7 czerwca 2020, 19:22:00 - bartekwr9
Trzecia i czwarta bramka Pekharta

W ostatnim spotkaniu 28. kolejki PKO Ekstraklasy prowadząca w tabeli Legia Warszawa wygrała na wyjeździe 3-1 (0-1) z Wisłą Kraków. Gospodarze objęli prowadzenie w 29. minucie po strzale Łukasza Burligi. Legia zdołała odrobić straty po przerwie dzięki dwóm trafieniom Tomáša Pekharta oraz bramce Waleriana Gwilii. Dzięki dzisiejszej wygranej Legia zapewniła sobie pierwsze miejsce w fazie zasadniczej.

7 czerwca 2020, 17:30 - Kraków (Stadion Miejski)
Wisła Kraków 1-3 Legia Warszawa
Łukasz Burliga 29 - Tomáš Pekhart 57, 70, Walerian Gwilia 76

Wisła: 22. Michał Buchalik - 8. Łukasz Burliga (81, 21. Nikola Kuveljić), 5. Lukas Klemenz, 2. Rafał Janicki, 91. Hebert - 43. Dawid Szot, 10. Vullnet Basha (80, 18. Chuca), 20. Gieorgij Żukow, 16. Jakub Błaszczykowski, 9. Rafał Boguski - 29. Ľubomír Tupta (65, 15. Jean Carlos Silva).

Legia: 1. Radosław Majecki - 29. Marko Vešović, 5. Igor Lewczuk, 55. Artur Jędrzejczyk, 14. Michał Karbownik - 22. Paweł Wszołek, 7. Domagoj Antolić, 24. André Martins (46, 17. Mateusz Cholewiak), 8. Walerian Gwilia, 82. Luquinhas (74, 16. Luís Rocha) - 9. Tomáš Pekhart (85, 4. Mateusz Wieteska).

żółte kartki: Żukow - Jędrzejczyk, Pekhart.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Mecz bez udziału publiczności.

Sto(L)ica - 7 czerwca 2020, 19:23:30 - *.centertel.pl
Mistrz mistrz Legia mistrz! Jakby się Legii chciało od początku skończyło by się na piątce.

Boa - 7 czerwca 2020, 19:23:35 - *.itsa.net.pl
Druga połowa do gola na 3-1 absolutnie pełna dominacja Legii, wyszli jak po swoje. Vesović z Antolicem ze szrotu okazują się panami piłkarzami.

Sto(L)ica - 7 czerwca 2020, 19:23:35 - *.centertel.pl

kielczanin - 7 czerwca 2020, 19:24:03 - *.netcity.pl
No i gitara!

xxx - 7 czerwca 2020, 19:24:12 - *.dynamic.chello.pl
Miło patrzeć na karierę Cholewiaka, jesteś dobrym juniorem, ale na kursie do utknięcia w I-II lidze, ale dzięki systematycznej pracy przechodzisz kolejne szczeble, aż wreszcie w wieku 30 lat jesteś bardzo potrzebnym zmiennikiem w składzie potencjalnego mistrza kraju. Życzę dalszych sukcesów.

Dan ZS - 7 czerwca 2020, 19:25:49 - *.cable.smsnet.pl
To niesprawiedliwe że Legia tak po prostu wygrywa sobie w Krakowie z tak bardzo zasłużonym klubem.

a - 7 czerwca 2020, 19:26:53 - *.147.46.18.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
No mistrzostwo Legii wydaje się być niezagrożone. Jako kibic Piasta gratuluję, i mam nadzieję na utrzymanie drugiej lokaty.

janek - 7 czerwca 2020, 19:27:30 - *.play-internet.pl
Legia teraz powinna podzielić się pieniędzmi solidarnie z Wisłą z racji tego, że ośmieliła się wygrać w Krakowie.

lajkonik - 7 czerwca 2020, 19:27:51 - *.dynamic.chello.pl
Dziś odbył się pożegnalny mecz pomiędzy Wisłą a Legią. Wisła opuszcza ekstraklase na długie lata.

Suseł - 7 czerwca 2020, 19:28:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dodajmy, że Legia grała w tym meczu mocno osłabiona.
15 punktów przewagi nad Cracovią - przypominam, że 6 kolejek temu obie miały po tyle samo punktów.

Hej Legia gol.
Jedna z różnic między Legią A Piastem jest taka, że Piast, aby wygrać, potrzebuje czerwonej kartki dla rywala. A Legia nie potrzebuje.
Pekhart - to je vyborne

Legia - 7 czerwca 2020, 19:33:33 - *.dynamic.chello.pl
Lowcy teorii spiskowych jakos Cicho. Może jednak ktoś skomentuje gola Wisły ręką. Czy sędzia aby nie przekupiony. A ręka nie należała do wiślaka.

a - 7 czerwca 2020, 19:33:53 - *.dynamic.chello.pl
Korona "60" Kraków
hehehe

zes - 7 czerwca 2020, 19:33:58 - *.hsd1.il.comcast.net
Jeszcze raz powtarzam: Skowronek to nie trener ! To WueFista!

