[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2019/2020 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

 


30 listopada 2019, 20:15:38 - dagazka
Polska zagra mecze towarzyskie z Ukrainą i Rosją

Reprezentacja Polski zagra towarzyskie spotkania z Ukrainą i Rosją.

Oba mecze zostaną rozegrane wiosną przyszłego roku. Spotkanie z Ukrainą odbędzie się 31 marca, a z Rosją 2 czerwca w Warszawie.

Pierwotnie zaplanowany był również mecz towarzyski ze Szwecją, który miał odbyć się 28 marca w Solnie. Spotkanie to zostało odwołane w związku z tym, że z drużyną ze Skandynawii Polska zagra w fazie grupowej przyszłorocznych mistrzostw Europy.


źródło: własne / PZPN

oleski - 30 listopada 2019, 20:20:12 - *.146.231.18.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
oho jak politycznie się zrobiło z braćmi gramy.

Ver - 30 listopada 2019, 20:20:50 - *.dynamic.chello.pl
Raczej powinniśmy zagrać z Argentyną i Islandią

Smuda - 30 listopada 2019, 20:21:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
U siebie czy wyjazd?

lolson - 30 listopada 2019, 20:24:09 - *.90.160.140
A nie można było ogarnąć jakiejś afrykańskiej drużyny coby potem nasi gdy zobaczą murzyna (w reprze Francji, Anglii czy innej Holandii) nie zaczęli kopać do swojej bramki jak w meczu z Senegalem rok temu??? Bo rozumiem, że jeśli na Euro wyjść mogą nawet cztery z sześciu drużyn z trzecich miejsc w grupach to jakoś się z niej wyczłapiemy i co wtedy?

sto - 30 listopada 2019, 20:29:29 - *.static.telenor.dk
czemu nie Dania?

Stop 447 - 30 listopada 2019, 20:30:42 - *.CNet.Gawex.PL
Ale PiSowców, targalskich, kanie ... zapiekną, z tą złą Rosją zagrają!

Papagol - 30 listopada 2019, 20:38:21 - *.play-internet.pl
Bywało gorzej (choćby sparing z Finami), ale Ukraina i Rosja to mimo wszystko wciąż średniaki. Ani to nam nie pokaże naszego miejsca w kontekście Hiszpanii i Szwecji (to raczej inne typy grania w piłkę, o klasie piłkarskiej nie wspominając), ani doświadczenia w kontekście kibicowskim (kibice i stadiony to co innego niż w Bilbao i Dublinie).

X - 30 listopada 2019, 20:42:21 - *.centertel.pl
W jaki sposób mecze z Ukrainą i Rosją są w stanie przygotować do takiego technicznego rywala jak Hiszpania oraz tak silnego fizycznie jak Szwecja. Jeżeli pierwszym rywalem na Euro będą wyspiarscy fizole z Irlandii to dobór sparngpartnerów kompletnie nietrafiony pod względem stylu gry.

rympał - 30 listopada 2019, 20:46:37 - *.adsl.inetia.pl
Przed samym wyjazdem obowiązkowo z Litwą !

jarock - 30 listopada 2019, 20:58:02 - *.free.aero2.net.pl
No to jak ??? Zamiast że Szwecja nie można z kimś innym ???

Pasiasty - 30 listopada 2019, 21:07:32 - *.play-internet.pl
Oleski..... nigdy Polak z ruskim bratem nie bedzie..

Cris - 30 listopada 2019, 21:13:36 - *.nowysacz.vectranet.pl
Miał być jakiś extra mocny przeciwnik z samego topu ( Anglia, Niemcy) a gramy z przeciętniakami. Jak zwykle opowieści głównego bajkopisarza można sobie włożyć. Rudy won!!!!

inkoo - 30 listopada 2019, 21:14:01 - *.dynamic.chello.pl
Masakra, Ukraina? Miała być Anglia :/ Koźmiński ostatnio mówił, że w marcu na 100% gramy z drużyną z TOP5 w Europie.To nie wiem kogo miał na myśli. Poza tym świetny dobór przeciwników pod Euro, jak styl gry Rosji czy Ukrainy ma się do Hiszpanów lub Szwedów? Na czerwiec niech już lepiej dogadują Danię i jakąś drugą drużynę grającą piłką.

jarock - 30 listopada 2019, 21:15:16 - *.free.aero2.net.pl
Dobieranie sparingpartnerów przed losowaniem jest tak samo dobre jak to losowanie, sorry dolosowywanie !!! To jest cyrk i nie ma nic wspólnego ze sportem !

artuur,,, - 30 listopada 2019, 21:17:10 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
@stop447...komu te wypociny uskuteczniasz błażnie!!

fansport - 30 listopada 2019, 21:19:51 - *.dynamic.chello.pl
a miało być z anglią, ale się wystraszyli.

