14 września 2019, 19:20:56 - Bedziu
Lechia przełamuje niemoc

W sobotnim meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała 2-1 (2-1) z Lechem Poznań. Pierwszego gola dla Lechii zdobył były lechita Sławomir Peszko, który strzałem głową pokonał Mickeya van der Harta. Dziesięć minut później prowadzenie podwyższył Michał Nalepa, a w 45. minucie kontaktowego gola dla Lecha głową zdobył Christian Gytkjær. Była to pierwsza w tym sezonie wygrana Lechii na własnym boisku.

14 września 2019, 17:30 - Gdańsk (Stadion Energa Gdańsk)
Lechia Gdańsk 2-1 Lech Poznań
Sławomir Peszko 23, Michał Nalepa 33 - Christian Gytkjær 45

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 26. Błażej Augustyn, 22. Filip Mladenović - 21. Sławomir Peszko (56, 17. Lukáš Haraslín), 7. Maciej Gajos (73, 36. Tomasz Makowski), 35. Daniel Łukasik, 6. Jarosław Kubicki, 31. Žarko Udovičić (79, 27. Rafał Wolski) - 90. Artur Sobiech.

Lech: 1. Mickey van der Hart - 2. Robert Gumny, 4. Thomas Rogne, 5. Đorđe Crnomarković, 22. Wołodymyr Kostewycz (61, 13. Tomasz Dejewski) - 27. Tymoteusz Puchacz (46, 7. Kamil Jóźwiak), 6. Karlo Muhar, 25. Pedro Tiba, 10. Darko Jevtić (75, 8. Paweł Tomczyk), 24. João Amaral - 9. Christian Gytkjær.

żółte kartki: Peszko - Crnomarković.
czerwona kartka: Đorđe Crnomarković (90. minuta, Lech, za drugą żółtą).

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 14 008.

krecik - 14 września 2019, 19:21:55 - *.dynamic-zab-04.vectranet.pl
Flaga śmieszny śląsk, o pardon, wielka sewilawisiała?

kibic - 14 września 2019, 19:23:38 - *.25.61.182.ipv4.supernova.orange.pl
Bardzo lubię, gdy ten klub przegrywa. Dlatego Lechii dziękuję, a do innych klubów apeluję, aby też z nimi wygrywały.

Piłkarz - 14 września 2019, 19:25:44 - *.icpnet.pl
Emeryt Peszko strzela głową bramkę zespołowi podobno aspirującemu do walki o mistrza. Rutkowscy, to nie zabawa.

kibic - 14 września 2019, 19:27:34 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo Lechia super że pokonaliście tych cieniasów

Danziger - 14 września 2019, 19:29:55 - *.dynamic.chello.pl
Wróciły demony z Broendby do połowy powinno być z 4-0 ale przez wyśmienitą skuteczność i jeden błąd w obronie było do końca na styku.

Janek - 14 września 2019, 19:29:59 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Piłkarski kryminał w wykonaniu sędziego Kwiatkowskiego.W pierwszej połowie Agustyn śmiga go czołem a on tylko dyskutuje.Peszko druga żółta kartka Kwiatek milczy.Obrońca Lecha lekko fauluje i druga żółta kartka. Czas już z tymi sędziami stworzyć piłkarski poker II.

Boa - 14 września 2019, 19:30:34 - *.itsa.net.pl
Śmieszą mnie te głosy o wielkiej przebudowie, o Lechu opartym na wychowankach, polskim, młodym. Znowu 9 z 11 w podstawowym składzie obcokrajowców. Jedynie co zmienili to ten Cernocośtam za Vujadinovica, Muhar za Trałkę i ten grubasek w bramce zamiast Burica i Putnocky'ego. I co jest wielką sztuką, te zmiany wcale nie są na plus xD

do kibic - 14 września 2019, 19:30:50 - *.147.102.220.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ja też lubię jak ten klub przegrywa jedynie raduje się jak z Legią wygrywają

tristan07 - 14 września 2019, 19:31:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@rafi To nie był mecz na szczycie. Np. jutro gra niepokonany w tym sezonie u siebie Górnik z niepokonanym w ogóle Śląskiem. A mecz kolejki to na papierze Jagiellonia - Legia.

