19 listopada 2019, 22:34:59 - dkelman
eME: Łotwa 1-0 Austria

W meczu ostatniej, 10. kolejki grupy G eliminacji do mistrzostw Europy, w której Polska zajęła pierwsze miejsce, Łotwa wygrała 1-0 (0-0) u siebie z Austrią.

19 listopada 2019, 20:45 - Ryga (Daugavas stadions)
Łotwa 1-0 Austria
Mārcis Ošs 65

Łotwa: 23. Pāvels Šteinbors - 18. Roberts Savaļnieks , 4. Kaspars Dubra, 3. Mārcis Ošs, 2. Vitālijs Maksimenko, 8. Raivis Jurkovskis - 15. Aleksejs Grjaznovs (90, 17. Antonijs Černomordijs), 11. Vladislavs Fjodorovs, 6. Vladimirs Kamešs - 9. Jānis Ikaunieks (89, 16. Igors Tarasovs), 20. Roberts Uldriķis (70, 22. Vladislavs Gutkovskis).

Austria: 12. Pavao Pervan - 17. Christopher Trimmel, 3. Aleksandar Dragović, 5. Stefan Posch, 4. Maximilian Wöber - 16. Thomas Goiginger (69, 19. Lukas Hinterseer), 14. Julian Baumgartlinger (46, 20. Karim Onisiwo), 6. Stefan Ilsanker (77, 7. Reinhold Rantfl), 10. Florian Grillitsch, 23. Louis Schaub - 11. Michael Gregoritsch.

żółte kartki: Ikaunieks, Šteinbors - Ilsanker.

sędziował: Alejandro Hernández (Hiszpania).

W barwach Łotwy Pāvels Šteinbors z Arki Gdynia rozegrał całe spotkanie, a Vladislavs Gutkovskis z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza wszedł na boisko w 70. minucie w miejsce Robertsa Uldriķisa.

W drużynie gospodarzy znaleźli się również zawodnicy, którzy w przeszłości reprezentowali polskie kluby. Kaspars Dubra (Polonia Bytom), Vladislavs Fjodorovs (Lech Poznań), Vitālijs Maksimenko (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Mārcis Ošs (Górnik Zabrze), Roberts Savaļnieks (Jagiellonia Białystok) i Vladimirs Kamešs (Pogoń Szczecin) rozegrali całe spotkanie. Igors Tarasovs (Jagiellonia Białystok i Śląsk Wrocław) wszedł na boisko w 89. minucie zmieniając Jānisa Ikaunieksa, Antonijs Černomordijs (Lech Poznań) w 90. minucie, gdy zszedł z niego Aleksejs Grjaznovs, natomiast Oļegs Laizāns (Lechia Gdańsk i ŁKS) pozostał na ławce rezerwowych.

G - 19 listopada 2019, 22:40:34 - *.dynamic-zab-02.vectranet.pl
Rozumiem, że Austriacy po awansie wystawili reprezentację filharmonii wiedeńskiej, ale mimo wszystko wstyd.

Patataj - 19 listopada 2019, 22:50:13 - *.87.213.134
Szok i niedowierzanie

John - 19 listopada 2019, 22:52:19 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Zawodnik który ma na koncie 9 występów w ekstraklapie pogrążył Austriaków

## - 19 listopada 2019, 22:53:17 - *.adsl.inetia.pl
Legendy Ekstraklasy pokazały uśpioną moc.

Juras - 19 listopada 2019, 23:01:55 - *.dip0.t-ipconnect.de
ale jaja

eesti - 19 listopada 2019, 23:02:53 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Nie ma to jak wstawić do bramki 32 letniego chłopa, zamiast jakiegoś zdolnego 17 latka w meczu o nic.

rob - 19 listopada 2019, 23:03:23 - *.toya.net.pl
Niech wszystkie matoły polske kybyce się dowiedzą że dzisiaj nie ma słabych zespołów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nołnejm - 19 listopada 2019, 23:10:06 - *.unknown.vectranet.pl
nie ma czegoś takiego jak słabe drużyny mecz pod buka i tyle

peteR - 19 listopada 2019, 23:12:11 - *.dip0.t-ipconnect.de
Sasiady sie oblowili u buka a biedne lotysze mysle ze wygrali hehehehhhehe!!!!!!!!!!!!!!!!

kosecki - 19 listopada 2019, 23:38:54 - *.adsl.inetia.pl
Tarasovs asystował przy golu!Mimo,że siedział na ławce!

K - 20 listopada 2019, 0:11:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ten wynik przebija nasze 1-4 w Mińsku w 2001r. zaraz po awansie!

leppard - 20 listopada 2019, 0:21:30 - *.dynamic-ww-01.vectranet.pl
Buhaha to nie była łatwa grupa. Brawo Brzęczek,jadymy na Euro buhaha

Hks - 20 listopada 2019, 0:26:13 - *.dynamic.chello.pl
Austrii i tak ten mecz się nie liczył bo z ostatnią drużyna punkty są nie ważne.
Swoją drogą ostatnia kolejka to przez 3 dni tylko 2 mecze o stawkę.
Irlandia - Dania i Walia - Węgry. Po c..j takie eliminacje lepiej połowie dać awans od razu że

PM - 20 listopada 2019, 6:14:56 - *.dynamic.chello.pl
Niewystawianie Gutkovskisa dało efekt. Tak, wiem, Austriacy awansowali wcześniej, ale gdyby to drewno z Niecieczy grało w wyjściowej, Austria i tak prawdopodobnie by wygrała.

i dobrze - 20 listopada 2019, 6:43:39 - *.2.178.212
To są jaja !!! Armia z NIECIECZY zlała AUSTRIE ,tego jeszcze nie grali!

Adi - 20 listopada 2019, 10:37:13 - *.95.31.34
@leppard
Polska wciągnęła ta grupę nosem grając na pół gwizdka, a patrząc na niektóre mecze to i na 1/3..
@ i dobrze
co w tym dziwnego że piłkarz z bogatej polskiej miejscowości, w której prywatny właściciel posiada swój biznes na skale europejską i profesjonalnie zarządzany klub gra w składzie reprezentacji, która sobie klepnęła jakiegoś europejskiego średniaka czyli taką ot.. Austrię?

Y - 20 listopada 2019, 16:04:48 - *.centertel.pl
Okazało się że kopacze Austrii nie są profesjonalistami. Wstydliwa przegrana. Jednocześnie gratulacje dla Łotyszy że potrafili wygraną zakończyć tak nieudane eliminacje.

... - 20 listopada 2019, 16:09:24 - *.30.34.96.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@Adi - taa , na pół gwizdka albo 1/3 Polska grała, chyba się politurą ożarłeś.

IlHunteroP - 20 listopada 2019, 20:59:10 - *.red-acceso.airtel.net