Papagol - 30 listopada 2019, 21:27:17 - *.play-internet.pl
Boniek nawet jak się wykaraska z jednej fatalnej decyzji (Brzęczek), to zaraz podejmuje kolejną - sparingpartnerzy, eufemistycznie mówiąc, w niczym nam nie pomogą.

Szymon - 30 listopada 2019, 21:27:27 - *.58.179.185.ip4.fiscom.pl
Dlaczego nie zagramy z Brazylią na narodowym. To byłby hit.

Ja - 30 listopada 2019, 21:28:42 - *.play-internet.pl
Oba kraje w stanie wojny
Nie powinniśmy grać z krajami obiętymi wojną, na początku pokój dopier później mecze piłki nożnej

MM. - 30 listopada 2019, 21:30:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Boniek obiecal ze napewno zagramy w przysym roku z Szwecja i dotrzymal slowa Polska zagra z Szwecja

Antos - 30 listopada 2019, 21:32:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A w marcu w pierwszym terminie zagramy z Irlandia Polnocna by dobrze zagrac z Irlandia na Euro

Antos - 30 listopada 2019, 21:35:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A w marcu w pierwszym terminie zagramy z Irlandia Polnocna by dobrze zagrac z Irlandia na Euro

kolobolo - 30 listopada 2019, 21:35:46 - *.199.142.83.rev.metrointernet.pl
To cóż, że ze Szwecją:-)

hmm - 30 listopada 2019, 21:39:19 - *.dynamic.mm.pl
mamy w grupie Hiszpanie, to zagramy z Rosją i Ukrainą bardzo logiczne, dziękuje za takie mecze już widzę że szykuje się kompromitacja

MM. - 30 listopada 2019, 21:45:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szymon bo Polska juz zagrala z Brazylia w pazdzierniku I zeby nie grac z tym samym rywalem to gramy z Rosja I Ukraina

reXx - 30 listopada 2019, 21:57:59 - *.play-internet.pl
a może by tak z Egiptem zagrać....by było ciekawie.

Zajmon Leg - 30 listopada 2019, 22:08:51 - *.146.185.65.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ukraina nie musi przyjeżdżać. Ona juz tu jest :-)

erni80 - 30 listopada 2019, 22:26:18 - *.toya.net.pl
Tragedia te sparingi co ma Rosja i Ukraina do gry Hiszpanii i Szwecji powinniśmy się przygotować do meczu ze Szwecją o wyjście z grupy więc sparingi z drużynami skandynawskimi DANIA na narodowym za Rosję i wyjazd gdzieś zagrany z kimś słabszym np. rewanż ze SŁOWENIĄ

daft - 30 listopada 2019, 22:29:08 - *.201.93.209.dyn.plus.net
Papagol Ukraina to sredniaki a Polska to potega bo ma jedna gwiazde dwoch pilkarzy i bramkarza

BeeSKa - 30 listopada 2019, 22:33:09 - *.adsl.inetia.pl
Gramy z zespołami na naszym poziomie. Uważam, że i tak należy się cieszyć, że nie gramy standardowo z Litwą. Przed ME 2016 i MŚ 2018 ostatnie mecze były z Litwą, a przed ME 2012 z Andorą!

ksgks - 30 listopada 2019, 22:58:17 - *.play-internet.pl
Dania i Portugalia i by było GIT

mojo jojo - 30 listopada 2019, 23:35:00 - *.30.53.0.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
szo szo ??

Namor - 30 listopada 2019, 23:37:17 - *.193.cpe.marton.net.pl
Rosja i Ukraina to wymagający sparingpartnerzy, mecze z nimi pokażą nasze słabe strony, nie rozumie dlaczego marudzicie. Gdyby nie były te mecze nagrane wcześniej pozostałoby rzeczywiście grać towarzysko z Luksemburgiem, Gibraltarem, Andorą czy Litwą, bo tylko te drużyny miałyby wolne terminy. Nie należy patrzeć na tych przeciwników z góry i lekceważąco, bo to może te reprezentacje zajdą wyżej niż nasza drużyna.

