18 października 2019, 19:53:25 - bartekwr9
Skromna wygrana lidera

W spotkaniu otwierającym 12. kolejkę PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin wygrała 1-0 (1-0) na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Jedyną bramkę dla "Portowców" po dograniu Srđana Spiridonovicia strzelił Adam Buksa. Podopieczni Kosty Runjaicia dzięki tej wygranej utrzymają się na pozycji lidera.

18 października 2019, 18:00 - Lubin (Stadion Zagłębia)
Zagłębie Lubin 0-1 Pogoń Szczecin
Adam Buksa 6

Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 44. Alan Czerwiński, 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić - 7. Saša Živec (90, 5. Maciej Dąbrowski), 24. Jakub Tosik (78, 8. Łukasz Poręba), 99. Bartosz Slisz, 18. Filip Starzyński, 39. Damjan Bohar - 17. Patryk Szysz (81, 77. Asmir Suljić).

Pogoń: 1. Dante Stipica - 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 23. Benedikt Zech, 55. Igor Łasicki - 2. Jakub Bartkowski, 27. Sebastian Kowalczyk, 28. Tomás Podstawski (79, 8. Damian Dąbrowski), 17. Zvonimir Kožulj, 15. Hubert Matynia - 18. Adam Buksa (80, 9. Adam Frączczak), 10. Srđan Spiridonović (72, 16. Santeri Hostikka).

żółte kartki: Balić, Guldan, Suljić - Buksa, Kožulj, Tomás Podstawski, Kowalczyk.

sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 4661.

Boa - 18 października 2019, 19:53:55 - *.internetdsl.tpnet.pl
Widzę, że Runjaić doszedł do wniosku, że w tej lidze punktuje się głównie antyfutbolem i przeszkadzaniem, byle bramki nie stracić, a z przodu może coś wpadnie. To samo co Stokowce, Vukovice, Probierze, Mamroty, Fornaliki, czyli drużyny z największym potencjałem. Nie ma chyba innej takiej ligi na świecie, naprawdę nie da się tego oglądać. Jeśli nadal będzie rządził antyfutbol to nigdy nie pójdziemy do przodu, a zainteresowanie tą ligą będzie tylko spadać.

kalbaro74 - 18 października 2019, 19:55:56 - *.dynamic.chello.pl
Słaby mecz, dobrze że kibice Pogoni zadbali o nasze oczy. Po prostu tej ekstraklasy już się nie da oglądać.

xxx - 18 października 2019, 19:56:12 - *.dynamic.chello.pl
Niech ktoś powie Zagłębiu, że jeśli gra przeciw bramkarzowi, który dobrze wychodzi do dośrodkowań, to nie można przez 60 minut dośrodkowywać z 30. metra głęboko w pole karne. Chociaż teraz to już na takie uwagi za późno, bo Stipica skorzystał i wywiózł z Lubina trzy punkty dla swojego zespołu.

kramerek - 18 października 2019, 19:56:27 - *.146.97.12.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawo Pogoń uciekać czołówce nie oglądać się na nikogo

Boa - 18 października 2019, 19:56:28 - *.internetdsl.tpnet.pl
Drużyny z największym potencjałem mają najniższe posiadania piłki w lidze, najwięcej Wisła i ŁKS, które bronic się będą przed spadkiem. Przecież ta liga to ewenement na skalę światową. Jak ktoś próbuje grać w piłkę to beniaminki czy Wisła Stolarczyka, cała reszta tylko antyfutbol, liczenie na kontry i stałe fragmenty.

Lubin - 18 października 2019, 19:56:31 - *.147.114.148.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Z tosikiem w składzie wygrać mecz jest ciężko

Kolo - 18 października 2019, 19:56:53 - *.centertel.pl
@Boa
Co to za bzdury? Jaki anty-futbol? Życzyłbym sobie, żeby chociaż 1/3 meczów w tej lidze była tak otwarta jak pierwsza połowa tego spotkania.
Pogoń mogła szybciej załatwić sprawę, ale w sumie to może nawet dobrze się stało. Skromne prowadzenie wymusiło koncentrację do końca meczu. Nota bene jak zwykle beznadziejna zmiana Hostikki.

