15 listopada 2019, 22:35:51 - dkelman
Awans Szwecji do ME

Reprezentacja Szwecji wygrała 2-0 (2-0) z Rumunią w wyjazdowym meczu 9. kolejki grupy F eliminacji mistrzostw Europy i na kolejkę przed końcem rozgrywek zapewniła sobie udział w przyszłorocznej imprezie.

15 listopada 2019, 20:45 - Bukareszt (Național Arena)
Rumunia 0-2 Szwecja
Marcus Berg 18, Robin Quaison 34

żółte kartki: Nicolae Stanciu, Nicușor Bancu - Victor Lindelöf.

sędziował: Daniele Orsato (Włochy).

Do szerokiej kadry Rumunii pierwotnie był powołany Sergiu Hanca z Cracovii, ale ostatecznie nie znalazł się w ścisłej kadrze.

6. Malta        9  3  2-25

Szwecja jest dwunastym krajem pewnym gry na przyszłorocznych mistrzostwach. Pozostali uczestnicy ME to Belgia, Włochy, Rosja, Polska, Ukraina, Hiszpania, Turcja, Francja, Anglia, Czechy i Finlandia.

eliminacje do mistrzostw Europy 2020

Papagol - 15 listopada 2019, 22:49:53 - *.play-internet.pl
Rumunia i Norwegia pojechałyby na Euro, gdyby zamiast takiej Hiszpani, wylosowano z pierwszego koszyka Polskę.

y - 15 listopada 2019, 22:53:25 - *.146.102.162.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Szkoda, że Rumuni nie ogarnęli.

abc - 15 listopada 2019, 22:54:15 - *.bredband.comhem.se
Rumunia ma jakosc indiwidualna ale nie przeklada sie to na gre. Moga sie gorzko rozczarowac w play-offach. Norwegia, tutaj mamy mocnego kandydata do awansu. Solidny sklad i dobry trener (Lagerbäck).

Kura - 15 listopada 2019, 23:39:06 - *.147.97.71.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Szkoda Rumuni, ale gratulacje dla Szwecji.

jacOl - 16 listopada 2019, 11:32:15 - *.icpnet.pl
Norwegia ma jeszcze baraże a tam Szkocja, Serbia i Bułgaria.

Smuda - 16 listopada 2019, 14:02:59 - *.centertel.pl
Jak widac bez Ibry tez mozna awansowac.

c6743 - 17 listopada 2019, 16:34:33 - *.zoombb.co.uk
te Smuda jak coś to bez Ibry awansowali już na mundial w Rosji pokonując w barażach Włochów. Ibra jednak nadal strzela gole regularnie w MLS która jednak ma wyższy poziom niż chociażby taka liga szwedzka. Wielu trenerów w tym i Smuda nie powoływali bramkostrzelnych napastników zasłaniając sie metryką piłkarza. Smuda nie powołał Tomka Frankowskiego, który jednak w wieku tym co Ibra aktualnie a wiec 38lat zdobył korone króla strzelców ekstraklasy. Trzeba mieć jaja i ponosic odpowiedzialnosc Smuda miał grupe marzeń, świetnych piłkarzy a jednak zagrali na pół gwizdka. Nie mówie, że powinniśmy grać na euro 2012 atakiem Lewy-Franek , ale warto było mieć na ławce takiego napastnika, który czesto wchodził z ławki w kadrze i odwracał losy meczów reprezentacji . Janasowi dupe ratował bramkami a ten go olał i niezabrał na mundial. Smuda zdziadział jajka strączki zrobiły sie , zachowawcze podejście i przekonanie , że dwa remisy u siebie z Grecją i Rosją oraz porażka z Czechami to sukces.