szoszon - 30 listopada 2019, 23:43:44 - *.tor-exit.artikel10.org
@Namor nikt tu nie lekceważy ani Rosji ani Ukrainy, wiadomo, że zajdą dalej, bo oni mają trenerów a my mamy wuja. Chodzi o to, że są to sparingpartnerzy niezbyt podobni stylem do naszych grupowych przeciwników.

daft - 1 grudnia 2019, 1:41:07 - *.201.93.209.dyn.plus.net
@szoszon stylem czego podobni lub nie? Jak masz mecz w grupie ze Szwecja to sparing mozesz zagrac z Dania albo Norwegia a w ostatecznosci z Islandia tak? To lepiej jest przed mistrzostwami swiata jak masz w grupie Senegal to sparing mozna zagrac z Uganda bo tez sa stylowo czarni. I pytanie na koniec jakich stylowo sparingpartnerow powinni zatem szukac przeciwnicy Polski? Wegrow?

2020 - 1 grudnia 2019, 5:28:25 - *.116.66.76
Rosja swietny rywal na mecz towarzyski dawno z nimi nie gralismy a zrobili duzy postep tak jak Polska. Zamiast Szwecji / Ukrainy powinna byc Islandia albo Norwegia. Mozemy jeszcze zaprosic jakas druzyne z Ameryki Poludniowej na sparing: Argentyna, Chile, Peru.

obserwator - 1 grudnia 2019, 7:15:13 - *.92.249.2
Co to za przeciwnicy?
Zamiast grać z Portugalią i Anglią to będziemy grać z tymi co prezentują nasz styl i poziom sportowy. Co takie mecze nam dadzą?

salsi - 1 grudnia 2019, 9:46:02 - *.30.31.61.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Raczej te dwa mecze też pewnie w plecy no może z iRosją jakiś remis

Yhj - 1 grudnia 2019, 10:42:08 - *.toya.net.pl
Ukraina zagrala tak kosmiczny mecz z Portugalią, jak zagraja podobnie to niektorzy sie bardzo zdziwią gladkim 0:3.

Rafcio - 1 grudnia 2019, 12:16:11 - *.146.36.72.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ale polska przegra . kto wygra? Rosja i Ukraina

Tak o - 1 grudnia 2019, 12:44:02 - *.opera-mini.net (*.41.27.182)
@obserwator i wszyscy inni. Rok temu przez Mś gralismy z Nigeria ktora miala przypominac stylowo Senegal. Gralismy z Meksykiem. Urugwajem i Chile ktore mialy przypominac Kolumbie. Gralismy z Korea ktora miala przypominac Japonie. I co nawet to dalo!? Nie wyciagnelismy wnioskow z przegranych sparingow i tak bylo potem na mundialu. Wygralismy tylko z Korea i potem z Japonia. Pozostale mecze przegrane i co nam to dalo ze stylowo grali sparingi z druzyny z grupy??? Wnioski pozostawiam wam do myslenia.

Cd. - 1 grudnia 2019, 12:53:02 - *.opera-mini.net (*.41.27.182)
Cd. Z Portugalia gralismy rok temu dwa razy wiec ich styl znamy. Z Dania tez niedawno gralismy wiec tez po co? Przynajmniej zagramy z druzyna z Euro. Lepiej bylaby np. Turcja. Z nia dawno gralismy. I dosc silny przeciwnik.

Rapek - 1 grudnia 2019, 13:40:01 - *.236.150.185.ip4.akomp.com.pl
tak sobie czytam te komentarze i czytam, piszą dlaczego nie gramy z Portugalią, Danią, Anglią, Brazylią czy inną silną reprezentacją, a mamy grać za to z Rosją i Ukrainą? Zapytajcie zatem Anglię, Danię i Portugalię czy chcą z nami grać, zapytajcie ich również po co mają z nami grać, ludzie zejdźcie na ziemię i spójrzcie jaki poziom reprezentujemy i wtedy zrozumiecie dlaczego jest Rosja a nie Portugalia, dlaczego Ukraina a nie Anglia

Antonio - 1 grudnia 2019, 14:48:03 - *.centertel.pl
Tok rozumowania niektórych z was powala na kolana. Powinniśmy zagrać z Portugalią bo przypomina stylowo Hiszpanię. Ok. A my będziemy dla Portugalii imitować styl Niemców czy Francji? A Brazylia już dawno ma zaplanowane swoje mecze towarzyskie

Tominho - 1 grudnia 2019, 22:58:53 - *.piekary.net
Dajcie już spokój z tą Danią i Portugalią. Wspólna granica to nie to samo co zbliżony styl gry ludzie! Fachowcy od siedmiu boleści! Dobrze wam napisał "Tak o"