Do Kondon - 18 października 2019, 19:57:00 - *.centertel.pl
Brawo Portowcy. A marciniak?! Dwa ewidentne karne do Wrocławia gnoja ja cierpiędolę

Nikt taki - 18 października 2019, 19:57:54 - *.92-221-163.customer.lyse.net
Co Ty tu tak pitolisz? Choćby w pierwszej połowie zobacz ile Pogoń miała z gry, ile strzałów?
Po prostu solidny team.
Pozdrawiam.
Nie jestem stamtąd.

MS - 18 października 2019, 19:57:56 - *.30.51.95.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Do Boa, przestań się mazać Weź na klatę to, że twoja miedziowa drużyna przegrała z lepszą drużyną.

Conquista - 18 października 2019, 19:58:14 - *.dynamic.chello.pl
Wstyd Zagłębie
z takimi cieniasami przegrać u siebie !!!

Pyton - 18 października 2019, 19:58:29 - *.dynamic.chello.pl
do Boa:narazie zainteresowanie ta liga rosnie a i sponsorzy pchaja sie drzwiami i oknami...poziom nadejdzie razem z wiekszymi transferami

fresno - 18 października 2019, 19:58:44 - *.dynamic.chello.pl
Jeśli mistrzem Polski ma być taka Pogoń, która przez 45 minut drugiej połowy nie jest w stanie wyjść z własnej połowy i tylko się broni to w tym kraju nigdy nie będzie drużyny w pucharach.

JVR - 18 października 2019, 20:00:46 - *.dynamic.chello.pl
ten chuchrak Kowalczyk to się przewraca jak lekki wiaterek powieje

nl - 18 października 2019, 20:00:59 - *.dynamic.gprs.plus.pl
krótko i na temat:
"Dziasiaj zagłębie dostało .. po.."
Psy szczekają a karawana jedzie dalej, za tydzień ogolimy nożowników.

Torcida - 18 października 2019, 20:02:14 - *.215.207.163-internet.zabrze.debacom.pl
Brawo Pogoń pozdrowienia

Pepe - 18 października 2019, 20:02:24 - *.146.47.156.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
KGHM dołoży troszkę tz. parę groszy ściągną nowego trenera kilku pseudokopaczy i utrzymanie będzie.To jest polityka Wielkiego Państwowego Zagłębia Lubin.Tak trzymać.Miód malina.

Boa - 18 października 2019, 20:02:50 - *.internetdsl.tpnet.pl
Kolo fenomenalnie otwarta była pierwsza połowa, w strzałach 1-3...

adr. - 18 października 2019, 20:02:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Na polską ligę narzekają frustraci przegrywający u buka, gdy obstawiają swojego faworyta, a ten przegrywa. Polskie ligi są najciekawsze w Europie, bo tu każdy może wygrać z każdym i drużyny z dołów z zeszłego roku są teraz w czubie.

PogSz - 18 października 2019, 20:03:06 - *.241.118.254
Pogoń po strzeleniu bramki kontrolowala gre. tak sie gra na wyjezdzie

OgieńWocza - 18 października 2019, 20:04:00 - *.dynamic-ra-10.vectranet.pl
Do Boa ja wiem że twoja Wisła to potęga ale dopiero w 1 lidze. Przestań się mazać i módl się aby Wisełka nie skończyła jak Ruch. W 1 połowie genialny mecz, szybka piłka i bramka. W drugiej pogoń siadła a Zagłębie musiało przycisnąć i tak było.

J - 18 października 2019, 20:04:12 - *.static.edis.at
Kto to gunwo ustawione jeszcze ogląda?!! Chyba masochista lub lokalny pseudo-patriota

MaVeN - 18 października 2019, 20:04:30 - *.dynamic.chello.pl
Pogoń wróci do domu na Estadio da Gruz i znów potraci punkty

Boa - 18 października 2019, 20:04:41 - *.internetdsl.tpnet.pl
Tu nie trzeba poziomu, tu trzeba innego podejścia. Jak wszyscy chcą grać dwoma ryglami w środku, głównie skupiać się na defensywie i przeszkadzaniu to jak ma być normalnie. A potem w pucharach nasi biegają jak barany za słowackimi zespołami, które złożone są z odrzutów z Ekstraklasy... Wina jest tylko i wyłącznie trenerów.