Urbi - 7 czerwca 2020, 19:37:04 - *.147.96.160.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Szkoda , po 1:0 po Wiśle się więcej spodziewałem , Legia majster .

... - 7 czerwca 2020, 19:37:36 - *.147.54.35.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Cienizna przegrała z cienizną.
Nie uwłaszając Kubie, to dzisiejszy skład Wisły za najlepszych czasów Cupiała byłby najwyżej do podawania piłek zza boiska.
Sił starczyło na I połowe, gdyby starczyło na caly mecz, klub podlaskich słoików na pewno by nie wygrał.

Figo - 7 czerwca 2020, 19:38:24 - *.147.38.142.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Nudna ta liga, a pozniej becki w pucharach

Dziuniek - 7 czerwca 2020, 19:42:23 - *.146.37.38.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Wisle życzę spadku chociażby za te porażki z Legią typowi dostarczyciele pkt dla Legii

^kibic - 7 czerwca 2020, 19:44:30 - *.147.46.18.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Nie wiem czy wiesz, ale Sadlok dostał czerwoną z Piastem przy wyniku 3:0. Faktycznie dzięki temu wygrali :D

x. - 7 czerwca 2020, 19:44:43 - *.092.c65.petrotel.pl
Dalej twierdzicie, że Pekhart to ogórek? Gość Wam załatwił drugi mecz z rzędu 3 punkty. ;)

MartinMix - 7 czerwca 2020, 19:47:18 - *.51.63.110
Dzisiaj po raz kolejny wielu nienawistnych do Legii ludzi płacze w domach. I dobrze!
Legia mimo że w gruncie rzeczy nie rozegrała dobrego meczu i tak dość pewnie pokonała Wisłę. Oby tak dalej!

Bolo - 7 czerwca 2020, 19:49:35 - *.147.106.124.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Spadek coraz bliżej. To cieszy...

KORSARZ - 7 czerwca 2020, 19:53:05 - *.dynamic-1-kat-k-5-0-0.vectranet.pl
4 pkt w 2 meczach i po podziale na grupy odskok od strefy spadkowej 11 miejsce będzie. Arka, Korona i Płock w Krakowie 33 Bełchatów z utrzymanym już Rakowem, 34 kolejka Łódź ze zdegradowanym już ŁKSem
36 Zabrze - pewnym utrzymania Górnikiem.

Syberka L - 7 czerwca 2020, 19:54:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
I bardzo dobrze! Jedziemy po Mistrza!

Monk - 7 czerwca 2020, 19:54:50 - *.16.230.187.dsl.dynv6.forthnet.gr
A Luksemburskie drużyny wiedzą ze Wielka Legia wygrała z Wisłą? :DDD

TS MACZETA - 7 czerwca 2020, 19:56:09 - *.hsd1.il.comcast.net
Truskolaskie "plemniki" sprowadzaja wielce zasluzony klub,jednoczesnie zadluzony w ich pugilarasach do I ligi.Po raz kolejny.Ktory to raz w ciagu 114 lat zagramy(albo nie,bo sie rozsypiemy)na "zapiecku"?
ps.
"bogosmiszcz" grasuje po innych(politykier sie zrobil)forach wiec zeby Jegomosci DUCH jakos tu egzystowau napisze:"Wisla" Krakow sie skonczyla!

fansport - 7 czerwca 2020, 20:01:27 - *.dynamic.chello.pl
a łotewskie drużyny, które mogą pozazdrościć luksemburskim ( dudelange 2 razy w fazie grupowej ligi europa, progres wyeliminował raz rangers) wiedzą, że wielki piast wygrał z koroną ?

Okras - 7 czerwca 2020, 20:03:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Legia Mistrz!!!Najlepszy klub w Polsce!!! reszta to tło

KORSARZ - 7 czerwca 2020, 20:04:45 - *.dynamic-1-kat-k-5-0-0.vectranet.pl
Legia - płynie z Luksemburczykami lub Kazachami
Piast z Łotyszami
Pogoń z Islandczykami
Eliminacje się chyba późno zaczną wiec jest szansa że pogramy dłuzej niz wakacje

Buncol - 7 czerwca 2020, 20:20:42 - *.75.109.81
@korsarz Legia odpadła z Glasgow rangers w ostatniej rundzie eliminacji. Jeśli oni są z luxemburga to nie wiem gdzie kończyłeś podstawówkę.