STARY - 14 września 2019, 19:33:51 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Widzę że na Lecha wystarczy postawić autobus i grać z kontry.Lechia tak grała i się udało.

artuur,,, - 14 września 2019, 19:34:57 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
@krecik ty co sie wynurzyłeś!Do domu my nie powiemy nikomu bezludku z wsi koło Legnicy

John - 14 września 2019, 19:43:40 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Sławka do kadry

zsz - 14 września 2019, 19:44:54 - *.122.232.6
Młodymi Polakami w składzie ligi nie zawojujesz zważywszy , że teraz do piłki wchodzi 10 najsłabszych roczników od 30 lat.

rafi - 14 września 2019, 19:46:30 - *.47.17.237.ipv4.supernova.orange.pl
tristan07 -ale kto by do Gdańska nie przyjechał to jest max 12-13 tyś na 42 tysięcznym stadionie-niech już dzieciaki wpuszczają za darmo i kobiety to może coś się ruszy

WhitePride - 14 września 2019, 19:48:31 - *.248.200.92
Brawo Lechia i tyle w temacie !!! Amica cieniutko A miała grać o mistrza 😂🤣

abc - 14 września 2019, 19:51:13 - *.dynamic.chello.pl
Gra na licencji Amica Wronki się mści Szkoda, że Amica Wronki została tak załatwiona przez poznańskie słowiki

skins danz - 14 września 2019, 20:31:35 - *.centertel.pl
Co wy gadacie Lech dobrze grał miał szansę na wyrównanie . LECHIA się obudziła wreście potrafią wygrywać z Piastem i teraz z Lechem brawo.

herhor - 14 września 2019, 20:56:42 - *.odramedia.pl
W derbach Poznania lepsza Olimpia. Szkoda, bo jak mówi stare poznańskie przysłowie Lech to klub Wielkopolski, Warta poznański, a Olimpia niczyj.

skins danz - 14 września 2019, 21:01:19 - *.centertel.pl
Jak wygrają z Koroną to będą się liczyć w walce o podium.

Jeremi - 14 września 2019, 21:03:17 - *.dynamic.chello.pl
herhor, Ty nie jesteś głupi chłopak, Ty jesteś po prostu nieszczęśliwy. Poczytaj trochę, zanim zaczniesz znowu pisać takie głupoty

do herhor - 14 września 2019, 21:04:03 - *.jmdi.pl
Lechia odbudowała klub grając od A-klasy. Amica zmieniła nazwę ma Lech Poznań. Nie widzisz różnicy?

Jeremi - 14 września 2019, 21:33:12 - *.dynamic.chello.pl
Powiem więcej, Lechia jako jedyny klub z najwyższej klasy, po upadku, musiała rozpoczynać od A-klasy, a nawet gdański OZPN chciał, żeby zaczynali od B-klasy. Inne polskie kluby po upadkach, zaczynały ponownie od wyższych klas, nawet i od IV-ligi, tak że koledzy nie piszcie już więcej głupot, bo od lat niektórzy to wciąż robią

Janek - 14 września 2019, 21:40:33 - *.jmdi.pl
rafi, na jakin szczycie, Lechia 10 w tabeli przed tym meczem, Lechii 13.000, Lecha 800, Arki 200

rafi - 14 września 2019, 21:57:39 - *.47.17.237.ipv4.supernova.orange.pl
Janek- przeciez nie chodzi o miejsce w tabeli po 7 kolejkach - zawsze gdy przyjeżdzała Legia,Arka czy Lech stadion się wypełniał przynajmniejw połowie a teraz 13 tys ludzi przy niezłej pogodzie...zresztą na wczesniejszych meczach było jeszcze mniej ludzi!

Stan - 14 września 2019, 23:14:09 - *.dynamic.gprs.plus.pl
No niestety ze starej lodówki parowozu nie uczynisz rodzinko Wroniecka

Patryk81 - 15 września 2019, 8:08:51 - *.olsztyn.vectranet.pl
Hej BKS Hej BKS Gdańska Lechia najlepsza jest gratulacje z Olsztyna

IPN - 15 września 2019, 8:33:24 - *.111.245.168
Info to tych z Gdańska.
Obecnie w Ekstraklasie występuje drużyna o nazwie KS Lechia. BKS jest w Białymstoku
Czas się wkońcu nauczyć.

kibic - 15 września 2019, 9:20:06 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Tylko BKS Lechia gratulacje dla Gdańszczan za 3 punkty
IPN do rozwiązania nikomu poza PIS-iorami do walki politycznej ta instytucja nie jest potrzebna

.. - 15 września 2019, 11:17:32 - *.dynamic.mm.pl
BKS był jest i będzie zawsze w Gdańsku ,a w Białymstoku jak już to MKSB bo taka nazwa kiedyś była ...

pyra2014 - 15 września 2019, 12:57:20 - *.lukman.pl
Co musi wydarzyć się żeby trybuny w Gdańsku zapełniły się w np. 75% ???

Tbag - 15 września 2019, 16:27:20 - *.174.212.33.novaia.pl
Pyry spadek pewne info

darek - 15 września 2019, 16:33:43 - *.centertel.pl
Mydlenie oczow przez Rutkowskiego, Klimczaka, Żurawia, że grają swoimi, a w pierwszej jedenastce dwóch Polaków, Gumny i Puchacz. Ale zauroczeni kibice jak zwykle lykaja ich propagande.

tristan07 - 15 września 2019, 17:06:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@rafi Lechia miała 3. frekwencję w poprzednim sezonie, nie jest źle. Lepiej stadion 3x za duży (dobry na mecze reprezentacji) niż 3x za mały.