Sdf - 18 października 2019, 20:05:27 - *.play-internet.pl
Szkoda dywanów i patelni.😁😁

deru - 18 października 2019, 20:05:49 - *.146.97.12.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawo Pogoń nie mówię głośno ale chłopaki idą w ślady Piasta Gliwice

@Boa - 18 października 2019, 20:05:51 - *.dynamic.chello.pl
tere fere

varadi - 18 października 2019, 20:08:42 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Szkoda, ale Zagłębie wygra w następnym meczu. Pozdrowienia z Legnicy.

PogoniarzN - 18 października 2019, 20:12:40 - *.197.120.83.threembb.co.uk
@Boa
Ewidentnie meczu nie oglądałeś.

droppy - 18 października 2019, 20:13:52 - *.dynamic.gprs.plus.pl
ten mecz był w Szczecinie?
Pytam grzecznie bo słychać było tylko kibiców ze Szczecina.

Joop - 18 października 2019, 20:14:36 - *.234.240.23
Noi git pozdr.z GŚ ino GieKSa tak trzymać POrTOWSCY

Boa - 18 października 2019, 20:17:27 - *.internetdsl.tpnet.pl
I jakbyście nie zauważyli to nie piszę tutaj tylko o Pogoni, ale to samo prezentuje Lechia ze Stokowcem, Legia z Vukovicem, Probierz z Cracovią, Mamrot z Jagą, Fornalik z Piastem, Lavicka ze Śląskiem. Zamuruj, postaw dwa rygle, kop po kostkach i czekaj na kontrę, chociaż i tego nie potrafią wyprowadzać to głównie czekaj na stały fragment.

doBoa - 18 października 2019, 20:24:55 - *.241.118.254
Pogoń szybko strzeliła i postanowiła przetestować warianty obronne. Test wyszedł na plus ;)

Fuga - 18 października 2019, 20:26:39 - *.dynamic.gprs.plus.pl
karny na Kowalczyku ewidentny, stwierdzam to obiektywnie.

ZeteL - 18 października 2019, 20:27:06 - *.10.133.191
W pierwszej połowie lepsza Pogoń, w drugiej Zagłębie ale Szczecinianie mieli Buksę, którego Zagłębie oddało.

Boa - 18 października 2019, 20:28:39 - *.internetdsl.tpnet.pl
Pogoń od początku sezonu testuje głównie warianty obronne, a nie grę w piłkę jak np. w tamtym sezonie. Szkoda tylko, że potem w pucharach te wyrachowanie z polskiej ligi w meczach z pasterzami nagle przestaje wszystkim działać...

kalbaro74 - 18 października 2019, 20:32:04 - *.dynamic.chello.pl
Słaby poziom meczu,ciężko oglądało się ten mecz,poziom spada z sezonu na sezon, co widać w eliminacjach europejskich pucharów.

Przemo91 - 18 października 2019, 20:33:39 - *.146.155.141.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Nie ważne jak ważne że punktują i uciekająCzarny koń tego sezonu to będzie

Boa - 18 października 2019, 20:36:49 - *.internetdsl.tpnet.pl
Wystarczy, żeby obydwie drużyny chciały grać w piłkę to chociaż można by było to oglądać. Polecam wywiad z Piekarskim, który mówi, że trenerzy stworzyli sobie u nas, własną, antyfutbolową ligę gdzie zamiast skupiać się na grze w piłkę, to niemal wszyscy skupiają się na przeszkadzaniu rywalowi.

s - 18 października 2019, 20:40:38 - *.static.edis.at
@Boa Ty chcesz żeby było normalnie jak każdy, ale z betonem nie wygrasz. Jakby prezesi eklapy chcieli już by dawno ten stan rzeczy zmienili, im ten stan rzeczy pasi bo wypompowuja kabze z waszych klubow. macie za dużo patologii w klubach. Generalnie "ryba psuje się od łba". Na początku nieudacznicy prezesi do wywalenia a potem budować wszystko od podstaw jak na Zachodzie tak jak się starają to robić Słowacy (słaba Streda) a Czesi to robią z powodzeniem już od wielu lat. Chińscy inwestorzy zainwestowali w Czechach bo to nie są idioci.