Arktos - 7 czerwca 2020, 20:26:14 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
@buncol
Ty to nawet szkoły podstawowej nigdy nie skończysz.Za wysokie progi

Klm - 7 czerwca 2020, 20:28:06 - *.master.pl
Kibic. Ja Cię zaczynam lubić, a korsarz to kolorowy. Myślę że Wiśle będzie dobrze w pierwszej/ drugiej/ lidze

Opcja - 7 czerwca 2020, 20:35:04 - *.135.2.112
W tej kolejce tylko elita wygrywa. AG

PM - 7 czerwca 2020, 20:38:04 - *.dynamic.chello.pl
@Buncol Korsarz miał na myśli F91 Dudelange z sezonu 2018/2019.

ziuterk - 7 czerwca 2020, 20:38:36 - *.dynamic-4-waw-k-4-2-0.vectranet.pl
@Arktos
A ty skończyles zawodówkę krawiecką zaocznie.Pamiętam jakie balety były wtedy u cb w domu jak dyplom przyniosłeś do domu .Ach stare czasy.

Desior - 7 czerwca 2020, 21:26:58 - *.play-internet.pl
Czy wiecie ze Raków Belchatow jest bezdomny,nadal nie bedzie mial stadionu ale beka! Wiedza ze nie bedzie konsekwencji od betonow!beton przytuli 30 klocka za mecz i cisza. Rakow belchatow to jest ewenement!

Kabananga - 7 czerwca 2020, 21:32:25 - *.free.aero2.net.pl
Gratuluję Legii! :D

Dudalanga - 7 czerwca 2020, 21:34:06 - *.free.aero2.net.pl
Ja też gratuluję! :P

Zajmon Leg - 7 czerwca 2020, 21:34:41 - *.30.48.41.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Bełchatów po kasie od Rakowa- za wynajem stadionu, za rok wróci do 1 ligi. W tym roku spadnie.

lolo - 7 czerwca 2020, 21:35:48 - *.play-internet.pl
Oby im się chciało w pucharach w co wątpię.

Badibanga - 7 czerwca 2020, 21:37:15 - *.136.136.168
Gratuluje Legii też ;D

Jaksa - 7 czerwca 2020, 21:43:02 - *.centertel.pl
Na tę chwilę Wisła to kandydat do spadku. Grają gorzej niż Korona, mają problemy kadrowe i mogą sobie nie poradzić w bezpośrednich starciach z Koroną czy Arką.

Nerwobóle - 7 czerwca 2020, 21:43:53 - *.dynamic.mm.pl
To był mecz Emeryci-Legia.
Nie mogło być innego wyniku

ciekawy - 7 czerwca 2020, 22:16:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kibole wisły myślą, że polacy są "biali" xDDD

dobrytowar - 7 czerwca 2020, 22:36:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@buncol, korsarz nie ukończył podstawówki. Jest w trakcie. Znaczy się, wieczny student.

ech... - 7 czerwca 2020, 22:39:52 - *.bielskobiala.vectranet.pl
no to piłkarzyki Probierza pięknie to spie... sześć meczy przegranych ,a mogli walczyć z Legią o tytuł

olaf - 7 czerwca 2020, 22:56:15 - *.play-internet.pl
Brawo Legia!

Mario - 8 czerwca 2020, 0:00:31 - *.228.252.213
Legia może sobie być mistrzem czy piast, obojętne mi to, dzisiaj mistrz pl nic w Europie nie znaczy, bez żadnej napinki

Bambusek - 8 czerwca 2020, 0:38:21 - *.adsl.inetia.pl
@Mario
A kiedyś znaczył? Może trochę za komuny, kiedy piłkarze mieli ban na transfery zagraniczne i odrobinę w latach 90, jak Legia i Widzew grały w grupie LM (kiedy to słowo Mistrzów w nazwie jeszcze coś znaczyło)

Wislak - 8 czerwca 2020, 7:17:08 - *.30.55.71.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Po przerwie którą wywołała pandemia Wisła nie przypomina tej z początku wiosny a przypomina tą z początku sezonu Stolarczyka co niestety jeśli chłopaki się nie ogarną w najbliższych meczach może oznaczać spadek. Oczywiście gratuluję Legii zwycięstwa chociaż wygrane z moją Wisłą w tym roku przyszły im wyjątkowo łatwo. Oby w Europie w końcu coś pokazali, pozdrawiam

lol@wp.pl - 8 czerwca 2020, 9:37:34 - *.eltronik.net.pl
jeśli Wisła się nie ogarnie to spadek będzie huczny...

Buncol - 8 czerwca 2020, 11:17:38 - *.adsl.inetia.pl
@ Wiślak
Liczę na wasze utrzymanie. Co jak co ale zawsze z Wisłą fajnie grać niezależnie od poziomu sportowego obu drużyn

Ostry do X - 8 czerwca 2020, 11:31:18 - *.centertel.pl
Brawo przyjacielu. Od zawsze twierdziłem, że wyróżniający się zawodnicy nawet w sile wieku, powinni zasilać najlepsze kluby ligi. Cholewiak ma tu casus Brzyskiego. Wiadomo jedni się sprawdzą, drudzy nie ale warto podejmować ryzyko. Pozdrawiam

Marek - 8 czerwca 2020, 12:13:02 - *.146.101.10.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl