14 stycznia 2020, 11:48:00 - maciejko
Zmarł Edward Bielewicz

Dziś w nocy w jednym z krakowskich szpitali w wieku 71 lat zmarł Edward Bielewicz, były zawodnik m.in. ROW-u Rybnik i Stali Mielec.

Edward Bielewicz urodził się 16 września 1948 w Bochni. W dawnej I lidze rozegrał 61 meczów w barwach ROW-u Rybnik (siedem meczów, 1968-69) i Stali Mielec (54 mecze, 1974-77). Z drużyną Stali w sezonie 1975/76 wywalczył mistrzostwo Polski.

Bielewicz, który grał jako obrońca, występował także m.in. w Hutniku Nowa Huta oraz Cracovii. Po zakończeniu kariery piłkarskiej był trenerem.

źródło: Małopolski ZPN

Bradley - 14 stycznia 2020, 15:01:42 - *.dynamic.chello.pl
Rest in Peace, Eddie!

resor - 14 stycznia 2020, 16:34:21 - *.centertel.pl
pierwsze słyszę o takim pilkarzu

mick - 14 stycznia 2020, 17:23:54 - *.dynamic.chello.pl
Cześć jego pamięci. Spoczywaj w spokoju.

Rafcio - 14 stycznia 2020, 17:31:24 - *.146.54.241.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Akurat jade na trasie Bochnia Krakow. Nie slyszalem o tym pilkarzu i trenerze. Ale niech pan spoczywa w pokoju . amen

Lędzic - 14 stycznia 2020, 18:03:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wczoraj dostał zawału, umarł na stole operacyjnym.

KRAKUS - 14 stycznia 2020, 18:26:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
26-tego czerwca 1977 roku był mecz Cracovii z Resovią decydujący o awansie do drugiej ligi Cracovia żeby awansować musiała mecz wygrać Resovi wystarczał remis.Mecz skończył się wynikiem 0-0 Resovia awansowała byłem na tym meczu wraz z 30-toma tysiącami kibiców tak tak to nie pomyłka na trzecio ligowym meczu było trzydzieści tys. kibiców grał Pan Panie Edwardzie w tym meczu miał Pan setke niewykorzystaną pamiętam to do dziś mimo to nich ziemia lekką Panu będzie spoczywaj w spokoju.

remek - 14 stycznia 2020, 19:26:27 - *.static.ip.netia.com.pl
Stal Mielec

mick - 14 stycznia 2020, 21:16:55 - *.dynamic-ww-01.vectranet.pl
Tworzył z Mańkiem Kosińskim trudną do przejścia parę stoperów walnie przyczyniając się do mistrzostwa Polski Stali Mielec w 1976 r. Jako jeden z zawodników tamtej legendarnej drużyny Stali na zawsze pozostanie w pamięci jej kibiców. RIP Panie Edwardzie.