PM - 18 października 2019, 20:41:23 - *.dynamic.chello.pl
Ludzie, Boa ma rację. Nie chcę wiedzieć, czy jest kibicem zagłębia, chcę tylko zacytować: "Jak ktoś próbuje grać w piłkę to beniaminki czy Wisła Stolarczyka, cała reszta tylko antyfutbol, liczenie na kontry i stałe fragmenty." – ŚWIĘTE SŁOWA! A jak wiadomo największe przekręty w Esie się robi na świeżakach! Przypomnijcie sobie szwindle przeciwko Miedzi
Generalnie każdy lejący zagłębie ma u mnie respekt, tym bardziej jeżeli zrobi to w Lubinie, a już na pewno, gdy jest liderem tabeli, brawo Portowcy!

Do Kondon - 18 października 2019, 20:47:03 - *.centertel.pl
Dzisiaj Zagłębie dostało wujem po gębie!

Ogar - 18 października 2019, 20:47:39 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Będzie nowy mistrz a skomlenie ze stolicy kibicow teczowych coraz glosniejsze haha

Gigu - 18 października 2019, 20:48:00 - *.116.228.24
Ekstraklasa Jedyna taka liga na swiecie gdzie 4 zespol ma bilans bramkowy ujemny -3

rafi - 18 października 2019, 20:49:15 - *.47.19.151.ipv4.supernova.orange.pl
po co ten Lubin gra skoro mecze oglądają krzesełka?

Horacy - 18 października 2019, 20:52:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ten uszaty napastnik Zagłębia wzbudza tylko politowanie

PM - 18 października 2019, 20:53:11 - *.dynamic.chello.pl
@Gigu przewiduję, że w 2024 LIDER będzie miał -15 w bilansie Urok tej "ligi"

Varadi - 18 października 2019, 21:05:33 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Zagłębie spadek pewne info!!..

Euro Spor - 18 października 2019, 21:20:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W LUBINIE miały być transfery- wzmocnienia!!! za Roka płaci się kupę kasy a za słabego Szysza wchodzi Dąbroś Panie Śevela czy pana taktyką było żeby przez 90 min robić dośrodkowania które łapał bramkarz Pogoni i jeszcze jedno gdzie są kibice w Lubinie? 4 tyś to wstyd !

JonnyWolfs - 18 października 2019, 21:30:05 - *.30.49.192.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kolo - 18 października 2019, 21:30:08 - *.centertel.pl
Ciężko się to czyta. Jeszcze powielanie bzdury o pięknie grającej Wiśle Stolarczyka... Pierwsza połowa tego meczu była więcej niż dobra, bardzo ofensywna. Trzeba było oglądać mecz, a nie jakaś statystykę strzałów. Nie jest winą Pogoni, że gracze Zagłębia w dobrych pozycjach woleli posłać dośrodkowanie niż choćby uderzyć z dystansu.

Werdi - 18 października 2019, 21:30:19 - *.play-internet.pl
Bardzo skaby mecz jak na lidera.A zaglebie sie nie zmobilizowalo.Slabo raz to i mucha...Gracie bez kibicow!

@Gigu

SS - 18 października 2019, 21:35:45 - *.dynamic.chello.pl
Pozdro z Katowic.Bravo Pogoń.

rosi - 18 października 2019, 21:40:18 - *.146.98.172.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Pogoń OK cwaniaczki że stolicy żal wam pośladki ściska tak tak ma być

rrrrrrrrrr - 18 października 2019, 21:55:52 - *.business.static.vectranet.pl
slisza powinni oddac za darmo do rybnika , koszmarnie bezcadziejny z nr99

painter1 - 18 października 2019, 22:53:02 - *.30.53.196.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@EuroSpor Pełna zgoda. W dodatku z tych 4 tyś. widzów około (a może i nawet ponad) 1000 to kibice Pogoni.

Misiek - 18 października 2019, 23:15:58 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Zagłębie po co Wam taka reklama KGHM na koszulkach ?!!😊

