipca 2019, 20:55:47 - *.ip.infoo.net
No to po wolnym mieście

Menadżer - 18 lipca 2019, 20:57:49 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Cracovią jak w latach 80- tych i większość polskich klubów w Polsce. Panowie Europa już nam uciekła.Podziekujmy prezesom klubow to oni zniszczyli polska piłkę klubową.

Pl - 18 lipca 2019, 21:24:53 - *.dynamic.chello.pl
Cracovia tak samo jak Piast z 1:0 do 1:2. Liga powoli sięga dna.

sto - 18 lipca 2019, 21:42:10 - *.dynamic-ww-02.vectranet.pl
Z tą formą Broendby jest duża szansa na awans.

spider - 18 lipca 2019, 21:42:12 - *.play-internet.pl
Pożyjemy zobaczymy. Stoku zrobi analizę i chłopaki dadzą radę. Bo jak patrze na tą nie ukrywam szmire, którą uprawiają w przedbiegach nasze drużyny to się zastanawiam, czy robią łaskę wychodzac na boisko, czy kpiny z kibiców.

Przygoda - 18 lipca 2019, 21:56:01 - *.jmdi.pl
ciekawy rywal, atrakcyjny wyjazd dla kibiców obydwu drużyn, będzie się działo, Lechia Gdańsk!!!

Arczi - 18 lipca 2019, 22:27:45 - *.play-internet.pl
Rywal nie do przejscia dla Polskiego zespołu . Cała nadzieja w UEFA że jednak dojdzie do skutku liga europy 2 dla lewusów tam mamy szanse powalczyc w pierwszych dwoch rundach . Takie realia ekstraklasy

VAR - 19 lipca 2019, 6:54:43 - *.free.aero2.net.pl
Plach i Helik pokazali już co potrafią, teraz czas na Augustyna i Łukasika. Nie ma meczu w którym te dwa kołki czegoś nie zaprezentują. Brondby nie będzie mogło strzelić gola, to od czego jest Augustyn. Zawsze jakaś ręka w polu karnym, faul albo się "odwróci". Łukasik nieatakowany poda przeciwnikowi piłkę do nogi na swojej połowie. Można na nich liczyć.

posejdon - 19 lipca 2019, 19:18:26 - *.static.korbank.pl
Polska myśl szkoleniowa.....od dziecka mi wpajano na treningach nie kiwaj... nie kiwaj... nie kiwaj...nie ma miejsca na kreatywność...Polscy trenerzy zabijają już w małych dzieciach radość z gry w piłkę nożną...Ustalają taktykę krzyczą na dzieci,propagują walkę na śmierć i życie,,,
Na treningu stoi się w szeregu i 3 razy kopnie piłkę i zrobi fikołka...
Tymczasem w Ajaxie Amsterdam rywalizacja rozpoczyna się dopiero w wieku 12 lat.