30 października 2019, 19:54:23 - maciejko
Drużyna Kamila Bilińskiego mistrzem Łotwy

Riga FC, w barwach którego występuje Kamil Biliński, zdobył mistrzostwo Łotwy. Po remisie 1-1 (0-1) z RFS Ryga w meczu 34. kolejki, drużyna Polaka ma sześć punktów przewagi nad RFS, której został do rozegrania jeden mecz.

30 października 2019, 18:00 - Ryga (Skonto stadions)
Riga FC 1-1 RFS Ryga
Elvis Stuglis 60 - Aleksandrs Solovjovs 22

żółte kartki: Herdi Prenga, Elvis Stuglis, Stefan Panić - Darko Lemajić, Takayuki Seto, Vladislavs Sorokins, Andrejs Cigaņiks, Aleksandrs Solovjovs.
czerwone kartki: Darko Lemajić (42. minuta, RFS, za drugą żółtą), Vitālijs Jagodinskis (87. minuta, RFS).

sędziował: Edgars Maļcevs.

W 57. minucie Slavko Blagojević (RFS) nie wykorzystał rzutu karnego.

Biliński spędził mecz na ławce rezerwowych. 31-letni napastnik w tym sezonie zagrał w 18 meczach ligowych, w których strzelił pięć goli.

W składzie Riga FC cały mecz zagrał Vladimirs Kamešs (dawniej Pogoń Szczecin). Do przerwy występował Antonijs Černomordijs (onegdaj Lech Poznań), którego zmienił Herdi Prenga. W przerwie Rogera zastąpił Oļegs Laizāns (swego czasu Lechia Gdańsk i ŁKS), a w 90. minucie Vladislavsa Fjodorovsa (Lech Poznań) na murawie zmienił Aleksejs Višņakovs (Cracovia i Widzew Łódź). Poza kadrą meczową gospodarzy znaleźli się Vladislavs Gabovs (kiedyś Korona Kielce), Ivans Lukjanovs (Lechia Gdańsk) i Deniss Rakels (Zagłębie Lubin, GKS Katowice, Cracovia, Lech Poznań).

Całe spotkanie w składzie RFS rozegrał Edvinas Girdvainis (w przeszłości Piast Gliwice), a do 77. minuty grał Roberts Savaļnieks (Jagiellonia Białystok), którego zmienił Dāvis Ikaunieks. Poza kadrą meczową gości znalazł się były gracz Korony Kielce Aleksandrs Fertovs.

Riga FC w 30 meczach zdobył 62 punkty.

Fristajl - 30 października 2019, 19:56:30 - *.dynamic.chello.pl
bravo

Mike - 30 października 2019, 20:23:31 - *.centertel.pl
Jak pokazały europejskie puchary Riga jest lepsza od mistrza Polski, więc brak powołania dla podstawowego zawodnika klubu lepszego od klubó polskich będzie wielkim błędem!

PM - 30 października 2019, 20:33:26 - *.dynamic.chello.pl
Najlepsze jest to, że to Biliński uwalił Piasta hahhahhahha

BI - 30 października 2019, 20:44:30 - *.252.47.14
Chciałoby się rzec "kto to jest mistrz Łotwy?". Ale od tego roku wiem że mistrz Łotwy może pobić mistrza Polski.

True - 30 października 2019, 20:57:01 - *.opera-mini.net (*.41.36.119)
I w lipcu kolejny gwalt rygi na smiecznym naszym miszczu typu piastuchy lub inne twory typu plock,pogon lub craxa(nie daj boze jakby zdobyli miszcza )lub nawet gdyby zdobyli miejsce na podium.

ju madafak - 31 października 2019, 6:30:31 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Piast juz drzy zeby tych mocarzy nie wylosowac!!!

ju madafak - 31 października 2019, 6:37:26 - *.dynamic.gprs.plus.pl

r - 31 października 2019, 15:49:38 - *.static.ip.netia.com.pl
redaktor Maciejko, twardo trzymający się standardów 90 minut.pl nie miał w tym wypadku łatwego zadania :D. W każdym razie na przyszłość, na wypadek pisania tekstów o klubach z Łotwy albo Litwy i występujących tam graczach z przeszłością w Polsce, polecam też synonimy "niegdyś", "ongiś" oraz "drzewiej"