PogoniarzN - 19 października 2019, 0:43:20 - *.197.121.244.threembb.co.uk
Wielu z was narzekających na tego typu spotkania nie ma pojęcia jaka jest stawka takich spotkań. Jak już ktoś napisał, wielu z tych żalących się to bukmacherowi wtapiacze, którzy pewnie pocisnęli overy 2.5. Natomiast prawda jest taka, że piłkarzy to nie interesuje i mają głęboko w życi tych wszystkich przegrańców, którzy chcą się szybko i łatwo dorobić. Wtapiacz nie ma pojęcia jak ważne jest zwycięstwo dla drużyny, która ma szansę wywalczyć pierwsze w historii mistrzostwo kraju. A przecież Pogoń w pierwszej połowie prawie nie schodziła z przedpola karnego Zagłębia i próbowała załatwić sprawę już w tej połowie. Nie udało się, a po przerwie portrowcy trochę ostygli, a więcej motywacji do grania mieli gospodarze.
Dzisiaj się tak gra, bo zbyt dużo pieniędzy jest w dzisiejszych czasach w piłce nożnej. Nie powiem, że chwalę grę na czas jak to robił Stipica, czym mi tylko podnosił ciśnienie mimo iż broni bramki mojego ulubionego zespołu. Ale nic na to nie poradzimy, taki czasy, za dużo kasy jest na szali.
W zeszłym sezonie mecze Pogoni obfitowały przeważnie w gole, bo Pogoń nie walczyła o mistrza. Teraz jest inaczej i lczy się win za wszelką cenę. Piast w zeszłym sezonie wygrał 11 meczów różnicą jednej bramki.

Edek - 19 października 2019, 9:06:17 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Do pogoniarzn człowieku zastanów się co piszesz pogoń walczy o mistrza w 12 kolejce, jedyne co to walczy o 1miejsce, przypomnisz moje słowa jak będzie wygasa twoja pogoń pod koniec sezonu później będziesz pisać że walczy o puchary taka będzie prawda

Horacyś - 19 października 2019, 9:32:11 - *.adsl.inetia.pl
Z Tosikiem w składzie na lidera o matko!!! Zaglębie gra jak inni nie grają a jak inni się postawią to Zagłębie nie ma! brak piłkarskiej jakości u zawodników Zagłębia aż nadto widoczny i co ten biedny trener może? nic!

Gati - 19 października 2019, 9:42:36 - *.197.120.147.threembb.co.uk
Brawo Pogoń. !!!!

Kaziu - 19 października 2019, 10:52:03 - *.2-1.cable.virginm.net
drugiej połowy nie dało rady oglądać ale fakt że 3 punkty jadą do Szczecina cieszy.

janek - 19 października 2019, 10:53:04 - *.23.51.43
Marciniak to dno karny na Starzyńskim który oddaje strzał w polu karnym i jest rozbierany przez zawodnika Pogoń ,po co ten VAr jak on sam rządzi i to błędnie wielokrotnie.

marcinnn - 19 października 2019, 11:48:09 - *.dynamic.mm.pl
W zimie wróci Drygas, a z nim Pogoń może być tylko mocniejsza. Także z tym przyglądaniem pod koniec sezonu bym się wstrzymał.

@Edek
Walczy się od początku do końca. Nie rozumiem twojego zbulwersowania. Oczywiście jak najbardziej może się sprawdzić to o czym mówisz i boję się, że niestety tak będzie, lecz teraz jest teraz i na tą chwilę to Pogoń ma lidera. Na dodatek Pogoń słynie z mocnych finiszy, a skoro teraz jest na czele i znowu będą mieć fajny finisz, to jest dosyć spora szansa na mistrzostwo.

1234567890 - 19 października 2019, 17:10:56 - *.play-internet.pl
ta pogoń umie grać

Horacys - 19 października 2019, 18:33:29 - *.adsl.inetia.pl
Uszaty napastnik Zaglebia beznadziejny, budzący politowanie, całkowity brak jakości piłkarskiej jak i u innych

paprykarz - 19 października 2019, 22:30:10 - *.50.235.37.in-addr.arpa
Liga jaka jest taka jest. Skoro jakieś Piasty i amiki mogą się wygłupiać w "europie' to my też możemy. POGOŃ!

Lubinek - 20 października 2019, 11:21:19 - *.adsl.inetia.pl
paprykarz ! masz racje, wam też się należy

Rubens - 21 października 2019, 12:30:00 - *.140.10.93.rev.sfr.net
Jakby na to wszystko nie patrzec, Portowcy maja duza sile napedowa na wyjazdach. Wiekszosc juz zdobytych punktow wlasnie stamtad pochodzi. Jak tylko poprawi sie skutecznosc w meczach u siebie, to Pogon bedzie grozna ekipa dla wszystkich. Powodzenia Portowcy!