17 listopada 2019, 16:52:36 - maciejko
Awans Portugalii do ME

Reprezentacja Portugalii awansowała do turnieju finałowego mistrzostw Europy. Stało się tak dzięki remisowi Serbii z Ukrainą 2-2 (1-1) w meczu 10. kolejki grupy B eliminacji. Portugalczycy w swoim spotkaniu tej serii rozgrywek wygrali z Luksemburgiem 2-0 (1-0).

17 listopada 2019, 15:00 - Luksemburg (Stade Josy Barthel)
Luksemburg 0-2 Portugalia
Bruno Fernandes 39, Cristiano Ronaldo 86

żółte kartki: Maurice Deville, Maxime Chanot - Bernardo Silva.

sędziował: Jesús Gil Manzano (Hiszpania).

Całe spotkanie na ławce rezerwowych gospodarzy spędził piłkarz rezerw Legii Warszawa Chris Philipps.

Tabela

1. Ukraina     8 20 17- 4
2. Portugalia  8 17 22- 6
3. Serbia      8 14 17-17
4. Luksemburg  8  4  7-16
5. Litwa       8  1  5-25

Portugalia jest siedemnastym krajem, który zapewnił sobie prawo gry na przyszłorocznych mistrzostwach. Pozostali uczestnicy ME to Belgia, Włochy, Rosja, Polska, Ukraina, Hiszpania, Turcja, Francja, Anglia, Czechy, Finlandia, Szwecja, Holandia, Chorwacja, Austria i Niemcy.

eliminacje do mistrzostw Europy 2020

sd - 17 listopada 2019, 16:55:24 - *.dip0.t-ipconnect.de
A oni nie mieli już zapewnionego awansu po wygraniu Ligi Narodów? Skomplikowane to dla mnie...

asd - 17 listopada 2019, 16:56:06 - *.internetia.net.pl
Nie mieli.

Boklo - 17 listopada 2019, 17:00:02 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Idąc tokiem rozumowania 90 minut, nie powinny być wrzucone składy z meczu Serbia - Ukraina, który zakończył się przed spotkaniem Portugalczyków i już wtedy było wiadomo, że jadą na ME?

Maz - 17 listopada 2019, 17:01:34 - *.play-internet.pl
To jeszcze Szwajcaria,ktoś z dwójki Dania/Irlandia oraz najlepszy z trójki Węgry/Walia/Słowacja. Pozostałe cztery zespoły w marcu... ☺️

A - 17 listopada 2019, 17:04:53 - *.play-internet.pl
Oczywiście że mieli zapewniony awans

maciejko - 17 listopada 2019, 17:09:27 - REDAKCJA
@A - nie, wygranie Ligi Narodów nie daje awansu do ME

ŁysyZUEFA - 17 listopada 2019, 17:17:45 - *.dynamic.chello.pl
Wygranie grupy w Lidze Narodów dało Portugalii gwarancję gry w barażach, a wygranie finału Ligi Narodów dało tylko puchar do gabloty. Z dywizji A tylko Islandia nie awansowała na Euro przez eliminacje i będzie grała w barażach z trzema drużynami z dywizji C.

Piciu - 17 listopada 2019, 17:18:24 - *.icpnet.pl
brawa z przyjemnością się ogląda CR7 w reprezentacji

PM - 17 listopada 2019, 17:41:22 - *.dynamic.chello.pl
W takim razie, skoro wygranie Ligi Narodów nie daje awansu do ME, to nie ma sensu jej granie, skoro się kręci na korzyść Szkopów. Zaorać to.

Papagol - 17 listopada 2019, 18:06:23 - *.play-internet.pl
Philips nie miał okazji wystąpić przeciwko Fernandesowi, udało się to za to... Adamowi Dźwigale w lidze portugalskiej.

pele - 17 listopada 2019, 20:21:05 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
CR7 wymiata 99 bramka w reprze!

fansport - 18 listopada 2019, 8:36:13 - *.dynamic.chello.pl
i tak się kończy eliminacje, bez porażki, tak jak ukraina, mając w grupie mistrzów europy portugalie i mocną serbię, którą się 5:0 stuknęło u siebie, ale trzeba być ukrainą, a nie polską prowadzoną przez brzęczka, który udaje trenera.

Oko - 18 listopada 2019, 11:28:17 - *.dynamic-zab-07.vectranet.pl