6 marca 2020, 16:50:21 - huberts
Mateusz Zachara zadebiutował w FK Železiarne Podbrezová

29-letni Mateusz Zachara zadebiutował w FK Železiarne Podbrezová w wygranym 1-0 (1-0) meczu 18. kolejki słowackiej drugiej ligi przeciwko MFK Skalica. Polski napastnik rozegrał całe spotkanie.

6 marca 2020, 15:00 - Podbrezová (Zelpo Aréna)
FK Železiarne Podbrezová 1-0 MFK Skalica
Martin Pribula 22

żółte kartki: Kristijan Trapanovski, René Paraj (Železiarne).

sędziował: Július Straka.
widzów: 396.

W spotkaniu wystąpili także zawodnicy, którzy w przeszłości grali w Polsce. W drużynie gospodarzy zagrał Martin Pribula (kiedyś Zagłębie Sosnowiec), którego w 72. minucie zmienił Roland Galčík, i Samuel Štefánik (w przeszłości Podbeskidzie Bielsko-Biała i Bruk-Bet Termalica Nieciecza), za którego w 66. minucie wszedł Jozef Pastorek. Na ławce rezerwowych mecz spędził Ishmael Baidoo (Górnik Zabrze), natomiast poza kadrą na ten mecz pozostał Daniel Skiba. W drużynie gości cały mecz zagrał Michal Ranko (kiedyś Motor Lublin).

FK Železiarne Podbrezová zajmuje szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów.

Qlty - 6 marca 2020, 22:29:09 - *.eurotel.cz
Szkoda, że woli grać w II lidze słowackiej niż wrócić do Częstochowy i dołączyć do Skry

m=mc2 - 7 marca 2020, 10:07:44 - *.ksw.edu.pl (*.28.20.42)
Liczba ludności tej przemysłowej miejscowości (wyroby żelazne) liczy tylko 4057 mieszkańców. Gdyby klub był w Breźnie pewnie więcej kibiców by przyszło, poza tym na Słowacji sportem numer 1 jest hokej. Większe zainteresowanie piłką nożną jest tam tylko podczas meczów reprezentacji i drużyn w europejskich pucharach.

m=mc2 - 7 marca 2020, 10:11:33 - *.ksw.edu.pl (*.28.20.42)

FK - 7 marca 2020, 10:31:49 - *.10.208.196