[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2019/2020 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

 


14 maja 2020, 16:58:46 - huberts
Rekord Bielsko-Biała mistrzem Polski w futsalu

Komisja ds. Nagłych PZPN podjęła decyzję o zakończeniu sezonu 2019/20 w futsalu. W związku z tym mistrzem Polski został Rekord Bielsko-Biała. Jest to czwarte z rzędu mistrzostwo kraju i piąte w historii Rekordu.

Jako kolejność drużyn w końcowej tabeli rozgrywek Ekstraklasy futsalu w sezonie 2019/20 przyjęto kolejność drużyn w tabeli po rozegraniu meczów 18. kolejki, przy czym wszystkie drużyny utrzymują się w tych rozgrywkach i przystąpią do nich w sezonie 2020/21.

Dodatkowo zdecydowano, że awans do Ekstraklasy futsalu uzyskają dwa kluby I ligi, tj. mistrzowie poszczególnych grup. Awans do rozgrywek może również uzyskać zwycięzca meczów barażowych pomiędzy wicemistrzami grup, o ile mecze barażowe zostaną rozegranie do 31 sierpnia 2020 r. W przypadku braku możliwości ich rozegrania, decyzję o liczbie klubów uczestniczących w rozgrywkach podejmą wspólnie Departament Rozgrywek Krajowych PZPN i zarząd Futsal Ekstraklasy.

Ponadto podjęto decyzję, że Puchar Polski w futsalu w obecnym sezonie zostanie wstrzymany na etapie 1/2 finału. Rozgrywki zostaną wznowione, jeśli ich rozegranie będzie możliwe nie później niż do 31 sierpnia 2020 r. W przypadku braku takiej możliwości, zdobywca Pucharu Polski w futsalu nie zostanie wyłoniony.


źródło: PZPN

rrr - 14 maja 2020, 17:25:10 - *.adsl.inetia.pl
W regulaminie nie bylo mowy o takiej sytuacji wiec sezon nalezy uznac za nieodbyty.To samo dotyczy wszystkich szczebli rozgrywek w grach zespolowych.

jasio - 14 maja 2020, 17:46:56 - *.dynamic.chello.pl
@rrr
To przeczytaj sobie uchwałę zarządu PZPN z 12 marca i potem się wypowiadaj

Witkowski - 14 maja 2020, 18:10:54 - *.dynamic.chello.pl
@jasio
Faktem jest, że mogli uznać rozgrywki za odbyte (bo się przecież odbyły), tylko bez przyznawania tytułu. Ale co do uchwały masz rację.

sopel - 14 maja 2020, 20:40:20 - *.centertel.pl
Nieprzyznanie tytułu w sytuacji gdy Bielsko przerasta tę ligę o lata świetlne byłoby najzwyczajniej w świecie niesprawiedliwe

G - 14 maja 2020, 20:56:35 - *.dynamic-3-poz-k-0-3-0.vectranet.pl
Ale po co kończą? Przecież od poniedziałku można grać w halach.

Witkowski - 14 maja 2020, 21:05:29 - *.dynamic.chello.pl
@G
Można ćwiczyć, a nie grać. Nawet z szatni czy pryszniców nie będzie można nadal korzystać, a mieliby grać ligę?

100%BB - 15 maja 2020, 11:41:42 - *.bielskobiala.vectranet.pl
Własnie brak zapisów w regulaminach dotyczący sytuacji nadzwyczajnych działa na niekorzyść organizującego rozgrywki sportowe.
Tak więc nasze związki sportowe przyjmują zasadę, wilk syty, owca cała.
Zadaniem ludzi jest przewidywać od tego ma się szare komórki aby myśleć. Tego akurat zakazać nie można.

Hej - 17 maja 2020, 13:11:51 - *.play-internet.pl
Ale, że awans z 3 miejsca będzie miała Bochnia to chyba jskiś żart.

B-B - 19 maja 2020, 12:58:19 - *.static.ip.netia.com.pl
brawo REKORD !!!!!!!!!!!!!

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail:

Redakcja 90minut.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub całe sieci.

 

Napisz do nas