Przymuś - 1 grudnia 2019, 23:12:27 - *.dynamic.chello.pl
Dobrze piszą ci powyżej, sory,ale sparingi to nie koncert życzeń, może jeszcze ktoś wymyśli niedługo że zagrajmy sparingi z Uzbekistanem? Albo Kongo? Bo też egzotyczni rywale i może być ciekawie?! A potem co poniektórzy fotelowicze i znaffcy pisaliby komenty do meczu zanim by się nie skończył i to zakładając nawet żebyśmy wygrali: wuja out, tragedia, słabo, wstyd,itp itd

MM. - 2 grudnia 2019, 2:25:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2020: Jak dawno nie gralismy z Rosja? Ostatnio te dwie druzyny zmierzyli sie na ME 2012 w Polsce i mecz zakonczyl sie 1:1! Po Co zapraszasz do Polski druzyny z innych kontynentow? Tego nie rozumiem! - Polska przygotowuje sie do Euro a nie Mundialu! Oni maja zupelnie inny styl gry niz w Europie! Poslska z druzynami z innych kontynentow bedzie mierzyc sie towarzysko przed mundialem 2022 w Katarze wtedy to musimy zmierzyc sie z druzynami z innych kontynentow by dobrze sie przygotowac z druzyna z tego kontynentu! A teraz? Musimy grac z europejskimi druzynami! Oficjalne zagramy z Ukraina i Rosja, a nie Oficjalne mowi sie o Turcji jako pierwszy marcowy rywal Polski, a w czerwcu o Francji jak sie dowiedzialem. Z Francja mamy zagrac bo w grupie mamy Hiszpanie, a Francja chce z nami zagrac gdyz przypomina gre Niemiec w ktorym na wielkich imprezach z nimi gramy rowny z rownym!

haa haa - 2 grudnia 2019, 10:44:29 - *.zbau.f3netze.de
Po ostatnich komentarzach to widze, ze PZPN zagonił praktykantów do roboty xDDD

Pab(L)o - 2 grudnia 2019, 10:57:28 - *.play-internet.pl
Mam nadzieję, że za Szwecję PZPN znajdzie innego rywala. Duńczycy byliby być może optymalnym wyborem na przygotowanie najważniejszego z trzech naszych meczów grupowych - ze Szwecją (z Hiszpanią raczej nie mamy szans, ze Słowacją/Irlandią wygrać musimy, jeśli w ogóle myślimy o wyjściu z grupy).
Myślałem też, że ewentualnie zainteresowani meczem towarzyskim z Polską mogliby być Holendrzy (w grupie Ukraina) lub Anglicy (w grupie Czesi, Chorwaci i być może Serbowie). I to mógłby być dobry sparingpartner zamiast meczu z Ukrainą.
Meczu z Rosją bym nie ruszał bo za silnego przeciwnika tuż przed mistrzostwami lepiej nie brać, tylko takiego, który jest na podobnym poziomie, i da się z nim powalczyć...

ZIENIU - 2 grudnia 2019, 11:15:19 - *.10.208.42
Topowe reprezentacje w Europie mają zabukowane wszystkie już terminy !!
Z Ukrainą gramy w Polsce.
Prawdopodobnie 28 marca zagramy z Turcją u nich.
Pozostał jeszcze jeden rywal w czerwcu. Przydałby się ktoś pod styl trochę Hiszpanii. Może Algieria? Skoro Portugalia nie może.
Albo Kolumbia, Ekwador, Meksyk coś w ten deseń?

Taktak - 2 grudnia 2019, 11:39:45 - *.opera-mini.net (*.41.206.161)
ZENIU wez nie przesadzaj. Kraje Ameryki graja inaczej niz w Europie nawet taka jak Hiszp. Port. Pamietasz? Rok temu przed samym mundialem gralismy z Chile w kontekscie meczu z Kolumbia. I co on pokazal i dal!? Nic. Zero kompletnie. Z Port.rok temu gralismy dwa razy wiec po co znow? Przeciez nic sie nie zmienilo. Ukraina pokazala jak wygrać z Port.wiec b.dobry rywal. Wiec ma pokazac nam jak wygrać z Hiszp. Myslcie troche.

MM. - 2 grudnia 2019, 12:15:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Po Euro zagramy w LN z najsilniejszymi zespolami w Europie i zagrac jeszcze raz mozemy zagrac z Hiszpania ale to jesienia 2020

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail:

Redakcja 90minut.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub całe sieci.

 

Napisz do nas