16 lutego 2020, 15:46:47 - maciejko
Gol Dawida Kurminowskiego

Dawid Kurminowski strzelił gola dla MŠK Žilina w wygranym 3-0 (1-0) meczu 19. kolejki słowackiej ekstraklasy z FC ViOn Zlaté Moravce. Polak, dla którego było to pierwsze ligowe trafienie w pierwszym zespole w tym sezonie, wszedł na boisko w 71. minucie za Filipa Balaja.

16 lutego 2020, 14:00 - Żylina (štadión MŠK Žilina)
MŠK Žilina 3-0 FC ViOn Zlaté Moravce
Lukáš Jánošík 27, 60, Dawid Kurminowski 87

żółte kartki: Filip Kaša - Martin Tóth, David Hrnčár.

sędziował: Michal Smolák.
widzów: 2155.

Cały mecz w drużynie gospodarzy rozegrał Jakub Kiwior. W drużynie gości pełne spotkanie zagrał Anton Sloboda (kiedyś Podbeskidzie Bielsko-Biała), a do przerwy występował Martin Tóth (dawniej Zagłębie Sosnowiec), którego zmienił Dávid Richtárech. Trenerem MŠK Žilina jest Pavol Staňo (w przeszłości zawodnik Polonii Bytom, Jagiellonii Białystok, Korony Kielce, Podbeskidzia Bielsko-Biała i Bruk-Betu Termaliki Nieciecza).

Žilina jest wiceliderem tabeli z dorobkiem 38 punktów.

dzjubsiev - 17 lutego 2020, 17:17:18 - *.51.81.1
@ZIENIU i co w tym takiego prześmiewczego? Proszę zaznajomić się ze słowacją,ilu tam zyje mieszkańców i zobaczyć jaki sport jest numerem jeden u naszych sąsiadów.

znawca - 18 lutego 2020, 18:30:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
To nie ma sie co smiac akurat 2 mlodych i perspektywicznych Polakow gra w lidze slowackiej w druzynie, ktora w pucharach zapewne wyeliminowalaby kazda z naszych. Dobry kierunek do wyjazdu, Slowacy jednak solidniej szkola ml